kategorie: A1200, Sprzęt
[#271] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #270

Tylko czego to tyle kosztuje?!


Bo to Sam Coupe z BOX`em.
Cena wprawdzie umowna jednak na swój rodzaj (jak na tak niszowy komputerek) to unikat w takim stanie i to z oryginalnym pudłem.

Pamiętam reklamy SamCoupe w Bajtku.
[#272] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Cadderlik, post #269

Jakbyś zgadł
[#273] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@dominiqr, post #271

W pierwszych Top Secret też były reklamy tego komputerka. "Grafika jak w Atari, dźwięk jak w Amidze", czy jakoś tak . Wyszły na to w ogóle jakieś sensowne programy i gry?

Pozdrawiam,

Azz
[#274] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Azzorek, post #273

Za to zdjęcie z klawiaturą na podłodze powinien dostać wpr!
Wycenia to na 7k a sam produkuje nowe rysy.
[#275] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Vato, post #274

Nie pamiętam co to była za gazeta oraz jaki komputer w niej reklamowano. Gazeta była mniejsza od A4 z lat '80 i cała w szarym papierze, szorstkim papierze łącznie z okładką. Reklamowany był tam dziwaczny komputer z akcesoriami peryferyjnymi który można było zakupić w składnicach harcerskich. Ktoś kojarzy co to za gazeta mogła być ?
[#276] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #270

"Tylko czego to tyle kosztuje?!"

Bo handel autami przestaje sie oplacac. Teraz zeby sprzedac mercedesa od placzacego niemca, musza go czasami trzymac 3-4 lata, bo frajerow coraz mniej na rynku.
[#277] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Hubez, post #275

To pewnie był „IKS” czyli „Informatyka Komputery Systemy”.
[#278] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Azzorek, post #273

Wyszły na to w ogóle jakieś sensowne programy i gry?


Nie grzesz szczęka opada! W sieci jest trochę softu. Warto poczytać historię i wszelkie informacje o tym komputerze. Polecam potestować soft na emulatorze (w realu tylko szczęśliwcy). W każdym razie w wakacje widziałem kilka ogłoszeń w ebayu i golasy kosztowały w przeliczeniu około 2 tys. z pudełkiem i peryferiami do 4 tys. (+przesyłka), ale ten kolo z ceną to wystrzelił. Może i trafi się jakiś narwaniec
głową w mur

Zapomniałbym. Kłania się znajomość sceny. Polecam link ... RetroKomp / Load Error 2015

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 19:15:52 przez misiek2
[#279] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Krashan, post #277

Nie to nie to. Teraz skojarzyłem, że to nie była gazeta związana z informatyką. Tam była jedynie reklama jakiegoś komputera, a gazeta była związana z czym innym.
[#280] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #278

Powiem ci, że mnie zaciekawiłeś i sobie poczytałem przez ostatnie 1,5 godziny o tym sprzęcie i jego historii. W sumie to nawet smutno mi się zrobiło, bo komputerek mógł odnieść sukces, ale pogrążył go brak oprogramowania. Trzy lata "życia" to niewiele i sprzedane max 30 000 egzemplarzy też pewnie nie wzmocniło budżetu firmy.

Z tego co ogarnąłem, to oprócz konwersji Prince of Persja i Lemingów, nic znanego dla ludzi ze świata komputerów 16bit nie było. Chyba, że komuś zależało bazować na oprogramowaniu ze Spectrusia, tylko po co wtedy wydawać tyle kasy, skoro można było kupić Spectrum.
Dla SAMa nie było po prostu "killer application" coś jak Mortal Kombat 2 na Amigę. Ludzie dla jednej gry kupowali komputer .

Czyli jednak żadnych wow'ów nie wydano na SAMa .

artykuł o SAM Coupe

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 00:04:01 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 00:04:28 przez Azzorek
[#281] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Azzorek, post #280

"bo komputerek mógł odnieść sukces"

I odniosl sukces tyle, ze na papierze. Stad wlasnie te mity o grafice jak w Atari ST czy dzwieku jak w Amidze. Pamietam to cudo, bo sam sie zachwycalem specyfikacja techniczna SAM'a w "Bajtku". Tyle, ze po pierwszych prawdziwych testach, u nas nazwali go Sam "Kupa". Byl wolny jak ZX spectrum, niewiele lepsze dzwieki od AY a grafika dobrze wygladala tylko na statycznych obrazkach, bo scrolling gorszy niz na C64. Czyli ogolnie maszyna, ktora miala walczyc z Atari ST czy potezna Amiga, byla tylko wypierdkiem pradawnego mamuta i szybko zakonczyla swoj zywot.
Mowiac krotko.. zbyt pozno, zbyt DROGI i zbyt kiepski. Nawet nie siegal do kolan zwyklemu Atari 512 ST a co dopiero A500. SAM umarl niemalze zaraz po "narodzeniu", stad pewnie lacznie napisano na niego moze z kilkadziesiat programow.
Historia smutna ale tak na serio, nie bylo sie czym zachwycac, komputer duzo gorszy niz Atari ST a pojawil sie lata po nim, to byla pewna wtopa. ok, racja

"Prawdziwym fenomenem tego komputera i naprawdę niewielkiego środowiska jego użytkowników jest to, że ciągle powstawało na niego oprogramowanie, amatorskie bo amatorskie ale powstawało."

I o dziwo nadal powstaje, ale to jest prawdziwy hardkor, bo ci ktorzy pisza soft na SAM'a sami tylko go pozniej uzywaja, poniewaz tego komputerka nikt prawie nie posiada. A cena 6000zl za SAM'a Coupe, to jakis przypadek ciezkiej choroby mentalnej...

Mimo duzego sentymentu do 8-bitowcow, nie napisalbym zadnego softu dla 30 uzytkownikow SAM'a w Polsce
[#282] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@selur, post #281

Sam nie sięgał do kolan zwykłej amidze 500 a co dopiero mowic o Atari 520 st :)

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 07:41:06 przez pabloz
[#283] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@pabloz, post #282

Niezależnie od tego gdzie sięgał to oddałbym wiele amig 500 i atari st łącznie za taki komputer.

Niezależnie od Sama ciekawostka link Ciekawostki doszukiwałbym się raczej w opisie tj.
uszkodzonom poniewarz nie mam jak sprawdzic
. Koleś albo skrajny analfabeta albo robi sobie bezczelnie jaja.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 08:08:52 przez misiek2
[#284] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@pabloz, post #282

Atari ST to Sam zjadał na śniadanie
[#285] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #270

Tyle kosztuje gdyż za tyle gostek wystawił. A tak na marginesie znajdź jeszcze jakąś aukcję z takim sprzętem. Znalazłeś? Tak? Nie? Jeśli nie to już masz odpowiedź dlaczego tyle gostek chce. A Walker ile kosztuje?
[#286] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Tomski, post #285

Nie bądź taki ajwaj, bo 1wszy lepszy strzał na ebay i masz link i 2gi link Brak pudełka nie dyswalifikuje tych komputerów, a przynajmniej nie powoduje, że kawałek tekturki wart jest tyle co sam sprzęt.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 13:17:18 przez misiek2
[#287] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #286

no niestety ale kawałek TEJ tekturki będzie dużo warty, bo ich po prostu nie ma
[#288] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@PTR, post #287

[#289] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Sounder, post #288

trochę się robi jak ze znaczkami, nowy w opakowaniu nigdy nie naklejany a zdejmowany z koperty lub lekko sfatygowany
[#290] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Cadderlik, post #289

Jak dobrze pamiętam coś koło początku października na ebayu był C65, który został sprzedany za kwotę, której bliżej nie pamiętam, ale chodziło o ponad 100 tys. zł. Komplet nie zawierał pudełka. Sam Coupe to taka namiastka bardzo rzadkiego komputera, chociaż C65 to prawie nic nie dorównuje, a przynajmniej nie kojarzę komputera, który obecnie miałby większą wartość.
[#291] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #290

Liczyłeś na pudełko do C65?!
[#292] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #290

nie kojarzę komputera, który obecnie miałby większą wartość.


Zobacz po ile chodzą Apple I.
[#293] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Jenot, post #292

Skoro Kupujacy jest stanie za type kupic czytaj type wydac swojej kasy to czemu nie...
Kazda aukcja ma swoich przeciwników i zwolenników.
Po to ten watek został założony żeby o tym gadać. Kto ma kasiore to kupi a kto nie ma to nie. Ale aukcja ciekawa. Więcej takich :D
Sprzedający pomyśli i obniży cenę pewnie stopniowo.
[#294] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #293

Akurat dla mnie MSX nie przedstawia wartości użytkowej więc się nie skuszę. A jakbym chciał sprawdzić jak to działa to jest działający bardzo dobrze core do Mista.
[#295] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Jenot, post #294

Ktoś pisał o MSX? Owszem Mist wspiera MSX, ale my tu chyba dyskutujemy o Sam Coupe, przynajmniej wynika to ze ścieżki odpowiedzi.

Co do cen to rozumiem prawo popytu i podaży oraz występujące paradoksy.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 19:02:47 przez misiek2
[#296] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@misiek2, post #295

HA, widzisz, nie wiem co mi się ubzdurało, że na Sam Coupe działa MSX... odszczekuję :)
[#297] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

Rzadkość na alle turbo 630 do A600. Ciekawe za ile pójdzie - pewnie taniej byłoby zamówić nowego wampirka.
[#298] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@jimmy, post #297

Za tyle, ile da za nia najwiekszy pasjonata z PPA.
[#299] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@selur, post #298

nastepna perelka Sinclair Vega

Nie ma to jak kupic cos na zachodzie, doliczyc se stowke i sprzedac na allegro.



Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh... mam juz dosc.
[#300] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@selur, post #299

Ta płyta od Atari Falkon poszla za 4stowy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem