[#1] Interfejs AMIVga z allegro
Na allegro pojawił się interfejs:

http://allegro.pl/nowy-amivga-amiga-video-rgb-db23-do-vga-adapter-i6633425006.html

Sprzedający go ładnie opisuje. Zagłębiając się wychodzi ,że to chyba zwykła przelotka RGB -> VGA.

"Zbuforowane syngały synchronizujące"

Ktoś wie o co w tym chodzi ?


Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 09:01:45 przez Hubez
[#2] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Hubez, post #1

Z tego co widzę to zwykła przelotka na VGA, w opisie sprzedający poszedł na całość.
[#3] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Adinfo, post #2

Może ktoś to ma i mógłby wrzucić screeny jak to wygląda w praniu.
[#4] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@mikecios, post #3

Już kilkanaście osób to kupiło. Trochę droższe niż inne konkurencyjne oferty. Sama obudowa z wtykami już swoje kosztuje. Ja poszedłem jednak w stronę urządzenia GBS8200.
[#5] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Adinfo, post #4

Myślę że to działa , ten sam "producent" od którego mam adapter TOMver2 więc powinno być ok.
[#6] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@mikecios, post #5

Na odpowiednim monitorze na pewno obraz będzie dobry. Ciekawe co w środku tego adaptera siedzi.
[#7] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Adinfo, post #6

Jeśli piszą o "Zbuforowane syngały synchronizujące" to zapewne jest użyty poniższy schemat



To już lepszym rozwiązaniem jest ten sprzęcik, bo oprócz sygnału RGB na gnieździe VGA posiada s-video i composite. No i nie ma ciętej wtyczki DB23 szeroki uśmiech
[#8] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@spidi, post #7

Jak cenowo wychodzi ten sprzęcik co podałeś w linku? Ewentualnie modulator zmodyfikować jeszcze można.
[#9] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Adinfo, post #2

Czyli to zwykła przelotka RGB->VGA.

Opis troszkę skonstruowany tak, że niedoświadczony użytkownik może naciąć się, kupi podłączy do A500 i będzie zdziwiony, że nie ma obrazu na monitorze od PC
[#10] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Hubez, post #1

Ktoś wie o co w tym chodzi?
Chodzi o to, że jeżeli sygnały synchronizacji nie są zbuforowane, to przelotka zachowa się niewłaściwie z Amigą 4000. Dla małych Amig nie ma to znaczenia.
[#11] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Krashan, post #10

Czy taka przelotka VGA i odpowiedni monitor LCD (obsługujący 15kHz) wyświetla obraz od razu jak Amiga startuje? czy zawsze trzeba coś dopisywać w konfiguracji WB.
[#12] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Adinfo, post #11

Odpala od razu, bo Amiga zawsze odpala się w PAL'u.
[#13] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Hubez, post #1

Też kupiłem tę przelotkę i obraz jest żyleta na Benq BL702A, nie ma na co narzekać.

Adinfo #11
Ja miałem ciekawą sytuację z tym "odpalaniem od razu". Na jednym kablu VGA (sprawnym, zaznaczam) obraz na tej przelotce pojawiał się po starcie Amigi z dużym opóźnieniem (30sek - 2min). W grach potrafił zniknąć gdy była jakaś zmiana "scenerii", np. prompt o wymianę dyskietki i pojawić się znowu po długim czasie albo nie pojawić się wcale. Po wymianie kabla VGA na inny, krótszy problem całkowicie zniknął i przejściówka startuje od razu i nie ma takich problemów jak wyżej napisałem. Do teraz pojęcia nie mam co było przyczyną takiej sytuacji, bo na tym niby wadliwym kablu VGA obraz z PC jest idealny.
[#14] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@shirozuki, post #13

Do teraz pojęcia nie mam co było przyczyną takiej sytuacj

Monitor.
[#15] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@stachu100, post #14

Dlaczego skoro po zmianie kabla na tym samym monitorze jest ok?
[#16] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@shirozuki, post #15

Może będę miał dostęp do sprawdzenia paru monitorów 15'' sprzed 2008-2010 roku, muszę tylko wypytać jakie to są monitory, sprawdzić modele i poszukać czy komuś ruszyły, wtedy zrobić sobie taką przelotkę.

Nie zwróciłem uwagi, że monitor Benq BL702A jest dostępny w sprzedaży. Chyba, że ten model jest bardzo długo na rynku i coś się zmieniło przy najnowszej serii, a stara była "inna".

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 21:08:39 przez Adinfo
[#17] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Adinfo, post #16

Raczej nic się nie zmieniło w sprawie Benq, swojego kupiłem jako nowy niecałe dwa miesiące temu :)
[#18] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Hubez, post #1

To produkt chłopaków z Gorzowa. Ogólnie dają radę bo przejściówki do klawiatur w ofercie też posiadają.
[#19] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@mikecios, post #3

A500+przelotka amivga+Benq 912











[#20] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@softiron, post #19

No i pieknie ;) o takie coś mi chodzilo ;)
[#21] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@softiron, post #19

Obraz zyleta, to naprawde pal ? Bo jesli tak to nie dosc ze przejsciowka dziala jak powinna to jeszcze rewelacyjny monitor
[#22] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@mikecios, post #21

No ładny obrazik
[#23] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@mikecios, post #21

Jedynie PAL, A500 nic innego nie wypromuje. Rewelacja.
[#24] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@softiron, post #19

To ten sam monitor co Twój?
link
[#25] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@AndrECHO, post #24

tak.
ale poza allegro znajdziesz go ciut taniej.
[#26] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@softiron, post #25

Masz może jakaś inna ami żeby zobaczyć czy przez tą przejsciowke ten monitor prawidłowo wyświetli dbpal i mutiscan ?
[#27] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@mikecios, post #26

Niestety posiadam tylko A500. Będę go miał na najbliższym SACP można potestować albo tutaj ktoś to już sprawdził.
[#28] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@Hubez, post #23

a to dowiedzialem sie czegos nowego Amiga 500 procz pal niczego innego nie wypromuje ja pewnie mam inne Amigi 500

dla pouczenia Amiga 500 z ECS czyli powyzej 90 roku wypromuje sporo wiecej trybów kolego
łacznie z multiscan , euro72 i innymi ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 10:55:38 przez Blendor
[#29] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@softiron, post #19

Czołgiem!

Dzisiaj mi przyszła ale nie chce działać. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czemu?
Odpalam CDTV z tą przejściówką a tam ciemność widzę!
Czy powinienem w WB wprowadzić jakiś tryb aby to zadziałało?

Z góry dzięki!
[#30] Re: Interfejs AMIVga z allegro

@kubaslonka, post #29

Jaki masz monitor vga?
Obraz powinien pokazać się od razu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem