kategoria: A600
[#31] Re: Vampire V2 problem

@TechNineWonder, post #30

A co? Jak ktoś jest niemiły to traci gwarancję?
Quad sobie napisze, to jego karta.

A ja jestem niemiły tu na forum bo mnie takie coś wqr... denerwuje!
I chcę żeby wszyscy wiedzieli!

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 22:28:18 przez Vato
[#32] Re: Vampire V2 problem

@Vato, post #31

A co? Jak ktoś jest niemiły to traci gwarancję?


Chyba nie ale zawsze tam można jakiegoś pada nie dolutować
[#33] Re: Vampire V2 problem

@TechNineWonder, post #32

A wiesz, że zgodnie z polskim prawem to gwarant płaci za przesyłki w obie strony?
link
Ale to nie ważne.
Żarty, żartami a karta jest zdechła. Znowu będzie wysyłanie i czekanie.
[#34] Re: Vampire V2 problem

@Vato, post #33

Tutaj raczej bośniackie prawo będzie obowiązywało.
[#35] Re: Vampire V2 problem

@Vato, post #33

Przykra sprawa, naprawde :( Przeczytalem caly watek i liczylem na happy end :( Wielka szkoda, ze na Ciebie trafilo. Ja mam karte od Kippera i problemow z nia nie ma...

Jedna rzecz mnie nurtuje - pisales, ze pojawilo sie logo na ekranie na wyjsciu HDMI. To by sie nie zdarzylo, gdyby karta byla calkiem padnieta. Zielony ekran Amigi i guru (migajaca dioda) to blad Chip RAM, a niebieski to blad w custom chips - ale w tym wypadku moze oznaczac gdzies po drodze brak inicjalizacji tej "obcej" dla Amigi karty.

Jesli nie kontaktowales sie jeszcze z Majsta, to sprobuje go zlapac dzis na IRC i zapytac co dalej opisujac problem. Moze nie jest z ta karta az tak zle, moze to kwestia ponownego sflashowania, moze obedzie sie bez wysylania ponownie do Serbii...
[#36] Re: Vampire V2 problem

@skipp, post #35

Ja również muszę przyznać że smutno mi po przeczytaniu tego wątku. Raz że jakoś pechowo autor wątku trafił (cóż mam powiedzieć - takie jest czasami życie), a dwa ze niektóre osoby sieją tu sugestie jakoby co najmniej 50% Vampirek było wysyłanych z defektami, bez żadnego sprawdzania, aby działało i dało się wypchnąć itp odczucia.
Zapewniam że majsta czy kipper biorą pełną odpowiedzialność za wadliwe karty, i jak do tej pory nie było żadnych problemów z wymianą na nowe. A każda karta była testowana przed wysyłką ! Trzeba się z majstą skontaktować, na pewno odpowiednio zareaguje.
[#37] Re: Vampire V2 problem

@pisklak, post #36

Spoko oko, dziś się skontaktuję, nakręciłem film jak karta się zachowuje i jakieś fotki też zrobiłem, więc podeślę poprzez amibaya, jako że mój angielski woła o pomstę do nieba to raczej na ircu sobie z nim nie pogadam haha, chyba że po alkoholu :P
[#38] Re: Vampire V2 problem

@pisklak, post #36

Widziałem 2 Vampirki. Jedna dobra, druga uszkodzona.
Dla mnie to jest 50% z tych które widziałem splat

Jednak nigdzie nie pisałem, że
co najmniej 50% Vampirek było wysyłanych z defektami, bez żadnego sprawdzania
więc proszę mi tu nie włazić z głupotą.

Zapewniam że majsta czy kipper biorą pełną odpowiedzialność za wadliwe karty...

To wszyscy wiemy.
Ale czy zapewnisz jeszcze dobry termin naprawy po roku czekania na kartę?
[#39] Re: Vampire V2 problem

@Vato, post #38

Hmm...
Widziałem 2 Vampirki. Jedna dobra, druga uszkodzona.
Dla mnie to jest 50% z tych które widziałem splat

No to trochę mało tych Vampirek widziałeś... bo chociażby tutaj na forum jest ich więcej.
Ale czy zapewnisz jeszcze dobry termin naprawy po roku czekania na kartę?

Mogę Cie jedynie zapewnić że karta zostanie naprawiona w najszybszym możliwym terminie. A czy to będzie dobry termin.... wiesz to jest jak z "dobrą zmianą" - każdy ma swoją definicję
[#40] Re: Vampire V2 problem

@pisklak, post #39

Dobra, polityczna odpowiedź
Jak sam widzisz... każdy może mieć swój punkt widzenia.
Ja też chcę mieć Vampira. Kiedyś kupię.
Ale musi się ta sytuacja ustabilizować bo teraz to kupa nerwów.
Pewnie poczekam ze 2 lata i trudno... albo kupię z second hand szeroki uśmiech
[#41] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #37

Nie przejmuj się swoim angielskim, QUAD - naprawdę. Najkrótsza droga do rozwiązania problemu to będzie IRC. W tym momencie Majsta i Gunnar próbują pomóc z Twoim problemem, ale pytają o Ciebie :)

irc.freenode.net
#apollo-team

Kamą ewrybady!OK
[#42] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #37

Jest sugestia żeby docisnąć kartę tam gdzie jest procesor, trzymać i włączyć Amigę. Jak nie ma tam gołych ścieżek to chyba można spróbować.
[#43] Re: Vampire V2 problem

@skipp, post #41

Naprawdę jeśli ludzie na IRCu rozumieją mój "ponglish" to przy odrobinie pomocy z mojej bądź Skippa strony będzie OK. Ja zazwyczaj jestem na IRCu codziennie i oczywiście chętnie pomogę w miarę możliwości.
[#44] Re: Vampire V2 problem

@skipp, post #41

już poszedł priv na amibay z linkami do fotek i filmu, zara zassam jakiegoś irca na maca :)
albo połączę się z A1200 :P

Aha i karta nie ma żadnych uszkodzeń ani niedoróbek mechanicznych, oglądałem ją bardzo uważnie :)

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 11:20:47 przez QUAD
[#45] Re: Vampire V2 problem

@madman15, post #42

...żeby nóżki mocniej dociskały?
Ta karta raczej ładnie "wskakiwała" i nie gibała się na boki tylko pewnie siedziała. Do tego 3 Amigi 600 różne.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 11:31:09 przez Vato
[#46] Re: Vampire V2 problem

@TechNineWonder, post #30

@Chick please don't spread false information's. It is not that 50% of the cards are send untested or non working, percentage is more closer to 80%. Tnx.

Ok back to the subject, Quad, for testing the card I need USB blaster, TeamViewer and Quartus 13.1 installed. We will debug it online because there are huge chances that there is nothing with the card, only connection to Amiga motherboard is not ensured properly. As you probably know regarding A600 this is pure hack and if there is 0.1mm difference on soldered MC68K card won't work properly. With USB blaster I can see exactly where problem is and tell you what to do. I can send you another card and it still won't work because same problem will remain. About guarantee and how is functioning on my side, use hammer break the card completely and I ll send you another one, also if you do that in next 30 years and I m alive I ll send you another one. So join us on chat tonight and we will see what we can do in best interest for you.
[#47] Re: Vampire V2 problem

@majsta, post #46

Are You going to use better quality cpu socket (at the botttom of card), because early one vampires used to pop of from the mainboard.
[#48] Re: Vampire V2 problem

@Cadderlik, post #47

I have build only 10 cards with sockets that needed sanding, that was in December of last year, long time ago I have switched to good sockets.
[#49] Re: Vampire V2 problem

@majsta, post #48

thats good information .... thnks for quick response
[#50] Re: Vampire V2 problem

@majsta, post #48

Hello trampolina welcome! pokłony handshake
[#51] Re: Vampire V2 problem

@TechNineWonder, post #50

tak się zastanawiam że jak to jest spowodowane słabym stykiem to kupie kynar i przylutuję na sztywno :)
[#52] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #51

To wtedy to już chyba będzie po gwarancji Jak to jest spowodowane słabym stykiem to po odginaj nóżki w podstawce.
[#53] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #51

Możesz pstryknąć foto tej podstawki pod kątem ?
[#54] Re: Vampire V2 problem

@Architect1200, post #53

nie wiem co dokładnie masz na myśli, pod jakim kątem :)
powiedz mi przy okazji czy ten fpga się mono grzeje ? bo u mnie jest bardzo gorący, nalepiłem na niego radiator i jeszcze druga sprawa, czy obie diody mają świecić czy jedna tylko ta zielona ?
[#55] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #54

Foto podstawki od spodu tak zeby bylo widac jakie piny ma podstawka.
FPGA troche sie grzeje, ale jak bardzo to dzis zbadam miernikiem dokladnie. Co do LEDow swieci tylko zielony.
[#56] Re: Vampire V2 problem

@Architect1200, post #55

1
2
3
4
[#57] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #56

Lipne sa te podstawki.
Ja stosuje inne, wstawie foto jak wroce do domu bo z tel nie mam jak. Sadze ze tu jest głowna przyczyna. Juz na ten temat rozmawialem z Majsta, ale jak widac ma swoj punkt widzenia.
[#58] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #56

Na pierwszy rzut oka - jak na moje - to problemem jest ta wypukła strzałka, która nie pozwala na dobry kontakt z CPU.

[#59] Re: Vampire V2 problem

@Architect1200, post #57

co zresztą napisał wyżej
[#60] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #56

Jak spojrzysz na moją - jest zupełnie płaska (splanowana do powierzchni):



Być może w tym szkopuł...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem