kategoria: A500
[#31] Re: Vampie 500/2000

@Vato, post #29

Co do komunikacji z Kipperem, to jest to sprawa ogólnie znana, że jest trudnym respondentem.
Co do realizacji zamówień nowych przed tymi z listy, gdzie kasa jest już przelana to zgodzę się z tobą Vato, że tak być nie powinno (ale to też dotyczy głównie kippera?).

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 13:50:03 przez BULI
[#32] Re: Vampie 500/2000

@skipp, post #30

Na pewno ma Dez, na pewno ma Fazior, Pong zdaje się też ma sztukę.
[#33] Re: Vampie 500/2000

@madman15, post #32

Ja mam jedną sztukę.
[#34] Re: Vampie 500/2000

@BULI, post #31

Ja myślę, że po tych wersjach Kippera na które tam trochę narzekano to głównie Majsta teraz montuje.
Tak czy inaczej projekt jest ich wspólny i nie ważne kto maila otrzyma powinien przekazać koledze z kopią do adresata.
Tak się powinno robić biznes. Dbając o dobre imię i oczywiście o każdego klienta.
[#35] Re: Vampie 500/2000

@Vato, post #34

Ja mam od Kippera i nie jest źle. Zdaje się Architect pokazywał obrazki swojego egzemplarza i faktycznie było słabo. Przejrzałem swój egzemplarz i takich niedoróbek nie stwierdziłem.
[#36] Re: Vampie 500/2000

@madman15, post #32

.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 15:03:24 przez misiek2
[#37] Re: Vampie 500/2000

@BULI, post #31

Co do komunikacji z Kipperem, to jest to sprawa ogólnie znana, że jest trudnym respondentem.


Delikatnie powiedziane :) Ja pisalem do niego pol roku temu, ze chcialbym zamowic 1 sztuke bo prosil mnie o to znajomy irlandczyk. Kiper odpisal tydzien temu (po prawie pol roku!) jakby nigdy nic z zadnymi przeprosinami itp. Pisal, ze mam sie gdzies rejestrowac itp. i nie podawal zadnych konkretnych info typu zamowienie przyjete, gdzie mam wysylac pieniadze, ile mam czekac itp. Znajomy po pol roku czekania juz nie jest zainteresowany ta karta wiec mu nawet nie odpisalem.

skipp: Vampira mam rowniez i ja oraz Davka (pierwszy polski szczesciarz, ktory stal sie posiadaczem tej karty:)) I z tego co kojarze to pisklak Vampira nie ma, chyba ze sie cos zmienilo ostatnio w tej kwestii.


Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 15:14:34 przez sordan
[#38] Re: Vampie 500/2000

@sordan, post #37

A może ktoś napiszę jak zamówić, napisałem jakiś czas temu, dostałem lakoniczną odpowiedź od Renaud Schweingruber "To be put on waitlist, get in touch with kipper from his website"
[#39] Re: Vampie 500/2000

@jezyk, post #38

link było na poprzedniej stronie.

Hello!
I'm interested to buy one.
How to proceed today? I need to contact Kipper2k directly by e-mail?

Yes.

And how about the payment?

As soon as Kipper will be ready to assemble your board he will contact you and give you the details for payment.


Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 22:03:54 przez Vato
[#40] Re: Vampie 500/2000

@sordan, post #37

A no zmieniło się - mam V500 szeroki uśmiech
A kipper wyraźnie mówi że będzie się kontaktował w sprawie karty w momencie gdy ma ja juz fizycznie złożoną. Więc jak ma się dużo zamówień to i pół roku można na maila od niego czekać !
[#41] Re: Vampie 500/2000

@pisklak, post #40

A czy logika nie nakazywałaby realizować zamówień chronologicznie?
Chyba że on idzie alfabetycznie, to faktycznie Vato jeszcze sobie poczeka...
[#42] Re: Vampie 500/2000

@recedent, post #41

Gdybym przedpłacił za ten emulator to bym narzekał 10 razy bardziej i dodatkowo na ich forum też OK
Całe szczęście, że nie dałem się namówić ufff
[#43] Re: Vampie 500/2000

@Vato, post #42

Skoro jesteś takim szczęśliwcem to jak widzę chcesz radośnie uszczęśliwić innych...
Ja tam w tym problemu wielkiego nie widzę bo na pewno ACA szybciej dostaniesz i " będzie Pan zadowolony !". Podejrzewam że Jens ma ich mały stosik "Sczęśliwej drogi już czas...."
A Ci którzy jednak amigowe szczęście definiują troszkę inaczej chyba jednak cierpliwie poczekają. Czy warto czekać pytajcie się tych co Vampirki już mają szeroki uśmiech



Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 10:07:32 przez pisklak
[#44] Re: Vampie 500/2000

@Vato, post #42

Wydaje mi się że to nie jest powód do dumy. Czekałem dosyć długo ale było na co. Poza tym piszesz do Kippera w sprawie karty kupionej u Majsty z emalia z którego nie zostało złożone zamówieni lub też nie jest powiązany z PayPal. To się nie dziw ze nie odpisuje.

Poza tym Majsta przeważnie codziennie rano jest na AmiBay. Mi odpisywał na drugi dzień zawsze. Nawet mi napisał że jedzie na wakacje i o tych 800-set kartach które musi złożyć.

Gdzie dopiero po kilku dniach napisał o tym na AmiBay. Zobacz sobie filmik, soundtrack.

Co do lutowania to karta jest lutowana w piecyku do kanapek, lub też wygrzewana w ogóle produkcja jest w domowych warunkach. Co różni Majste od End Of the World, wiedza i umiejętności. Nie trzeba mieć $ wystarczy mieć wiedzę.

Po zatem jeśli komuś udało się kupić V2 za 90euro. To dostał go prawie za darmo. Zauważ że w naszych polskich realiach w podobnej cenie można dostać Savyna riser plus kick który jest wymagany do działania.

Czyli Vampire V2 to prawdziwy cud świata i to jeszcze prawie jak za darmo. A Majsta powinien być na pierwszych stronach Amigowej prasy.

Majsta to prawdziwy Amigowiec a nie monopolista z RFN.
[#45] Re: Vampie 500/2000

@pisklak, post #43

No ja miałem i sprzedałem po chyba dwóch miesiącach. Od początku nie było chemii między nami, zdecydowanie za często wampir sam uciekał z procka z niemiłym zgrzytem, mimo przykręconych "dybli" no i miałem dość ciągle rozkręconej ami. Poleciał do południowych sąsiadów więc ilość w PL -1. Może sobie jeszcze kiedyś kupię, ale to jak znajdę jakiś sens dla siebie w używaniu tak dopalonego retro. BTW-czy Kipper i Majsta mają licencję na HDMI?
[#46] Re: Vampie 500/2000

@madman15, post #32

Ja będę miał za kilka dni.
[#47] Re: Vampie 500/2000

@pisklak, post #43

Tak.
Chciałbym uszczęśliwić innych dlatego twierdzę, że informacja jest lepsza niż brak informacji.
Czy warto czekać... tym którzy chcą Vampira? Wiadomo, że warto.

Czy warto się denerwować podczas wielomiesięcznego oczekiwania na przedpłaconą kartę
podczas gdy inni dostali kartę szybciej po zwykłym zamówieniu?
Zapytaj tych, którzy Vampirka nadal nie mają.

---

TechNineWonder - super opiekacz OK


Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 11:21:04 przez Vato
[#48] Re: Vampie 500/2000

@TechNineWonder, post #44

800 sztuk do złożenia i klepanie w domu, brawo TY dla Majsta i Picasso Kipper. Kiedy ludzie mają coś na to zrobić jeśli to nie jest powszechnie dostępne? W takim tempie to tylko przybywa po 20 przesuwaczy ikonek dziennie.

To już jest przykład głupoty.
[#49] Re: Vampie 500/2000

@pisklak, post #43

Produkcja idzie powoli ponieważ zarówno majsta jak i kipper robią karty po pracy, w czasie "wolnym". No chyba że zaczniesz od nich wymagać nagle rzucenia pracy, założenia firmy i klepania od zmierzchu do świtu Vampirek.... Takie są realia. Praca,rodzina,hobby... normalna sprawa. No ale być może nie wszyscy potrafią to zrozumieć.


Nie, to nie jest normalna sprawa i nie udawaj głupiego, bo dobrze wiesz, że montaż można zlecić i te 1000 sztuk będzie złożone w ciągu miesiąca, albo szybciej, a programować można w domu, żadnych prac nie trzeba rzucać, klepać cały dzień a firma i tak musi być założona przy sprzedaży w takich ilościach. Jednak kiedy wspomina się o tym, udajecie głuchych albo ślepych. Na dzień dzisiejszy cała otoczka kipi ignorancją. To Ty/Wy nie potraficie zrozumieć.



Ja tam w tym problemu wielkiego nie widzę bo na pewno ACA szybciej dostaniesz


No i właśnie tym wkurzasz ludzi, nie dość, że ignorant, to jeszcze oficjalnie deklarujesz, że cała sprawa spływa po tobie jak po kaczce.

Wygląda na to, że zależy Majście i Kipperowi bardziej na podsycaniu chwały poprzez klepanie tego jak najdłużej się da, niż na zadowoleniu klientów i rozprzestrzenieniu swego produktu. W innym przypadku, zrobiliby wszystko, aby obsłużyć ludzi jak najszybciej zamiast zasłanianiem się pracą, czasem i rodzinami. Jest kilka osób, które usprawniłyby cały proces i wspomogły działania, ale Majsta nawet nie chce o tym słyszeć (bo chwała będzie musiała być podzielona na kilka części) Rozumiem, gdyby możliwości nie było, ale są i są ignorowane.

Lotharek też klepał na początku HxC, poświęcając wolny czas, który mógłby spędzić z rodziną, ale powiedział dość i dzisiaj już nie składa HxC, ma czas dla rodziny, a ciągle można je od niego kupić. Jak on to robi bez zaczarowanego ołówka?


Nie tyle denerwuje ludzi czas oczekiwania, co robienie z nich idiotów.







Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 15:39:43 przez sanjyuubi
[#50] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #49

Nic dodać nic ująć
[#51] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #49

Hmm... jakby tu Ci odpowiedzieć.... Może najprościej tak - to w jaki sposób klepią Vampirkę to jest ich sprawa. Wyobraź sobie że zdają sobie doskonale sprawę z " niedociągnięć procesu produkcji". A co do zamawiających to może się mylę ale ani majsta ani kipper nigdzie nie obiecywali dostawy w 24h prawda ? No a założenie firmy i zlecenie produkcji komuś innemu tak jakoś niekoniecznie oznacza sukcess ekonomiczny dla majsty/kippera.
Pewnie że byłoby dużo szybciej, natomiast raczej nie taniej. Inaczej BigGun, majsta czy kipper dawno już by te swoje firmy potworzyli... Zresztą zapytaj ludzi z naszego podwórka dlaczego nie otwierają firm, może Ci udzielą satysfakcjonującej odpowiedzi.
Przy następnych kartach powiedzmy że model produkcji będzie "trochę" inny... cena zapewne też. Potrafią uczyć się na błędach. Pytanie które założenie było błędne - jak najniższa cena zapewne, bo takie było jedno z podstawowych założeń projektu V600.
Po prostu to jest ich pierwszy wspólny projekt i okazało się że zapotrzebowanie wielokrotnie przerosło oczekiwania. Myślę że przy V1200 już takiego "bulu" tylnej części ciała już nie będzie.

PS. A o powody tego że majsta nie chce się dzielić produkcją możesz go po prostu zapytać. Odpowiedź może mieć wbrew pozorom mniej wspólnego z "chwałą" niż Ci się wydaje.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 16:09:12 przez pisklak
[#52] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #48

Czemu nie udostępnisz źródeł do Savyna, może ktoś by to zrobił taniej lub szybciej? Możesz to dać dla ludu na licencji, jakiejś czy coś non-commercial? Czy nie?

Po za tym tani monterzy z Polski czy też z Europy nie zyskali by żadnej chwały. Ponieważ pewnie nie pracowali by nad PCB czy też Core.

Po za tym zachowujesz się trochę jak malkontent, przy innych projektach jak była dyskusja o czasie cenach to malkontenci to czemu tego sam nie zrobisz taniej. A przy V2 wszyscy by zrobili inaczej tylko jakoś jeszcze nikt tego nie zrobił.



Po za tym na RTG V2 ikonki przesuwa się wręcz Miodnie Jak myślicie trzymać je po lewej czy przesunąć na prawo?

Nie zainstalowałem jeszcze grabera dlatego foto z tel.
[#53] Re: Vampie 500/2000

@TechNineWonder, post #52

Nie używaj argumentu dot. źródeł do Savyny, bo jest nietrafiony. Stopień komplikacji Savyny jest niewielki w porównaniu z Vampire. Ogarnięty elektronik w weekend rozkmini i zaprogramuje sobie prototyp savyny. A emulacja procesora w Vampire, to już kawał solidnej wiedzy i kilku setek godzin pracy.
[#54] Re: Vampie 500/2000

@pisklak, post #51

Moim zdaniem problem nie leży w sposobie i ilości produkcji, tylko w tym jak jest prowadzona sprzedaż i obsługa zamówień.
[#55] Re: Vampie 500/2000

@makarsky, post #53

Nie chodzi o stopień trudności tylko o źródła do Savyny. I nie porównuje ich do Vampire v2. W ogóle to porównanie było nie trafione. A zauważ że źródła do Vampire są dostępne. Mniej więcej ogarnięty user takie rzeczy wie.
[#56] Re: Vampie 500/2000

@pisklak, post #51

Może i jest to ich sprawa, ale cierpi na tym ich wizerunek i klienci.

Przy takiej dużej ilości sztuk, cena nie byłaby dużo większa, Lotharek klepie swoje HXC maszynowo i z tego co pamiętam, to cena podskoczyła może o 40-50zł. Architekt też chciał klepnąć parę Savyn maszynowo, a to przecież ledwie 30 sztuk. Mogę się go spytać o koszta.

Najprostszy sposób, to zorientować się ile to kosztuje, popytać innych, którzy już to robią, może coś wyczarują na lepszych warunkach i na koniec zrobić sondę, czy ludzie chcą zapłacić np. 100zł więcej za zautomatyzowanie procesu. Jeżeli nie chcą to niech czekają.

Wiele ludzi ma otwarte firmy w Polsce, gdzie pracują na etacie na stałe w innych zakładach. Dwóch moich znajomych ma. To przecież nie jest tak, że musisz budować fabrykę. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Kipper nie ma firmy przy ilości sprzętu jakim handluje, a BigGun po co ma zakładać, jeśli niczego nie sprzedaje. Na naszym forum spidi i strim mają firmy i sprzedają sprzęt, być może jest ktoś jeszcze, więc mogą się o tym wypowiedzieć. Nawet jeśli nie jest jak w bajce, to nic dobrego nie przyjdzie jak będziemy wszystko demonizować, ci którzy tego nie robią, jakoś sobie radzą.
[#57] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #56

Wiesz z V600 to faktycznie bajka nie wyszła. Ale ja jednak dałbym kredyt zaufania że z następnymi kartami będzie lepiej. Jak robili V600 to twierdzili że w porywach ze 200 może sprzedadzą... w końcu to była karta do A600. Teraz kiedy mają już dużo lepsze rozeznanie można to wszystko lepiej ogarnąć - i tak zapewne będzie. No i może sytuacja z dostępnością się będzie się poprawiać, kipper wrócił do lutowania a majsta dzięki jego "Terminatorowi" też cosik zrobił. Skończyły mu się części i musi poczekać na przesyłkę, ale mówi że to powinny być 2-3 dni. Bo najważniejsze rzeczy jak FPGA to ma gdzieś ok 100 szt. Jak dobrze pamiętam to mu się pamięci skończyły.
[#58] Re: Vampie 500/2000

@TechNineWonder, post #55

Źródeł do Savyny chyba nie będzie. Ale nie chodzi o źródła, bo już dawno sytuacja była opisana że nie zostaną udostępniane bo przecież. Na projekcie zarabiali by ludzie którzy nie mieli by nic z nim wspólnego i pojawiła by się drożej na Allegro. I to jest 8 mega fastu i ide.

A Majsta co by miał robić wysyłać pcb, do potencjalnych monterów. Czy dać im gerbery i spis elementów. I ile kart powstało by na "boku" sprzedawanych na Party dla znajomych, pewnie większość. Lub co Party po 20/30 sztuk.

I to jest właśnie porównanie Savyny do V2.
[#59] Re: Vampie 500/2000

@pisklak, post #57

Ok, nie moim celem jest zgnębienie kolaborantów tego projektu, a jedynie jestem uosobieniem furii jaka rośnie w entuzjastach tego projektu, głównie z powodu braku jakichkolwiek informacji. Samo to, że odpisują na maile po pół roku znaczy, że organizacja leży na całej długości. Jeżeli faktycznie zostały podjęte jakieś działania mające na celu polepszenie obecnej sytuacji i nie jest to tylko fikcyjna wymówka na przedłużenie agonii, to ja trzymam kciuki, zawsze trzymam, ale nie powstrzymuję się od krytyki.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 21:03:19 przez sanjyuubi
[#60] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #59

Sanjyuubi, jak trudno jest zainstalować jakiekolwiek klien IRC (albo odpalić webclient), wejść na irc.freenode.net i potem #apollo-team? Kipper jest tam circa co drugi dzień, Gunnar prawie non-stop, również Majsta pojawia się całkiem regularnie. Psioczenie na polskim PPA nic tu nie zmieni.

IRC to jest najprostsza droga do uzyskania informacji, skontaktowania się bezpośrednio z najważniejszymi osobami i rozwiania swoich wątpliwości.

Drugą opcją jest zarejestrowanie się na forum Apollo Core Knowledge.

Wszystko jest napisane na stronie Kippera.

http://kipper2k.com/accel600.html

To Keep up with news of progress on this and other exciting forthcoming releases feel free to log into the IRC server https://kiwiirc.com 
Select a user name and join the channel #apollo-team

and also keep an eye on this forum for updated news releases.

http://www.apollo-core.com/knowledge.php?b=6&note=2547&z=9Oyhs8
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem