kategorie: A500, A600, Programy, Sprzęt
[#1201] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1199

"MYŚLĘ, ŻE"

Wypowiadam się ogólnikowo, ale problem w tym, że tacy myśliciele często nie różnią się zbytnio od rynkowych naganiaczy, może nawet nie są świadomi, ale za to "prawie" pewni swego, że rozdmuchują pustą sensację na cztery strony świata zgodnie z założeniem "źródła", które chce narobić wokół siebie jak najwięcej zamieszania. Najgorzej jest jak się zbiegnie kilka takich osobowości z nastawieniem bojowym o niemalże religijnym podłożu do utraty tchu stając murem za świetlaną przyszłością, która ma lada dzień obdarzyć lud swoim błogosławieństwem, a w przypadku fiaska otrzepują ręce, tłumacząc się błędnym myśleniem. Nie można tutaj przyznać, że nie mają racji i w kwestii surowej logiki nie można im nic zarzucić, powtarzali tylko propagandę, której sami ulegli, jednak przez takie nakręcanie ludzi powstają tacy znerwicowani użytkownicy, którzy ulegli głosom jak PWS, dlatego osobiście nie jestem zwolennikiem przechwalania się czymkolwiek, zanim tego nie zrobię.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 17:19:39 przez sanjyuubi
[#1202] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@sanjyuubi, post #1201

dlatego osobiście nie jestem zwolennikiem przechwalania się czymkolwiek, zanim tego nie zrobię


Dokładnie. O Ultimate 64 (taki C64 w FPGA) dowiedziałem się dopiero, kiedy projekt był już w naprawdę zaawansowanej fazie, po pewnych wahaniach kupiłem, i - WOW! O Vampire (aka Natami) od chyba 10 czy 15 lat słyszę, że już za chwilę, już za moment rewolucja - i kicha, standalone'a dalej nie ma, wersja dla A1200 miała być już 'za moment' wieki temu i dalej jej w sprzedaży nie ma, AGA tylko jako jakaś tam alfa, Parasite'a w sprzedaży nie będzie, do tego jeszcze zespół w pewnym momencie zaczął radośnie promować piracenie AmigaOS 3.9 (nie wiem, czy dalej to robią).

Niech spadają. A PWS mogę tylko współczuć.
[#1203] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Cedrat, post #1202

Napisałeś tak doniosłe tezy, że czas iść do klopa...
[#1204] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Cedrat, post #1200

Ogólnie pewnie trzeba się z Tobą zgodzić. Ja jednak (zapisując się na listę Vampire v2 A600 i później kupując kartę) zobaczyłem nasz chory rynek używanych kart. Ok 1000 zł za sensowną kartę (030/040, używaną, sprawną z pamięcią itp) to jakiś kosmos. Doszedłem do wniosku, że kupno Vampire do A600 będzie na teraz dobrym wyjściem. Szybka karta, dużo ramu, hdmi... to mi wystarczyło. Rozumiem trochę @PWS - jak się psuje to ... szkoda słów - nie ma serwisu, obsługi klienta itp. Ja już się przyzwyczaiłem do tego. To jest już tylko hobby... Dobrego serwisu po zakupie dobrej jakości produktu to można żądać np. od Apple

ps. Teraz przyszedł czas na A1200 - tutaj mam nadzieję, że wszystko wypali - kibicuję WARP 1260 i chciałbym ją kupić :) Z sentymentu bliżej mi do A1200 niż do A600

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 21:33:36 przez X-Type^HVR

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 21:34:13 przez X-Type^HVR
[#1205] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@WojtekX, post #1203

@WojtekX
Naprawdę musiałeś się pochwalić swoją sprawnie działająca perystaltyką? W sumie bez względu na wiek to chyba sukces... zakładam, że finał był pozytywny.

Naprawdę trzeba temat sprowadzać do szamba tylko dlatego, że ktoś po 2,5 roku jest niezadowolony z gruszek na wierzbie i nie jest piewcą vampirowego kultu fanatyków? Ehh.
[#1206] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@RadziN, post #1205

Źle zrozumiałeś Radzin.
Ja skierowałem autora postu do stosownego miejsca.
Mam odczucie że ludzie zaczynają chorować po obcowaniu z amigowym hardware.
Po prostu lepiej niech amatorzy nic nie robią w tej materii jak mają wywoływać takie reakcje u użytkowników. Wg mojej opinii sprzęt nie powinien być ręcznie lutowany.
A core powinien mieć adnotaje że jest finalny, i może w przyszłości będzie update.
A tak ludzie sobie wyobrażają cuda na kiju i wzbudzają we mnie żal. Pasuje tu,, widziały gały co brały,,.
[#1207] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@WojtekX, post #1206

Przyznaję że wsparcie użytkownika powino być lepsze. Ale Majsta wielokrotnie wyraźnie mówił że wymienia niedziałające karty, jesli są od niego.
A także wielokrotnie było powtarzane że Vampa bierze się dla tego co już ma a nie dla tego co być może kiedyś będzie miał. To ostatnie twierdzenie ciągle pozostaje w mocy.
[#1208] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #1207

Może i Majsta tak mówi, ale gąszczu pieśni chwalebnym gdzieś ten głos ginie.
[#1209] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@sanjyuubi, post #1208

Hmm a dlaczego, jeżeli jestem zadowolony ze sprzętu mam go nie chwalić? Jeżeli coś mi nie pasuje, czy coś mi nie działa to o tym piszę. Zgadzam się, że nie wszyscy są zadowoleni, ale nie popadajmy w jakieś skrajności...
[#1210] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1171

Our previous and working prototype required quite some mechanical changes, since Majsta designed blindly without A1200 case for reference (seriously).

Siok! (seriously)
[#1211] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@hakonwpz, post #1210

No proszę...
[#1212] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@X-Type^HVR, post #1209

No właśnie, nie popadajmy w skrajność i stawiajmy sprawę obiektywnie i jasno w całym spektrum. "Dziwne. A u mnie działa..." nikomu nie rozjaśnia, czy jakiś użytkownik ma problemy ze swoim, egzemplarzem, czy może ma szczęście, ani czy produkt jest dopracowany. Po prostu zdanie bez znaczenia. Każdy ma prawo chwalić produkt, z którego jest zadowolony, ale też istnieją granice (patrz Sony vs M$ vs N). Wasze opinie czytają ludzie i opierają na nich swoje finalne decyzje, dlatego też swoje oceny należy kreować rzetelnie lub ścierać później pianę z czyjejś buzi. "Pieśń chwalebna" stoi kilka poziomów wyżej niż samo wyrażanie swojego zadowolenia i ciężko w niej dopatrywać się obiektywności.
[#1213] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@hakonwpz, post #1210

Nie ma w tym nic szokującego oprócz faktu, że Majsta postanowił pominąć zakup obudowy z niejasnych powodów, a więc i efekty są spodziewane. Tak zaprojektować kartę, to może każdy. Godne pochwały byłoby, gdyby nie były potrzebne, żadne poprawki. A tak, to kolejna obsuwa. Powinno być więc (seriously?).

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 20:35:55 przez sanjyuubi
[#1214] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@hakonwpz, post #1210

A to dlatego pisali, że Philippe wysłał obudowę Igorowi i jeszcze ktoś klasyczną
[#1215] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@tbone, post #1214

Heh... no komedia... między innymi dlatego w sumie nawet tego nie śledzę, dzięki czemu się tym nie podniecam i nie buduję oczekiwań, które kończą się rozczarowaniem itd. Jeśli ta karta kiedykolwiek wyjdzie w wersji używalnej, zwłaszcza dla A1200 (bez cięcia obudowy, bo koleś projektuje "na sucho"... fuck's sake... ech... szkoda słów), to być może nawet ją kupię... Projekt ogólnie razi brakiem profesjonalizmu, chociaż biorąc pod uwagę amatorski i hobbystyczny charakter, lepiej pasuje "brakiem poważnego podejścia". Obstawiam że koniec końców nic z tego nie będzie, wierzę w chłopaków z CS, że wypuszczą swoje karty w porę i wampir wraz z całym tym apollo-burdelem zostanie zwyczajnie "zamieciony na osobną kupkę".

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 20:59:41 przez mccnex
[#1216] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@mccnex, post #1215

To się raczej nie stanie, oby koledzy z CS wypuścili cokolwiek, bo też zapowiadają następne projekty i chwalą się projektami PCB w graffiti, kupnem A4000, a pierwszej nie ma jeszcze dostępnej, mam nadzieję, że to nie pójdzie tokiem wampira.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 21:19:20 przez sanjyuubi
[#1217] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@sanjyuubi, post #1213

Akurat sie nie zgodze, ile tutaj bylo juz watkow, ze ktos musial poprawic swoj produkt bo sie nie miescil, o te pare milimetrow. Wystarczy poczytac. A jak majsta nie chcial czekac na obudowe a chcial przetestowac dzialanie samej karty to mogl tak zrobic, bo tak bylo szybciej a nie wolniej. Bardzo rzadko sie zdarza ze pierwsza wersja PCB jest wersja final danego produktu. Wiec takie uwagi nie maja zadnego sensu.
[#1218] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@sanjyuubi, post #1216

oby koledzy z CS wypuścili cokolwiek, bo też zapowiadają następne projekty i chwalą się projektami PCB w graffiti, kupnem A4000, a pierwszej nie ma jeszcze dostępnej


też to chciałem zauważyć po zapoznaniu się z treścią posta #1202. ;) Ale jednak póki co z ich strony trwa to niecały rok, więc jeszcze można zmieścić w granicach wariantu optymistycznego (zresztą wokół Cyberpunka 2077 też od dawna jest szum i preordery, a premiera dopiero w kwietniu ;))
[#1219] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Don_Adan, post #1217

Tak samo jak takie komentarze do uwag nie mają żadnego sensu. Komentarz odnosił się do zdania, które było sformułowane tak jakbym miał podziwiać Majstę, za projektowanie karty bez wymiarów. Po drugie, takie wytłumaczenie, to jest akceptowalne jak jest na coś parcie, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tego, że Majsta zerwał się w wannie pewnego dnia i zdecydował, że zrobi Vampire A1200, przeanalizował potrzeby, zrobił schemat i już następnego dnia płytkarnia pełną parą produkowała mu prototypy. Te kilka dni, by go nie zbawiło, a na pewno nie w skali czasu, który musi upłynąć, aby się jakiegoś Vampira doczekać. A jeżeli użytkownicy wysyłają mu swoje Amigi, bo sobie nie zamówił w międzyczasie, to w ogóle ręce opadają.
[#1220] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@sanjyuubi, post #1219

Majsta zrobił sobie 1 sztuke V1200, taki przedprototyp. Zapewne żeby zweryfikować swoją wiedzę i wstępną koncepcję czy na przykład jego rozwiązanie problemu złącza. A tu już widzę 'no ja p@#@#@#ę co za lamerstwo'. No jak wyjdzie V1200 to w komplecie z cążkami i pilniczkiem do haratania obudowy ! Na bank !
[#1221] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@sanjyuubi, post #1219

Podwojony post - przepraszam i proszę moderację o ciachnięcie.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 08:15:24 przez pisklak
[#1222] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #1220

Od kiedy przed prototypem (czyt. pierwszą wersją roboczą docelowego urządzenia) robi się custom board "prawie idealnie" pod platformę docelową? I jeszcze opatruje logo itp?
[#1223] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@abcdef, post #1222

Nazywaj to sobie jak chcesz. Na pewno nie będzie to finalna wersja płyty. No chyba że się mieści bez problemu w obudowie i działa bezbłędnie.
[#1224] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #1223

Heh, no jak do tej pory to "nazywanie jak się chce" to jest domena kol. pisklak, nie moja. Jeśli chodzi o proof of concept to się robi na byle czym, najczęściej modułowo (shieldy jak arduino) bo jest duża szansa, że dany design nie zadziała jak trzeba... zatem baseboard z wyprowadzonymi potrzebnymi sygnałami a później wymienny daughterboard z logiką i peryferiami. Bardzo podobnie jak to robią chłopaki z CSLabs. Nijak ma to się do docelowego produktu, ale pozwala różne opcje sprawdzić, bezpiecznie i tanio. Później jest prototyp, który jest już robiony jako swoista wersja beta docelowego rozwiązania. Jeśli będzie ok to design staje się docelowym (praktycznie zero redesign więc można wrzucać w mass production), jeśli nie to się go modyfikuje (mniej lub bardziej kosztowny redesign). Ale już na tym etapie karta powinna mieć wymiary docelowego produktu, bo "ściśnięcie" to nie w kij dmuchał na poziomie EDA więc po co sobie dodatkowej pracy dokładać? Pociągnięcie brakującego połączenia to akurat pestka w porównaniu do przesunięcia układów na mniejszej powierzchni oraz poprowadzeniu ponownie większości połączeń. Ktokolwiek kto projektował kiedyś coś na zlecenie wie dokładnie ile jest z tym pracy i na co sobie pozwolić nie można. Jasne - nie ma to większego wpływu na funkcjonalność i wydajność V1200 gdy już wyjdzie. Ale po pierwsze zwiększa koszty po stronie Igora (i to zupełnie bez sensu), a po drugie powoduje pewną obsuwę.
[#1225] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1

Nadchodzi od 19.06.2017 11:43 do dziś
Normalnie jestem w szoku OK
beta 99

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 10:28:50 przez Dorian3d
[#1226] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #1220

A ten karton z płytkami w kształcie skrzydła nietoperza to co to było?
[#1227] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Dorian3d, post #1225

kiedyś kupię wersję do A 500
[#1228] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #1220

O kurde, stoperan tu już chyba nie zadziała. Nie ma znaczenia, jaką rolę spełnia obecna płytka, zwyczajnie wypowiedziałem się na temat zdania, które niemalże sugeruje, że mam paść na kolana z podziwu, bo Majsta zrobił płytkę na ślepo, więc zwyczajnie odpisałem, że tak to może zaprojektować każdy, to nawet nie był komentarz skierowany w stronę Majsty. Ale wynurzyli się chłopcy z placu broni i potraktowali to jak osobisty atak na swojego idola. Dla mnie może robić co chce, to jego czas i pieniądze ale to nie znaczy, że nie mam prawa tego skomentować, bo dla niektórych to zakrawa o bluźnierstwo. Nie mam zamiaru podskakiwać nikomu jak banda rozentuzjazmowanych pudelków do parówy w ręku, będzie za co chwalić to i będą pochwały, obiektywne.
[#1229] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@sanjyuubi, post #1219

Wiesz zabawny jednak jestes. Mozna nie lubic Vampire, bo wedlug mnie tez ma braki, glownie od strony 68080, o ktorych pisalem. Ale zakladanie, ze uzytkownik nie moze podeslac swojej Amigi, zeby ktos mogl zrobic karte do niego jest troche dziwne. Nawet na PPA mozesz poczytac, ze ktos podesle CDTV, CD32, A3000 czy nawet A4000, zeby ktos mogl karte tak zrobic na dany sprzet, czy ja dopasowac, zeby pasowala. Nie kazdy ma kolekcje Amig w domu i nie kazdy chce kupowac nastepna Amige.
[#1230] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@abcdef, post #1224

Moze i tak, ale do tego jest potrzebny odpowiedni sprzet, a nie dla tekiej homemade (?) produkcji. Chlopaki z CSlabs mieli juz po co najmniej pare prototypow wystarczy poczytac ich watki. Raczej Igor dobrze wiedzial co robi, chlopak na pewno ma juz doswiadczenie i wie ile czasu bedzie czekal na PCB, a ile na obudowe do A1200.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem