kategorie: A1200, Sprzęt
[#601] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Bartol, post #600

Z tym "uwierzy" nie miałem na myśli tylko tego forum.
Na allegro i tak zgłosi to pewnie wiele osób a co team allegro z tym zrobi i czy oni uwierzą, od tego zależy los sprzedającego :)

Ja nie zgłaszałem bo nie licytowałem. Jakbym licytował i zobaczył że ktoś mnie przebija a potem jest wycofanie to bym się pewnie zdenerwował lekko.

Team allegro widzi jaką kwotę wpisałeś (czy twój syn) i może uznać za prawdę to co tam opisałeś.
Raczej nikt nie perzebija na np. 9946538zł :) ale jeżeli zobaczą np 600zł to mogą już w to tłumaczenie też nie uwierzyć i po zgłoszeniu przez innych allegrowiczów mogą się zacząć przyglądać Waszym kontom.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 11:06:21 przez Vato
[#602] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Bartol, post #600

Małoletni zalicytował a pies zjadł mój zeszyt z zadaniem. Panie handlarz, mało to wiarygodne..
[#603] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@dragon_x, post #165

Dawno tu nie zaglądałem. Przedświąteczne czołem wszystkim! super OK!

Przejrzawszy wątek aukcyjny, zaledwie na przestrzeni kilku stron wypunktowane zostały przynajmniej 3-4 fikcyjne aukcje/ogłoszenia. Albo cena zbyt atrakcyjna, albo kradzione foty, albo oferta na podpuchę. Naocznie sam byłem świadkiem zdemaskowania przynajmniej kilku kolejnych udawanych oferentów przez kolegę (hello dominiqr!), gotowych do umawiania się pod fikcyjnym adresem itp. WTF! wariat?

nie rozumiem czegoś takiego.
Dla mnie oba wpisy są fikcyjne, ktoś miał ubaw...
Tylko po co ?
Przez takich ludzi strach cokolwiek kupować na olx czy alledrogo i tym podobnych portalach, bo nigdy nie wiadomo czy kupuje się to co się zamówiło czy przysłowiowe kartofle...

Mnie najbardziej zastanawia, dlaczego takie akcje dotyczą prawie wyłącznie sprzedaży Amigi.
[#604] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@F7sus4, post #603

Dlatego że Amiga jest chyba najbardziej teraz poszukiwanym komputerem ze wszystkich retro. C64 i Atarynki można kupić nawet poniżej 100 zł. Natomiast zadbana i pewna A1200 to często wydatek ponad 500 zł i do tego tak naprawdę nie ma tych komputerów na rynku. To znaczy są, ale albo ktoś wystawia za chore pieniądze albo jakiś totalny złom albo jakieś takie właśnie łobuzy wystawiają żeby kogoś naciągnąć.
Sam jestem na etapie szukania sobie A1200 i jest naprawdę trudno, oczywiście mówię o uczciwych pieniądzach, bo jak ktoś nie liczy wydanych dukatów to można coś szybko kupić.
Pozdrawiam
[#605] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@moons, post #604

Na przykład można taką W sumie to jest dylemat - masz przez lata fajnie utrzymaną Amisię - rozbudowujesz ją, doposażasz a potem przychodzi konieczność rozstania (braki lokalowe, brak kasy itp.) i nikt tego nie chce kupić w pieniądzach jakie w nią włożyłeś.
Zakładając, że masz komplet (amiga, zasilacz, joysticki, mysz, może nawet turbo) to chyba największy zysk da sprzedaż wszystkiego osobno. Goła 1200 w dobrym stanie bez osprzętu - pójdzie za przynajmniej 500-600 zł. Z osprzętem już od ręki za 700 zł niekoniecznie.
Mnie się poszczęściło niedawno w polowaniach i mam teraz kolejne źródło wydatków:).

Niedawno poszła aukcja za 1200 zł Amisia + blizzard i był tylko jeden chętny. Sądzę, że przy sprzedaży osobno 1,4-1,5 tys. to można byłoby uzyskać.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 15:02:53 przez jimmy
[#606] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@jimmy, post #605

Bo cena jest co najmniej przesadzona o tysiąc złotych za 1900 może by poszła.
[#607] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@TechNineWonder, post #606

Niektórzy sobie słono życzą za wypucowanie klawiszy, wątpię żeby ktoś mu tyle dał ok, racja
[#608] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@mikser, post #607

Wiecie co?
Ja za chwilę wystawię na aukcję jedną ze swoich amig, konkretnie red leda i aż się boję, że zaraz nabierzecie podejrzeń, ze jestem oszustem, a kilka osób z forum juz wie, z którymi przeprowadzałem transakcje w obie strony, że tak nie jest....
[#609] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@dragon_x, post #608

Zaraz zmontujemy szubienicę
[#610] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@jimmy, post #605

To jest tak samo jak z autami, możesz sobie w niego władować wszystkie nowe części, zrobić tuning, ale i tak będzie wart niewiele więcej niż bez tych części, to Twój wybór. W zresztą ze wszystkim tak już jest. Kupujesz mieszkanie, wkładasz dużo kasy w wykończenie, a one jest i tak niewiele więcej warte niż bez wykończenia. Jak sprzedajesz część to za tyle, co jest cena rynkowa części, jak sprzedajesz komputer z dodatkami, to zazwyczaj tyle, co jest wart komputer, bo sprzedajesz komputer. Dlatego wielu sprzedaje osobno, bo jednemu jest potrzebny tylko komputer a drugiemu tylko karta, za którą zapłaci więcej, ale nie da tyle już, ile chcesz za cały komputer. Mądry kupi komplet i resztę sprzeda, żeby odzyskać częściowo kasę, ale ryzykuje.
Chore to jest, że płacimy całą kwotę za nowy komputer plus za każdy dodatek, ale jak sprzedajemy, to dostajemy głównie cenę za komputer, a dodatki wtedy się mało liczą, bo tak jakby musiały być, jak w telefonach bateria i ładowarka, które dokupiłeś nowe na przykład. Ale to już jest prawo handlu.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 16:42:38 przez raiwan
[#611] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@dragon_x, post #608

Wystawisz RED led z "C=" czy z "A".
Swego czasu sama klawiatura właśnie mechaniczna z "C=" sprzedała się za 180zł.
Jestem ciekaw ile teraz forumowiczów siedzi i czeka na wystawienie ślina
[#612] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Vato, post #601

Miał prawo w trakcie aukcji zrezygnować, kupujący zrozumiał no bez jaj. Co innego gdyby zrobił to po zakończeniu aukcji. Jeżeli się dogadali, że może zrezygnować to innym nic do tego.
[#613] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@raiwan, post #610

No właśnie nie do końca, bo 512 kilo pod klapkę to nie CyberStorm a modulator to nie Indi ECS.

Czyli jeśli ktoś wie co kupuje to wie że na tym nie straci, a jeśli kupuje się nową kartę w RetroAmi np: i się myśli że za dwa dni ma się na niej już sto złotych zarobku, a za dwa miesiące 400 to się jest w błędzie.

Tak że jak masz A-4000 z CSPPC Video Tosterem... etc jeszcze do tego jakieś Rarowate kary to na pewno zarobisz.

A jak masz A-1200 z ACA którą mógł mieć każdy to jest wątpliwe. No chyba że za 10 lat.
[#614] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@TechNineWonder, post #613

Nie mówimy tu o zarobku - oczywiście, że są osoby, które chcą na tym zarabiać i wiedzą co ile jest potencjalnie warte. Mam na myśli sytuację kiedy rozstajesz się ze sprzętem z dodatkami w stylu rozszerzenia RAM czy karty IDE/CF a wartość tego zestawu jest niższa niż suma składowych. Tak to niestety wygląda - mniej będzie chętnych na komputer + turbo niż na samo turbo a to przekłada się na niższą cenę w licytacjach. Paradoksalnie można nawet taniej kupić całą Amisię niż osobno kupować płytę (bo ma np. piggymod czy wymienione kondensatory) + obudowę + klawiaturę + zasilacz.
Retro to hobby i jako takie jest raczej źródłem kosztów niż zysków. Taka na przykład aukcja - skompletowany fajny zestaw Atari ale cena odstrasza skoro są tańsze oferty - choćby tylko na samą jednostkę.
[#615] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Tom Rain, post #609

Może zrobią serial: "Amigowi handlarze" :]
[#616] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@moons, post #604

Dlatego że Amiga jest chyba najbardziej teraz poszukiwanym komputerem ze wszystkich retro. C64 i Atarynki można kupić nawet poniżej 100 zł. Natomiast zadbana i pewna A1200 to często wydatek ponad 500 zł i do tego tak naprawdę nie ma tych komputerów na rynku.

Zgadzam się z tą częścią o rzadkości, natomiast nadal nie widzę powodu, dla którego ktoś powinien chcieć odstawiać cyrki rodem z psychiatryka pt. fałszywe oferty (pseudo-damping), ogłoszenia-podpuchy itp. W żaden sposób nie wpływa to pozytywnie na rynek, trollująca brać i tak nie zarobi, a co najwyżej zyskają handlarze. Chora zabawa, naprawdę. Wierzę, że nie jestem pierwszy, który to mówi. Smutne historie.

Chore to jest, że płacimy całą kwotę za nowy komputer plus za każdy dodatek, ale jak sprzedajemy, to dostajemy głównie cenę za komputer, a dodatki wtedy się mało liczą, bo tak jakby musiały być

To chyba nie do końca tak jest, zależy o jakim dodatku mówimy. Nie widziałem, by Amiga 1200 z kartą 030 kiedykolwiek poszła za taką samą kwotę, jak goła A1200. Co do wymienionej stacji, nowej klawiatury itd. - zgoda. Nikt nie da 150zł więcej, "bo zmieniłem klawiaturę na nowego NOSa".

http://allegro.pl/amiga-1200-ideal-030-130mb-cf-4gb-wifi-indivision-i5844761923.html

Chryste panie, gdzie są te czasy, że przynosiło się pięć A1200 z targowiska za, huk, tysiaka. Notabene, czy cena nie jest odrobinę wygórowana? Pomijając Indivision, sprzedałem identyczny zestaw w zeszłym roku za 850zł i w sumie cieszyłem się z tej ceny. (Nie jestem handlarzem, to była zapasowa A1200, obok "głównej" z Blizzardem 1230). Amigi 500 za 200zł? Widzę, że wiele mnie ominęło!
[#617] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@TechNineWonder, post #606

ee tam, przesadzona cena.
to co powiecie na to ??
karta za 1mil ;)
co prawda to nie allegro ale dowcip ktoś ma ...
[#618] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Ankuz MkOne, post #617

Czasem sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem ze założyłem ten wątek. Może admin by go juz zamknął to ceny spadnąszeroki uśmiech i spokój będzie. Rok sie konczy może juz dosyć gadania na temat aukcji?
[#619] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Ankuz MkOne, post #617

O! Właśnie o takich misiaczkach pisałem. Im więcej sfrustrowanych wiadomości otrzyma, tym większy będzie miał ubaw. I chyba tylko to motywowało go do zamieszczenia ogłoszenia.
[#620] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Ankuz MkOne, post #617

Może sprzeda za dwa koty po pół miliona;)?
[#621] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@moneo, post #588

Teraz zrobiło się ciekawie :) "Błędny opis,wystawię ponownie," Coś nie tak z tym sprzedającym
[#622] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Red, post #621

Dla mnie i tak oferta tej płyty od A3000 nieciekawa, bo w całym tym opisie nie było jednej ważnej rzeczy. Czy to jest sprawne, czy nie. Dziwię się, że ktoś chciał dać 500 zł, ale to jego pieniądze i mnie nic do tego. Pytanie: w którym miejscu błędny opis był, przy tak szczegółowym tekście opisującym zalety. Czy po prostu cena nie była satysfakcjonująca? Może ktoś oczekiwał co najmniej 2000 zł, za kawałek niesprawdzone PCB? A co z obudową tej Amigi 3000, z zasilaczem? Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi

Trochę o/t, ale nadal commodore i nadal taka ciekawostka.
Jak sprzedać ciastko:
krok 1
Znowu sprzedać ciastko:
krok 2
Ach, jak dobrze idzie, to może jeszcze raz:
krok 3
Ach, jak ja tak nie umie.
M.
[#623] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@moneo, post #622

Z allegro to może być w ogóle, grubsza akcja. Bo co jeśli jest grupka np: pracowników serwisu która infiltruje aukcje. Tak że zwykły user ich nie widzi, tylko oni. Kupują retro za grosze, i wystawiają w niebotycznych cenach. Ostatnio coś mało aukcji ciekawe czy ktoś z rządu infiltruje allegro.


edit... I dla tego nie było ostatniego czasu, zakończonych aukcji, ilość zakończonych musi się zgadzać. Pewnie pracowali nad tym.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 21:31:13 przez TechNineWonder
[#624] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@TechNineWonder, post #623

Smiech
[#625] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@flops, post #624

Tak, gdzieś już czytałem takie teorie spiskowe, ale dotyczące wystawianych samochodów.
Bądźmy poważni.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 21:52:18 przez Canga
[#626] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Ankuz MkOne, post #617

Dobre, jeszcze wczoraj widziałem te pamięć na olx za 399 PLN i pomyślałem że gość ma nierówno pod sufitem. Dziś wiem to na pewno
[#627] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Canga, post #611

Niestety z A, rev 5, stan płyty idealny, sprawna oczywiście, kickstart 1.2
[#628] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Red, post #621

Dokładnie tak jak mówisz.
Było 510,00 zł i uznał, że za mało.
Będny opis,wystawię ponownie.

Licytacja zakończona
Nie było ofert kupna ok, racja

Mi niedawno jeden sprzedawca napisał, że jednak nie wyśle bo:
"konsola została uszkodzona podczas pakowania paczki"



Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 06:23:33 przez Vato
[#629] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@TechNineWonder, post #623

Jak ktoś chce kupić retro tanio, to niestety trzeba poczekać do wakacji. Co roku ceny retro spadają w tedy średnio o połowę i dużo łatwiej trafić okazję za jeszcze mniej. Październik, Listopad, Styczeń, Luty i czasem Marzec to miesiące najwyższych cen, bo ludzie siedzą w domach wieczorami i ogarnia ich sentyment, czasem nuda i polują na retro.
[#630] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@flops, post #629

Stacja 1541 do C64
STAN WIZUALNY:
Bardzo Dobry / Dobry
taaa stan dobry
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem