kategoria: Sprzęt
[#31] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Andrzej Drozd, post #29

paanie, a na co mnie AGA, jak mam SuperAGA? ok, racja A MOSa to sobie lada dzień uruchomię na PC. boks AOS4? Jak będzie toto mieć jakaś wartość użytkową poza robieniem za odpalarkę WordMeUp XXL, to porozmawiamy.
[#32] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@snajper, post #31

jak mam SuperAGA?


Zapodaj linka jak sobie grasz w Slam Tilta.

AOS4? Jak będzie toto mieć jakaś wartość użytkową poza robieniem za odpalarkę WordMeUp XXL, to porozmawiamy.


Czyli nawet nie znasz Amiga OS4.1 FE, nie mówiąc o starym AOS4.
Nie jest ci wstyd, że jako Amigowiec/Amigant lub po prostu Classicowiec nie masz pojęcia o AOS4? Super Frog ci zaślepia widzenie?
[#33] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Andrzej Drozd, post #32

nie zapodam linka jak sobie gram w SlamTilta, bo... sobie nie gram i nie mam ochoty grać sobie w SlamTilta. Po co mam grać w coś, co mnie nie interesuje i co mam głęboko jak, nie przymierzając, superfroga?

Czyli nawet nie znasz Amiga OS4.1 FE, nie mówiąc o starym AOS4.
Nie jest ci wstyd, że jako Amigowiec/Amigant lub po prostu Classicowiec nie masz pojęcia o AOS4?


nie. siedzi, pije i chrupki boks
btw wytykasz innym orty, a sam walnąłeś jednego. "superfrog" piszemy z małej! boks

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 23:50:17 przez snajper
[#34] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@snajper, post #33

Jakbyś nie był pozytywną postacią w tej historii, to bym ci jeszcze popisał, że aż strach. Ale że jesteś spoko, to pokłócimy się jutro albo w ogóle.
A jakby "Błęndor" znowu zaczął pierniczyć o czasach z przed 10 lat i ruskich mękach za Stalina, to rzuć mu płytę "g...om" do A4000.
[#35] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@snajper, post #33

A czy ty wiesz, że to ja jestem największym trollem na tym portalu?OK
[#36] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Andrzej Drozd, post #35

boks Ale nie oftopuj, bo przyjdzie recedent-man albo jeszcze coś gorszego i wtedy zobaczysz!
nie karmić trolla!
Tymczasem jako prawilny użytkownik PPA zwracam Wam uwagę na Wasze naganne zachowanie, żołnierzu! czerwona kartka Trzymajcie się tematu! Odmaszerować!
[#37] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@snajper, post #36

Ja jestem trollem i pacyfistą. Baaaaczność!
Odmaszerowuje! Czuwaj!
[#38] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@snajper, post #36

Szeregowy troll melduje się ponownie i chyba nie jest takim pacyfistą jak myślał. O to dowód. Proszę o musztrę i tydzień manewrów na poligonie.
[#39] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Andrzej Drozd, post #38

Ech jak by to ująć.... troszkę się temat "rozszedł"...

Panowie ja naprawdę wiem że Vampirka wywołuje wiele emocji i wiele dyskusji. I bardzo dobrze bo tego nam klasyk-owcom było potrzeba. Natomiast pytania w stylu "po co to" są dla mnie lekko niezrozumiałe, no chyba że zadają je osoby dla których ACA to szczyt marzeń... no ale oni maja już swoją odpowiedź, więc w tym przypadku traktuję to pytanie jako czysto retoryczne ok, racja

No to żeby było w temacie - majsta przetestował te nowo wyprodukowane Vampirki i twierdzi że wszystkie ładnie chodzą, więc dzisiaj miał wysłać chyba siedem OK

PS. Ja bym pograł w SlamTilta
Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 09:26:41 przez pisklak

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 09:30:35 przez pisklak
[#40] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@pisklak, post #39

Ciekawe czy produkcja V600 będzie szła równie sprawnie. W V500 gniazdo proca to chyba jednak inna bajka...
[#41] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@tbone, post #40

na pewno slot proca Amigi 500 jest lepszy to naturalne połączenie
a nakładanie na procesor w Amidze 600 to wybryk natury , same wady , nadwyręzanie nózek układu , przegrzewanie układu , słabe połączenie , chociaz sloty w indivision aga mk2 sa rewelacyjne po nałozeniu na układ az słychac klikniecie jak sie zamki zamykają , Jens to akurat doprowadził do perfekcji , mimo tego ja za takim połączeniem nigdy nie byłem , dlatego lubie duże Amigi i ZORRO , ale mnie na nie stać w przeciwienstwie do TROLLA Andrieja Droda

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 09:37:46 przez Blendor
[#42] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Film robi wrażenie, dziękuję . Może to zabrzmi dziwnie, ale taka produkcja ma dla mnie większe znaczenie, lubię patrzeć jak automaty pracują, a ludzie powinni być od wymyślania . Co prawda chciałbym mieć autograf autorów z zakupionym rozszerzeniem, moje może będzie częściowo ręczne bo ja do A2000 to potrzebuję i chcę mieć przejście na gniazdo rozszerzeń.

Samo AGA w tej karcie to świetny pomysł, Tutaj(http://www.ppa.pl/forum/amiga/23965/a2000-i-aga-a-w-szczegolnosci-uruchomienie-heimdalla-w-wersji-aga.) niektórzy(RadoslawF) twierdzą, że np. zagranie w Heimdalla AGA jest niemożliwe na A2000, jak widać autorzy projektu o tym nie wiedzą .

Chyba, że to cud i można się spodziewać nawet PPC w A2000, tak na marginesię chętnie przygarnę wersje developerską(bo istnieje) PPC do A2000
[#43] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@pgru2, post #42

Oczywiście, że PPC było na A2000 i to w dwóch wersjach: Jedna to Blizzard 2060 + Developer Board (super rzadkie). Druga to Blizzard 2604 - ekstremalnie rzadka, tylko kilka developerskich kart zrobione.

A co do AGA i RadosławaF - nie chcę tu robić za adwokata diabła, ale - w momencie kiedy ta odpowiedź padła - nie było to możliwie, podobnie jak i w tym momencie to nie jest możliwe (a przynajmniej oficjalnie).

Zupełnie inną sprawą jest to, że to nie będą kości AGA a co najwyżej sprzętowy emulator kości AGA. I to żadna ujma. Być może funkcjonalnością zbliżą się (nawet bardzo do oryginału), ale to ciągle nie będzie AGA - tak po prostu. Na pewno wielu ludziom wystarczy, tak jak dla wielu ludzi wystarcza MiST czy *UAE. I już, i to nie powinien być problem.

Taki komentarz na boku. Widać już jak środowisko znowu się dzieli. Kiedyś były podziały ECS vs AGA, później 030 vs 040+, 68k vs PPC, Reaction vs MUI, PPCLib vs WarpOS, AmigaOS4 vs MorphOS - i tak do... i tak w kółko. Teraz jest na topie "true classic" vs "classic na sterydach z FPGA". A czy nie możemy po prostu używać sprzętów i mieć frajdę? Rozmarzyłem się :)
[#44] Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Vampire 500 V2+ w Amidze 2000
https://youtu.be/COOcddgy420


Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 14:52:20 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#45] Re: Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #44

Czemu Elite się tak tnie?
[#46] Re: Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #44

Jak toto zamówić? Grzebię i grzebię, a jako, że mój Angielski jest jaki jest to się i dogrzebać nie mogę.
[#47] Re: Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@Dziubek, post #46

http://orders.apollo-accelerators.com/interest.php
[#48] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@kwaku85, post #19

Okiej, gryzie się z CD. Czy oni to obadali na różnych romach? Czy po odpięciu CD Amiga nie będzie się podnosić?
[#49] Re: Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #47

Wielkie dzięki
[#50] Re: Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #44

No to czekać Vampira 500 wpiętego do A1000 ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 21:01:38 przez BULI
[#51] Re: Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@BULI, post #50

Już ktoś wpiął.
Ale ja do A1000 Vampira nie wsadzę , zostawiam ją w stanie dziewiczym.
[#52] Re: Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@twardy, post #51

No i fajnie bardzo,ale ja chyba też swojej A1000 nie skażę Vampirem.. bo nie mam Vampira
[#53] Re: Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@BULI, post #52

Ja na razie nie mam, aczkolwiek jest juz zapłacony. Czekam też na Wichra 500 i mam zagwozdkę co wsadzić w co. Do wyboru mam :

A1000, dziewica z holenderskimi plombami gwarancyjnymi sprzed 30 lat. Nie ruszam raczej.
CDTV z Savyną - tą z ciekawości sprawdzę z Wichrem jak dostanie, ale Savyna mi tam styka. Vampir podobno z CDTV na razie nie ruszy.
A500 z 2 MB Chip, kick 2.05 - tu najpewniej pojdzie Vampir.
A500 512+512, kick 1.3 - tu pójdzie Wicher, ale przełożę ten kick 2.05 z drugiej 500. Vampir chyba działa bez kicku na płycie, nie ?

Potem "tylko" mieć czas żeby tego używać ...
[#54] Re: Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@twardy, post #53

Potem "tylko" mieć czas żeby tego używać ...


He, he
[#55] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@kwaku85, post #30

Kontrolna focia, Vampajer na srogim podwyższeniu i wpięty w mobo... Atari.

[#56] Re: Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@twardy, post #53

Na jakiejś następnej imprezie mogę Ci dać 1.3 i 2.05 oryginalne Commodore, bo mam kilka po wymianach na 3.1.
Majsta w Ciągu tygodnia odbiera 150 szt. V500 i zamówił 200 szt. następnych, więc będziesz miał Vampira szybciej niż myślisz ;)
[#57] Re: Vampire 500 V2+ w Amidze 2000

@Raybeez, post #56

Przypominam, ze caly czas mam u siebie Twoja myszke i joya ktore zostawiles na Retrokompie.

A co do V500, to faktycznie liczę na szybki odbiór... :)
[#58] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@pisklak, post #39

Film filmem, ja już od tygodnia mam swojego wampira. Pierwsze wrażenia:
- montaż dziecinnie prosty - MC68k won, wampir w gniazdo, karta microSD, taśma i adapter IDE-CF (zasilanie z wampira) i voila,
- z karty microSD póki co nie da się bootować, chyba, że jakoś dałoby się upchnąć sagasd.device do kickstartu, na razie można traktować SD jako backup/magazyn danych bo prędkość też nie powala (poniżej 2MB/s),
- CF to już inna para kaloszy - transfer 10MB/s już robi wrażenie,
- instalacja systemu (3.9) to mała droga przez mękę z wygooglanym tutorialem - opisy miejscami są niejasne a i kilka błędów też jest,
- po instalacji system działa bardzo szybko, karta SD 32GB działa na PFS3, RTG działa w 720p50, sysinfo po spatchowaniu pokazuje ładne cyferki, gierki WHDLoad działają.

Ale niestety jest też kilka problemów:
- dema WHDLoad. Odpaliłem kilka i niestety na oko 2/3 (z tych, które odpaliłem oczywiście) się w różny sposób wywraca. 9Fingers - po minucie sieczka na ekranie i WHDLoad wywala się z błędem "1111 Emulator", D.O.S. po kilku częściach też się wywraca, Technological Death też. To tylko kilka przykładów. WHDLoad najnowszy (18.3), próbowałem różnych opcji (NoAutoVEC, NoMMU i innych) - nie pomaga, google też za dużo nie znajduje,
- RTG - jeśli do lewej strony pulpitu dosunięty jest jakiś element (dock, okno) to rzuca cień w prawą stronę, przez cały ekran. Na jednych rozdzielczościach jest to bardzo widoczne, na innych prawie niezauważalne, ale jest i denerwuje,
- wyjście HDMI - tryby graficzne są dziwnie zdefiniowane, wydaje mi się, że odbiegają nieco od specyfikacji. Mam Framemeistera, który zwykle jest ustawiony w tryb Sync Lock, żeby "scrolle były płynne" ;) i w tym trybie mój grabber HDMI (Blackmagic Ultrastudio Mini Recorder) nie "widzi" obrazu z wampira, a jest bardzo wrażliwy jeśli sygnał jest niezgodny ze specyfikacją (jak jest ustawiony na 720p50 to ma być dokładnie 720p50 bo jak nie to ciemność widzę). Monitorowi nie robi to różnicy. Gdy wyłączę Sync Lock i sygnał jest przetworzony przez Framemeistera to obraz się nagrywa,
- Picasso96Mode - praktycznie nie da się zdefiniować nowego trybu graficznego. Co bym nie wpisywał to dostaję czarny ekran, wciśnięcie Edit i np. próby zmiany czegokolwiek albo nie odnoszą żadnego skutku, albo... czarny ekran. Wydaje się jakby tryby SAGA były zdefiniowane na sztywno i użytkownik ma ich nie zaczepiać,

Co prawda przed teamem Apollo jeszcze długa droga (dawać mi tu FPU, ładne FullHD i bootującą SD, a zlać na razie AMMX i kompatybilność z AGA), ale z zakupu jestem zadowolony - ta karta to mały potwór.
[#59] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Jenot, post #58

Gratuluję OK
[#60] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Jenot, post #58

ile czekałeś na przesyłkę?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem