kategoria: Sprzęt
[#2521] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2520

Jajco

Widać że koleś jest na poziomie
lepiej go zignorować

Seth gratuluje zakupu ładny zestawOK

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 08:59:20 przez AmigaPL
[#2522] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2520

Jajco


Kur... de, chłopie.
Nie rób obciachu wspaniałej krainie jaką jest Pyrlandia.
[#2523] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@seth, post #2514

A4000 hmm, fajny zakup. Szkoda, że ich już nie robią lepsze niż A1200.
[#2524] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@seth, post #2512

Za 200 zeta, ładnie, tylko dziwne że więcej chętnych nie było.
[#2525] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #2524

Bierz pod uwagę że ta Amiga nie była w kategori "Stare Komputery".
Tylko w " Komputery Stacjonarne"
[#2526] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #2525

No to sobie sprzedający narobił.
[#2527] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #2525

Czasami w inne działy warto zaglądać:) W dziale stare kompy aukcje nie poleżą długo, z doświadczenia wiem.
[#2528] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #2513

Szczerze powiedziawszy to brakuje tutaj "1 osoba kupiła 1 przedmiot" przy zakończonej aukcji na stronie Allegro. Aukcja po prostu pojawiła się i została zdjęta przez sprzedającego, a nie sprzedana.

nie karmić trolla!

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 13:01:25 przez F7sus4
[#2529] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #2521

"Widać że koleś jest na poziomie lepiej go zignorować"

Opinie cebularzy, ktorzy dopiero co zalozyli konta na PPA (w wiadomym celu) duzo nie wnosza OK
[#2530] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2529

a Wy się nawzajem wyżeracie
dajcie sobie odrobinę luzu i nie zaśmiecajcie tego wątku
[#2531] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2530

Na allegro pojawiła się przystawka do cd32 z płytą od konsoli.
[#2532] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2506

Nawiązując do mojego wczorajszego postu chciałbym dokończyć swoją historię. Gdy kontrahent poinformował mnie o innych zainteresowanych sprzętem postanowiłem się bardziej uzewnętrznić, opowiedzieć trochę o zainteresowaniach i celu, dla którego chciałbym nabyć Amigę. Sprzedawca wyraził zachwyt moim zamiłowaniem do starego sprzętu i stwierdził, że Amiga na pewno trafi w dobre ręce. Powiedział również, że zdaje sobie sprawę z faktu iż mógłby otrzymać za ten zestaw dużo więcej pieniędzy, ale z uwagi na fakt że taką ustalił kwotę "Kup Teraz" nie będzie ode mnie żądał większej kwoty. Przyznam szczerze, zdziwiłem się bardzo że na świecie mimo wszystko są jeszcze tacy ludzie. Podejrzewam, że niejeden osobnik, który by się zorientował po fakcie ile wart jest taki sprzęt, to pewnie by się przestał odzywać i sprzedał komu innemu albo wystawił ponownie aukcję tylko z licytacją. Mało tego. Dogadałem się z facetem, że jak będzie jechał na weekend do rodziny to zabierze dla mnie graty i na miejscu w Opolu wszystko odbiorę. Czekałem miesiąc i się doczekałem. Niestety bardzo szkoda mi się faceta zrobiło gdy odbierając Amigę dowiedziałem się, że przyjechał z tym wszystkim pociągiem prosto z Warszawy Amigę miał zabrać samochodem jego ojciec, ale wypadło mu to z głowy i zapomniał. Szacunek, będę mu wdzięczny do końca życia za ten gest.
Chciałem się podzielić tą historią aby dodać jakiś mały miły akcent pośród tych wszystkich nieciekawych sytuacji, oszustów, handlarzy itp. Pewien czas temu sam zostałem nieładnie potraktowany przez pewnego kombinatora kupując od niego upodloną Amigę 600, tą sytuację traktuję jako rekompensatę od losu za złe przeżycia Jak widać są jeszcze na świecie uczciwi ludzie, którym nie zależy tylko na mamonie, a którzy potrafią docenić czyjeś zamiłowanie i wspierać takie przedsięwzięcia. Pokój ludziska OK

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 21:38:30 przez NeckUno1
[#2533] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2532

Mi też się zdarzył taki starszy gość i jak wysyłał sprzęt to zapomniał nawet o pobraniu i potem mu przelew robiłem hahaha! Ale to nie było Allegro.

Ostatni mój zakup na Allegro skończył się tak zwanym "uszkodzeniem sprzętu podczas pakowania".
Już sram na Allegro. Tylko patrzę tam na ceny i co jest na rynku itp. ale nie mam zamiaru się tam o złom zabijać. Dobrze, że nie wszyscy używają tylko tego serwisu.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 21:45:20 przez Vato
[#2534] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2532

NeckUno , mam pytanie , może nie powinnienen się wtrącać bo niby "co mnie to obchodzi" ale czy powiesz jak zakończyła się sprawa kupionej przez ciebie zaniedbanej A600?
[#2535] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #2534

Pewnie nie ma problemu, po to jest forum żeby pytać i odpowiadać Poprosiłem Pana Drakona żeby oddał mi chociaż część kwoty żebym mógł doprowadzić Amigę do porządku. Oczywiście codziennie musiałem się prosić o przelew, a on obiecywał że jutro, że pojutrze, że nie ma czasu bo praca, bo coś tam, albo nie odbierał telefonu, nie odpisywał i tego typu podobne historie. Jak zaczynałem straszyć negatywem to zaczął się odzywać, uspokajać ale bez efektu. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że kolega chce aby sprawa została przedawniona albo że sobie odpuszczę. Przelew mi zrobił...po tym jak otrzymał negatywny komentarz na allegro, nie wytrzymałem bo ile można czekać i prosić? Oczywiście miał do mnie pretensje, że "przecież się umawialiśmy" itd. itp.
Zaś jeśli chodzi o samą Amigę - jestem w trakcie wymiany kondensatorów. Płyta główna domyta, odgrzybiona, odrdzewiona (może nie wygląda jakby wyszła z fabryki, ale jest o niebo lepiej). Ważne, że chociaż trochę odżyła, póki co odpala się kickstart, stacja zewnętrzna ładuje programy, ale na razie nie ma dźwięku, nie działa klawiatura i często Amiga zwisa (black screen). Ogólnie zauważyłem, że układy dosyć mocno się grzeją w trakcie pracy. Sam kickstart zaś długo wstaje, czy to normalne w przypadku rom`u 37.299? Wiadomo najpierw szarości, później długo biały ekran, zapala się dioda floppy (chociaż stacja jest odpięta), później chwilę czarny i dopiero ekran z dyskietką.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 22:13:17 przez NeckUno1
[#2536] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2535

Jak nie ma DF0 to normalne bo kickstart czeka na zgłoszenie się stacji.
[#2537] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2536

Tak się domyślałem że to może być przyczyna, ale pewności nie miałem. Dzięki
[#2538] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2532

[#2539] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2536

Da się zrobić żeby Amiga myślała że jest stacja i bootowała z HD niemal natychmiast. Nie potrafię znaleźć jak to zrobić (było chyba na Aminecie), łączyło się drucikiem 2 piny w porcie stacji. Mam tak zrobione od kilku lat i jest OK, mogę zerknąć które piny w razie potrzeby.
[#2540] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@madman15, post #2539

[#2541] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Kilos, post #2540

O, dokładnie coś takiego. Drucik włożony w taśmę też działa :P
[#2542] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Kilos, post #2540

Ciekawa aukcja dla majsterkowiczów. Poucinane kable co prawda ale w zestawie 5 joyów, dwa zasilacze i zewnętrzna stacja dyskietek.
[#2543] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2542

A tutaj ciekawe urządzenie, wbrew opisowi nie podłącza się do niego modemu. Natomiast charakterystyczną okrągłą wtyczkę podłącza się zamiast mikrofonu do radia CB. Z odpowiednim oprogramowaniem można przesyłać wtedy dane w transmisji Packet Radio.
[#2544] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2542

Ta aukcja na A600 z wyposażeniem wydaje się w sensownej cenie.
Rozszerzenie 1MB CHIP + RTC - 100 PLN, A6095 - 160 PLN, wymienione kondensatory - 50-70 PLN (?), pokrywa od Duddiego - 90 PLN, adapter CF IDE - 15 PLN. Dodatki wychodzą jakieś 400-420 PLN - nie liczę romu cloanto bo to bardziej kosmetyka. Minusem jest brak zasilacza (70 PLN), myszki (40 PLN) i joyów (jakieś 40 PLN/sztuka) oraz karty CF (skoro jest adapter IDE) - 40 PLN (CF 128 MB, która jest w aukcji na sam WB wystarczy ale lepiej się sprawdzi do przenoszenia danych).


Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 19:20:18 przez jimmy
[#2545] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2544

Zasilacz i mysz nie są w zestawie. To tak jakby kupić auto bez rozrusznika i kierownicy.
[#2546] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KM, post #2545

O braku tych rzeczy napisałem - chodziło mi o to, że kwota nie jest "wzięta z czapy" np. 500 PLN za samą jednostkę. Zasilacz i mysz często już się ma albo łatwo dokupić. Jeśli chcemy się przyczepić to w zestawie powinny być dyskietki Workbench. Podejrzewam, że sprzedający lepiej by wyszedł sprzedając np. A6095 osobno.
Tak dla jasności - to nie jest moja aukcja. Nie znam też sprzedającego.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 19:39:48 przez jimmy
[#2547] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2546

Ja pisałem z perspektywy kupującego, co z tego, że są bajery skoro musisz kupić podstawowe rzeczy żeby je sprawdzić. Wbrew pozorom kupno myszki i zasilacza w normalnej cenie nie jest takie łatwe, a wydanie kolejnych 100 zł to jednak już nieco jest. Zestaw fajny, zadbany, dla mnie i nie chodzi o tę aukcję jest czymś chorym sprzedawanie osobno zasilacza i myszki. Zasilacz, żebym sprawdził czy sprawny, a mysz w systemie okienkowym, żeby wygodnie sprawdził, czy działa. To tyle. kto wie, czy lepiej by nie zrobił sprzedając tak jak napisałeś te bajery osobno, a dokładając w nieco niższej cenie zasilacz, mysz. To takie moje gdybanie, gdyż ten zakup przewyższa to, co byłbym skłonny zapłacić za A600.
[#2548] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KM, post #2547

Podejrzewam, że zasilacz i myszkę zostawił sobie do innych sprzętów - przynajmniej nie widzę ich w przedmiotach sprzedającego. Łączna cena owszem niemała tylko jak by kupować te rzeczy osobno to wyjdzie podobnie albo i drożej. Mam prawie identycznie wyposażoną A600 ale jej za żadne pieniądze nie sprzedamszeroki uśmiech
[#2549] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2535

Oczywiście codziennie musiałem się prosić o przelew, a on obiecywał że jutro, że pojutrze, że nie ma czasu bo praca, bo coś tam, albo nie odbierał telefonu, nie odpisywał i tego typu podobne historie. Jak zaczynałem straszyć negatywem to zaczął się odzywać, uspokajać ale bez efektu. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że kolega chce aby sprawa została przedawniona albo że sobie odpuszczę. Przelew mi zrobił...po tym jak otrzymał negatywny komentarz na allegro, nie wytrzymałem bo ile można czekać i prosić? Oczywiście miał do mnie pretensje, że "przecież się umawialiśmy" itd. itp.


Właściwie nie wiem, czy chcę, ale czuję, że powinienem wyrazić swoją opinię jako drugiej strony, bo nie lubię jak ktoś urządza sobie po mnie jazdę bo "tak myśli" czy "dochodzi do wniosku", nie znając faktów, a bazując na domysłach.
Z różnych względów osobistych przelew się przedłużył, za co przepraszałem kupującego. Nie było "codziennych próśb", lecz dwa lub trzy przypomnienia, na które reagowałem, kiedy tylko mogłem. Nie mam zamiaru się tłumaczyć, bo z czasem u mnie jest dość krucho z różnych względów. Sprawa skończyła się tak, że po ustaleniu terminu na kolejny dzień wieczór i wykonaniu tego przelewu zastałem na skrzynce negatywa, co bardzo mnie zdziwiło, gdyż umawialiśmy się inaczej - kupujący miał czekać na potwierdzenie do wieczora, ale nie wytrzymał. Co więcej, podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, sam przyznał, że w sumie "trochę niepotrzebnie zareagował pisząc post na ppa od razu". Mamy tutaj więc do czynienia z osobą, która być może zbyt gwałtownie reaguje na pewnego typu sytuacje (oczywiście bez urazy, NeckUno1, ale wiesz jak było).

W życiu nie przeszło mi przez myśl, że cokolwiek się przedawni czy ktoś komuś odpuści, ale - ja może myślę nieco inaczej, niż ktoś chciałby, żebym myślał - ale to jego sprawa. W każdym razie nie chciałbym, żeby ktokolwiek nazwał mnie kombinatorem, bo ludzie, którzy mnie znają, wiedzą, że tak nie jest, a Ci, którzy mnie nie znają i tak myślą, cóż, mają do tego prawo.

Sprawa skończyła się tak jak skończyła i pozostaje mi przeprosić, że "tak szybko" chciałem sprzedać tę (podkreślę jeszcze raz - sprawną) Amigę i wynikło z tego to, co wynikło. A brak cierpliwości kupującego to inna sprawa.
Serdecznie pozdrawiam.
[#2550] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2549

"W każdym razie nie chciałbym, żeby ktokolwiek nazwał mnie kombinatorem, bo ludzie, którzy mnie znają, wiedzą, że tak nie jest, a Ci, którzy mnie nie znają i tak myślą, cóż, mają do tego prawo."
no cóż Drakon masz rację ja tak uważam nie wiem jak inni żeby znowu nie było że się wypowiadam za kogoś, zbytnio nie wykazałeś się żeby naprawić swój błąd
trzeba było od razu oddać Kupującemu kasę najlepiej całość i mieć święty spokój albo przyjąć zwrot tego sprzętu i byś miał z bańki a tak będzie się ciągnąło za Tobą jak smród po gaciach, niestety
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem