[#31] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #30

Testy przeprowadzone i niestety zwisy nadal występują. Zmieniłem parametry według porady "lekarz_med" oraz wyjęcie karty ELSAT 1204.
[#32] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #31

A czy już ktoś proponował wymianę "końdusatorów";)?
[#33] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Tomski, post #32

Kondensatory wykluczam ponieważ to są zwisty tylko i wyłącznie podczas kopiowania z karty podłączonej do PCMCIA. Gdyby to była wina płyty głównej to zawieszało by się nawet podczas kopiowania partycji na partycję.

Tak się zastanawiam czy nie będzie to wina romu 3.0. Podobno w 3.1 jest poprawione scsi.device

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 13:34:11 przez basto
[#34] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #33

Nie czytałem wątku, ale zrobiłbym timing fix. Miałem raz taki przypadek.
[#35] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@alt_, post #34

Można prosić o jakieś zgłębienie tematu, bo nie mam pojęcia co to takiego
[#36] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #35

KLIK


Zasadniczo: wystarczy, że usuniesz elementy E123C i E125C ze spodu płyty głównej w okolicach procesora.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 21:22:34 przez alt_
[#37] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #35

Commodore and Escom have made all kinds of mistakes when assembling A1200 motherboards. Internal memos from Commodore are available that clearly say to remove capacitors E123C and E125C for any version of the Budgie chip, yet, you can find lots of boards out there that have these capacitors assembled. Less often, but at least as severe, some boards have capacitors E121C and E122C assembled. This will harm the quality of the 14MHz board clock to a degree where most accelerators (not just ours!) become instable.

Czyli trzeba się pozbyć z płyty wymienionych elementów...
[#38] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@alt_, post #36

"Timing Fix" zrobiony czyli usunięte elementy E123C i E125C, niestety bez efektu nadal następują zwisy kompa podczas kopiowania. Rewizja płyty to 1D3.
[#39] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #38

Dzieje sie tak samo jak kopiujesz w cli , workbenchu, czy filemanagerze?
[#40] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Norbert, post #39

Aż wstyd się przyznać ale nie wiem jak kopiować w cli, efekt który opisuję występuje w filemaster, zaraz spróbuję w directory opus i workbenchu, ale najpierw muszę zainstalować system na nowo bo po każdym zwisie wysypuje się system.
[#41] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #40

Filemaster2 nie lubi dlugich nazw na fat.


Wysypuje sie tylko validacja.
Najlepiej wtedy uruchomic Amige bez s-s i poczekac az samo sie naprawi

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 09:53:48 przez Norbert
[#42] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Norbert, post #41

Zauważyłem to i już mam nazwy max do 16 znaków

A jak uruchomić bez s-s?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 09:57:33 przez basto
[#43] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Norbert, post #39

Już wcześniej w wątku była informacje, że problem występuje także przy kopiowaniu pod WinUAE. Zatem jest to raczej kwestia oprogramowania a nie sprzętu. Zresztą sam niedawno kopiowałem na kartę SD w PFS3 na partycję (wielkości około 7GB) pliki demek/gier whdload przez WinUAE z podmontowanego katalogu. Ten sam problem co wyżej - losowe zawieszanie się procesu kopiowania bez możliwości zamknięcia okna (kursor myszy działa). Przy kopiowaniu katalogów pojedynczo problem nie występuje.
Konfiguracja:
- WinUAE, A600 2MB CHIP, 8MB FAST, KS 3.1 WB3.1 z wgranym Classic Workbench w wersji 68k
- źródło - katalog na PC zmapowany jako dysk
- cel - zamontowana jako dysk w winuae karta SD 8GB (partycja 500MB i reszta na drugą) system plików PFS3 ustawiony maxtransfer 0x1FFFE0 i domyślna maska.
- kopiowanie przez dopus (domyślnie zainstalowanego w Classic Workbench) - chyba wersja 4
[#44] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@jimmy, post #43

U mnie niestety jak się zawiesi to nawet kursorem nie można poruszać i stacja dysków przestaje klikać
[#45] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@jimmy, post #43

Teraz rozmawiamy o problemach na sprzecie, a nie emulatorze. Winuae to winuae.
Winuae jeszcze nie ma emulacji wyschnietych kondensatorów, slabego zasilania, zlego styku pcmcia/karta. Moze warto to dodać


Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 10:15:15 przez Norbert
[#46] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Norbert, post #45

Kopiowanie DOPUS zwis, kopiowanie pod workbench także zwis. Zauważyłem że szybciej następuje zwis kiedy kopiuję z dysku na kartę cf w czytniku PCMCIA.

Właśnie zrobiłem test na A-600 i skopiował się cały system na tą samą kartę CF w czytniku PCMCIA bez najmniejszego zwisu. Więc wygląda to na zepsutą płytę główną. Długo się nie nacieszyłem moją A-1200

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 10:40:12 przez basto
[#47] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #46

Ja bym jeszcze spróbował ze zwykłym dyskiem, zanim odtrąbię uszkodzenie płyty. Karty Compact Flash są kapryśne i często nie chcą współpracować.
[#48] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Krashan, post #47

Jeszcze pytanko czy wlutowywać spowrotem te kondensatorki czy zostawić płytę bez nich? Chodzi o te E125C i E123C
[#49] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Krashan, post #47

Tutaj problemy stwarza duet CF/PCMCIA.
CF na IDE dziala poprawnie
[#50] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Norbert, post #49

Co nie zmienia faktu, że źródłem problemu może być karta CF. Tyle, że tu nie da się sprawdzić z dyskiem...
[#51] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #46

A czy uruchamiałeś CardPatch dla tej A1200? Podobno PCMCIA w A1200 różni się od tej w A600.
[#52] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Hexmage960, post #51

CardPatch odpalony i nadal ten sam efekt
[#53] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #46

Może być coś z kartą/czytnikiem, aczkolwiek jak na A600 działa to wątpię.
Ja np. mam kartę która pracowała jako dysk, nie chce za bardzo współpracować z PCMCIA. Inne karty pożyczane od kolegów na różnych zlotach działają bez problemu. Odczyt z mojej karty czegoś co nagram na PC też jest prawidłowy.
[#54] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #52

A system jaki tam masz? Wpadnij na Sacp. Ogarniemy ten problem.
[#55] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Jacenty, post #54

System jak w temacie WB3.1 goły z serownikami CF0: i fat95
[#56] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #55

Kiedyś naprawiałam płytę A1200 z podobnymi objawami. Tyle,ze u mnie dodatkowa system sie czasami wieszał przy otwieraniu okienek pod WB. Winowajca okazał sie jeden z buforów obsługujących port PCMCIA.
[#57] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Marcin74, post #56

A gdzie szukać tych buforów i co to dokładnie jest?
[#58] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #57

U43, U45, U46, U47. Układy 74LS245. Obudowa 20-nóżkowa.
[#59] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Krashan, post #58

He he też teraz doszedłem do tego bo dorwałem serwisówkę. To będę musiał się rozejrzeć za takimi układami i zrobić wymianę.

Próbuję jeszcze odpalić CDRom żeby sprawdzić jak się zachowa kopiowanie z CD na Dysk ale chyba mam nie odpowiednie bo żaden nie jest widoczny w systemie.
[#60] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Krashan, post #58

Mam jeszcze jedno pytanie, czy te układy trzeba programować?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 09:58:22 przez basto
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem