kategoria: Programy
[#241] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #1

Wczoraj w godzinach wieczornych skleciłem (na podstawie przykładu "USA Quiz" dodanego do Designera) programik do przetestowania zdolności córki w ramach prawidłowego odczytywania godziny z zegara wskazówkowego. Dziś będę na dziecku testował OK
[#242] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #241

Sprawdzałeś execi na wszystkie systemy? Podzielisz się?
[#243] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@agrajek, post #242

Póki co wygenerowałem tylko na MorphOS i Windows, a testowałem tylko pod MorphOSem. Co do dzielenia się to trochę wstyd, bo to naprawdę szybka produkcja jest. Ale jeśli tak ładnie prosisz to mogę się podzielić, co mi tam. Za parę godzin wrócę do domu to Ci prześlę. Ba, mogę nawet przygotować wersję z lepszą grafiką jeśli będzie takie zapotrzebowanie
[#244] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #243

Moja przesyłka dotarła brawo! co najlepsze to sąsiad mi to wczoraj dał mówiąc że jakaś nowa piz... włożyła to do jego skrzynki. Ale u nas na Osadzie takie rzeczy są normalne
[#245] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@TechNineWonder, post #244

Moja też dotarła. Zrobiłem nawet fotkę dla potomności i wysłałem do działu Graffiti, ale chyba utknęła gdzieś w spamie
[#246] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@R-Tea, post #245

Ktoś jeszcze nie otrzymał przesyłki, czy tylko ja ?
[#247] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@Risc, post #246

Sprawdzałeś u sąsiada ?
[#248] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@Risc, post #246

Nie mam potwierdzenia otrzymania przesyłki od 4 osób (wliczając Ciebie), ale jesteś jedyną do tej pory osobą, która zgłasza się w wątku że tak długo czeka. Myślę, że jeśli do tej pory nie dostałeś programu to trzeba sprawę wyjaśnić z Andreasem. Zgłosić się do niego, czy sam napiszesz?
[#249] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #243

Warto się dzielić w ramach koedukacji. Im więcej ludzi się nauczy Hollywood albo chociaż Designera tym lepiej dla wszystkich. Może jakiś specjalny dział na forum?
[#250] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@radzik, post #249

No to dobry pomysł, nieco licencji w PL już jest, dzięki czemu nie jest to już taki "egzotyczny" program i specjalny dział na pewno by się przydał
[#251] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@Hellena, post #250

Myślę, że wystarczy osobna kategoria w dziale "Programowanie".
[#252] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #251

Zaproponuje dwie kategorie. Hollywood i Designer. Praca w Designerze jest duzo latwiejsza, ale tez bardziej specyficzna. Nie mieszajmy tych dwoch, bedzie sie wygodniej ogarnac.
[#253] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@radzik, post #252

Wystarczyło aby w postach można dodawać tagi, a "My, Moderator" edytował te tagi i dbał o porządek informacji.

Tak jak jest np: w newsach Hollywood.

Tylko tagi muszą działać cool
[#254] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@TechNineWonder, post #253

Aktualnie działa to tak, że jak zakładasz nowy wątek w dziale "Programowanie" to masz możliwość wybrania kategorii. Jeśli tego nie zrobisz, to moderacja może to zrobić za Ciebie. Dział można przeglądać w całości, albo według kategorii. W czym niby jest to gorsze od tagów?
[#255] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #254

Fajnie, nie no pewnie w niczym. Tylko gdyby były tagi to Moderator może np: otagować poszczególny post inaczej niż temat. I do tego można zrobić super tag np: WikiCF, WikiRemus, Wiki...

I gdy byśmy mieli dział Wiki to tam mogły by być same zagadnienia np: CF i odnośniki do tagów Wiki. I tam najważniejsze informacje z danej dziedziny. A później można by pomyśleć jak to bardziej wyselekcjonować.

Do tego można by zrobić tag indywidualny, czyli każdy user mógł by sobie tagować jak chce i co chce. I te wiadomości miał dla siebie. A w dziale mój profil mógłby udostępnić swoje tagi.

Pewnie niektórzy by zrobili z tego "złote myśli" a inni mogli by to wykorzystać w inny sposób, i budować swoje bazy danych które są dla nich istotne, I do tego dzielić się tym z innymi.
[#256] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@recedent, post #248

Również dostałem. Były niewielkie problemy z uwagi, że to szło zwykłą przesyłką. Ale wszystko OK.
[#257] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@Hellena, post #250

@ Hellena
Żaden specjalny dział lub forum nie pomoże, bo i tak będzie martwy, jeśli nie będzie osób czynnie zaangażowanych. Doświadczam na własnej skórze. Dłubię od kilku m-cy habbystyczny projekt w AmigaE Hexaco. Podsyłam do działu Twórczości Własnej (jest takowy tutaj na PPA) i jedyne czago oczekuję od naszej społeczności, to ściągnięcie programu, odpalenie, kilka kliknięć, minuta zabawy programem i napisanie paru słów na forum. Niestety odzew jest mniej niż mierny. Muszę podpierać się zagranicznymi forami, lecz i tam jest niewiele lepiej.
Ludzie narzekają na brak developerów, na stary soft, na brak nowych gier, a tracą czas na brednioseriale w wątkach typu Co Nowego Na Aledrogo, zamiast poświęcić 3 minuty na pomoc uczącemu się programiście. I to pomoc, która nie wymaga absolutnie żadnej programistycznej wiedzy. Witki opadają...
Dlatego jeszcze raz powtórzę
Żaden specjalny dział lub forum nie pomoże, bo i tak będzie martwy, jeśli nie będzie osób czynnie zaangażowanych.
[#258] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@R-Tea, post #257

Proszę, przepisz to w C, będziesz miał dużo większą pomoc od innych, w tym ode mnie.
[#259] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@R-Tea, post #257

Przetestuję
[#260] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@michal_zukowski, post #258

@ michal_zukowski
Tylko, że ja prosiłem o testy działania binarki, a nie o szukanie błędów w kodzie...

@ Hellena
Dzięki! OK
[#261] Re: [zbiórka] Zbiorowy zakup Hollywood

@R-Tea, post #260

Staramy się jak możemy żeby Ci pomóc.
Jak sam zauważyłeś najwięcej "problemów " stwarza os4.
Musiałeś wprowadzić kilka poprawek.
Ten sam program odpalony na OS3 czy Morphos działa poprawnie
A przynajmniej nic się nie wywala.

Właściwą ikonę juz dostałeś.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem