kategoria: Sprzęt
[#1591] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1590

http://olx.pl/oferta/karton-amiga-1200-ze-styropianami-system-amiga-os-3-0-workbench-CID99-IDfutB1.html#3ced477c80

Prawdziwa okazja
[#1592] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Pitero, post #1591

Dlaczego taka cena:
-> bo taki karton można kupić w każdym sklepie z retro kartonami i wyrzutniami BUK,
-> podwaja ceną A1200




Ostatnia aktualizacja: 08.05.2016 14:36:58 przez misiek2
[#1593] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@flops, post #1588

2 stówy mogę dać za ten karton, ale 4 to za dużo chcesz, tak mi się wydaje
chyba że testujesz kupujących
ciekawe czy ktoś da więcej?
[#1594] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #1593

Mi się wydaje że to takie "śmiechowe" ogłoszenie. Ku obopólnej wesołości i by mieć ubaw z korespondencji na OLX. :D Opis tego by dowodził - "wyrzutnie BUK".
[#1595] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Stoopi, post #1594

Kartonowe biznesy.szeroki uśmiech
[#1596] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1595

Można zginąć w kartonach więc to właściwie handel bronią ;)
[#1597] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Stoopi, post #1594

Tak mówicie, ale jak dawałem ogłoszenie nt. zakupu takiego kartonu, oferując 250-300zł na giełdzie PPA, to jakoś chętnych nie było.
[#1598] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Pitero, post #1591

Z kartonami to jest tak... najpierw chce się mieć karton do swojego komputera w ogóle... mija czas i chciałoby się mieć karton i komputer ze zgodnymi numerami serii tak na kartonie jak i na komputerze :)

Dlatego windowanie cen za sam karton ma swoje drugie dno... trudno tu jednoznacznie ocenić wartość takiego kartonu, ale z pewnością jest tu trochę wykorzystania napaleńców, którzy nie do końca analizują swoje działanie :)
[#1599] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Pitero, post #1591


Cartoon..Net.work
[#1600] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1590

Nie będzie wystawiany ponownie, w razie czego ma już nagranego nowego właściciela
[#1601] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@flops, post #1600

A właściciele tych kartonów dumnie trzymają je na szafie, aby zbierały kurz? A może w szafie?Bo ja bym w pierony do komórki/na strych wyeksmitował.szeroki uśmiech
Mam dwie A1200 i obie są bez kartonu. Ale za to nie mam A500, ale mam jeden karton do A500. Może potrzymam go aż wartość kartonowa wzrośnie do...1000 zł? szeroki uśmiech
[#1602] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1601

A ja kupuje Deloreana i ustawiam czas na 25.05.1990 wtedy kupiłem moją pierwszą A500, tzn. tata mi kupił, zakradnę się i napadnę się na siebie bo jak dziś pamiętam gdzie kupowałem. Będę miał A500 w kartonie z 1MB Ram.
[#1603] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #1560

[quote] Jeśli nie - wystawić od 1zł.




A widzisz, wystawiłeś od 1 pln z opcją KT (i bez ceny minimalnej) pewną kartę po czym odwołałeś ofertę twierdząc, że to

błąd allegro - aukcja tylko kup teraz




Wytłumaczysz mi błąd jaki popełniło, w tym przypadku, Allegro? [/quote]

Aukcja zamierzona jako KT wystawiana była w oparciu o dane poprzedniej, w której licytacja była od 1zł. Mimo przełączenia charakteru na KT, jak widać wystawiona została od 1zł, prawdopodobnie z uwagi na wypełnione pola formularza dot. licytacji.
[#1604] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Kocio, post #1602

Ja się w "Makflaja" nie bawię, bo jeszcze zakłócę czasoprzestrzeń i wtedy dopiero będą mega, kartonowe jaja.szeroki uśmiech
[#1605] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1598

Te kartony z A1200 mają serial kompa zapisany? Mam karton do A600 i tam brak takiego info.
[#1606] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Kocio, post #1602

Jeśli można spytać z czystej ciekawości: Gdzie kupowałeś ?
[#1607] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Kocio, post #1602

I przywlókłbyś tego kompa z powrotem, a by się okazało, że zamiast skradzionej amigi kilka dni później Ojciec kupił Ci atari i Twój dom spłonął od peta przypadkowo rzuconego na zapasy nagromadzonego do atari węgla, dwa lata później, i Ty zginąłeś w pożarze... Wrócisz i znikniesz a Twoją amigą i kartonem zajmą się handlarze z allegro hehehe.
[#1608] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Fest3r, post #1607

Ale jeszcze w 2004 sam sobie kupiłem A500 też kartonem ale z tego co pamiętam był czymś zalany ale oryginalny więc i tak by się go dało opchnąć, ok. ustawiam na 21.04.2004.
Ps1. Ta A500 została wywalona na śmieci w 2012 i co mi zrobicie ;) ale mam już kolejną :)
Ps2. Atari 65 XE było kupione w 1986 około kwietnia i sprzedane w czerwcu 1990 roku zaraz po zakupie Amigi
Ps3. Mam Atari 65 XE kupione w 2008 roku za 20 zł


Ostatnia aktualizacja: 08.05.2016 19:59:44 przez Kocio
[#1609] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1604

Ja swoją pierwszą A1200 kupiłem w 1994r., Zestaw A1200 Magic w kartonie, z DPaint IV, WordWorth, Dennis i Oscar. Po rozpakowaniu karton nie miał dla mnie znaczenia, liczyła się Amiga i soft, nawet śmiałem się z worka foliowego w którym były dyskietki z naklejką którą trzeba było rozerwać przed otwarciem, a pisało na naklejce "in inglish" - nie otwieraj jeśli nie akceptujesz zasad licencji.... hahahahahhah

Że co, że ja nie otworzę?

Ale po co wtedy komuś karton? Wtedy było się użytkownikiem a nie kolekcjonerem... To niby dlaczego dzisiaj miałbym chcieć karton? To jest dla kolekcjonerów/handlarzy gratka, nie dla użytkowników :)
[#1610] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@www.celuloza.prv.pl, post #1603

Aukcja zamierzona jako KT wystawiana była w oparciu o dane poprzedniej, w której licytacja była od 1zł. Mimo przełączenia charakteru na KT, jak widać wystawiona została od 1zł, prawdopodobnie z uwagi na wypełnione pola formularza dot. licytacji.

Wygląda na błąd użytkownika w postaci nieusuniętego wpisu "1,00" w ramce Licytacja.
[#1611] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #1609

No tak to już jest, nic im nie zrobisz. Po prostu dalej będą zbierać kartony, butelki i kupować dziwne rzeczy 10x drożej.szeroki uśmiech
[#1612] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1611

Ale ja nie chcę nikomu nic zrobić, po prostu widzę różnicę pomiędzy użytkownikiem a posiadaczem, ten pierwszy zrobi coś na (Win/E) UAE a ten drugi będzie piał z zachwytu że ma, ale szkoda że tylko w kartonie :)
[#1613] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #1612

Żeby ten karton chociaż był w idealnym stanie za te pieniądze...
[#1614] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Fest3r, post #1605

Mogę wydrukować etykietkę z numerem seryjnym.
[#1615] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #1609

Ja swoją pierwszą A1200 kupiłem w 1994r., Zestaw A1200 Magic w kartonie, z DPaint IV, WordWorth, Dennis i Oscar. Po rozpakowaniu karton nie miał dla mnie znaczenia...


A ja wręcz przeciwnie... moje kartony (czasem nawet po słuchawkach) służyły jako "dekoracja wnętrz" . W sumie to nie jestem w stanie ocenić czy to była forma leczenia postPRLowskich, szarych kompleksów, czy też zwyczajny znak czasów... wszak te pudła stały swego czasu pomiędzy olbrzymią kolekcją puszek po napojach (ktoś jeszcze w ogóle pamięta to "hobby"?) .

To były zupełnie inne czasy. Patrząc na "szacunek" do sprzętu jaki prezentują moje dzieci, w porównaniu do tego jak ja po zakończonej zabawie z pieczołowitością przykrywałem ściereczką klawiaturę mojego Atari, potem C-64 i jednej czy drugiej Amigi, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Dlatego i pudełka miały wtedy dla mnie wyjątkową wartość.
Z resztą biorąc pod uwagę, że pewne rzeczy zostają w nas z chłopców do starości, to to zabieganie o fajny karton do tych starych sprzętów jest pewnie jakąś tam wypadkową tego stosunku do sprzętu kiedyś i kalkulacji kolekcjonera.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2016 23:51:51 przez Duracel
[#1616] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1615

ktoś jeszcze w ogóle pamięta to "hobby"?

Lepiej zapytaj kto nie pamięta ;)
Sąsiedzi, koledzy, rodzice kolegów mieli kolekcje puszek. Ja nie miałem bo bieda ;)
Teraz się z tego śmieję... ale takie to były czasy.
[#1617] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1615

Pudełko spełnia funkcję marketingową i ochronną
dla produktu. Po zakupie właściwie się u nas w kraju wyrzucało
pudła, przynajmniej dla mnie nie miało to znaczenia, czy pudło jest,
czy go nie ma.

Pamiętam, że w pewnym momencie gwarancja na różne produkty
mogła być honorowana tylko, jeżeli produkt był w orginalnym pudle
i wtedy większość dbała o to, żeby nie wyrzucać pudełek.
[#1618] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #1616

Odbiegamy od tematu wątku, ale korci mnie ciągnąć temat ;)

U mnie zaczęło się od 10 puszek które dostałem od starszego brata ciotecznego. Potem po jednej, dwie... biegało się też po pociągach na dworcu, amerykanie z ambasady na Saskiej Kępie grali w baseball na błoniach przy Stadionie X-lecia... dzisiaj jak to wspominam to widzę jakie to było szaleństwo i obciach z dzisiejszego punktu widzenia :) Domyślam się, że mój syn totalnie nie byłby w stanie zrozumieć tego zjawiska ani tego co miałem w głowie... Co gorsza jak analizuje pewne przebłyski z pamięci, to dzisiaj jestem prawie więcej niż pewien, że ci Amerykanie też nie wiedzieli, że chodzi o "zwykłe kolekcjonerstwo", tylko sądzili, że człowiek te puszki na złom nosi, albo chce może nawet się napić :D

...ale ja pamiętam, że do głowy by mi nie przyszło pić po kimś, bo przecież wylewało się zbędną zawartość to było po prostu jak zdobywanie artefaktów w grze

Pochwalić się puszką, jak kumple przyjdą, puszką której nikt inny z kolegów nie ma, to było coś

Potem, nie pamiętam ile miałem lat, ale to chyba faktycznie był splot osiągniętego wieku i powoli przemijającej mody... nie wiem ile tego było ze 300, może 500... tyle czasu zbierane i chuchane... wszystko poszło w 4 duże wory i na śmietnik. Dzisiaj to menele miałyby z tego pożytek :)

A ile razy wszystkie te puszki leciały mi z "regału" na podłogę jak się głośniej przywaliło z głośników :)


Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 00:33:35 przez Duracel
[#1619] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1618

Pamiętam modę na "puszki", wielu kumpli zbierało choć to może bardziej chodziło o dekorację :) Plakaty i puszki to był standardowy wystrój pokoju. Sam też zacząłem zbierać, ale że nie miałem skąd zagranicznych puszek brać nie miałem szans dogonić wielopietrowych już zbiorów więc jakoś zaprzestałem.

Wracając do kartonów, moim pierwszym kompem był C64 jako że w tamtych czasach telewizor w rodzinie był zazwyczaj sztuk 1 to często po graniu trzeba było spakować kompa. Rozłożony C64 z kasetami, joyami zasilaczem magnetofonem zajmował sporo ...zazwyczaj dywanu więc albo opieprz że ktoś się potknął albo by ktoś zdeptał :) . No i tak od początku kartony były mi potrzebne do ewakuacji po giercowaniu. W międzyczasie doszedłem też do wniosku że skoro ja kupiłem w kartonach to przyszłemu nabywcy też należy je przekazać. Choćby żeby łatwiej to dotargał do domu :)

PS. Generalnie takie rozpakowywanie sprzętu przed każdym graniem to był dla mnie rytuał, może nie było to już przeżycie takie jak za pierwszym razem ..ale zawsze gdzieś tam się dusza cieszyła "ale mam sprzęt" :)



Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 01:10:43 przez companiero
[#1620] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1618

Cos tak czułem ze puszki tez zbierałeś, ja nie mialem żadnych postprlowskich kompleksów to nie zbieralem ani kartonów ani puszek :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem