Forum » PPA
[#1] Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA
Chciałbym Was przestrzec przed jakimikolwiek transakcjami z użytkownikiem WEROMIES z PPA!

27 października wpłaciłem kasę na stację do A1200, do dnia dzisiejszego stacji nie dostałem, pan czasem nawet odpowiada na maile, nie wysłał bo ..., już wysłał kurierem i powinno dojść, itd itp.

pan ma imię i nazwisko widoczne w profilu i takie też mi podał w danych do wpłaty, ponieważ dane są publicznie dostępne mogę je przypomnieć:
Włodzimierz Widera
ul. Czerw***go Zag****a 4*
42-460 TOPOROWICE ŚLĄSKIE
Polska

Numer rachunku
PL 39 1090 2835 **** **** 2004 0423

Po Nowym Roku się przespaceruję na Policję zgłosić pana, niestety wcześniej nie będę miał na to czasu dla tego jeszcze raz przestrzegam by nie dać się oszukać temu panu!

Wszelka korespondencja, potwierdzenie wpłaty mogę udostępnić - w miarę uzasadnionej potrzeby.
[#2] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #1

Coś mi nie pasowało z ilością sprzetu , i w jakich cenach sprzedaje.
[#3] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #1

Ten użytkownik niczego już nie wystawi.
[#4] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #1

Telefon na który dzwoniłem trzy tygodnie temu jest już nieaktywny - niepoprawny nr słyszę odpowiedź operatora. Daję temu Panu tydzień na odezwanie się i wyjaśnienie sprawy, jak nie to idę na Policję. A wystarczy oddać mój sprzęt i wyroku można sobie zaoszczędzić... Zobaczymy co poczyni.
[#5] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@_arti, post #3

"Ten użytkownik niczego już nie wystawi."

Kolega Arti widze optymista jest
[#6] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@selur, post #5

może go załatwił...na Amen bije, boksuje
[#7] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@zmiennik, post #6

[#8] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@_arti, post #3

Myślę, że było by to możliwe by ten oszust już niczego nie wystawił.

Miałem podobną sprawę z oszustem z Allegro, zgłosiłem na Policję, trzeba było odstać 2 godziny, mimo, że było to tylko wykroczenie po około miesiącu paczka dotarła, jak się okazało dzień po wizycie "niebieskich" w pani oszustki, później trzeba sprawę odwołać - ale przychodzi się na konkretną godzinę i trwa to max 15 minut. Jak dla mnie Policja ma 100% skuteczność

Jeśli ktoś z Was również został naciągnięty przez tego oszusta proponuję się dogadać i wspólnie zgłosić sprawę na Policję (tylko ja to mogę zrobić dopiero w 2016) - może uda się zebrać kwotę która będzie się kwalifikować na przestępstwo.

A przede wszystkim jeszcze raz przestrzegam przed oszustem WEROMIES!
[#9] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@flops, post #4

Flops,

Ja myślę że jesteś w kropce, bo co powiesz na policji?
Że mu sprzęt przywiozłeś do domu i nie zapłacił i poszedłeś sobie tak o do domu?
Wiesz że on będzie się wykręcał że ci na miejscu zapłacił......
Tak jak innym cały czas pisze "czy już przesyłka dotarła'... A nie wysłał.
Masz do niego blisko , idź pogadaj może z innym kolegą tutaj z forum który lada dzień przy okazji będąc tam wybiera się również do niego...
Oczywiście nie mówię tutaj o jakiejkolwiek użyciu siły i przemocy broń boże.
Ja poprostu myślę że ten człowiek jest zacofany i nie zdaje sobie sprawy co robi...

Edit.
Widzę że oszukanych jest więcej, i powoli się ujawniają.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 23:47:20 przez maliniak
[#10] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #8

Miałem podobną sprawę z oszustem z Allegro, zgłosiłem na Policję, trzeba było odstać 2 godziny, mimo, że było to tylko wykroczenie po około miesiącu paczka dotarła, jak się okazało dzień po wizycie "niebieskich" w pani oszustki, później trzeba sprawę odwołać - ale przychodzi się na konkretną godzinę i trwa to max 15 minut. Jak dla mnie Policja ma 100% skuteczność


Oczywiście że tak.
Tylko portalowe handlarzyny twierdzą że trzeba się pogodzić z utratą kasy/sprzętu.OKOKOKOKOK
[#11] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@maliniak, post #9

Nie będzie zbyt dużego problemu, bo na poczcie mam całą korespondencję, a w chwili kiedy zawoziłem sprzęt były ze mną dwie osoby.
[#12] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #1

hmmm... czyli wychodzi że miałem albo duże szczęście albo ... jest to baaardzo nierozgarnięta osoba. Kupowałem od niego dwukrotnie (fakt kwotowo poniżej 100 zł) i problemów nie było. Niemniej jeśli "coś się podziało" to powinien tak czy inaczej utrzymywać kontakt, oddać pieniądze czy choć wyznaczyć termin jej zwrotu. Sposób prowadzenia korespondencji z tym użytkownikiem rzeczywiste był specyficzny ale ludzie są różni...

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 08:36:03 przez sunater
[#13] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #1

Nie omieszkałem sobie zajechać, w sumie z A1 daleko nie było (wiocha mała, więc znaleźć ciężko nie było).
Pukałem, pukałem i nic, ale w domu był, ponieważ piła spalinowa na schodach przyszykowana była do cięcia drewna. Więc poszedłem do sąsiadki, która powiedziała że jest w domu.
Boimy się teraz wyjść i oddać co nie jego ! Można było wziąć piłę spalinową i wyjść z powrotem, ale do jego pokroju zniżał się nie będę.

Mówiłem Włodek że Cię odwiedzę !

[#14] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Architect1200, post #13

piła spalinowa na schodach przyszykowana była do cięcia drewna


zmiana gry prze weromiesa, teraz będziecie otrzymywać swoje przesyłki i paczuszki z....................... klockami drewnianymi....
[#15] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@maliniak, post #14

Niezłe
[#16] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Architect1200, post #13

Włodek, ucz się od Architecta1200, tak się zachowują ludzie z klasą i zasadami moralnymi. Tobie brakuje i jednego i drugiego.
[#17] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Architect1200, post #13

W takim razie musicie wszyscy razem tam pojechać i wziąć na przetrzymanie, włozyć zapałkę w przycisk od dzwonka, aż mu uszy zwiędną.
[#18] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@sanjyuubi, post #17

W takim razie musicie wszyscy razem tam pojechać i wziąć na przetrzymanie


...i koniecznie zabierzcie z sobą Selura aby słowa nareszcie mógł przekuć w czyny
.
[#19] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@rePeter, post #18

[#20] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@rePeter, post #18

...i co mam naparzac jakiegos starego dziadka, ktory notabene nie mnie oskubal?

eee az takim HAMem, to nie jestem
[#21] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #1

Miałem nie pisać, ale mi proponował za Dreamcasta Casablacę z 040 na pokładzie (wiecie po ile chodzi ten sprzęt). Przykre jest to, że ludzie się rejestrują tylko po to, by naciąć kogoś na kasę. Boję się pomyśleć, ale to pewnie wzorowy mąż, może i katolik. Jeżeli to czytasz szanowny Panie to wstydź się i czym prędzej wyprostuj sprawy na forum, a później najlepiej wyparuj.
[#22] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@KM, post #21

A TU człowiek odsyła widzów na giełde ppa i kto nam się ukazuje na 1 miejscu :):):)
[#23] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@zeter, post #22

[#24] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@KM, post #23

LOL
[#25] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@zeter, post #22

Hahaha, normalnie jeszcze ta szuja została gwiazdą internetów na jutubach

Może jak dostał to drewno zamiast kompa, to zapomniał, że zapłacił (albo i nie) za drewno a nie za kompa Później sobie potnie i w kominku napali Z tego co mówicie piła jest i kominek też jest

Co do wątpliwości odnośnie podstaw składania sprawy na policję to zapewniam, że podstawy są I to czym dysponujemy my - jako osoby pokrzywdzone w zupełności wystarczy. Więcej podam na PM, nie będę ćwokowi publicznie podpowiadał jak się bronić

On jest naprawdę na tyle bezczelny, że podaje prawdziwy adres? Tym lepiej, niebiescy będą mieli łatwiej

Jeszcze raz zachęcam by osoby poszkodowane się porozumiały i może uda się wspólnie złożyć zawiadomienie z klasyfikacją jako przestępstwo a nie wykroczenie.
[#26] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@KM, post #21

jednostka a społeczna

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 20:29:40 przez Dorian3d
[#27] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #1

Witam dzięki wam udało mi się uniknąć wpadki z Włodzimierzem z Toporowic OK. Ostatnio na naszej giełdzie dodałem ogłoszenie że zakupię zasilacz do commodore 128, wciągu pierwszego dnia ten koleś odezwał się do mnie przez portal PPA ale w tak dziwny sposób nie mogłem sprawdzić z jakiego adresu e-mail wysłał wiadomość i już zapaliła się czerwona lampka. Na kolejny dzień dostałem od Włodka sms z (prefiksem 10) a za 15 minut kolejny sms z (prefiksem 17). Fakt byłem napalony na zasilacz bo ciężko go pozyskać, ale wyhamowałem przejrzałem jego aukcje oraz informacje na jego temat i jestem wam wdzięczny, że ktoś to nagłośnił bo wtopiłbym nie małe pieniądze. Trzeba na naszym portalu nagłaśniać i podawać z nazwiska oszustów którzy próbują w łatwy sposób zarabiać kasę. PS. jeżeli ktoś posiada zasilacz do c128 proszę o kontakt szeroki uśmiech
[#28] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #1

Na OLX teraz działa pod nickiem nikola666widera
[#29] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Architect1200, post #28

daj jakis link bo na olx cięzko po nicku znaleść
[#30] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Architect1200, post #28

to tylko pokazuje w jakim powazaniu zlodzieje maja kupujacych...
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem