kategoria: Sklepy
[#1] Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?
Witam,
Szukam emulatora dyskietek ale nie goteka. Poszukuje HxC używającego karty sd. Wiem że jest na retroami za 289 zł (ten tańszy model), ale może ktoś wie gdzie można to kupić do 250 zł?
[#2] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #1

Pisz do Lotharka
[#3] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Norbert, post #2

Ok napisze a któż to taki?
[#4] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #3

A kto robi ten emulator?
[#5] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Norbert, post #4

A bo ja wiem? Poza tym nie mogę znaleźć w bazie użytkowników nikogo o takim nicku tutaj.

Dobra mam :)

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 18:08:01 przez Szynsz
[#6] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #5

Wojek Gugel Ci pomoże.
[#7] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #1

[#8] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #1

Gotek też może być z HxC. Obsługuje ADFy i HFE a HxC Slim tylko HFE. Goteka można też rozbebeszyć, pozbawić wyświetlacza i będzie zajmował tyle miejsca co HxC Slim. Gotek HxC ma już obsługę 999 slotów a HxC Slim tylko 15. Kosztuje około 155 zł brutto.
[#9] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #8

Tak ale gotek nie obsługuje wszystkich gier, a do gier mi to potrzebne.
[#10] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #8

Poszukuje HxC używającego karty sd
[#11] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Dorian3d, post #10

A ja poszukuje Amigi na karty CF oraz bambusowy Joystick
ktos cos?
[#12] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #9

W tym momencie Gotek HxC obsługuje więcej gier niż HxC Slim.
[#13] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #12

Hmm chyba mamy nieporozumienie, jako typowy laik założyłem że HxC to nazwa modelu a nie jakiś tryb. Krótko mówiąc szukam emulatora FDD obsługującego gry dosowe i nie dosowe
[#14] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #12

Ok a jak się aktualizuje Goteka ?



Tu produkt lotharek
OK

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 19:36:05 przez Dorian3d
[#15] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #13

HxC to nazwa oprogramowania. Mamy w zasadzie 3 możliwości.
Zakup HxC w wersji Slim od Lotharka - jest to nazwa urządzenia razem z oprogramowaniem w komplecie.
Zakup Goteka i samodzielne wgranie oprogramowania HxC do Goteka po nabyciu od producenta hxc2001.com.
Trzecia możliwość to zakup Gotek już zaprogramowanego.

Domyślam się, że niezadowolenie może wynikać z posiadania Goteka w wersji Cortex. Najlepiej się nadaje do programów lub gier DOS. Działa też spora grupa gier NDOS. Schody zaczynają się przy dyskach save'owych lub czasami nieprawidłowo rozpoznaje zmianę dyskietki np. z 1 na 2.

Cena przemawia za Gotekiem z Cortexem (to oprogramowanie jest darmowe).
Funkcjonalność przemawia za oprogramowaniem HxC. Tutaj nie ma problemów wspomnianych wcześniej.
Kwestia tylko czy Gotek czy HxC Slim.

Różnice:
HxC Slim jest na karty SD a Gotek ma wejście USB można stosować pendrive'y.
Gotek obsługuje 999 slotów a HxC Slim 15.
Gotek nie emuluje jednocześnie DF0 i DF1 a HxC Slim tak.
Gotek test tańszym rozwiązaniem a HxC Slim droższym.
Gotek posiada obudowę w cenie - HxC Slim to "goła" płytka.
Gotek obsługuje zarówno obrazy HFE jak i ADF - HxC Slim tylko HFE.
Gotek posiada 2 przyciski - slot do przodu i slot do tyłu - HxC Slim tylko jeden przycisk
Gotek posiada wyświetlacz w standardzie - HxC Slim tylko biper.
[#16] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #15

Niedawno ktoś wystawił hxc slim na alle za 180 PLN + KW. LINK.
Co do wyboru to każdy ma nieco inne oczekiwania. Niektórym zależy na tym by zmieścić hxc slim + normalną FDD w obudowie. To samo teoretycznie da się zrobić z gotekiem tylko trzeba ciąć obudowę i przyklejać samą elektronikę goteka do obudowy.
Jest jeszcze oczywiście hxc rev C albo F. Wersja C może być dobrą opcją jeśli będzie wreszcie dostępna obudowa do A1200 z kickstartera - ma mieć dopasowane miejsce na HxC Rev C.
Najtaniej będzie pójść po standardzie czyli gotek + hxc. Jak ktoś się trochę zna na elektronice to można dodać wyświetlacz i bzyczek (wymagane oprogramowanie HxC).
[#17] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@jimmy, post #16

Jak ktoś się trochę zna na elektronice to można dodać wyświetlacz i bzyczek (wymagane oprogramowanie HxC).

to już jest opcja żeby Gotek bzyczał jak normalna stacja?
a czy kolega Pong może to zrobić/załatwić jeśli się u Niego kupi Goteka z HxC na Alle?
jaki byłby dodatkowy koszt za coś takiego?
co do odczytu przez Goteka HxC - obecnie czyta już wszystko?
A jak nie czyta to co można zrobić żeby czytał? Da się to jakoś zakodować samemu?
[#18] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@softiron, post #17

Jak nie czyta piszemy do mnie i wysyłamy kłopotliwe ADFy. Jeśli u mnie się też potwierdzi błąd typu, że WinUAE z nich śmiga a Gotek HxC nie to wysyłam do Jeffa a on w kilka dni robi poprawkę, która jest ogólnie dostępna dla wszystkich i bezpłatna. Wszystkie nowe wersje oprogramowania HxC obsługują już kłopotliwą grę.
[#19] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #15

Gotek obsługuje zarówno obrazy HFE jak i ADF - HxC Slim tylko HFE.


Wg opisu z link

List of supported file images type:

ST, MSA, ADF, ADZ, DMZ, CPC DSK (standard and extended)
CopyQM DSK, Oric DSK, IMG, SMC,MSX DSK, IMD, Zx Spectrum DSK, BetaDisk TRD,
BetaDisk SCL, Thomson TO8D SAP, Thomson TO8D FD, PC88 D88, x68000 HDM (beta), x68000 XDF (beta), custom raw floppy geometry…
An AmigaDOS or FAT12 floppy disk image can also be generated from spares files.


No więc jak z tymi adf? W dziale giełda swojego czasu był na sprzedaż. Sprzedawca twierdził, że korzysta tylko z adf. Lotharek podaje na swojej stronie, że to urządzenie obsługuje ADF.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 13:11:12 przez misiek2
[#20] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@misiek2, post #19

HxC Slim obsluguje wymienione formaty po konwersji na hfe.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 13:20:47 przez Norbert
[#21] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Norbert, post #20

W takim razie gotek z hxc jest wygodniejszy, mimo pewnych niedoskonałości (np. montaż wewnątrz komputera wymaga pewnych przeróbek czy kombinacji). Mam od Ponga777 od ponad roku i sobie chwalę.
[#22] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #18

a co z bzyczkiem? :)
ew kiedys slalem ci pytanie na prv o opcje wyciagniecia wyswietlacza i guzikow na zewnatrz tez...
[#23] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@misiek2, post #21

Podchodzilem do tematu upakowania gotka w A500 kilka razy.Koniec koncow kupilem boot selector i zew. stacje w ktorej podmienilem naped na gotka.Dla mnie bylo to najlepsze wyjscie.
[#24] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Aniol, post #23

i pewnie tak sie i u mnie skonczy. ale chcialbym z bzyczkiem :)
[#25] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Aniol, post #23

Póki co u mnie w obudowie A500 siedzi bez przeróbek. Zamontowany jest po skosie, wpięty jest cienki pendrive, a guziczki wciskam patyczkami. Trochę to niewygodne, ale lepsze to niż kastrowanie obudowy. Boot selector to też dobre rozwiązanie, tylko w pewnym momencie za wygodę płaci się orientacyjnie 400 zł: gotek za 150zł, boot selector za 50 zł, zewnętrzna stacja dysków 200 zł.
[#26] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@misiek2, post #25

Gotek może działac jako df1 bez dodatkowej elektroniki. Nawet na jednej tasmie
[#27] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Norbert, post #26

Fajnie. Nie zmienia to faktu, że ciągle jest rozp.... bałagan na biurku.
[#28] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #1

Np. tu link
[#29] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@misiek2, post #28

Mam goteka hxc od kolegi ponga i mam problem, wlasciwie napisalem mu juz maila ale ze jestem niecierpliwy to zapytam i tutaj. Podlaczylem emulator do amigi a na pendrive'a wgralem trzy pliki autoboot.hfe plik z update'em jak sadze i jakis plik konfiguracyjny. Niestety po odpaleniu amigi na wyświetlaczu zamias upragnionego 000 pojawily mi sie litery hxc. A amiga zaladowala system z dysku. Co zrobiłem nie tak?
[#30] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #29

Napis HXC oznacza chyba, że gotek nie odczytał nic z pendrive'a. Zły pendrive, zły filesystem. Spróbuj z innym, filesystem ma być fat32.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem