kategoria: Sprzęt
[#2581] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Fest3r, post #2580

Fester podzielimy sie. Medycynie sprzedamy a4000 za 5 tysi...i bedziemy zarobieni:) podobno wolny rynek...:)

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 17:11:36 przez pabloz
[#2582] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pabloz, post #2581

UWAGA!!
GOTOWI TO STARTU ?!

3...

2...

1...

START!!

i polecialy lamiac nozki i gubiac ogonki...
[#2583] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2582

:)
[#2584] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pabloz, post #2583

Ja jednego tutaj nie rozumiem. Najpierw narzekacie, że Amigi są sprzedawane po wysokich cenach a teraz znowu, że Dez sprzedaje po zaniżonych kwotach?
[#2585] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@mari83pl, post #2584

I na tym polega POLAK :)
[#2586] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@mari83pl, post #2584

Bo chodzi o to, że snajperzy mają mega snajperkę, ustrzelą i wystawią sprzęt 2x drożej.OK

A później jeden z drugim, taki "kabotyn", udający nowobogackiego handlarzyne z dólarami, obraża innych forumowiczów i wyzywa od bidoków bez roboty. A sami dorobiają na handlu, bo z własnej roboty utrzymać się nie mogą.OK
[#2587] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #2586

Teraz rozumiem ok, racja
Ale tak jest chyba w każdym środowisku. Moją drugą pasją, są sportowe motocykle i tutaj też są cwaniacy, którzy kupują sprzęty za granicą (w szczególności teraz klasy 125 cm3), przywożą do Polski i sprzedają po masakrycznych cenach, często "złomy" , na których można tylko odjechać na "niebieskie autostrady"
[#2588] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@mari83pl, post #2587

Tak to już jest...ale to jest jeszcze nic. Ten z "dólarami" wystawi każdy sprzęt osobno, cenę podbije z konta żony, brata, teściowej, itd., a gdy nie "pójdzie", to wystawi za granicą.OK
[#2589] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Fest3r, post #2580

Ech, się teraz handlarzyny będą bić. Niech kupi jeden i się podzielicie. Ja wezmę prowizję (Falcona) za dobrą radę. ;)
[#2590] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Jenot, post #2589

A gdzie post do opisu tych gratów DES'a bo nie mogę się dogrzebać :)
[#2591] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2590

Deza. Des i Dez to dwie różne osoby. A o fotki to pewnie indywidualnie trzeba się zgłaszać. Ale znając człowieka stan techniczny jest idealny, wizualny przynajmniej dobry+
[#2592] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2590

[#2593] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@amigachelm, post #2592

Znajac Pana Dez3 i jego podejscie do sprzetu to mysle ze wysoka polka. Cena jak za calosc dosc dobra.
[#2594] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@mwb113, post #2593

chyba sie coś zmieni na gorsze i na co wy bedziecie narzekać
[#2595] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@amigachelm, post #2592

Ładna kolekcja. Ciekawe ile moja jest dzisiaj warta. Nie mam co prawda "dużych Amig" i obecnie żadnej karty turbo, ale mam kilka innych modeli starych komputerków, których nie ma tu na liście :)
[#2596] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #2594

Chyba na lepsze, wyszukiwarka która szuka w zależności od dnia jak chcę, Bangladesz w aukcjach i totalne nie ogarnięcie. W sumie to czego można się spodziewać po serwisie, który sprzedał jako jeden z pierwszych przedmiotów znaczki pocztowe, podobno.

Czy tam jakieś inne motyle Smiech

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 12:02:13 przez TechNineWonder
[#2597] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2595

Ciekawe ile moja jest dzisiaj warta.

i tak się zaczyna życie w amiświatku z nalepka od Selura - handlarz
[#2598] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #2596

mimo wszystko moim zdaniem na allegro da sie odnalezc bardzo szybko, jest wzgledny porzadek w porownaniu do burdelu z ebaya :)
[#2599] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #2596

Najbardziej irytująca jest kwestia wysokości prowizji i kwoty za wystawiane aukcje, które nie znajdą chętnego.

Swego czasu wystawiłem 75 aukcji, nie wiele mi się sprzedało, a przychód (nie dochód a przychód!) nie wystarczył nawet na pokrycie kosztu wystawienia wszystkich aukcji i prowizję.

Wystawienie aukcji powinno być bezpłatne. Wiem, że ktoś może powiedzieć, że "ogłoszenie też kosztuje", ale jak dla mnie tylko ewentualna sprzedaż powinna skutkować opłatami dla Allegro.

Z drugiej strony prowadząc wcześniej sklep z grami Allegro było dla nas największym nieszczęściem. Po części zarzynało nam biznes. Ceny były często niższe niż w hurtowniach. I tak byliśmy tańsi o wiele niż supermarkety, ale notorycznie ktoś wchodził i po chwili obruszał się z tekstem, że "na Allegro jest taniej".
[#2600] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@juen, post #2598

Wiesz szybkość może być pojęciem względnym, to co dla kogoś jest szybko dla drugiego jest udręką.

Nowy engine wyszukiwarki jest tak inteligentny że jeśli twój but umiał by pisać. Pewnie poradził by sobie z wyszukiwaniem podstawowych rzeczy.


Ale schody zaczynają się gdy chcemy znaleźć coś co chcemy my znaleźć, a nie to co chce nam wcisnąć allegro.

Kiedyś gdybyś wpisał słowo Amyga dostał byś odpowiedz nie ma takiego przedmiotu.

Kiedyś wyszukiwanie przedmiotów na allegro było kwintesencją, doszukiwaniem się ukrytych treści co Autor miał na myśli wystawiając swój przedmiot i jakie błędy ortograficzne popełnił.

Teraz cobyś nie wpisał to i tak znajdzie.

A jeśli chcesz znałeś coś konkretnego to jesteś zasypywany masą nie związanych ofert z tematem który cię interesuje.

np: coś jet w przedmiotach sprzedającego, ale jeśli szukasz tego "globalnie" to już tego nie ma. Upraszczanie wszystkiego do minimum, nie zawsze sprawdza się najlepiej.

Na Allegro powinieneś mieć wybór, teraz nie masz wyboru. Interfejs użytkownika powinien być konfigurowalny adekwatnie do potrzeb. A nie polityka Firmy sprzedajmy jak najwięcej.

Są plusy ale są też minusy.
[#2601] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2599

na Allegro jest taniej


No bo jest taniej, nigdy niczego tam nie sprzedawałem. Wiec nie wypowiadam się na temat kosztów etc.

Ogólnie to jestem za kupowania w Internecie. Tego nie da się porównać z niczym w każdej chwili możesz zrezygnować, lub powrócić do zakupów. Nie stoisz w kolejce, nie wysłuchujesz jakiś bredni w sklepie.

Ogólnie chodzenie na zakupy to jest jakaś kara chyba, pułki na których nic nie ma obsługa która jest zaprogramowana na dział w którym tylko pracuje.


Co innego ubrania, ale pomyśl że nawet płeć piękna dała się wciągną w wir darmowych wysyłek i zwrotów. Pewnie że wypady po Europie w celach kupowania nowych ciuszków, są super tylko trzeba mieć $:)

A gdy chce kupić paletę pustaków lub szpulkę przewodu, nie muszę go oglądać zajmować miejsca na parkingu ochrona mnie nie musi pilnować abym czegoś przypadkiem nie wyniósł. I to jest to taniej które można znaleźć w Internecie. Oczywiście trzeba doliczyć jeszcze koszty wysyłki ale tutaj wspieramy gospodarkę w sensie transport.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 13:33:22 przez TechNineWonder
[#2602] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2599


Wystawienie aukcji powinno być bezpłatne


Jest bezpłatne ..na ebay :)
[#2603] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #2601

Ogólnie chodzenie na zakupy to jest jakaś kara chyba, pułki na których nic nie ma obsługa która jest zaprogramowana na dział w którym tylko pracuje.

to proponuje ci kupic w internecie dorsza,salatke,i 10 dkg wedlinki babuni ...

ciekawe czy bedziesz bardziej zadowolony otrzymujac nie swiezy towar czy po staniu w kolejce 30 min sluchajac bredni :)

nie mozna uogólniać e-marketu tradycyjny bazarek z zielenina od dziadka tez ma sens
ja np nie pije sokow kupuje sezonowe owoce na bazarku po pracy i gotuje dzieciom kompocik (nie z makówek)
[#2604] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #2602

Z tą bezpłatnością ogłoszeń nie jestem pewien, czy to dobre. Irytują mnie ogłoszenia sprzedaży jakiegoś przedmiotu, które wiszą na aukcji rok albo i dłużej, bo cena za wysoka, a sprzedawcy wyraźnie się nie spieszy. Przykład:
http://allegro.pl/leciwy-pecet-286-morse-12-mhz-1mb-ram-mfm-hdd-40mb-i6372457736.html

Albo telenowela z Amigą 1200 za kilka tys. złotych, co się ostatnio wszyscy emocjonowali. Kto wie, czy za jakiś czas znowu nie wypłynie?
[#2605] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #2603

Z tym akurat nie ma problemu link ostatnio widziałem jak podjechał taki busik pod mój blok :)
[#2606] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@QUAD, post #2605

Ciekawa konsola:

http://olx.pl/oferta/stara-konsola-do-gier-video-soundic-sd-061-CID99-IDgKzyZ.html#be57ae3eeb

Pierwszy raz widzę to cudo.
[#2607] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hubez, post #2606

Nie wiem po ile chodzą Furie, ale tutaj jest jedna za 105 ojro.
[#2608] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Umpal, post #2607

W retroami jest nawet taniej link Aktualnie w przecenie za 430 PLN z koprocesorem.
[#2609] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2555

Łaj? Pisz więcej, każde kolejne słowo to pogrążanie się w bagnie. Słowo klucz: zdjęcia. Obrazek z twojej aukcji vs obrazki tego truchła wrzucone przez kupującego na ppa. Nie pogrążaj się.
[#2610] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

Kto z Katowic wyprzedaje swoja kolekcje?? http://olx.pl/oferta/amiga-500-600-1200-ogromna-kolekcja-wyprzedaz-CID99-IDf25ud.html#a1251778f3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem