kategorie: A1200, Sprzęt
[#301] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@selur, post #299

Doliczamy więcej
[#302] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

Drogo ale 100% oryginał i nie sprawdzany
link
[#303] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@maliniak, post #302

Jeszcze 2,5A ... Sprzedawca totalny ignorant, ale jakiś jeleń może się trafi.
[#304] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #303

jak jeleń kupi to jego sprawa ... tylko bardziej zjeleniowacieje
[#305] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Cadderlik, post #304

Amiga 2000! Full wypas!
[#306] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Stoopi, post #305

o to akurat mnie interesi, mogę odkupić, potrzebuje samej obudowy z zasilacza i sprawnego napędu fdd, napisałem do człowieka i zaproponowałem swoją cenę, zobaczymy
dzięki za linka, tylko czy naped sprawny?
[#307] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

CD32 - Kup teraz za jedyne 1500 zł. W BOXie byłoby pewnie ze 2000 jak nic :)
[#308] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@vojo, post #307

Etam, to są dopiero perełki HIGH END :)
Nr1,
Nr2,
Nr3,
Nr4
[#309] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Cadderlik, post #304

następny jeszcze tańszy zasilacz do kolekcji
link
[#310] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@maliniak, post #309

Ten to już nadzwyczaj "rzadki" model Cena wyższa niż równowartość 2 kompletów C64C z zasilaczem.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 08:01:29 przez misiek2
[#311] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@maliniak, post #309

nie wiem skąd ci ludzie na OL... biorą takie ceny :)

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 09:44:18 przez Cadderlik
[#312] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Cadderlik, post #311

nie wiem skąd ci ludzie na OLX biorą takie ceny :)


Z obserwacji rynku.
Skoro ktoś wystawił na alledrogo zasilacz do Ami:
Zasilacz nr 1
Zasilacz nr 2
za spore kwoty to taki delikwent z O..X bierze najwyższą sprzedaną ofertę, dorzuca swoje kilka groszy i cena gotowa.
1. Nasze środowisko bierze już sprzęt jak leci nie zwracając uwagi na cenę. Po co zatem dyskusje, że ceny wysokie skoro sami na to pozwalamy.
2. Drugą stroną medalu jest to, że handlarzowi nie wytłumaczysz jego wysokiej oferty sprzedaży. Zaproponujesz mu swoją cenę to powie, że chcesz go zrobić w bambuko. Nie sprzeda po kilku wystawieniach na aukcji/olx to odda na szrot do przemielenia za 2-3 pln. Ot całe nasze narodowe logiczne myślenie.
3. Jest sobie na PPA użytkownik weromies, który ma zero wypowiedzi, kupuje sprzęt na darmowych serwisach ogłoszeniowych, dorzuca swoją marżę i opycha tutaj. Tak, mamy wolny rynek i każdy jak chce może tak robić.
Byłem 2 tyg. temu na giełdzie staroci w Poznaniu, która odbywa się w każdą niedzielę. Swój kawałek stoiska miał Pan, który wystawił na sprzedaż m.in. GeForce`a 7600GT, zainteresował się nim młody chłopak, który wprawdzie miał problemy z identyfikacją modelu karty jednak po informacji sprzedawcy o prawidłowym modelu karty chłopak chciał ją kupić. Handlarz chciał za nią 600 zł, parsknąłem śmiechem na informację o cenie tak, że chłopak od razu zorientował się, że cena 1000% przesadzona, a owy sprzedawca zwrócił mi uwagę na to, że nie mam psuć mu rynku sprzedaży bo "i tak w końcu upoluje jelenia" - jego słowa.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 10:08:42 przez dominiqr
[#313] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@dominiqr, post #312

Odnośnie użytkownika weromies napiszę bo widze że mail ten sam, krętacz pierwszej kategorii !
W styczniu tego roku kupiłem od niego stacje do C64 wystawiał na sprzedajemy.pl po wpłacie kręcił że wysłał, że zalana, oczywiście sprzętu nie dostałem, kasy nie odzyskałem.

Włodek, to w który poniedziałek dojdzie ta stacja ?
[#314] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@dominiqr, post #312

A ja chcę takie: nowe CDTV

Czy to jest przeciętna cena sprzętu?
[#315] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@dominiqr, post #312

600 zł za coś co nie schodzi na allegro nawet za 50 zł? To jest wręcz ....stwo
[#316] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@DiskDoctor, post #314

Bez jaj. Fajny egzemplarz, stan idealny, ale co z tego. Chyba, że masz za dużo keszu, trafiasz co najmniej 5tkę w lotto (co losowanie) i wstawisz kompa do gabloty.
[#317] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Architect1200, post #313

dobrze że ostrzegasz!

weromies wystawiał amige 1200 tutaj w giełdzie ppa za cene 590zł.
Chciałem ją kupić.
Od tego momentu kilka razy atakuje mnie mailami że poprzedni kupujący się rozmyślił że dalej ma amige w sprzedaży w świetnym stanie od znajomej z wrocławia. W mailu odrazu podaje numer konta bankowego do wpłaty + duże koszta wysyłki bo ubezpieczenie uzasadniająć że "już dwa razy poczaskali mi commodore cdtv dlatego tylko taka opcja" tekst oryginalny z błędami

Już naciołem się na 365zł, więc niechętnie podchodzę do takich ogłoszeń, ale ten człowiek naprawdę jest bardzo narwany.
[#318] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Architect1200, post #313

I dopiero teraz o tym piszesz :)
Zamówiłem klawiaturę do CDTV ciekaw jestem czy przyjdzie hehe
[#319] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@QUAD, post #318

a kiedy zamówiłeś?

edit.
tak dla przypomnienia to temat krętaczy był wałkowany tutaj na forum, i w razie wątpliwości, lub zakpu od userów bezpostowych zakupy u nich można robić za Pobraniem z opcją wgląd do przesyłki przy odbiorze przed płatnością za przesyłke - ta opcja coś około 5zł więcej.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 10:43:17 przez maliniak
[#320] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@maliniak, post #319

właściwie to we wtorek robiłem przelew, zobaczy się, widziałem już różnego rodzaju ogłoszenia od tego Pana i pojawiały się już dłuższy czas dlatego pomyślałem że jak by coś było nie tak to już by wyszło :P
[#321] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@QUAD, post #318

Ponieważ dopiero jak zobaczyłem u dominiqr link do pseudo użytkownika i tam było jego imię i nazwisko to mi się przypomniało.
Nie tylko do Ciebie maliniak z błędami pisał ja czasem tez nie mogłem sie odmyslić o co mu chodzi


Korespondencja z nim.
===============
I na sam początek przepraszam Pana wiem jak Pan się czuje ale stacje sprawdziłem na zasilaczu i nie działa
więć mogę jedynie poinformować że jest sprawny napęd.
mogę Panu wysłać sprawny napęd alepłatkanie wiem czy układy nie są zasniedziałe dlatego ona głupieje raz wczytuje raznie
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
stacja bedzieu Pana w poniedziałek a pieniądze też Panu przesle na Pana konto będzie dla Pana gratis

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak jest ,napęd wyglada jak nowy i na pewno będzie sprawny

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
stacja bez zasilacza nie posiadam commodore by sprawdzic jej działanie, jak jest Pan zainteresowany to proszę wpłacić wysyłka 14zł + stacja

wysyłka poczta i podaje numer do śledzenia



podaje konto do wpłaty numer: PL 39 XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX 0423

Jak kogoś jeszcze oszuka to mu zróbmy zbiorówkę, ja gdzieś jeszcze mam PrintScreeny z sprzedajemy.pl

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 10:59:23 przez Architect1200

Printy odnalezione

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 11:17:34 przez Architect1200
[#322] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@QUAD, post #320

Zawsze można cofnąc przelew - jak jeszcze nie zrealizowany
[#323] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@QUAD, post #320

Też tak pomyślałem, dobrze że przeczytałem ten wątek.
Może w dziale giełda powinien być jakiś odnośnik do listy "spalonych" userów albo choćby do wątku gdzie się o tym dyskutuje.
[#324] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Architect1200, post #313

Odnośnie użytkownika weromies napiszę bo widze że mail ten sam, krętacz pierwszej kategorii !


Skupuje tutaj

Sprzedaje tutaj, na ppa i np. tutaj

Handlarz pełną parą.
[#325] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@dominiqr, post #324

Handlarz to nic karalnego,
gorzej że oszust, jak napisał kolega Architect1200 wyżej. Nie powinieneś tego zgłosić do redakcji PPA? Ktoś się może naciąć bo jego ogłoszenia wiszą i je regularnie odnawia.
[#326] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@maliniak, post #317

Dokładnie...do mnie dokłądnie te same texty dotarły na maila od tego użytkownika...bardzo podejrzana sprawa...
[#327] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Davka, post #325

Napisałem do redakcji, zobaczymy jaki będzie odzew. Dalej zastanawiam dlaczego nie można zrobić osobnego modułu z możliwością "feedbacku" każdego sprzedającego.
Rozumiem iż na pewna będą też tam i sytuacje typu zaniżanie feedbacku poprzez userów na zasadzie jeden drugiemu, ale trzeba znaleźć sensowny sposób zapobiegania szerzeniu się oszustw szczególnie w naszym kręgu.
[#328] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Davka, post #323

Może warto takie osoby dopiero co z założonymi kontami oznaczać w dziale giełda np. na czerwono? Albo w jakiś inny sposób. Wiem, że można kliknąć na nicka i sprawdzić ale nie każdy o tym wie. A tak rzuca się od pierwszego spojrzenia na ofertę.
Chyba wcześniej też widziałem oferty tego gostka ale wydały mi się podejrzanie za dobre i odpuściłem sobie kontaktowanie się z nim.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 12:33:18 przez Tomski
[#329] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Tomski, post #328

Ja nie rozumiem, był cały news w tej sprawie niedawno...

A nie można tych zakupów przez procedury Allegro przepuszczać? Aż tak bardzo warto oszczędzać?
[#330] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Tomski, post #328

Kolo jest zarejestrowany od połowy czerwca, więc jakiś staż "czasowy" już ma. "Udziela się" wyłącznie w kategorii GIEŁDA. Na forum zero postów. Mnie jego oferty nie interesowały, bo ceny miał z 4 liter. Nawet na allegro można było kupić taniej, w dodatku bez spinania się. Na portalach typu alle... czy ebay zwykle są zdjęcia, czyli można cokolwiek zobaczyć, poza tym wysmarować komentarz. Dział GIEŁDA takich opcji nam nie dostarcza. Niby sobie piszemy, że ten to taki drugi inny, ale nadal wrzucają ogłoszenia.
Od typów jak ten biznesmen to ja trzymam się z daleka. Trzeba mieć tupet żeby coś ogłaszać regularnie na ppa i omijać forum. To jest handlarz i tylko hajs mu w głowie. Takich dwunogów nie toleruję. Nie toleruję też typów, którzy nie umożliwiają odbioru osobistego sprzętu. Takie coś zawsze mi śmierdzi. Później są jaja typu wysłał, a nie doszło albo nagle się zepsuło, ale najczęściej w transporcie, no bo jak przecież on ma aureolę nad makówką.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem