kategoria: Programy
[#1] [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood
Ostatnio toczyły się różne dyskusje odnośnie rozwijania kreatywności współczesnych amigowców. Wielu z tej okazji wspomina o programie/języku programowania Hollywood, który może służyć zarówno do tworzenia prezentacji multimedialnych, jak i prostych programów czy gier. Niestety sporym potykaczem jest cena pakietu (sam program kosztuje 99 EUR, a Designer, czyli graficzny "wspomagacz" tworzenia - kolejne 69 EUR), jednak są też plusy - gdy już kupimy program, możemy kompilować nasze "dzieła" na wiele różnych systemów - zarówno tych "amigowych" jak i współczesnego mainstreamu (Windows, Linux, OSX, a nawet - za pomocą kolejnego płatnego (49 EUR) plugina - na Androida).

Ponieważ cena jest dla przeciętnego Kowalskiego nieco wysoka, wpadliśmy z adamem_mierzwą na pomysł zakupu zbiorowego i "hurtowej" zniżki od Andreasa. Napisałem do niego w tej sprawie i okazuje się, że byłby skłonny taką zniżkę rozważyć. Niemniej jednak - musimy wiedzieć wstępnie o ile sztuk programu nam chodzi i dopiero wtedy poznamy konkretne propozycje.

To jak, kto chętny? Proszę wpisywać się listę.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 14:20:41 przez recedent
[#2] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #1

Coś Ci się chyba Recedencie:) pomyliło bo Holly... kosztuje 99 € Holly Designer 69 € a Holly APK 49 €.

Czyli chcąc mieć te wszystkie trzy programy musimy zapłacić 217 € Mogłeś do Autora napisać coś w stylu bierzemy 10 sztuk w pełnym komplecie po 170 € za komplet. I później się martwić o to skąd się to dziesięć osób weźmie.

Później by się najwyżej podbiło o jakiś kilka € gdyby nie było dychy userów.

Oczywiście na stwierdzenie że mogłem sam napisać do Autora, odpowiadam że nie mogłem

Tak że to ja może byłbym zainteresowany ale wersją na CD-ROM jedynie i jeszcze się waham. Ile ta zbiórka będzie trwać? Tydzień dwa trzy?
[#3] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #1

liczcie mnie na Hollywood i Designera
[#4] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #1

Ok, no to mamy tak:

1. recedent - Hollywood + Designer
2. TechNineWonder - Hollywood + Designer + APK Compiler
3. rzookol - Hollywood + Designer
[#5] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #4

Mógłbyś jeszcze wyłuszczyć do czego jest potrzebny Designer i APK Compiler? Sam Hollywood nie wystarcza, bo...? Pytam serio.
[#6] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@KM, post #5

Designer jest narzędziem ułatwiającym dłubanie w Hollywood w trybie "graficzno/obiektowym". Jeśli chcesz po prostu klepać kod a potem patrzeć co z tego wyniknie, to nie jest koniecznie potrzebny. APK Compiler to opcja dla tych, którzy chcą dodatkowo robić apki na Androida przy pomocy Hollywood.

więcej o Hollywood i Designerze w 23 numerze Total Amiga po polsku.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 16:20:58 przez recedent
[#7] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #1

A moglibyście tak po krótce przedstawić osobom, które tego programu nie znają, co można w nim zrobić? Przeglądam sobie stronę WWW i widzę, że można tworzyć jakieś GUI (co mnie by ewentualnie najbardziej interesowało) ale co z takim GUI można dalej zrobić? Gdzie bebechy samego programu? Jak to w ogóle działa, np. na takim 020? I czy można w nim "zaprogramować" coś konkretnego nie znając się na programowaniu na Amidze?
[#8] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@KM, post #5

Designer nie wymaga znajomości kodu, możesz sobie "wyklikać" tak jakbyś robił prezentację. Minus jest taki że nie obsługuje funkcji z nowych wersji Hollywood - Designer nie był od dawna aktualizowany. Plus z kolei jest taki że Designer jest tylko na amigowe systemy.
Mnie się wydaje że APK Compiler jest ci zbędny, natomiast Designer - niezbędny.

#7
W tym wątku Hollywod masz podstawowe linki, które ci przybliżą temat.

Jest to język skryptowy, czyli np. można go wykorzystać w przygodówkach. Można tworzyć aplikacje na pulpit typu gadżet czy odtwarzacz muzyczny.

Poza tym można obadać demko starszej wersji 4.x - działa pod Windows
link

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 16:49:58 przez adam_mierzwa
[#9] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@_arti, post #7

Zdefiniuj "coś konkretnego" - ludzie tworzą w nim odtwarzarkę animacji, wygaszacze ekranu, gry, prezentacje...

Natomiast jeśli chcesz stworzyć coś na "klasyka" to będzie to musiał być dość mocny "klasyk" - wymagana jest karta graficzna (nie wiem, czy pod Vampirem działa, ale w sumie czemu miałby nie działać?). Bardzo stare wersje obsługiwały tryb 256-kolorowy, ale od 2.0 już nie. My skupiamy się na wersji 7.0 :)

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 16:43:41 przez recedent
[#10] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #9

No to już wszystko jasne dla mnie OK
[#11] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@_arti, post #10

Ostatni program jaki sprawdzałem to był HFinder V2.4 wymaga RTG i na V2 działa może GUI trochę "przumula" ale jako takie samo wyszukiwanie plików odbywa się w spoko tępię. Program służy do szukania plików na dysku do instalacji wymaga Internetu.

Po za tym to na AF zawsze pojawiają się newsy o softach z Hollywood np: link.

To ostatnim programem jest AnimWebConverter v2.70.

Po za tym w wersji Demo na Win są nawet Cracktra. Ciekawe jak by ktoś skompilował te przykłady z wersji Demo. Pewnie bez RTG by to ruszyło.

Po za tym ja bym widział to tak


1. recedent - Hollywood + Designer
2. TechNineWonder - Hollywood + Designer
3. rzookol - Hollywood + Designer


+ APK Compiler tylko gdyby brali wszyscy i była by jakaś mega zniżka.
[#12] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@adam_mierzwa, post #8

Hollywood i Designer
[#13] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #4

No to mamy listę następującą:

1. recedent - Hollywood + Designer
2. TechNineWonder - Hollywood + Designer
3. rzookol - Hollywood + Designer
4. KM - Hollywood + Designer

Zda mi się, że jeszcze deez był zainteresowany i X-Type^HVR?
[#14] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #13

tak, nadal jestem zainteresowany...

1. recedent - Hollywood + Designer
2. TechNineWonder - Hollywood + Designer
3. rzookol - Hollywood + Designer
4. KM - Hollywood + Designer
5. X-Type^HVR - Hollywood
[#15] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #13

Znaczy się tak, jeśli za około 100Euro byłby Hollywood + Designer to jak najbardziej pisałbym się. Aczkolwiek z tego co słyszałem tutaj jak i na gadaczu, zapewne jest to nie do uzyskania.
Ten Designer to już w ogóle nie będzie nowszej wersji / nie będzie rozwijany? Coś wiadomo w tym temacie?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 21:34:23 przez deez
[#16] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@deez, post #15

Cóż, to się okaże jaka będzie ostateczna cena. Jeśli ze 170 EUR za komplet zrzuci nam 30% to zrobi się 120 EUR, a to już znacznie bliżej deklarowanych przez Ciebie 100. Piszę Cię na liście z pytajnikiem.

1. recedent - Hollywood + Designer
2. TechNineWonder - Hollywood + Designer
3. rzookol - Hollywood + Designer
4. KM - Hollywood + Designer
5. X-Type^HVR - Hollywood
6. deez - Hollywood + Designer (?)

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 22:50:57 przez recedent
[#17] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #16

OK szeroki uśmiech
[#18] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #1

Ja mam takie pytanie, czy jak chcieć używać tylko samego Designera i nic więcej np. pod MorphOS to czy podstawowa część programu jest potrzebna? Czy można kupić tylko Designera? Pytam bo nie wiem.
[#19] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@gilban, post #18

Sam Designer nic Ci nie da jeśli nie masz "bazy".
[#20] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #19

A jest sens tego wszystkiego? Jak to jest do tzw. "prezentacji", które można także nazwać od biedy demami, to raczej tylko taka zabawa jak z animacjami w PowerPoint pod winde.
[#21] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@chicago, post #20

Porównywanie Hollywood do PowerPointa oznacza niezrozumienie istoty tego programu/języka. Przeczytaj może co Mufa napisał o wersji 6.0.
[#22] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@chicago, post #20

Pamietajcie tylko, ze programy pisane w Hollywood bodajze od wersji 6.0 nie uruchomia sie na amidze bez karty graficznej.
Jest na szczescie plugin Plananarama, ktory to obejdzie.

Skompilowany program (nazwijmy go "exe") bedzie zajmowal duzo miejsca bo dolaczany do tego jest hollywoodPlayer na dana platworme - czyli player i scrypt beda w jednym EXE.

By uzyskac rozsadne wielkosci plikow mozna do sprawy podejsc inaczej - zainstalowac hollywoodPlayer na dana platforme i wtedy W IDE nie kompilowac do EXE tylko jako APPLET.

To tak co mi teraz przychodzi do glowy.
[#23] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@_arti, post #7

@ _arti
Np. CookieMaster napisany został w Hollywood.
Np. RNOInfoScreen został też napisany w Hollywood.

@ chicago
PP przy HW chowa się w czarną dziurę.

Dopiszcie mnie na HW + APK Compiler. Designera nie chcę.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 15:38:47 przez R-Tea
[#24] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@R-Tea, post #23

No to mamy "Siedmiu wspaniałych":

1. recedent - Hollywood + Designer
2. TechNineWonder - Hollywood + Designer
3. rzookol - Hollywood + Designer
4. KM - Hollywood + Designer
5. X-Type^HVR - Hollywood
6. deez - Hollywood + Designer (?)
7. R-Tea - Hollywood + APK Compiler

Czy uda się dociągnąć do "Parszywej dwunastki"?
[#25] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #24

ale po co Parszywa dwunastka, jak jest


szeroki uśmiech
[#26] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #1

Chciałbym tylko dodać, że Andreas potwierdził mi mailowo, że jeśli zbierzemy w Polsce dziesięciu chętnych to zniżka będzie atrakcyjna. Szczegóły podam zainteresowanym w prywatnej korespondencji.
[#27] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #9

Demka, intra fajne, a mogę gdzieś zobaczyć jakąś gierkę zrobioną w tym programie tak z ciekawości? Czy poza klonem Pac Mana jest coś do zobaczenia?


Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 18:36:25 przez KM
[#28] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@KM, post #27

Zdaje się, że "The Secret of Middle City" był zrobiony właśnie w Hollywood.
[#29] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@KM, post #27

Aplikacja sklepu AmiStore dla AmigaOS4 jest też w Hollywood.
Ja mam poprzednią wersję - gdyby zniżka była większa niż domyślna dla posiadaczy poprzedniej wersji to też byłbym zainteresowany całym pakietem.
[#30] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@peceha, post #22

@ peceha
Pamietajcie tylko, ze programy pisane w Hollywood bodajze od wersji 6.0 nie uruchomia sie na amidze bez karty graficznej.
Jest na szczescie plugin Plananarama, ktory to obejdzie.


Nawet te, które nie otwierają własnego ekranu, a jedynie okienko na WB?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem