[#61] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #60

Nie trzeba ich programować. Ja zamieniałem 74LS245 na 74F245.
[#62] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #60

zanim zaczniesz pruć te bufory poszukaj "zimnych lutów", oblukaj przede wszystkim GAYLE i BUDGIE, jeśli chodzi o Amigi w SMT to znakomita część różnego rodzaju dziwnych przypadłości związana jest z puszczającymi lutowaniami, czasem trudno je wyłapać dlatego osobiście robię profilaktyczny reflow i już tak bywało, że po tym zabiegu Amiga cudownie wstaje, albo znikają dziwne przypadłości...

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 12:44:00 przez Kilos
[#63] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Kilos, post #62

Spróbuję jeszcze zrobić reflow i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Znalazłem na alledrogo takie układy czy będą się nadawały? link

Dzisiaj podłączyłem stary dysk 3,5 CONNER 250MB i CDRom. Skopiowałem prawie 200 MB danych FILEMASTEREM 2.2 i nic wszystko się elegancko skopiowało. Więc problem leży ewidentnie w komunikacji z PCMCIA.
[#64] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #63

Układ na zdjęciu zupełnie nie odpowiada opisowi aukcji. No może w tym, że ma 20 nóżek...
[#65] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Krashan, post #64

Też to zauważyłem ale obrazek jest chyba tylko poglądowy, ogólnie chodzi mi o to że w amidze siedzą układy DM74LS245WM a na aukcji w opisie jest 74LS245DW i i czy to będzie na pewno pasować?
[#66] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #65

Będzie.
[#67] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@Krashan, post #66

Ok to kupuję
[#68] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@lekarz_med, post #28

Co prawda nie testowałem Mask=7ffffffc i Max Transfer=0xfe00 za pomocą zewn. kart czy adapterów, ale zmiana tych parametrów nie przynosi poprawy przy WinUAE 3.2.2 na obrazie karty sd działającym jako plik hdf.

By wykluczyć problem z fizyczną kartą sd, nadpisałem ją zerami od początku do końca a później zrobiłem obraz (dd). Obraz karty działa o ten sam podział sektorów co karta. SCSI.device 43.45, SFS 1.277. Zwiecha nie jest skorelowana ani z ilością ani rozmiarem kopiowanych plików. Transfer potrafi zawisnąć zarówno na małym jaki i dużym pliku. Bez umiejętności zdebugowania zrzutu pamięci z WinUAE nie sądzę by dało się coś więcej powiedzieć na tema tego problemu.
[#69] Re: zawieszanie się WB3.1 podczas kopiowania

@basto, post #67

Witam i od razu z góry podziękowania dla kolegów „Marcin74” i „Kilos” dzięki którym udało mi się znaleźć uszkodzenie na płycie. Jak już pisałem w poprzednim poście kupiłem bufory 74LS245DW i miałem się zabierać za ich rwanie, lecz stwierdziłem zrobię jeszcze to co kolega „Kilos” poradził i przejrzę dokładnie GAYLE w poszukiwaniu zimnych lutów. Długo nie trzeba było szukać, aż się zdziwiłem że wcześniej tego nie zauważyłem. Nóżka 80 i 81 z układu GAYLE były tak choćby fabrycznie zwarte ze sobą, do tego noga 81 w ogóle nie była przylutowana do płyty ( linki ze zdjęciami przed i po).

link
link
link
link
link

Po tym zabiegu płyta hula aż miło, nic już się nie zawiesza podczas kopiowania. Tak więc jeszcze raz dziękuję za naprowadzenie na poprawny trop.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem