kategoria: A500
[#91] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #87

Gdyby Jens od początku wspierał Majstę, możliwe, że sytuacja byłaby odwrócona o 360 stopni


...czyli taka sama pomysł
[#92] Re: Vampie 500/2000

@TechNineWonder, post #89

Niech mają.Ale ja nie muszę trzymać swojego Vampire V2 w piwnicy. A ich projekty raczej za tą piwnice nie wyjdą. I jest to coś w stylu zachwycaniem się kanarkiem którego trzyma się w klatce.

"Mam bo mam ale ani ja ani kanarek nie ma z tego korzyści"

Oni pewnie w tych piwnicach trzymają do czasu kiedy projekt wyjdzie z etapu rozwojowego. Czy przypadkiem nie było tak w przypadku tych prekursorów?
Ale co mi tam, nie znam się

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 16:01:49 przez spidi
[#93] Re: Vampie 500/2000

@recedent, post #91

hehe :)
[#94] Re: Vampie 500/2000

@TechNineWonder, post #89

Czyli Ci którzy trzymają swoje klony w piwnicy to zwykli egoiści myślący tylko o sobie.




Naprawdę chciałbyś, aby pojawili ludzie zaczęli masowo klonować Vampira? Wtedy już może żaden Vampir nowy nie powstać. Konstruktor HxC miał na początku otwarte źródła, ale jak zączęli pojawiać się biznesmeni sprzedający to za 400-600zł masowo, bez słowa dziękuję nawet, to zostały zamknięte, bo granica umiaru została przekroczona. Ludzi nie szanujących czyjejś pracy nie brakuje i liczących na szybki zysk nie brakuje, dlatego lepiej, żeby te "klony" leżały w piwnicy niż zruinowały motywację Apollo Team. wina braku kart na rynku leży po stronie organizacji, czyli Majsta, Pisklak pisał, ze niby coś tam kombinują, ale jeśli kombinowanie ogranicza się do tej zabawki którą kupił Majsta, to nie wygląda to aż tak różowo.

I nie mówię o generalnie o klonach, tylko o kopiach.



Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 17:51:20 przez sanjyuubi
[#95] Re: Vampie 500/2000

@spidi, post #85

Wyższa cena nie jest spowodowana brakiem konkurencji, tylko po przejęciu przez Intela Altery podniesli cene fpga blisko o 100%. Pisał to też Majsta na ktòrymś z forum.
[#96] Re: Vampie 500/2000

@Jarkman, post #95

Więc może trzeba przejść na xilinxa albo lattice, wsady można wciąż kompilować pod vampirki z alterami.
[#97] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #94

Czemu nikt przez dwadzieścia lat nie zrobił kopi Blizzarda 060 PPC np Ale Vampira V2 już w płu roku po premierze mają działające kopie i tylko czekają na odpowiedni moment.

wina braku kart na rynku leży po stronie organizacji


Świadczy o tym że jednak jest zapotrzebowanie i jeśli coś ma potencjał to się sprzedaje. A tutaj zapotrzebowanie jest większe niż zdolności manualne dwóch osób.

Co do HxC to Konstruktor nie przemyślał że zapotrzebowanie na emulowaną dyskietkę jest tak duże. Ogólnie za "władce emulowanej dyskietki" uważam Lotharka nie wiem czy ktoś przed nim to produkował. W sumie nie wiem czy to On jest autorem projektu. Ale zawszę mi się kojarzy emulowana dyskietka z nim.

Po za tym MIST-a też nikt nie klonuje, Ryś-a, ACA 500 mogła by być hitem gdyby wypuszczono kopię.



Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 20:15:12 przez TechNineWonder
[#98] Re: Vampie 500/2000

@Jarkman, post #95

FPGA nadal można kupić po starej cenie.
[#99] Re: Vampie 500/2000

@TechNineWonder, post #97

Czemu nikt przez dwadzieścia lat nie zrobił kopi Blizzarda 060 PPC np Ale Vampira V2 już w płu roku po premierze mają działające kopie i tylko czekają na odpowiedni moment.


Może dlatego, że nie można było odczytać firmware z kości blizzarda bo były zabezpieczone (w dodatku poziom skomplikowania blizzardów był sporo większy, niż te parę elementów na krzyż na vampire)? A do Vampire nawet ostatnio dostaliście wsad do ręcznego flashowania, gdy jeden z programów uaktualniajacych "brickował" Vampirki.

W takim przypadku lepiej zrobić coś od nowa, ale widocznie nie było chętnych na robienie kart do A1200 amatorsko dla Amigi, bo Atari dostało CT63 od pana Czuby jakiś czas temu.

Na MISTa nie ma takiego "hype" jak na vampira i jest to niezbyt lubiany "emulator sprzętowy", poza tym jest otwarty, wiec nie ma po co go kopiować, gdy jest wszystko podane jak na tacy. ACA ma zabezpieczony firmware, więc skopiowane PCB co najwyżej mógłbyś włożyć w ramkę.

Autorem HxC jest Jeff z Francji, Lotharek wszedł z nim w porozumienie po zamknięciu projektu. Nie tyle chodziło o zapotrzebowanie, co dorabianie sobie za plecami autora przy kilkokrotnej przebitce, nie pamiętam na jakich warunkach był udostępniony projekt i czy można go było sprzedawać komercyjnie, ale ktoś przesadził i się dobre skończyło.


Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 21:48:57 przez sanjyuubi
[#100] Re: Vampie 500/2000

@TechNineWonder, post #97

Czemu nikt przez dwadzieścia lat nie zrobił kopi Blizzarda 060 PP

A to ?


link

prawie się udało
[#101] Re: Vampie 500/2000

@Dorian3d, post #100

Ta, ale to nie jest kopia, tylko nowy projekt :)
[#102] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #101

[#103] Re: Vampie 500/2000

@Dorian3d, post #102

Teraz dopiero się przyjżałem, dość ambitny projekt.
[#104] Re: Vampie 500/2000

@Dorian3d, post #100

Prawie, ale jeszcze trochę zabrakło poza tym nie dość że jest to kanarek w klatce to jeszcze "zdechły".
[#105] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #99

No MIST jest otwarty i nikt nie chce się nawet zabrać za produkcje do tego GBA i Turbo 060 z a1k. Takich projektów które są otwarte jest więcej. Ale jakoś nikt się nie chłapi aby zbijać te miliny. I robić szybki szmal.

Poza tym poczytaj temat o turbo 060 na Forum. Gdzie zatwierdzono że jest to nie możliwe a cena takiego przedsięwzięcia oscyluje w granica milinów Euro.

I jak to się ma do?

niż te parę elementów na krzyż na vampire)?


Tak że co niektórzy podobno gaszą światło i nie ma takiego Amigowania. No gaszą światło w swoich piwnicach chyba bo na ich projekty szkoda prądu marnować.

Poza tym Sancho Pancha mówił nie. Wole sobie poamigować na mojej Amidze zapomniałem dodać Szybkiej Amidze, niż bić piane.
[#106] Re: Vampie 500/2000

@TechNineWonder, post #105

Załamujesz mnie.

Turbo 060 zostało zrobione m.in. do FGPA Arcade przez naszego rodaka, do GBA też jest Turbo. Porównaj sobie rozmiary GBA i turbo do niego i powiedz, czy chciałbyś to lutować i ile czasu by to zajęło względem Vampire. Policz ile jest zainteresowanych GBA, a ile Vampire, oszacuj ile droższe jest GBA niż Vampire, czy ludzie wolą GBA czy Vampire. Na Vampire masz tylko FPGA, dwa bufory i dwie pamięci w skrócie. Nie wiem co ty za wątek czytałeś, być może z punktu widzenie Jensa są to miliony, bo z punktu widzenia potencjalnego hobbysty to są godziny pracy i tu jest właśnie problem, hobbyści mają swoje życie i pracę. Jens mógłby dawno zrobić kartę z 060, ale rzuca głupimi wymówkami, typu, że kontroler pamięci musi być dobry, ale jemu to po prostu się nie kalkuluje, bo mam magazyny 030-tek za grosze, wystarczy przytoczyć tylko jego filantropiczną powód, dla którego wykupił dokumentację do kart Apollo, że niby ich konstrukcja był tak zła, że nie chciał, aby ktokolwiek inny się kiedykolwiek z nimi męczył (dzięki Jens). Sam chciałem się zająć tematem 040/060 do A600, kupiłem nawet kilka procesorów, ale brak czasu sprawił, że zanim projekt wyszedł poza deskę (80% PCB skończone), pojawił się Apollo core i straciło to sens.



Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 11:46:56 przez sanjyuubi
[#107] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #106

Załamujesz klasykowców dokończ swój projekt zobacz ilu osobom nie podoba się procesor w FPGA. Pewnie znalazł byś grono odbiorców.

Co do innych projektów i lutowania to chyba tych kopi Vampira nie chciał byś lutować ręcznie?
Jak byś przeprojektował trochę pcb GBA i użył trochę nowszych pamięci poza tym adresował ją w obszarze Z3.

Do tego obudowa i spokojnie sprzedawało by się w setkach lub nawet tysiącach egzemplarzy.

No chyba że chcesz lutować to ręcznie A całość ma pokazać że potrafisz lutować szybciej? Ale wydawało mi się że cały czas rozchodziło się o produkcje na maszynach. Co ma do rzeczy ilość elementów jak i tak za wszystko zapłacił by przyszły Amigowiec. Teraz to Ty mnie załamujesz.

Chodziło mi o turbo Matze z a1k nie wiem czy to nasz rodak a turbo do Amigi 500.
[#108] Re: Vampie 500/2000

@TechNineWonder, post #107

Chodziło mi o turbo Matze z a1k nie wiem czy to nasz rodak a turbo do Amigi 500.


Sanjyuubi miał na myśli Kubę i jego dopałkę na 060 do (FPGA Arcade) Replay'a. Co nie znaczy, że do 500-ki Kuba nie miał dopałki - zaadaptował (o ile dobrze pamiętam) Apollo 630. Przy okazji IDE itp tam się też pojawiło ;)
[#109] Re: Vampie 500/2000

@TechNineWonder, post #107

Bo w przypadku vampire rozchodzi się o lutowanie maszynowe. Vampire na oko lutuje się ze 1-2 godziny ręcznie, ilość elementów jest niska, a PCB małe, wszystko co chcesz jest w FPGA. w całej rozmowie o kopiowaniu chodziło, o to, że masz wsad, a nie masz schematu, kopiowanie jest możliwe, w odwrotnym przypadku nie jest.

Z GBA jest taki problem, że wymaga układów z Amigi. Można, by to zmieścić pewnie w inne Amigi, ale problem z "dylematem hobbysty" pozostaje, głównie dlatego, że nie powstają drużyny, każdy grzebie na własny rachunek.

Vampire akurat jest takim typem akceleratora, który przeciągnie na swoją stronę wielu przeciwników "sprzętowych emulatorów", nie wiem czemu komuś ma się to nie podobać prócz obsesyjnym purystom, którzy widzą w tym emulator procesora, zamiast nowego procesora. Fajnie by było, gdyby Vampire wyszedł ze złączem procesora 040, ludzie mogliby tchnąć nowe życie w swoje blizzardy i apolla.

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 16:36:28 przez sanjyuubi
[#110] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #109

Licytacja jednego z pierwszych Vampirów do A500, na eBay'u #wolnyrynek

Obstawiam, że pójdzie za min. $800.



Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 16:42:30 przez _arti
[#111] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #94

Nie jestem w temacie, ktoś skopiował Vampira? No to Amiga Róles jak nic. Szkoda, że ... nawet nie chce mi się już pisać.
[#112] Re: Vampie 500/2000

@TechNineWonder, post #84

O ile się nie mylę chodzi o C$ (dolary kanadyjskie), nie zmienia to faktu, że cena gruba wyższa niż na rynku wtórnym na ppa.
[#113] Re: Vampie 500/2000

@sanjyuubi, post #109

Vampire nie musi nikogo przyciągać kto go chce ten go kupi. Z Acami Indi i innymi nie wiekowymi akcesoriami też było podobnie że to nie tamto nie tak. Bo kiedyś 030 można było wyrwać za 300 złotych. I zauważ że seria ACA z 020 zaczynały się od ceny 370/420 złotych coś koło tego.

I to było też powodem że ACA jest zła bo była tania i nowa. I miała więcej ramu niż Blizzard.

Gdyby V2 kosztowało na starcie 2000 złotych wszyscy by byli zadowoleni nikt by nie pisał tekstów w stylu że tylko 060 że to emulator. I tym podobnych.

Do GBA wcale nie trzeba pakować podzespołów nie spełniających wymogi UE. Bo wystarczy przeprojektować PCB na Rosh i sprzedawać w ładnie zamkniętej obudowie. Amige 500 każdy ma. Gdybyś dodał do GBA FPGA i połączył serie Amig modern czyli FPGA z serią Classsic czyli ceramiczny m68k i układy specjalizowane. Masz produkt który nie ma sobie równych. Do tego możliwości wgrywania wsadów C= 8bit, MSX, Atari, Sharp, SAM, etc.

Wszystko zależy ile by kosztowała produkcja seryjna i musiał byś w to zainwestować jakiś $$. Lub też zamrozić.
[#114] Re: Vampie 500/2000

@misiek2, post #112

Przedmiot zostal wystawiony na ebay.com wiec jest w dolarach amerykanskich, zreszta pisze na stronie: `Current bid: US $355.00`.

Jesli Vampire2 do Amigi 600, ktorych jest juz cale setki na swiecie poszedl kilka dni temu na eBay za ponad $1000 to ten pierwszy Vampir do Amigi 500, ktorego jeszcze nikt nie ma pojdzie za grubo ponad $1000. Zreszta tutaj nie chodzi tylko o sama karte, ale o zaszczyt ze bedzie sie jego pierwszym posiadaczem oraz to ze kupuje sie go bezposrednio od majsty, a nie handlarza.

Co do podniesienia ceny do 250 euro za karte to na swojej stronie kiper pisze, ze ma to wlasnie zwiazek z ostatnia sprzedaza Vampire2 na eBay za ponad $1000, a nie ze cena podzespolow zdrozala i chodzi tylko i wylacznie o to. Tutaj zreszta na tej aukcji rowniez majsta pisze, ze od czasu do czasu beda wystawiac Vampire2 na eBay zeby zmiejszyc podobne incydenty gdzie Vampire2 schodzi za ponad $1000. I maja absolutnie racje. Jesli oprocz nornalnej kolejki i sprzedazy Vampire2 po normalnej cenie beda co 30 dni wystawiac 1 aukcje z 1 Vampirem2 wtedy nie bedzie juz dochodzic do podobnych sytuacji w przyszlosci.
[#115] Re: Vampie 500/2000

@sordan, post #114

Amerykański? Początek linku wskazuje wyraźnie ebay.ca i nie użyto sformułowania Current bid: US $355.00 tylko C $1,035.00. Odniosłem się do wypowiedzi z aukcją vampira do a600, a nie do vampira do a500.

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 19:40:22 przez misiek2
[#116] Re: Vampie 500/2000

@sordan, post #114

Nikt nie ma z oficjalnej sprzedaży, Artur Jarosik ma np:.
[#117] Re: Vampie 500/2000

@misiek2, post #115

misiek2: sorry ziomek, zle popatrzylem. Myslalem, ze piszesz o Vampire2 dla A500.

TechNineWonder: najwyrazniej Artur Jarosik jest kims wiecej niz przecietnym Kowalskim. Na aukcji z Vampirem2 do Amigi 500 Majsta w opisie przedmiotu pisze, ze ta wlasnie karta to pierwszy oficjalny sprzedawany egzemplarz i masowa produkcja dla przyslowiowych Kowalskich jeszcze nie wystartowala.


Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 20:06:33 przez sordan
[#118] Re: Vampie 500/2000

@sordan, post #114

Co do podniesienia ceny do 250 euro za karte to na swojej stronie kiper pisze, ze ma to wlasnie zwiazek z ostatnia sprzedaza Vampire2 na eBay za ponad $1000, a nie ze cena podzespolow zdrozala i chodzi tylko i wylacznie o to.

Gdyby produkowali tyle kart na ile jest zapotrzebowanie to nikt nie kupował by ich po $1000 umówmy się

Tutaj zreszta na tej aukcji rowniez majsta pisze, ze od czasu do czasu beda wystawiac Vampire2 na eBay zeby zmiejszyc podobne incydenty gdzie Vampire2 schodzi za ponad $1000. I maja absolutnie racje.

Nic takiego nie widzę, napisał tylko, że co jakiś czas będą wystawiać żeby zebrać kasę na przyszłe projekty.

Jesli oprocz nornalnej kolejki i sprzedazy Vampire2 po normalnej cenie beda co 30 dni wystawiac 1 aukcje z 1 Vampirem2 wtedy nie bedzie juz dochodzic do podobnych sytuacji w przyszlosci.

Pewnie będą ustawiać ceną maksymalną na $250
Zawsze znajdą się tacy którzy będą licytować do oporu, bo mają kasę i zwisa im czy zapłacą $500 czy $1500, nikt bogatemu nie zabroni

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 20:32:56 przez Kilos
[#119] Re: Vampie 500/2000

@sordan, post #114

Sorki Sordan, ale nie zgodzę się z takim rozumowaniem ;)
Podniesienie ceny? Mhm... dość drastyczne, a tłumaczenie lakoniczne.
Nie wiem co tam Kipper sobie w główce poukładał, ale to raczej nie chodzi o to, że ktoś kupił V2 i go sprzedaje (ma prawo, bo jest popyt - bo ludzie się skarżą na kontakt?) za ponad $1000.
Problemem jest sam proces produkcji (szybko i masowo) np. u Kippera - moje dwa zamówione V2 padły, a jak ktoś śledzi RetroLab to tam zobaczy jak to wygląda.
A żeby było weselej, miesiąc po otrzymaniu tych V2 one padły, od razu pisałem do Kippera (i tak ze cztery razy) - i do tej pory NIE MAM żadnej odpowiedzi.

Dla mnie teraz to po prostu zaczyna się skok na kasę (jak z tym V2 500) - takie moje zdanie. RETRO zrobiło się teraz dochodowe :D

Mam nadzieję, że chłopaki uruchomią drugiego V2 i sam nie będę musiał zwracać kasy znajomemu, którego namówiłem na to.

Ps.
Jest to obiecujące, ale zaczyna się znowu commodoryzm...

Ps2.
Jak Sordan będziesz na RK to se pogadamy o naszych wizjach :D ;)

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 20:43:11 przez Tom Rain

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 20:45:28 przez Tom Rain
[#120] Re: Vampie 500/2000

@Tom Rain, post #119

Jak Sordan będziesz na RK to se pogadamy o naszych wizjach :D ;)


W tym roku niestety nie bede, ale 10 punktow na moja gre musisz obowiazkowo wpisac na swojej votce :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem