kategoria: Sprzęt
[#1621] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #1620

Kolorowe puszki po piwach w latach 80 mial co drugi chlopak na polce ..piramidka ladnie sie komponowala z plakatami Rambo czy Modern Talking :)
ja mialem znajomego kuzyna ktory pracowal w kinie i mialem dojscie do plakatow filmowych ktore sie wywieszalo przed premiera..
generalnie fajne czasy
[#1622] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #1621

Z plakatami to miałem dość zabawną sytuację. W pewnym okresie życia jako nastolatek dużo grałem w kosza i miałem pokój obklejony koszykarzami... Jordan , Magic ,Rodman. Wchodzi do mnie kiedyś babcia, rozgląda się chwile myśli i mówi "co ty tych chłopów masz nawywieszanych, chłopy ci się podobają ?...są takie chłopy co im się chłopy podobają. Dziewczynę jakąś ładną byś sobie powiesił" szeroki uśmiech
[#1623] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@companiero, post #1622

no i babcia miala racje :) ..kto nie mial Twoj Weekend posrodku Amiga Magazyn niech rzuci kamieniem perwszy
[#1624] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@companiero, post #1622

Miałem podobnie jak lato było i św.p. ciotka przyszła mnie wypytywać co nie wychodzę na dwór w taki gorąc tylko siedzę przy tym... International Karate :)
[#1625] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #1620

Cos tak czułem ze puszki tez zbierałeś, ja nie mialem żadnych postprlowskich kompleksów to nie zbieralem ani kartonów ani puszek :)


Chyba czytasz i rozumiesz tak jak chcesz rozumieć a nie tak jak ja staram się tłumaczyć to zjawisko.

Nie miałem jako Polak żadnych kompleksów tak jak nie mam ich dzisiaj. Oczywiście zdaję sobie sytuację, że w PRLu była uprzywilejowana, wąska grupa społeczna tak wśród dorosłych jak i u dzieci...

...ale mówiąc o zjawisku zbierania puszek miałem na myśli, że mogło to mieć kilka różnych powodów, czasami odrębnych czasami przenikających się. Na pewno brakowało nam kolorowych rzeczy, przynajmniej większości... co do Twojej grupy nie wypowiadam się. Nie wszyscy mieli wolny dostęp do Pewexów i ogólnie towarów z Zachodu.
[#1626] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #1620

Co się czepiasz ja zbierałem krótko, bo taka była moda. Zaszpanować puszkami różnych marek przed kumplami. Dzisiaj ludzie zbierają kapsle i też będziesz się z nich śmiał? Nic złego z takiego zbierania.
[#1627] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@companiero, post #1622

He he, mi przypomina się historia zabawnej reakcji mojego ś.p. taty na plakat KLF zawieszony na ścianie i komentarz. Miło jest powspominać tamte lata.
[#1628] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KM, post #1627

[#1629] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Kocio, post #1628

Czy tylko ja zauważyłem, że lekko zeszliście z tematu?
Fajne wspominki, ale może oddzielny wątek założyć i nie zaśmiecać tego?
[#1630] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Renton, post #1629

Normalnie wymiotuje jak czytam tych hiperpoprawnych, skasujcie mojego posta, żeby nie bulwersował.
[#1631] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KM, post #1630

http://allegro.pl/cd-rom-do-amiga-500-jak-cdtv-a570-idealny-1zlbcm-i6148924851.html

ale przebitka

a ja nie dawno w takim samym stanie dałem 180zł
[#1632] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Renton, post #1629

...ale może oddzielny wątek założyć i nie zaśmiecać tego?


Że niby nie zaśmiecać śmietnika?
[#1633] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

[#1634] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1633

Hahaha!
prawdziwy kruk
ludzie już nie pamiętają co oznaczał zwrot "biały kruk" i teraz piszą takie głupoty

...ale ogólnie fajne rzeczy na innych aukcjach. OK

Nie przyjmuję zwrotów i negatywów na allegro.
ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 01:03:05 przez Vato
[#1635] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #1634

Było nie było? Nie wiem, ale wrzucam.

[#1636] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1633

niedawno taka wersja poszła na ebay za ponad 700 funtów tyle że w pudełku
[#1637] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #1634

ludzie już nie pamiętają co oznaczał zwrot "biały kruk" i teraz piszą takie głupoty


Nie czytają książek to nie wiedzą
Ale i tak najbardziej wkurza mnie "rarytas" ...może tak jak i nie czytają to i nie jedzą, albo nie kojarzą słowa (sic!) UNIKAT!!!
[#1638] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1637

Ja sie tam nie znam w ogole, ale wedlug slownika jezyka polskiego `rarytas` ma dwa znaczenia. Jedno znaczenie to wlasnie twoje walkowane juz wiele razy odniesienie sie do jedzenia, oraz drugie: `rzecz rzadka i niezwykle cenna` co by bez problemu sugerowalo, ze dodanie slowa `rarytas` do sprzedawanych przedmiotow na Allegro jest calkowicie poprawne.



Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 21:04:37 przez sordan
[#1639] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #1638

Jemu chodziło chyba ogólnie o nadużywanie "rarytas" przy byle gównie
a nie odnośnie tego Commodora akurat
[#1640] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #1639

Chyba nie. W innych watkach juz kilka razy Duracel pisal, ze `rarytas` odnosi sie tylko do jedzenia. Chyba, ze mi sie cos przysnilo? :)
[#1641] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #1640

A znasz ten kawał?
Pan nauczyciel pyta się dzieci w szkole, czy znają pojęcie słowa rarytas:
- No dzieci, co jest dla was rarytasem?
- Banany, pomarańcze - mówi Staś
- Bułka z masłem i szynką - dodaje Małgosia
- Tyłeczek 16-letniej dziewczyny - mówi Jaś
Nauczyciel wyrzuca z sali Jasia i każe mu przyjść następnego dnia z ojcem.

Nazajutrz Jasio przychodzi do szkoły i siada w ostatniej ławce:
- Dlaczego nie przyszedłeś z ojcem i dlaczego siedzisz w ostatniej ławce? - pyta się nauczyciel
- Bo tata mi powiedział, że jeśli dla pana tyłeczek 16-letniej dziewczyny nie jest rarytasem to pan jest pedał i mam się od pana trzymać z daleka!


Więc "rarytas" ma jeszcze więcej znaczeń hahaha!


Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 21:43:19 przez Vato
[#1642] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

Ostatnio na allegro wysyp A600 i zdaje się, że staniały
http://allegro.pl/komputer-amiga-a600-i6175305224.html ,
http://allegro.pl/amiga-600-cf-512mb-2mb-chip-ks-3-1-picopsu-i6172770464.html ,
http://allegro.pl/amiga-a600-i6186027828.html ,
http://allegro.pl/amiga-600-i6185948904.html ,
http://allegro.pl/commodore-amiga-600-cf4gb-i6183241363.html
A tu inne commodorki
http://allegro.pl/antyki-commodore-64-i-schneider-cpc-464-i6171899900.html#thumb/3
http://allegro.pl/commodore-128-personal-computer-i6186023345.html
http://allegro.pl/komputer-commodore-plus-4-nr-s619-i6175199661.html


Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 23:13:33 przez Iwan
[#1643] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Iwan, post #1642

Po przeglądnięciu nie wygląda, że coś potaniało...
no chyba, że liczysz aukcję gdzie licytuje 7 osób a cena osiągnęła 250zł i jest 7 dni do końca

Dupnę zajebiaszczym cytatem z jednej z nich:
Niestety kabel od zasilacza ma peknieta izolacje i zostal sklejony tasma izolacyjna


No po prostu coś pięknego szeroki uśmiech Jaka finezja w opisie OK
[#1644] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #1638

`rarytas` ma dwa znaczenia. Jedno znaczenie to wlasnie twoje walkowane juz wiele razy odniesienie sie do jedzenia, oraz drugie: `rzecz rzadka i niezwykle cenna`


Moim zdaniem podane przez Ciebie "dwa znaczenia" to wbrew pozorom w rzeczy samej określenie odnoszące się do jedzenia. Czyli innymi słowy coś bardzo smacznego, rzadkiego i cennego zarazem. Jakbym miał szukać jakiegoś konkretnego przykładu to podałbym tu AMBROZJĘ.

Tak "wałkuję" ten temat, bo nikt normalny i rozgarnięty intelektualnie nie powinien używać tego zwrotu w kontekście sprzętu. Chyba, że faktycznie ma tak ograniczone słownictwo i nie zna konkretnego, precyzyjnego określenia - UNIKAT.

Wystarczy wpisać sobie w wujaszka Google ów RARYTAS aby zauważyć, że w ten sposób nazywają się restauracje i inne przybytki związane z jedzeniem... a nie znam ani jednego który nazywałby się UNIKAT. Tak jak nie zauważyłem aby UNIKAT był używany w stosunku do jedzenia, ponieważ właśnie w przypadku jedzenia używa się RARYTAS.

Nie jestem profesorem Miodkiem i sam pewnie czasami wypowiadam się niepoprawnie, ale autentycznie gdy czytam na kolejnej aukcji z brudnym, zniszczonym komputerem, kolejne, nieudolnie złożone zdania z wplecionym w to RARYTASEM, to ulewa mi się...

...autentycznie widzę wtedy przed oczami ćwoka z brudnymi pazurami, oderwanego od pługa, który zabrał się za handel sztuką malarską, albo prostego cwaniaczka który rżnie głupa.

To już prędzej jest do zaakceptowania ANTYK w stosunku do naszego starego sprzętu. Choć ANTYK może mieć często skojarzenia ze sztuką i ANTYK nie musi być UNIKATEM ponieważ zdarzają się dosyć powszechnie występujące, łatwe do zdobycia ANTYKI o wcale nie wygórowanej cenie.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 03:15:36 przez Duracel
[#1645] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #1641

A znasz ten kawał?
Pan nauczyciel pyta się dzieci w szkole, czy znają pojęcie słowa rarytas:
- No dzieci, co jest dla was rarytasem?
- Banany, pomarańcze - mówi Staś
- Bułka z masłem i szynką - dodaje Małgosia
- Tyłeczek 16-letniej dziewczyny - mówi Jaś
Nauczyciel wyrzuca z sali Jasia i każe mu przyjść następnego dnia z ojcem.

Nazajutrz Jasio przychodzi do szkoły i siada w ostatniej ławce:
- Dlaczego nie przyszedłeś z ojcem i dlaczego siedzisz w ostatniej ławce? - pyta się nauczyciel
- Bo tata mi powiedział, że jeśli dla pana tyłeczek 16-letniej dziewczyny nie jest rarytasem to pan jest pedał i mam się od pana trzymać z daleka!


Więc "rarytas" ma jeszcze więcej znaczeń hahaha!


A ja tu widzę wręcz kolejne potwierdzenie, że znaczenie jest jedno. Jest jedynie związane z szeroko pojętą KONSUMPCJĄ więc wszystko się zgadza

A Amigi czy innego Atari, C-64 itp. chyba nikt normalny nie chciałby skonsumować w żaden szeroko rozumiany sposób... no chyba, że jakiś totalny dziwak
[#1646] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1645

Chłopie zgłodniałeś czy jak, że Ci się wszystko kojarzy z konsumpcją?
[#1647] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1644

Moim zdaniem podane przez Ciebie "dwa znaczenia" to wbrew pozorom w rzeczy samej określenie odnoszące się do jedzenia.


Ty tak na powaznie teraz? Serio uwazasz, ze podane przez sjp.pwn.pl: `rzecz rzadka i niezwykle cenna` odnosi sie tylko i wylacznie do konsumpcji?

Wpisz sobie w google `znaczenie slowa rarytas` i dostaniesz na przyklad cos takiego:

Najważniejsze grupy znaczeniowe:
- rarytas - np. klejnot architektury renesansowej
- rarytas - np. zjawiska nadprzyrodzone
- rarytas - np. coś smacznego
- rarytas - np. przedmiot
- rarytas - np. coś pięknego, specjalnego
- rarytas - np. był wyjątkiem na tle swojego środowiska
- rarytas - np. zjawiska nadprzyrodzone
- rarytas - np. książka

rarytas: - np. przedmiot
biały kruk, brylant, cud, cudo, dziw nad dziwy, dziwowisko, efemeryda, egzotyk, ewenement, fenomen, klejnot, mecyje, osobliwość, perełka, perła, przedziwność, rzadkość, sensacja, skarb, unikat, wyjątek, zjawisko,

Skoro wszystkie strony, ktore znalazlem na google pokazuja, ze slowo `rarytas` nie odnosi sie tylko i wylacznie do konsumpcji, a ty uwazasz ze to nie prawda to lepiej bedzie jak na tym etapie przestaniemy dyskutowac na temat znaczenia slowa `rarytas` OK



Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 10:32:21 przez sordan
[#1648] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #1646

Chłopie zgłodniałeś czy jak, że Ci się wszystko kojarzy z konsumpcją?


Była trzecia w nocy. Jak sądzisz?
Słyszałeś określenie "skonsumować związek w nocy poślubnej"?
[#1649] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #1647

Skoro wszystkie strony, ktore znalazlem na google pokazuja, ze slowo `rarytas` nie odnosi sie tylko i wylacznie do konsumpcji, a ty uwazasz ze to nie prawda to lepiej bedzie jak na tym etapie przestaniemy


Ludzie piszą i mówią różne rzeczy... na przestrzeni lat do słownika weszło sporo określeń które kiedyś (gdy Polacy nie byli takimi ignorantami i analfabetami z powodu postępu technologicznego) były po prostu zwrotami, określeniami nieprawidłowymi. Mówiąc krótko, w szkole dostawało się PAŁĘ za tego typu wymowę. Dzisiaj jest wolna amerykanka.

Tak na marginesie, ja napisałem gdzieś, że "wszystkie pokazują"?
Spoko. Faktycznie, poprzestańmy na tym etapie. :)

Ty sobie wystawiaj RARYTASY w dziale sprzętu. Ja będę je jadł... natomiast sprzęt który mamy na myśli, zawsze będzie dla mnie UNIKATEM.

Niektórzy ciągle myślą, że "bynajmniej" i "przynajmniej" to praktycznie to samo. Im przecież też nikt tego nie zabroni. Wolność, wolność i swoboda

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 11:01:57 przez Duracel
[#1650] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1649

http://sjp.pl/rarytas

najlepszy jest tam ostatni komentarz

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 12:13:34 przez Vato
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem