kategorie: A1200, Sprzęt
[#481] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #475

E gadasz Pc-ty nie mają Klimatu

wole doom na amidze niż na pc

jak masz kartę graficzną w amidze to całkiem inna zabawa jest



Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 19:01:44 przez Dorian3d
[#482] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #480

Podróbki Amigi nawet mnie nie zaciekawiły


Ja tam uważam, że jednak jest coś ciekawego w Macrosystems DraCo czy Casablance. Szczególnie ten pierwszy pokazuje potencjał "sprzętów kompatybilnych", który Commodore w pewnym sensie zaprzepaściło próbując robić wszystko samemu.
[#483] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@recedent, post #482

Zapewne masz rację, ale póki co dla mnie jest to sprzęt totalnie abstrakcyjny.
[#484] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #483

Tak na marginesie... zastanawiam się nad sprzedażą DTV64 w najlepszej wersji (modyfikowalnej).

Jest przerobione. Ma wyjście na zasilacz, klawiaturę, drugi joystick, oraz... wbudowany czytnik MMC2IEC. Można wejść w tryb C64 przytrzymując przy uruchamianiu CTRL na klawiaturze.

Nie wiem ile bym chciał, ale same przeróbki kosztowały mnie prawie 300zł.
Są chętni czy wystawiać na Allegro?
[#485] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Duracel, post #484


Są chętni czy wystawiać na Allegro?

Właśnie jedno DTV64 zeszło za coś ok. 170 zł. Ale nie przerobione.
M.
[#486] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@moneo, post #485

Mogę teoretycznie wystawić na naszej Giełdzie, ale już swoje zdanie wyraziłem co Giełdy :)
No nie wiem, jakby co to piszcie czy ktoś by chciał tutaj może się dogadamy co do ceny.

Jak nie to wystawię u ściągających haracz
[#487] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Duracel, post #486

co to jest DTV64 ?
możesz przybliżyć co to za sprzęt?
[#488] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@moneo, post #485

To jest chore, dopiero cena wahała się w okolicach 100zł i za tyle można było kupić na olx a teraz 172,50 .
[#489] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@maliniak, post #488

No raczej, lepiej kupić sprzęt oryginalny :)
[#490] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@flops, post #464

Każdy ma swoje spojrzenie na to.
Z mojego punktu wygląda to tak. Marzyłem o Amidze jak byłem łebkiem bez kasy, nie stać było mnie najpierw na A500, później zafascynowany byłem A3000, a później pojawiła się A4000D, która stała się ostatnim marzeniem. W tedy nie było mnie na nią stać, bo kosztowała ogromne pieniądze. Dzisiejsze 2000pln za taki sprzęt to jest nic w porównaniu do roku 1992. Więc dla kogoś naprawdę zafascynowanego tym sprzętem, kto pracuje, to nie są jakieś niebotyczne pieniądze. Zamiast pierdołowatego tableta, można kupić sobie marzenie dzieciństwa


Faktycznie, highendowe modele Amigi to było coś o czym się wtedy marzyło. Dla mnie przede wszystkim marzeniem była szybkość obliczeń jaką te modele i karty turbo do nich dawały, nie samo pudło, chociaż dziś ten siermiężny design pokrył się już patyną i wzbudza nostalgiczną sympatię.

Też niejako spełniam swoje marzenia z dzieciństwa, ale wtedy marzyłem raczej o tym aby scena pod LightWave nie renderowała mi się całą noc w 320x256 tylko np. w godzinę w 640x512 z anti-aliasingiem. To samo dotyczyło innych zasobożernych programów w rodzaju Imagine, Real 3D itd. Dziś to marzenie można spełnić za pomocą WinUAE które liczy ze 250x szybciej niż Amiga 4000/040 i robi to co kiedyś moja Amiga robiła całą dobę w kilkadziesiąt sekund.
[#491] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #487

To takie C-64 z lepszym układem graficznym wpakowane fabrycznie w obudowę Joysticka.
Po kilku przeróbkach można zrobić z tego miniaturowe C-64.

Jest kilka dem i kilka gier wykorzystujących lepsze możliwości graficzne.

TRSI Misery III C64 DTV
[#492] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@flops, post #464

No ja na razie nie mogę pozwolić sobie na rozbudowę Amigi, choć bardzo chcę. Martwię się, że jak będę miał już możliwość finansową pobawić się w rozbudowę "księżniczki" komputerów (czytaj Amiga 1200) to ceny będą już kolosalne jak dzisiejsze za Warszawę m20, która w ciągu 3 lat dzięki reklamom czasów PRL-u wzrosłą z kilku do kilkunastu tysi :) Albo będzie mniejsze już trochę zainteresowanie przez handlarzy i będzie sprzęt tańszy oraz większy wybór niż jest dziś. Jedynie co mi potrzebne to karta Blizzard 1230/50 i obudowa desktop podpięte pod monitor od kompa lub TV (oczywiście lepszą kartą nie pogardzę :)
Dlatego nie wiem, czy sprzedawać a1200, czy zostawić sobie.
Najlepszą przygodą z Ami było odpalanie gier wymagających kart turbo na gołej 1200 tylko z rozbudową pamięci Elbox 1200/4 :) Foundation, doom, cytadela itp 3d poszło, ale cięło trochę. Zawsze był sposób na zmniejszenie rozdzielczości hehe
Upiększanie Workbencha różnymi programami, pisanie własnych komend, skrótów w magic menu z grami po uporządkowanych alfabetycznie, cel zainstalowanie każdej gry na HD... Ahhh Najgłupszym pomysłem chyba było przejście całej gry settlers... z Nudów chyba.
Bardzo. ale to bardzo brakowało mi na Amigę Settlers 2, gdzieś kiedyś czytałem, że jest możliwe odpalenie tej gdy na Ami - dał ktoś radę? Potrafiłem niekiedy za młodu marzyć o tej grze :) kiedy to było się fanem settlersów pierwszej części... Ponad 15 lat temu chyba
Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi tymi Demo scenami ?? Od małego tego nie rozumiałem właśnie. Dziś dla mnie to wygląda jak prezentacja w Exel'u (bez urazy).
Wtedy to wyglądało jak muzyka w programie z włączoną animacją w rytmie muzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 01:19:38 przez raiwan

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 01:23:44 przez raiwan
[#493] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@raiwan, post #492

Dlatego nie wiem, czy sprzedawać a1200, czy zostawić sobie.


Zostawić, jest szansa że niebawem pojawią się pierwsze karty FPGA dla 1200. Patrząc na cenę karty do 600 cena powinna być zjadliwa nawet na tle 030. Z taką kartą będziesz miał wszystko czego potrzeba. Obecne ceny są z kosmosu i nic nie wskazuje że się cokolwiek zmieni.
[#494] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@recedent, post #482

Ja tam uważam, że jednak jest coś ciekawego w Macrosystems DraCo czy Casablance. Szczególnie ten pierwszy pokazuje potencjał "sprzętów kompatybilnych", który Commodore w pewnym sensie zaprzepaściło próbując robić wszystko samemu.


Też bardzo ciekawi mnie temat Macrosystems DraCo- mam podobne zdanie ok, racja
[#495] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@codi, post #493

Było by super, gdyby takie karty wyszły na Amigę 1200. Ale będzie ona w stanie później wyświetlać obraz w większej rozdzielczości? Czy dalej będzie to PAL?
A nie lepiej wziąć sobie coś z nowych Amigi i Os 4.1, na przykład One? Nie trzeba kombinować i można uruchamiać aplikacje pod starsze WB?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 13:34:45 przez raiwan
[#496] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@raiwan, post #495

A nie lepiej wziąć sobie coś z nowych Amigi i Os 4.1, na przykład One?


Nie bo to nie jest Amiga, tak samo można odpalić WinUAE i zaoszczędzić £2,125.00 funtów, przynajmniej za tyle można na amigakit kupić OneX1000.

Dziwne jest to że chcesz wydać 12000 tysięcy złotych na nową Amige a piszesz że karty turbo do Cllassica z 030 są drogie. Teraz oficjalnie najszybszą Amigą jest Amiga 600 dzięki Vampire v2.
[#497] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@TechNineWonder, post #496

Sorry, ale AmigaOne X1000 jest droga strasznie, ale inne AmigaOne używane można kupić za 2000pln (i są kilka razy szybsze nawet od Vamipra, ale nie są wprost kompatybilne z oprogramowaniem 68k). I nadal moje CSPPC z 604e 366MHz jest sporo szybsze od Vampira 2 (Quake, Doom itd. chodzą u mnie szybciej ;-p).
Nie żebym się czepiał, ale trzeba być obiektywnym. Za to według zapowiedzi i filmików Vampire 2, będzie najszybszą zgodną z 68k kartą turbo i za to duże brawa dla Twórców OK
[#498] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@flops, post #497

No teraz jest w dziale giełda AmigaOne XE G3 800 MHz z 2500 tysiąca a wcześniej był Sam440ep 667mhz za 1500 złotych. Co nie zmienia faktu że jest to sprzęt używany a cenny jak za nowy. Ale jeśli ktoś chce to sobie kupi.

Co do tego czy twoja Amiga będzie szybsza niż moja Amiga. to Vampire v2 ma "Emulated MC86K or MC68020 2Mips to 300Mips" Nie wiem czy wyciągniesz tyle na swoim "składaku"
[#499] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@TechNineWonder, post #498

Będę w domu, to w nocy zrobię komisyjny test. Pamięć może mylić, ale koło takiej wartości to ja mam MFLOPS, gdzie Vampir choć super karta, do będzie mocno w tyle. MIPS to chyba mam coś koło 400 (mogę się mylić, bo wcześniej kartę miałem krótki czas na 400MHz).
Moje filmiki z Quake, Quake 2, software PPC & 68k i hardware acc. są na YT, a wyniki z SysSpeed wrzucę do galerii.
Pong ma 400MHz chyba obecnie, jak ma czas, to niech też wrzuci wyniki.
Co to "składaka" to się nie wypowiem, bo nie wiem co masz na celu (flejmik?)

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 16:36:42 przez flops
[#500] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@TechNineWonder, post #498


Co do tego czy twoja Amiga będzie szybsza niż moja Amiga. to Vampire v2 ma "Emulated MC86K or MC68020 2Mips to 300Mips" Nie wiem czy wyciągniesz tyle na swoim "składaku"

[#501] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@flops, post #499

Co to "składaka" to się nie wypowiem, bo nie wiem co masz na celu (flejmik?)



To taka przenośnia do skanapkowanej Amigi czyli składak. W odróżnieniu do Vampire v2 gdzie mamy wyjcie wideo slot na kartę, wszystko na jednej płytce bez kanapkowania.

a Ty pewnie masz tam trochę "nawciskane"

Zemuluj m68k 020 w UAE, i zobaczymy czy będzie 300 mipsów.
[#502] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@TechNineWonder, post #501

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, Ale Amiga 4000 ma na płycie głównej taki slot, w który wkłada się kartę procesorową. Ba, większość "czterytysiączek" (z wyjątkiem rev. D z wlutowanym na płytę 030) posiada procesor 68k wyłącznie na tejże karcie. Przyznasz zatem, że nazywanie A4000 z CyberStormem PPC "składakiem" jest bardzo słabym chwytem.
[#503] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@recedent, post #502

Napisze tu tez informację o oszuście. Możliwe, że na Allegro też ma konto.
W tej chwili ma atrakcyjne oferty na stronie:

link

Więcej o nim w linku niżej:

link
[#504] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@recedent, post #502

Nie zauważyłem że chodzi o CyberStorm, wiem jak wygląda Amiga 4000 nie mam ale widziałem na zdjęciu, a to już coś. Co jedyne co może być skanapkowane w niej to Indi AGA albo Fast ATA. Czyli podobnie jak w A-1200.

"składakiem" jest bardzo słabym chwytem.


Słabym chwytem to jest to że nie wszyscy mogą przyjąć do wiadomości że ich 20 letnie karty turbo tracą na wartości, w oczach prawdziwych Amigowców.

Prawdziwy Amigowiec to taki który przelicza mipsy na złotówki. Przeliczenie w przypadku Vampire v2 bije o głowę wszystkie dotychczasowe karty turbo.
[#505] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@TechNineWonder, post #504

Dałem się złowić ;-p
Znów pudło, FastAta w dużych Amigach to nie kanapka...
Fajnie że powstaje tanie turbo do A1200 o dużej mocy, tego nam trzeba.
"Prawdziwy Amigowiec to taki który przelicza mipsy na złotówki"
No to dziwne określenie prawdziwego Amigowca, ale jak kto woli. Dla mnie prawdziwym Amigowcem jest ten, dla kogo Amiga to coś więcej niż mipsy, to kawałek hardware i software, jej historia, która nas tutaj trzyma.

Co do "słabego chwytu", to słabym chwytem jest liczyć, że ktoś odda swoją drogocenną (dla niego) kartę za parę pln... Dla mnie moja karta nie traci na wartości, bo po prostu jej nie chce sprzedać i nie mam zamiaru bez poważnego powodu zdania zmienić.

Nie wróżę nagłego spadku cen najlepszych kart turbo do Amigi po wyjściu Vampira. Część ludzi kupi Vampira jako drugą kartę, a na część starych kart i tak będą polować kolekcjonerzy, dla których MIPS nic nie znaczy
[#506] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@flops, post #505

No właśnie bo Amigowcy, dzielą się na kilka rodzai, Ci o których piszesz to Amigowcy kolekcjonerzy, do tego jeszcze z lekkom nutką Handlarza. Przez rosnące ceny sprzętu, dla nich cenny nigdy nie spadną.


Jedynie jeśli karty oparte na FPGA będą produkowane cały czas, to wtedy potencjalni nowi użytkownicy nie będą musieli przepłacać.
[#507] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@TechNineWonder, post #506

Piszę też o Amigowcach, co znają jej modele, historię, kojarzą system itd. Nie tylko kolekcjonerach... A przeważnie najwięcej krzyczą o Amidze i czystości rasy Ci, którzy dawno ją porzucili i po wielu latach sobie o niej przypomnieli. A nawet dobrze jej nie znają, nie wiedzą co i jak. I są też prawdziwi Amigowcy malkontenci, Amigowcy okazjonalni i Ci co żałują że nie kupili, albo wyrzucili kartę/Amigę na śmietnik jak było tanio.
Nie trzeba przepłacać za używany sprzęt, można być cierpliwym (tak jak większość nas tutaj) i szukać sprzętu w dobrej cenie latami (no sorry, nie każdy sklepik z komputerami ma 20letnie nowe karty turbo w promocyjnej cenie). Można też nie przepłacać i kupić nówkę ACA1221 w sklepie w PL, lub ACA1232 i ACA1233 nawet 55MHz prosto od Jensa. Dla każdego coś fajnego
Zrobiłem test, jeszcze nie komisyjnie, ale komisja dojedzie w nocy, 533MIPS oraz 366MFLOPS. Przy taktowaniu 400MHz, było 400MFLOPS i odpowiednio więcej MIPS z tego co pamiętam Zrzut jest w drodze do mojej galerii na PPA. Jest jeszcze troszkę zapasu do Vampira, mam nadzieję że te karty powstaną w dużych ilościach i będą cały czas rozwijane, żeby pobić moje 500MIPS. Na razie nie potrzebuję Vampira, bo nie mam A600, ale jak powstanie dla A1200 to kupię, żeby się pobawić i dla samego faktu wsparcia Twórców. Mój brat pewnie też kupi i moi znajomi z okolicy również.
Decelatora 4030 też mam zamiar kupić, jak tylko będę miał $ i powstanie. Cały czas trzymam kciuki za te projekty. Bo trzeba wspierać nasze środowisko i ludzi którym się chce.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 20:05:07 przez flops
[#508] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@selur, post #472

Przyznaję rację Selur'owi. Sami będziecie sobie winni, a nie handlarze czy kolekcjonerzy. Sami podajecie link do aukcji, sami się nakręcacie na dany sprzęt, licytujecie, cena leci w górę a na koniec przecieracie oczy, że taka cena końcowa!!!
Całą frustrację za niewygraną aukcję wylewacie na forum, pisząc jak to handlarz czy kolekcjoner cenę podbił i z pewnością maczał przy tym palce Pan Lekarz. On by dalej Was podburzyć (pomimo, że nie będzie to prawda) przytaknie, że podbijał. Ciśnienie podskakuje gwałtownie, dochodzi do niekontrolowanych wypowiedzi na forum...
I kto jest winny takiej sytuacji - sami jesteście sobie winni.
Jeszcze dwa lata temu cena retro wahała się wagowo. Waga alkoholu = waga sprzętu retro.
Teraz Apolo za 3,5k na Allegro.

Narzekacie na handlarzy, że to ich wina że taka cena retro sprzętu. Jestem ciekaw czy Wy swój sprzęt oddacie za darmo? A może za 1zł w licytacji bez minimum? Który z Was sprzeda A1200 za 150zł, 300zł? Jestem pewny, że nikt. Każdy będzie chciał uzyskać jak najlepszą cenę. Sprzedając swój samochód którym jeździsz to w jakiej cenie sprzedajesz? Nie bądźcie hipokrytami.

Handlarz by sprzedać musi kupić, nikt mu za darmo nie odda. Każdy już zna ceny retro sprzętu, każdy ma internet, wie co i ile kosztuje. Handlarz kupi, musi sprawdzić, często coś wymienić by było w pełni sprawne, wyczyścić, wystawi drożej i? Od sprzedaży płaci 23% VAT, płaci podatki (18% dochodowego), sprzedając A1200 za 600zł, zostaje mu 487zł za komputer po odprowadzeniu VAT, musi zapłacić dochodowy, to ile mu zostanie? Za ile musi kupić? Wy myślicie, że handlarze kokosy biją na retro sprzęcie? W autach, fakt można liczyć na dobry pieniądz, ale nie myślcie że na retro sprzęcie handlarz dorobi się majątku.
Szanujcie każdego a będziecie szanowani.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 22:17:29 przez Canga
[#509] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@flops, post #507

To nie źle, szybki ten CyberStorm nie wiedziałem że aż tak bardzo, sory za tego skłądaka. Przy tak szybkiej Amidze trzeba oddać pokłony.

Vampire v2 to dopiero początek szybkich kart turbo i co najważniejsze nie są to jakieś mity jak np: układ dźwiękowy Mery. Jeśli wszystko pójdzie w dobrym kierunku to coś z tego będzie.
[#510] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Canga, post #508

HEj Jasie ciesze ze u Nas w Polsce jest jeszcze znacznie taniej niz na ebay wiel sprzetu mozna kupic taniej - wcale nie jest tak drogo - mozna zreszta posprawdzac.
Ceny sprzetu beda dazyc do cen na ebay a u na sna forum ludzie beda protestowac -)
i to jest moim zdaniem podstawowy temat dlaczego sa takie ceny
skoro mozna cos sprzedac drozej gdzie indziej to i u nas bedzie podobnie na serwisach aukcyjnych
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem