kategorie: A500, A600, Programy, Sprzęt
[#1171] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1170


Apollo Team Activity Report (June 2019)


Kolega PWS czyta, zanim zacznie uderzac w alarmistyczne tony.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 17:51:36 przez skipp
[#1172] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1171

Każde oczekiwanie ma swoje granice. Na Twój post "piejący rychłość Core3" odpowiedziałem pierwszy w 2017.
O ile wszystko ma dwa końce, to wiem że kolega skipp znajduje się na przeciwnym końcu tego czegoś co można nazwać zachwytem Vampire czy Apollo-Team niż ja (zwykły szary użytkownik Vampira V2 zrobiony w zakup czegoś co jest nadal w proszku).
[#1173] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1172

Co jest w proszku? GOLD2.11? W moim odczuciu jest bardzo porzadnym kawalkiem rdzenia. Co, za slaby akcelerator 68K w tej wersji? Za slaba karta graficzna? Za malo RAMu? Da sie lepiej na A600? Przypuszczam, ze watpie...

A tak z ciekawosci zapytam - odpaliles kiedykolwiek ta alphe GOLD3 na swojej V2? Wiem, ze to alpha, ale jak zerkniesz ma moj kanal YT, to samych tylko dem, ktore ladnie na nim chodza jest kilkadziesiat. Grami sie nie zajmuje, ale pozostali testerzy tez ich sporo wyprobowali. Zdajesz sobie sprawe, ze wszystkie testy AGA na V4, ktore obecnie trwaja, maja rowniez na celu przeportowanie tego na karty V2? Cierpliwosci.

PS. Myslisz, ze testerzy znikad sie wzieli? Kazdy z nich byl tez kiedys tylko "zwyklym szarym uzytkownikiem", ale jesli chcial wspomoc Team i byc przydatny, to mogl dolaczyc. Kwestia nastawienia i checi, PWS.

Rispekt.
[#1174] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1173

Szacunek jest wtedy, gdy pochylasz się nad szarym człowiekiem (zwykłym użytkownikiem czegokolwiek). Tester to fan(atyk) firmy X, Y, Z (tak jak to jest z formą Apple sprzedającą ślepym wyznawcom stojak pod monitor za 999$).
Kupiłem Vampira ponad 2 lata temu z zapienieniami, że już wkrótce będzie AGA na A600... wydałem na to niemały kawałek grosza (z wiarą że wspieram odpowiedzialnych ludzi). Po 2.5 roku nadal mam kartę co obsługuje tylko "pewne tryby hdmi" - przed zakupem Vampira sprawdźcie czy wasze TV w ogóle obsługują częstotliwości i rozdzielczości obsługiwane przez Vampira). Dodatkowo kupując Vampira zapłaciłem za wersję Black (karta finalnie okazała się zwykłą kartą Vampire , a dodatkowa kasa została przez sprzedawcę po prostu zainkasowana)... po krótkim czasie zostałem zmuszony do dwóch modyfikacji karty na własny koszt (wstawienia innych kondensatorów i wymiany rezystorów na kondensatory w torze hdmi). Owe modyfikacje teoretycznie"coś dały"... ale jak nie miałem AGA przez hdmi tak nadal nie mam :(
Nie dziw się że czuję się zrobiony w udział w testach produktu niepełnosprawnego - przy zakupie zapewnienia zarówno sprzedawcy jak i Apollo-Team były inne - Twoje zresztą też - uwierzyłem że finalnie działający wsad z AGA będzie dostępny WSZYSTKIM (a nie TTYLKO testerom) będzie już za chwilę"... ludzie, od zakupu karty minęło prawie 5% mojego życia czy to mało/krótko - według mnie o 5% za długo...
[#1175] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1174

To załaduj Alpha 3.0 i przestań kwiczeć....
[#1176] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@WojtekX, post #1175

mam Alpha 3.0 i nadal "kwiczę" bo mnie bolą "obiecanki-cacanki a głupiemu radość".

dodam tylko by "załadować Alpha 3.0 musiałem kupić programator za kolejne 10Eur by to "coś" w ogóle wgrać.... koszt Vampire w moim przypadku dobija 400$ i nadal jest to bubel... ktoś odkupi mi ten syf po moich "kosztach" bym nie bruździł Apollo-Team???

Na dzień dzisiejszy nie kupiłbym karty nawet za 100$... to nie jest to warte waszych nerwów... Apollo-team sprawia wrażenie poważnej firmy, a działa jak gówniarz w krótkich spodenkach... wszystkie ich deklaracje są g...warte. i mają przesunięcie w czasie o kilkanaście miesięcy.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 21:33:38 przez PWS
[#1177] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1176

Dzięki stary, że dzielisz się z nami Twoim ciężkim doświadczeniem z tą protezą.

Widzę jednak że fanatycy będą Ci udowadniać, że masz się natrudzić aby uzyskać jakiekolwiek efekty i BYĆ ZADOWOLONYM.

Pozdro!
[#1178] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1176

Myślę że jak wystawisz na PPA w giełdzie 30% taniej jak to wszystko kupiłeś, to ktoś odkupi do swojej Ami i obaj będziecie zadowoleni, a będziesz mógł kupić sobie V4.
Oni chyba nigdy do poważnej firmy nie mieli aspiracji. Robią to po godzinach na nasz micro rynek, sporym wysiłkiem. Możesz być niezadowolony, też bym był, jakbym za coś zapłacił a w 100% nie spełnia oczekiwań, ale poniekąd na to się pisałeś (produkt w ciągłym udoskonaleniu). Mnie amigowe hobby nauczyło dużej cierpliwości.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 22:05:54 przez flops
[#1179] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@flops, post #1178

Z tą sprzedażą na PPA lub Ebayu to dobry pomysł. Niech kolega sprzeda, poszuka sobie jakiejś 030 lub 020 i na pewno będzie szczęśliwszy ;). Może będzie trochę mniej mocy, ramu hdmi, ale w sumie po co, Frog będzie działał, będziesz szczęśliwszy.
Ja w ogóle nie rozumiem tych oczekiwań w stosunku do produktów składanych w garażu, nawet taki Samsung zrobił wybuchającego Nota, potem składanego smartfona który pękał. Oczywiście taki samsung klientom je powymienia, no ale nasze garażowe chłopaki, to nie Samsung :)
W najgorszym wypadku zostanie PC i Winuae, na pewno wszystko będzie działać. Przecież i tak niektórzy uważają Vampire za emulator Amigi ;)
[#1180] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1176

Oj Panie męczarnie takie tyllla czasu życia zszargały !

Jak sie ktoś tak męczy strasznie tyle czasu z jakimś produktem to a) albo ma lekkie skłoności masochistyczne, albo b) jednak uważa że ta męka się jednak opłaca, a produkt chociaż może idealny nie jest to jednak jakoś tak żal sprzedać, bo w sumie to się człowiek przezwyczaił np. do takiego RTG i szybkiego procka w swojej A600. Chciało by się zjeść ciastko i mieć ciastko .

Bardzo wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jaki ogrom pracy członkowie Apollo Teamu wkładają w rozwój wsadów do Vampirek. Apollo Team to NIE JEST firma.Robią to wszystko w czasie wolnym od pracy, rodziny itp. To nie jest jakaś firma gdzie można się przez 5 dni w tygodniu po 8 godzin skupić wyłącznie na poprawianiu produktu. A my wiele razy powtarzaliśmy ze "Vampire nie jest dla każdego" i że kupując go trzeba patrzeć na to co w tej chwili jest, a nie co może kiedyś być. Naprawde ciśnienia wielkiego nie ma na sprzedanie miliona kart. Kto chce to kupuje, zawsze można sprzedać.
[#1181] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #1180

Pisklak, krótkie pytanie - czy robią to za darmo?
[#1182] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1176

Wymieniłeś kondensatory po stronie spodniej? Ich wymiana usunęła u mnie bolączki.
[#1183] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1

Ok. Nadchodzi... czyli kiedy w sklepach?
[#1184] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Duracel, post #1183

z tego co mi wiadomo, to nigdy, bo core jest darmowy. siedzi, pije i chrupki No chyba że interesuje Cię tylko opcja "flashowana firmowo".
[#1185] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@tbone, post #1181

No juz wszyscy mają prywatne samoloty odrzutowe, jeszcze chwilka a wykupią Księżyc

Jeśli ktoś mysli że zarabiają jakąś niesamowitą kasę bo przecież "BOM to grosze jest".... polecam mu zrobić swoją własną kartę i wyprodukowac w ilości tak ze 100 sztuk chociaż.
Nie wspominajac o własnym CPU + chipsecie w FPGA.
[#1186] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #1185

Wystarczyło napisać "nie, nie robią tego za darmo", a nie pisać jakieś usprawiedliwienia...

Karta jest fajna, ale customer service to przypomina firmę typu januszex z mottem "zapłać i spier..., gwarancja do bramy, a potem się nie znamy". Taka prawda - doświadczenia własne. Jeżeli ktoś nie robi czegoś za darmo to chyba można od niego oczekiwać jakiegoś wsparcia?

Dziękuję jeszcze raz Architectowi, który mi pomógł, po tym jak Majsta kazał mi szukać pomocy z kartą gdzie indziej... Gunnar w zaparte szedł, że wina wszystkiego tylko nie karty. Obecnie karta hula, ale jeżeli jesteś pechowcem, który trafi na ten model sprzed power fixu (nie tego przy regulatorach napięcia) i nie pogrzebiesz w sieci, to zostajesz w czarnej d. i narzekasz jak PWS.

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 15:12:50 przez tbone
[#1187] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@tbone, post #1186

Vampira 600 zainstalowałem w Amidze, ściągnąłem Coffina podłączyłem po RGB do SCART efekt brak obrazu. Ok, pomyślałem obraz tylko po HDMI. Podłączyłem monitor po HDMI efekt brak obrazu. Ktoś na spotkaniu retro doradził mi by zmienić ustawienia monitorów w prefsach najpierw. OK, edycja s/s i wywołanie preferencji po czym ustawienie rozdziałek i monitora ręcznie. Działa w końcu? No nie będzie działało bo wymaga jednego monitora obsługującego HDMI oraz RGB lub dwóch monitorów. Wykasowałem Coffina ustawiłem workbench 3.1 i mam kupę RAM i dobrego kopa w Amisi. Nie warto było, no chyba że faktycznie będzie integracja tych dwóch rzeczy i wtedy będe chwalił Vampira po wszystkich odpustach. Na razie gram w Dooma i oglądam dema na ocs/ecs. Tyle mojego.
[#1188] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Stoopi, post #1187

U mnie jest to zwykły telewizorek z HDMI i SCART. Wszystko działa OK.
[#1189] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Stoopi, post #1187

Kup BenQ G2420HD - działa fajnie i przez RGB i przez HDMI Albo Infotronic, którego wyczaił Peceha.
Muszę sprawdzić czy G2220HD przez DVI też będzie wszystko łykał...
[#1190] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1176

JPRDL.

Na dzień dzisiejszy nie kupiłbym karty nawet za 100$... to nie jest to warte waszych nerwów... Apollo-team sprawia wrażenie poważnej firmy, a działa jak gówniarz w krótkich spodenkach... wszystkie ich deklaracje są g...warte. i mają przesunięcie w czasie o kilkanaście miesięcy.

PWS, jednak nie warto z tobą dyskutować, nie wiem, co myślałem i po co po raz kolejny ten błąd zrobiłem. Cofam mój "rispekt". Sprzedaj ten "bubel" - gwarantuję ci, że na pewno kogoś tym "syfem" uszczęśliwisz (kolejka jest ciągle długa, wyobraź sobie). Albo wiesz co? Spal to badziewie miotaczem ognia, nagraj z tego film, wrzuć na YT i bądź sławny, jak ten pan z Ameryki i jego CD32.

PS. Za 100$ to możesz dzisiaj sobie rozszerzenie pamięci 2MB na PCMCIA do swojej A600 kupić , a nie jedyny istniejący obecnie akcelerator z FPU, kartą graficzną zgodną z P96 i 128MB najszybszego w jakiejkolwiek Amidze w historii RAM.

PPS. Nikt nie obiecywał, że jak kupisz V2 to za miesiąc będziesz miał AGA po HDMI. Było mówione milion razy, że jak kupujesz to bierzesz co JEST a nie co BĘDZIE (pomijam problemy sprzętowe, które ujawniły się DOPIERO przy szybszych/lepszych rdzeniach - nie przy SILVER z pierwszych kart, a które Majsta wyeliminował w kolejnych rewizjach). A mimo to za darmo otrzymujesz kolejne "ficzery" (FPU od 2.7?) z każdą aktualizacją SILVER/GOLD1/2.x (w tym miejscu przypomnę tylko, że aby na takiej karcie ACA odblokować wyższy mnożnik, MapROM i dodatkowy RAM musisz panu Jensowi dopłacić i jakoś nikt nie ma z tym problemu? Śmiechu warte.). GOLD3 okazał się twardym orzechem do zgryzienia, i stąd głównie opóźnienie, choć nie tylko (poczytaj sobie na forach wypowiedzi np. Toni Wilena, ile w AGA siedzi nieudokumentowanych rzeczy i nieznanych wcześniej bugów, zdziwisz się) - ale i tak nikt się nie poddał (a mógł). Publiczna "alpha" wyszła raptem 23.09.18 (po ponad roku wewnętrznych testów, równolegle z rozwijaniem GOLD2.x i łącznie pewnie tysiącach roboczogodzin spędzonych nad tym przez garstkę ludzi w to zaangażowanych - tak, zupełnie za darmo), a prace nad AGA (cały chipset, plus 16-bitowa Paula/Pamela) zostały wznowione w grudniu, gdy można było testować o wiele wygodniej na V4, których pierwsze egzemplarze trafiły do testerów. To nic, że wszystko, co się uda zdebugować i zaimplementować w V4 będzie o wiele łatwiej później "wkleić" na V2. To nic, że zaraz będzie GOLD2.12 dla wszystkich.

Przecież lepiej marudzić i zawodzić na polskim forum (dlaczego nie na oficjalnym forum Apollo?), jaki ten Team to banda gówniarzy (przy okazji, jak tam ma się Tabor i A1222, Amiga Reloaded, oraz wszystkie inne sprzęty z deklaracji "poważnych firm"?).

Serio, PWS, oszczędź sobie tej straszliwej "wampirzej" udręki - dolicz koszty tych kilku kondensatorów, dorzuć ten programator za 10EUR (tak w ogóle to przepłaciłeś) i sprzedaj w cholerę. Szkoda życia na toksyczne związki.

Albo wgraj sobie SILVER1 z 2016 i nie będziesz miał poczucia, że uczestniczysz w beta-testach. Nikt przecież nie zmusza do aktualizacji, prawda?
[#1191] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1190

Przecież lepiej marudzić i zawodzić na polskim forum (dlaczego nie na oficjalnym forum Apollo?)


pewnie dlatego, że tam jest niewielka szansa, że ktoś poklepie po plecach i "dobrze mówi! Złodzieje, oddajcie moje piniendze!"

btw mnie bardzo ciekawi ta deklaracja z posta #1176:
ktoś odkupi mi ten syf po moich "kosztach" bym nie bruździł Apollo-Team???

tzn. czy faktycznie kolega PWS zaprzestałby smarowania błotem Apollo-Team, gdyby ktoś "ten syf" od niego jednak odkupił, czy też to tylko taki chwyt taktyczny, by było widać czarno na białym, że "oszukali mnie, ale ja jestem sprawiedliwy" - kiedy wiadomo, że szanse na taką transakcję są tutaj nikłe (chociaż gdyby ogłosił swoją ofertę gdzieś na zagranicznym forum...?)

co do problemu z "trzeba mieć RGB i HDMI", to w ogóle nie wiem, o czym panowie rozmawiają. Ale to pewnie dlatego, że sobie kupiłem konwerter SCART->HDMI za 100 cebul i jedynym problemem dla mnie w tym momencie jest ustawienie odpowiedniego źródła przy przełączaniu trybów.

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 16:33:36 przez snajper
[#1192] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1176

Jak chcesz sprzedać kartę to pisz do mnie ja z chęcią odkupie i będę używał
[#1193] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1190

Przecież lepiej marudzić i zawodzić na polskim forum (dlaczego nie na oficjalnym forum Apollo?), jaki ten Team to banda gówniarzy (przy okazji, jak tam ma się Tabor i A1222, Amiga Reloaded, oraz wszystkie inne sprzęty z deklaracji "poważnych firm"?).


Do Tabora bym Vampire nie porównywał, bo Tabora jeszcze nikt nie sprzedaje. Prędzej już do AmigaOne X1000, która miała być sprzedawana z AmigaOS 4.2, którego do dziś nikt nie widział. Swoją drogą - X1000 ma chyba jednak szybszy RAM od Vampira...
[#1194] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@recedent, post #1193

Do Tabora bym Vampire nie porównywał, bo Tabora jeszcze nikt nie sprzedaje. Prędzej już do AmigaOne X1000, która miała być sprzedawana z AmigaOS 4.2, którego do dziś nikt nie widział. Swoją drogą - X1000 ma chyba jednak szybszy RAM od Vampira...


Tak, umknęło mi, aby dodać "klasycznej" w tym zdaniu (czyli 680x0) - MorphOS na każdym Macu pewnie też ma szybszy RAM.

Co do Tabora, pisałem to w kontekście "poważnych firm" (w odróżnieniu od "gówniarskiej" Apollo Team) i ich zapowiedzi sprzętowych (Tabor był zapowiedziany w roku 2015, Amiga 1200 Reloaded zresztą też).
[#1195] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1194

No, zapowiadać można wiele. Ale jak się już coś sprzedaje to wtedy przychodzi najtrudniejsza ocena - czyli oczekiwania vs rzeczywistość.
[#1196] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1194

Chętne Ci odsprzedam Vampire 600 V2 po moich kosztach" czyli za równowartość 400$ - zainteresowany??? To kupa kasy za coś co udaje działanie... nie polecam a ostrzegam przed nabiciem w "bańkę spekulacyjną zwaną VAMPIRE".
Pozdrawiam i "nie cofam respektów bo szanuję wszystkich ludzi niezależnie z jakim Vampirem się męczą.
PWS :)
[#1197] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1190

Tak sobie odpowiem na Twojego posta... przeczytaj co napisałeś 2 lata temu i nadal twierdź że nikt nie obiecywał że Coer3 nadchodzi już "za chwilę"... szczególnie zwracam uwagę na post nr3 gdzie twierdzisz że core3 będzie szybciej niż "ja" twierdzę... i w tym momencie powinieneś zamilknąć po wieki...

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 22:22:42 przez PWS
[#1198] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1176

Możesz rozwinąć swoją nadteorię na temat męczenia się ludzi z tym urządzeniem? Chyba jesteś tu jedynym wymagającym wspomagania odsysania piany. Masz prawo być niezadowolony, bo nie ma jeszcze AGA i mieć żal do Apollo Team za nakręcanie niepotrzebnego podniecenia, ale to też świadczy o tym, że uległeś pokusie chwili, kupując produkt od grupki "gówniarzy", którzy coś doklepują kawałek po kawałku w wolnym czasie. Jeśli potraktujesz Vampire jako turbo z RTG szybsze od najszybszej 68060, to cena znajduje się w granicach adekwatności.

Produkty pewnego "poważnego" przedsiębiorcy też nie są pozbawione wad, o braku odpowiedniego narzędzia konfiguracyjnego przez długi czas i problemach z ustawieniem pewnego scandoublera się trochę wątków o charakterze zażalającym przewinęło na różnych forach, natomiast inny jego scandoubler nie jest pozbawiony efektu ghostingu po dzień dzisiejszy (w dodatku temat wydaje się być ignorowany), choć miał szansę go wyeliminować i przejść na sygnał cyfrowy, gdyż wydał niedawno nową rewizję.
[#1199] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1197

szczególnie zwracam uwagę na post nr3 gdzie twierdzisz że core3 będzie szybciej niż "ja" twierdzę... i w tym momencie powinieneś zamilknąć po wieki...

Odpowiadam ci po raz ostatni, czytaj:
[19.06.2017 12:19] I podsumowując, myślę, że GOLD3 będzie dużo wcześniej, niż piszesz ;)

"MYŚLĘ, ŻE" oznacza w tym kontekście "wydaje mi się", "prawdopodobnie", "jest szansa". Nigdzie nie OBIECAŁEM niczego, a moje "twierdzenie" to było tylko przypuszczenie (zresztą to chyba logiczne dla każdego pobieżnie zorientowanego w temacie, że nie ja decyduję o tym co kiedy będzie wypuszczone - jestem tylko testerem i nie mam na imię Gunnar). Powody opóźnienia wobec wcześniejszego planu (który 2 lata temu wyglądał na realny) podałem ci w poprzedniej wypowiedzi.

Jeśli nadal twierdzisz, że to było "obiecywanie" to ja nie umiem ci pomóc w logicznym rozumowaniu. I w sumie to mi się już nie chce. Idź narzekaj na APOLLO CPU Knowledge Forum.

EOT
[#1200] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1199

Trochę już pracuję w różnych projektach informatycznych (jako programista, człowiek od jakości, a i z testowaniem miałem krótki romans) i nie wyobrażam sobie, jak człowiek z zespołu (pomijając niektórych myślących życzeniowo menedżerów) może "myśleć", że coś lada moment będzie gotowe, podczas gdy ostatecznie nawet dwa lata prac na to nie wystarczają.

A forum Apollo to ściek. Pełno szurniętych fanbojów pokroju (z pewnym 'ateistą' na czele), o żadne techniczne szczegóły nie idzie się dopytać (powodzenia w uzyskaniu informacji, jak rzekomo działa to ich magiczne MMU lepsze od tych z M68k), posty (w moim odczuciu) znających się na rzeczy ludzi wytykających słabości konstrukcji (typu 'autoconfig', czy niezbyt szczęśliwie dobranego kodowania instrukcji) są usuwane. Przestałem tam już zaglądać, to ponad moje nerwy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem