kategoria: Sprzęt
[#1] Styki w QuicShot II Turbo
Cześć

Od około tygodnia jestem szczęśliwym użytkownikiem C64. Niestety pojawienie się u mnie tego nabytku zbiegło się równocześnie z zamknięciem c64power (przypadek? ), więc nie bardzo mam gdzie prosić o pomoc, ale stwierdziłem, że Amiga to też Commodore, czyli jeden pies, więc piszę tutaj
Temat jest w sumie prosty. Z C64 dostałem joystick QuickShot II Turbo, który niestety okazał się nie końca sprawny (ale w sumie sprzedający nic na temat jego sprawności nie pisał, więc moja wina, że nie dopytałem). Joy początkowo wyglądał trochę jak wyjęty ze śmietnika, ale po przetarciu szmatą ukazał się jego czerwony kolorek Niestety po rozkręceniu nie było już tak różowo - brak 2 blaszek w stykach (tych trójkątnych, kto miał do czynienia, to wie o co chodzi) oraz 3 sprężynek. Czy ktoś może próbował przeszczepić w miejsce styków coś współczesnego, albo ma połamany joystick, z którego dałoby się zrobić przeszczep?

Pozdrawiam
Maciek


Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 10:31:23 przez maciekb
[#2] Re: Styki w QuicShot II Turbo

@maciekb, post #1

Kurczę, a skąd jesteś? Nie dam sobie ręki uciąć że jeszcze gdzieś to leży po tylu latach, ale miałem w jakimś pudle bebechy od Pythona, który chyba z takich samych styków korzystał. No, w każdym razie poszukam.
[#3] Re: Styki w QuicShot II Turbo

@maciekb, post #1

jest gdzieś u nas wątek tyczący się sztancowaniu czy też wycinaniu tych blaszek. Jak to się skończyło to nie wiem.
[#4] Re: Styki w QuicShot II Turbo

@maciekb, post #1

Można by poszukać wyszukiwarką z naszego forum, jest kilka rozwiązań podanych:

Tutaj, tutaj...
[#5] Re: Styki w QuicShot II Turbo

@recedent, post #4

W wyszukiwarce trochę grzebałem, ale dobrego rozwiązania tam nie znalazłem. O ile ze sprężynkami sobie pewnie poradzę, to styki są problematyczne. Ich kształt raczej uniemożliwia wycięcie (przynajmniej ja mam chyba za duże paluchy do takich działań). Stąd pytanie o uszkodzone joye.
[#6] Re: Styki w QuicShot II Turbo

@maciekb, post #5

Ok, źle szukałem: link

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 12:38:40 przez maciekb
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem