kategorie: A1200, Sprzęt
[#451] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@zmiennik, post #450

Bo cena i jakość były bardzo dobre :)
[#452] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@zmiennik, post #450

to tylko swiadczy o tym, jak wielu czyta PPA i watki o handlu.
[#453] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

[#454] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

[#455] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@neuron55, post #454

Juz cos takiego bylo wczesniej.
[#456] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@selur, post #455

GBA1000 nawet w rozsądnej cenie link
[#457] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

Te ceny Amig skoczyły dlatego, bp idą święta. Wszystko drożeje, a już na pewno sprzęt, który ciężko dostać, zwłaszcza w dobrym stanie.
Teraz tylko pytanie - na co komu zaebista Amiga w dzisiejszych czasach. Rozumiem kupić sobie kartę turbo, żeby spełnić marzenie z dzieciństwa, ale do czego służy Wam super Amiga?
Przecież nigdzie współcześnie nie ma już dem ani nie wykorzystuje się Amigowych programów w przemyśle.
Jak do scen, programowania i grafiki to już lepiej coś z nowych Amig. Za 4000 tysie można już coś kupić z 1ghz prockiem i dobrą grafą, gdzie w OS 4.1 można włączać programy i gry ze starego OS. Po za tym emuluje się Amigę na PC, który jest wielokrotnie razy sprawniejszy niż najszybsza Amiga.
Tak w ogóle to ile bym mógł dostać za Amige 1200 z kickiem 3.1, rozszeżeniem pamięci elbox 1200/4 mb, kratą sd 4gb zamiast dysku, adapterem myszki usb, dwie stacje dysków FD (zamontowana HD), kilka gier oryginalnych (the killing ground itp) książkami worbench itp, myszka jakaś od pc, obudowę odświeżę, Zastanawiam się nad obudową od PC lub Amigi Tower.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 11:02:18 przez raiwan
[#458] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@raiwan, post #457

Tak wysokie ceny kiedyś się skończą bo rynek się wykruszy. Ja zaczynałem od pc'ta, nie licząc pegasusa. Pierwszą amigę kupiłem jakoś w 2011 roku i to dla tego że była w dobrych pieniądzach wcześniej nie mając z nią nic wspólnego. Gdybym aktualnie się nią zainteresował nie wydałbym takiej sumy jakie są wydawane na allegro bo nie czuje do tego komputera sentymentu.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 11:26:25 przez mikser
[#459] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@mikser, post #458

Mam duży do niej sentyment, ale nie wyobrażam sobie wydawać majątku, żeby móc pograć w Doom'a :) Wystarczy, że włączę WinUAE i już. Są już nawet do kupienia adapterów, które pozwalają na podłączenie joya i myszki od Amigi pod PC.
Niedługo pojawią się konsole pod TV, jak już nie ma, w których będzie można grać w każdą grę Amigową pod TV i na dowolnym padzie i myszce.
Jedynie chcę spełnić swoje marzenia, czyli posiadanie Amigi 1200 w obudowie Tower i ewentualnie kartę turbo, żeby zagrać w Foundation, ale i tak co to za przyjemność grać w rozdzielczości PAL :)

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 12:10:49 przez raiwan
[#460] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@raiwan, post #459

hehe, winuae wlaczac zeby zagrac na piecu w dooma :P
[#461] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@juen, post #460

Dobrze wiesz, że to tylko przykład. Poza tym, według Ciebie lepiej kupić sprzęt Amigowy warty 2000 zł, żeby w niego zagrać?
[#462] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@raiwan, post #461

Aby pograć na Amidze wystarczy już sprzęt za 150 zł (a500 + 512 kb + mysz + joy + zasilacz). W dooma można pograc na pc za friko.
[#463] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@raiwan, post #461

gram wylacznie w oryginalne gry na oryginalnych sprzetach. jesli mialbym grac w dooma, to oryginalny sprzet dla niego to pc.

swego czasu gralem w quaka na amidze, bo nie mialem wtedy peceta wiec bylo to z braku laku (mialem b-ppc).

gier wymagajacych czegos wiecej niz 020 jest tyle co nic i sprzet do tego mozna kupic bardzo tanio. jedna z moich amig to a600, kupiona z rok temu za 150zl na allegro. dorzucilem do tego CFke i mam rozszerzenie 9,5mb fastu. to wystarczy do wiekszosci gier... ale tak jak pisalem - nie gram, lezy i nie uzywam, gram w oryginalne gry i glownie nie na amidze (i tym bardzie nie na pc, ani innych nowych konsolach)
[#464] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@mikser, post #458

Każdy ma swoje spojrzenie na to.
Z mojego punktu wygląda to tak. Marzyłem o Amidze jak byłem łebkiem bez kasy, nie stać było mnie najpierw na A500, później zafascynowany byłem A3000, a później pojawiła się A4000D, która stała się ostatnim marzeniem. W tedy nie było mnie na nią stać, bo kosztowała ogromne pieniądze. Dzisiejsze 2000pln za taki sprzęt to jest nic w porównaniu do roku 1992. Więc dla kogoś naprawdę zafascynowanego tym sprzętem, kto pracuje, to nie są jakieś niebotyczne pieniądze. Zamiast pierdołowatego tableta, można kupić sobie marzenie dzieciństwa
Amiga przyciąga ludzi swoją historią, demosceną, wieloma aspektami. Wyróżniała się z tłumu kiedyś, wyróżnia się swoją historią teraz. Ludzie spoza środowiska jak poczytają jej historię, to chcą dowiedzieć się o niej jeszcze więcej, często ją kupują. A jak trafią na imprezę demoscenową, wgryzą się w nią, to już nie chcą jej opuszczać. Zamiast się wyróżnić Applem za 10k, mogą kupić Ami 1200 za 500pln, nową kartę turbo za 1200pln i bardzo nie zbiednieją.
Dla mnie obecnie 200pln na coś dla Ami to spore wyrzeczenie, ale i tak jestem w stanie odłożyć na jakąś zabawkę, jak nie przez miesiąc to przez pół roku i tak kupić. Do retro trzeba mieć cierpliwość.
Emulator to świetna sprawa, ale dla ludzi takich jak ja, to nie to samo co sprzęt na biurku i gra, czy demko na dużym TV (nawet z tymi gigantycznymi pixelami).
[#465] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@mikser, post #458

Tak wysokie ceny kiedyś się skończą bo rynek się wykruszy.


O garbusach też tak mówili. Niby stare, niby niewygodne, niby paskudne, można kupić nowe, lepsze, ładniejsze i bardziej niezawodne... a ceny tych starych złomów cholera nie chcą spadać.
[#466] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Jenot, post #465

Są o wiele bardziej poszukiwane "tańsze" złomy o wiele droższe, których cena zdaje się szybować bo teraz zainteresowanie większe. Chciałem kupić pancernego "szweda" bo uwielbiam starsze i solidniejsze auta ale... jak z Amigą.
[#467] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@amper, post #466

Coś mało chętnych na super-hiper rzadką płytę do A3000T
[#468] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@dominiqr, post #467


Coś mało chętnych na super-hiper rzadką płytę do A3000T

Ja zalicytowałem, ale już jestem pobity. Pewnie i nie jeden snajper jeszcze się czai. M.
[#469] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@moneo, post #468

Zresztą gość, który aktualnie daje najwyższą ofertę pojawia się na niemal wszystkich aukcji związanych z Amigą (jeśli dobrze pamiętam to szukając kiedyś Atari też mi gdzieś mignął). Przyznać się forumowe handlarzyny, który to
[#470] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #462

W dooma można pograc na pc za friko.

ok masz racje
sprzedaje swoje amigi

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 17:37:18 przez Dorian3d
[#471] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@uroboric_tom, post #469

skoro tak piszecie to ja tez zalicytowalem - juz 450 zł stoi -)
[#472] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@AmigaFAN, post #471

Let The WYSCIG SZCZUROW PPA Begin obsesja
[#473] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@selur, post #472

Słonko przygrzało za bardzo? Sprzedający to handlarzyna, a kupujący to szczury?

Mało, że czepiacie się ludzi wystawiających sprzęt, to jeszcze teraz kupować nie wolno? wariat?
[#474] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@recedent, post #473

Ja tylko dalem sygnal do rozpoczecia ulubionej wspolnej zabawy amigowcow ok, racja

[#475] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Dorian3d, post #470

Ironia niskich lotów. W każdym razie Doom, Quake, Wolfenstein czy Duke Nukem 3D kojarzone są z blaszakami ... których większość z Nas niby nie lubi, tymczasem z pewnością zdecydowana większość posiada i z nich korzysta. Osobiście nie mam przyjemności z grania (w te gry) na Amidze, nawet do tego nie dążę, powiem więcej nie interesuje mnie czy na Amidze jest port Duke Nukema, bo wiem że pozostałe są. W moim odczuciu uruchomienie tych gier na Amidze to swoista ciekawostka i nic poza tym. Do tego typu produkcji mam starego PC i wcale się z tym nie kryję. Korzystam ze starego laptopa Toshiba i jestem z niego zadowolony. Amiga jest komputerem z ogromną bazą oprogramowania, z którego to warto korzystać, które bije na łeb i szyję odpowiedniki na PC, ale co pecetowe zostawmy blaszakowi.
[#476] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@selur, post #472

WYSCIG


Błąd! pisze się: WYSIWYG
.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 18:47:27 przez rePeter
[#477] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #475

"ale co pecetowe zostawmy blaszakowi"

Z pewnoscia dostaniesz Nobla, jesli uda ci sie wytlumaczyc to postepowym amigowcom ok, racja
[#478] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@recedent, post #473

Sprzedający to handlarzyna, a kupujący to szczury?


Jest jeszcze trzecia kategoria: Selur

Słonko przygrzało za bardzo?


Myślę, że to raczej urwiste wiatry,
może nawet czyjeś wiatry...
.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 18:39:12 przez rePeter
[#479] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@rePeter, post #478

jakby to rzekl szary wilk: HE HE
[#480] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@selur, post #477

Nie zabiegam o Nobla i nie zamierzam nikogo do czegokolwiek przekonywać. Każdy robi co lubi, a ja lubię Amigę klasyczną. Podróbki Amigi nawet mnie nie zaciekawiły. Każdy szuka w tym sprzęcie czegoś innego. Ja mam na chwile obecną to czego potrzebuję.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem