Forum » PPA
[#31] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@selur, post #30

A w jakim poważaniu ma kupujących mieć złodziej? (pytanie retoryczne)
Ludzie kradli, kradną i będą kraść. Tego się nigdy nie zmieni.
Trzeba starać się skutecznie wyłapywać i piętnować (informacje i bany na portalach, zgłoszenia na Policję).
[#32] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Vato, post #31

Skoro zlapano delikwenta na goracym uczynku i juz mu udowodniono, ze jest zlodziejem, no to powinien sie chyba troche bac, nie wiem... kary, policji czy poszkodowanych?
a nie jak gdyby nigdy nic, przeniesc se lopatki i wiaderko do innej piaskownicy.

Nie okradlem Zdzicha bo sie nie udalo to ide Rycha, moze sie uda... toz to jakas paranoja jest.
[#33] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@selur, post #32

ale on ma piłę łańcuchową... Szok
[#34] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@zmiennik, post #33

..i dlatego przerżnie sprawe
[#35] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@zmiennik, post #33

pile bylo zabrac i do lombardu. przynajmniej by drewna nie kradl
[#36] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Valwit, post #35

Moderatorzy odpowiedzieli mi, że od około dwóch tygodni jest zablokowany na PPA.
Jestem ciekaw ilu ludzi oszukał?

Czy on tak od niedawna oszukuje? Przedtem normalnie sprzedawał, kupował?
Był długo na PPA?

Nie widzę go na olx, można podać linka jak ktoś widzi go.

Pewnie niedługo zacznie przyjmować inne dane osobowe i wtedy będzie więcej dowodów w sprawie, a teraz jak działa pod swoim imieniem i nazwiskiem to pewnie jedynie można go straszyć.
[#37] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@elekdj, post #36

Był na PPA kilka miesięcy, ale nie wypowiedział się w żadnym wątku. Tylko wystawiał ogłoszenia w dziale giełda.
[#38] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@SuperBuster, post #37

WEROMIES czy inny nie ma znaczenia. Jak ktoś będzie chciał oszukać to i oszuka taki, który będzie miał konto kilka lat, zaufanie wśród forumowiczów, wiele wypowiedzi.
Przypominam MRT...
Nawet sam WEROMIES może założyć nowe konto i oszukiwać dalej. Jaki to problem? Żaden (admini dobrze wiedzą, że tak może być)
Należy uważać i najbezpieczniej jest odebrać osobiście. Jak już wysyłka to pobranie i sprawdzenie zawartości. Allegro to też żadne zabezpieczenie, aczkolwiek działania bardziej uproszczone dla organów ścigania.
Kupując na odległość należy mieć zawsze ograniczone zaufanie, zwłaszcza gdzie sprzęt nie należy już do tanich.
[#39] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@KM, post #21

Prawdopodobnie tą Casablanke miał wystawioną na jednym z portali chyba za 800 PLN (w drugim ogłoszeniu miał chyba CD32), dzwoniłem do niego i byłem bliski zakupu, później on do mnie dzwonił jeszcze kilka razy, ale akurat nie było kasy i nie kupiłem.
[#40] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Hellena, post #39

Casablance z tego co pamiętam widziałem w kartonie. Także faktycznie ją miał. Ale czy by doszła do Ciebie, tego już nie wiadomo... A Tym, co niby wysłał, to trzeba poprosić o potwierdzenie. Ja cały czas odpowiedzi na emaile nie dostałem, ani kasy na koncie nie widać, w weekend wydrukuje sobie korespondencję, a w przyszłą środę pójdę na Policję.
[#41] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@flops, post #40

uwaga

Znów chce sprzedać Casablanke, przerzuca się na inne portale ogłoszeniowe.

http://www.gumtree.pl/a-komputery-stacjonarne/katowice/amiga-casablanca-do-montazu-filmow-wideo-mikser-digital-panasonic-wj+mx-10-dyskiem-scsi/1001457631490910813135009

link

Pisze do tych portali ogłoszeniowych i podaje link z ppa o nim, ale go nie blokują. Masakra z tymi portalami, pewnie by trzeba, żeby policja zaingierowała.

Na Allegro wystarczy jedno zgłoszenie bez policji i blokują.

Tu też to samo ogłoszenie:

http://mierzecice.lento.pl/amiga-casablanca-do-montazu-filmow-wideo-z,3549636.html

Wszędzie gdzie się da poumieszczał.

Policja wystarczyłoby jakby prowokacje zrobiła i na niby kupiła ten sprzęt od niego, ciekawe czy by wysłał? :)

Chyba policja nie może takich prowokacji ronić, bo nie może robić takich jeśli chodzi o pedofilów, dziennikarze muszą to robić.


Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 09:53:08 przez elekdj
[#42] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@elekdj, post #41

Gość podaje link do opisu Casablanca
http://www.ppa.pl/sprzet/casablanca-quasi-amiga.htm
...ale nie ma takiej podstrony hahaha!
tel 608106818

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 09:55:00 przez Vato
[#43] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@elekdj, post #41

Może jak sprzeda odda mi kasę i innym ludziom, którym nie wysłał sprzętu. Trzymam kciuki, żeby tak było, bo moja cierpliwość się kończy.
Jak ktoś faktycznie jest zainteresowany tym sprzętem, to najbezpieczniej zrealizować biznes face to face.
[#44] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@flops, post #43

Tu ma cały asortyment, wystawiał na sprzedajemy.pl praktycznie to samo:

http://www.lento.pl/ogloszenia.html?mid=1227915

link

Amigę 1200 wtedy za około 600zł wystawił z zasilaczem, cena wydała mi się w miarę normalna, nie zaniżona. Nie chiał opuścić to normalne, przy cenach tego sprzętu.

Tu zaniżona maksymalnie, widać, że oszustwo.
[#45] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@elekdj, post #44

Z tego co widzę kopiuje zdjęcia z innych portali i wkleja na swoje ogłoszenia.

Ogłoszenie Amigi 1200 zdjęcie wyciął z exec.pl

http://exec.pl/wydarzenie.jsp?nid=5746&Amiga_1200_-_galeria

link

Chyba trzeba napisać do nich, że ktoś używa ich zdjęć? To jest karalne?

Tu zdjęcie z jego ogłoszenia:

http://mierzecice.lento.pl/amiga-1200-klawiatura,3770283.html

link
[#46] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@elekdj, post #45

ulala..... to jest ta A1200 co miałem kupić od niego...
że wcześniej nie zauważyłem że to są zdjęcia zapożyczone....

a teraz te same zdjęcia są wykorzystane do sprzedaży klawiatury
[#47] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@elekdj, post #45

Wystawione przez ... Julia
niedługo trzeba będzie wszystkie jego aliasy zgłaszać

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 11:51:16 przez BlackTiger
[#48] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #1

Czy kolega Kozieński, który zakupił wczoraj kartę ode mnie na Allegro jest od nas z PPA?
[#49] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@maliniak, post #46

Rozmawiałem z nim przez telefon, chłopak nie taki głupi przecież, ma wiedzę.

Sprzedawał przez długi okres na PPA i było ok.

Co za problem zarobić w normalny sposób na swoja kolekcję sprzętu retro, a nie oszukiwać.
[#50] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@elekdj, post #45

Mam 10 min jazdy do Toporowic..
[#51] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@kaka, post #50

Ktoś był u niego, zamyka się i nikogo nie wpuszcza. Jakbyś wyciągnął od niego te 100zł, które jest mi winien to 50zł mogę ci podarować za wizytę u niego.

Podejrzewam, że sprawa i tak wyląduje na policji. Nadal się ogłasza na portalach. Linki umieściłem. Jak będziecie zgłaszać to trzeba podać te ogłoszenia, niech coś policja od niego kupi. Ciekawe, czy im wyśle kupiony przedmiot :)
[#52] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@elekdj, post #51

A bo trzeba się przebrać za kuriera z Amigą pod pachą. Trochę socjotechniki, ludzie.
[#53] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@recedent, post #52



Dobre, ale ten pomysl juz jest spalony..
[#54] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@recedent, post #52

A w realu socjotechnika wygląda tak:
WEROMIES czyta forum, robi zrzuty ekranu gdzie X umawia się z Y na przyjazd, przy czym X oferuje kasę. Y się zgadza, przebiera się za kuriera, puka do drzwi a otwierają panowie mundurowi i:
1. domniemanie dokonania przestępstwa wymuszenia
2. przebieranie się na celu dokonania przestępstwa wymuszenia

48h murowane, sprawa w toku. Pan WEROMIES składa pozew cywilny, że czuję się szykanowany, ma od policji dokumenty stwierdzające przyjazdy Pana Y, dodatkowo wcześniej nagrał, że ktoś u niego był, zwłaszcza że sąsiedzi widzieli.
Oddaje wam 100zł a sprawę wytacza na 10.000zł za nękanie w domu, wraz z wymuszeniem i wtargnięciem.
Wystarczy dobry adwokat, dobrze opłacony i pozamiatane.
Podstawowe pytanie Panów mundurowych:
Skoro został Pan oszukany, to dlaczego Pan nie złożył doniesienia o popełnieniu przestępstwa?
Co odpowiesz? Dałeś czas do Świąt i nasłałeś Pana Y?
Zastanówcie się niekiedy.
[#55] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@recedent, post #52

A bo trzeba się przebrać za kuriera z Amigą pod pachą. Trochę socjotechniki, ludzie.


Trzeba uważać z przebieraniem, bo w Warszawie Imperatorka z Ratusza zatrzymała podrabianego Lorda Wadera w Metrze ;)
[#56] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Canga, post #54

Ej no panowie bez takich...
po co jeszcze podpowiadac oszustowi jak ma lepiej oszukiwac?
[#57] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@selur, post #56

To nie podpowiadanie, raczej przestroga dla jakiegokolwiek lekkomyślnego działania.
Ludzie nie zdają sobie sprawy, że to wszystko zostaje i nawet zmowa mająca na celu wymuszenie jest przestępstwem.
Trochę roztropności.
To tak jak czytam ktoś komuś grozi na forach internetowych. Raz, drugi przymyka oko. Za trzecim razem, robi screeny, jedzie na policję informuje, że ktoś mu grozi.
To tak działa i tak będzie działać. Trochę wyluzujcie.
Dużo testosteronu? To siłownia, treningi, MMA, box - dobrze zrobi.
[#58] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Canga, post #57

...ale syf!
[#59] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Vato, post #58

Nie syf. Taka prawda, takie czasy. Ktoś zostanie oszukany to nie wolno na niego krzywo spojrzeć, bo wytoczy sprawę.
Zostałeś oszukany to od tego są odpowiednie organy ścigania przestępców.
Niedaleko patrząc, niedawno głośne w mediach o starszej osobie co pogroziła innemu. Na kilka lat wylądował w szpitalu psychiatrycznym.

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 00:05:14 przez Canga
[#60] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Canga, post #59

Przeciez recedent sobie zażartował.... Nikt z dorosłych dzieci nie będzie się przebierał za kuriera bo każdy sobie zdaje sprawę z tego.
A co do odwiedzin kolegi z forum to miał pełne prawo przyjść i zapytać przed zgłoszeniem na policję aby ustalić czy faktycznie został oszukany lub się dogadać.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem