kategorie: A1200, Sprzęt
[#31] Re: Kabel do podłączenia Goteka jako DF1 i uruchamianie oraz nagrywanie gier

@mstepuch, post #30

Sprzedawca nie dał Ci instrukcji?

Wydaje mi się ze zadziała to tylko w kombinacji df0 stacja ( ds0) i df1 Gotek. (Ds1)
Po zastosowaniu bootselectora Gotek będzie jako df0 a stacji nie będzie widać. ( oprócz xcopy )
[#32] Re: Kabel do podłączenia Goteka jako DF1 i uruchamianie oraz nagrywanie gier

@mstepuch, post #30

Mam tak samo Goteka podłączonego na zewnątrz zwykłym kablem bez elektroniki i bootselector. Wewnętrzna stacja musi być ustawiona normalnie jako zero, Gotek też jako zero czyli w Goteku zworka na S0.
Przy takim ustawieniu i takim zwykłym kablu (zakładając, że jest poprawnie wykonany) jak nie masz bootselectora (lub w jednym z położeń masz tego bootselectora) to stację wewnętrzną widać jako DF0, a Goteka jako DF1. Przy czym obie stacje działają w pełni.
Jak masz bootselector i przestawisz go w drugie położenie, to Gotek jest widziany jako DF0, a stacja wewnętrzna wtedy nie pracuje.
[#33] Re: Kabel do podłączenia Goteka jako DF1 i uruchamianie oraz nagrywanie gier

@Mq, post #32

Posprawdzałem na spokojnie. Wymontowałem boot selector Gotek nie działa jako zewnętrzna stacja. Pozostaje chyba tylko wina kabla albo jak mi się coś wydaje Gotek w wersji Cortex nie działa jako external?
[#34] Re: Kabel do podłączenia Goteka jako DF1 i uruchamianie oraz nagrywanie gier

@mstepuch, post #33

Działa jako external na pewno, bo ja mam Gotek Cortex i mi działa dobrze. Zwykły kabel mam bez żadnej elektroniki. Bez bootselectora jest jako DF1. Z bootselectorem to tak jak opisałem wcześniej.
Obstawiam, że masz jednak coś nie tak z tym kablem.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 12:52:31 przez Mq
[#35] Re: Kabel do podłączenia Goteka jako DF1 i uruchamianie oraz nagrywanie gier

@Mq, post #34

Jeśli Gotek ma działać bez bootselectora jako DF1, to musi mieć zworkę ustawioną na S1.
[#36] Re: Kabel do podłączenia Goteka jako DF1 i uruchamianie oraz nagrywanie gier

@poweredjj, post #35

Wg mnie nieprawda. Przy zwykłym kablu bez elektroniki Gotek na zewnątrz obojętnie jako który DF by nie miał działać, i obojętnie czy z bootselectorem czy bez, to musi być ustawiony jako S0. Tak mam i tak działa. W Amidze wszystkie stacje są ustawione tak samo, a przełączanie numerków załatwia sama Amiga i elektronika w zewnętrznych kontrolerach.
Może u Ciebie w tych kombinacjach podłączania Goteka razem z wewnętrzną stacją na jednej taśmie, to może wtedy coś trzeba ustawiać jako S1. W żadnym inny wypadku wg mnie nie.
[#37] Re: Kabel do podłączenia Goteka jako DF1 i uruchamianie oraz nagrywanie gier

@robertos231, post #5

Witajcie,
chciałbym odświeżyć trochę temat. Posiadam Amigę 600 z przerobioną jako DF0 stacją dyskietek ALPS od PC. Stacja została przerobiona sposobem poprawionym, tym z diodą prostowniczą.



Stworzyłem sobie kabel do goteka DF1 wg schematu tak jak pisał kolega niestety mam problem ponieważ gotek nie wczytuje obrazów dyskietek (można je zmieniać, montować etc. ale amiga ich nie widzi) gotek cyka cały czas jakby czekał na zamontownie obraazu mimo iż ten jest zamontowany.

Co ważne
Problem ustępuje przy przełożeniu ALPSA na oryginalną stację amigową. Czyli jest gdzieś konflikt w przerabianej stacji-->gotek.

Miał ktoś podobny problem?

z góry dzięki za pomoc.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 12:52:07 przez majkelc

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 12:53:20 przez majkelc
[#38] Re: Kabel do podłączenia Goteka jako DF1 i uruchamianie oraz nagrywanie gier

@majkelc, post #37

Tak. Ja miałem podobny problem ale ze stacją Panasonic. Po przerobieniu nie chciała działać z innymi stacjami. Problemem był nieprawidłowy sygnał RDY, który siał zamęt. Po znalezieniu dokumentacji od stacji i znalezieniu sygnału RDY bezpośrednio na wyprowadzeniu chipu problem już nie występował. Nie wiem czy ALPS generuje prawidłowy sygnał na którymś z wyprowadzeń. Często jest tak że sygnał jest na scalaku, ale nie jest nigdzie doprowadzony i trzeba lutować bezpośrednio do nóżki, lub nie występuje wcale.
[#39] Re: Kabel do podłączenia Goteka jako DF1 i uruchamianie oraz nagrywanie gier

@majkelc, post #37

Mam też tak przerobionego ALPSa i z tego co pamiętam to nie miałem problemów z przegrywaniem obrazów dyskietek zamontowanych w Goteku na ALPSa. Może masz gdzieś jakieś zwarcie w tej stacji albo w kablu?
A stacja bez podpiętego Goteka działa normalnie?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 21:28:41 przez nostrum666
[#40] Re: Kabel do podłączenia Goteka jako DF1 i uruchamianie oraz nagrywanie gier

@snifferman, post #38

Hej,
Pomierzyłem stację i masz w 100% rację. Zamęt powoduje sygnał READY. Niestety do układu stacji ALPS czyli SD705A nie ma nigdzie datasheet -ów. Próbowałem już przerobienia jej 3 dostępnymi w sieci sposobami ale niestety bez poprawy.

link 1
link 2
link 3

Jakby ktos miał jakiś pomysł albo dostęp do pinout -a SD705A to pls o info.
[#41] Re: Kabel do podłączenia Goteka jako DF1 i uruchamianie oraz nagrywanie gier

@nostrum666, post #39

Pytanie jak masz tego ALPSa przerobionego (którym sposobem)? Testowałem kabel z gotekiem na oryginalnej stacji od Amigi i przerobionym samsungu SFD-321B ---> wtedy problemu nie ma, tylko na tych ALPS-ach (też testowałem na 2 różnych, wiec uszkodzenie stacji czy kabla tak jak pisałeś odpada).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem