[#1] Konwersja mod na mp3
Witajcie.mam do Was kilka pytań:
1.czy jest jakis program na Ami do konwersji plików mod,tzn modułów muzycznych,mod,xm,s3m,dbm na format mp3????
2.Jeśli tak to prosze o jakies adresy lub linki do stron
[#2] Re: Konwersja mod na mp3

@lucky770, post #1

Ad.1. Każdy program, który odtwarza dźwięk przez AHI (tryb Filesave). Polecam Hippoplayera lub funkcję Mixer w DigiBoosterPro
Ad.2. Aminet lub przeszukaj forum. Temat był poruszany kilkakrotnie.
[#3] Re: Konwersja mod na mp3

@lucky770, post #1

Szybciej skonwertujesz je pod "Windą" (WinAmp, MOD4WIN itp.)

[#4] Re: Konwersja mod na mp3

@AlaN, post #3

A ja chciałem zauważyć, że:

1. To jest portal amigowy i mimo tolerancji względem innych platform proszę o branie tego pod uwagę przy kolejnych odpowiedziach (zważywszy, że temat nie jest w dziale Hyde Park).
2. Autor wątku wyraźnie poprosił o oprogramowanie dla Amigi.
[#5] Re: Konwersja mod na mp3

@moderator, post #4

[Post usunięty. Powód: dyskusja z moderatorem.]

[#6] Re: Konwersja mod na mp3

@lucky770, post #1

Wczytujesz modka (mod,xm,s3m,dbm) do programu DiGIBoosterPRO klikasz na Mixer, wybierasz częstotliwość, Volume Boost (najczęściej 150% jest ok - jak skończy zapisywać, to wyświetli komunikat, czy było za cicho, czy za głośno i poda o ile procent trzeba obniżyć/podwyższyć volume - przerobisz ze 2 modki to się połapiesz o co biega :) ) i zapisujesz jako AIFF (Select Filesave Mode: Filesave: HiFi 16 bit stereo++, AIFF). Po chwili masz AIFFa, którego z łatwością przerobisz na mp3 programem dopasowanym do Twojej Ami. BTW jaką masz Amigę?

EDIT: DIGIBoosterPRO może być w wersji demonstracyjnej - wystarczy do takiej operacji.



Ostatnia modyfikacja: 19.05.07 09:28
[#7] Re: Konwersja mod na mp3

@lucky770, post #1

Na Pegaosie do konwersji modułów używam programu UADE. Niestety nie wiem, czy istnieje jego wersja dla klasycznej Amigi. UADE potrafi zarówno odtwarzać (tu klasyk chyba byłby za wolny) jak i zgrywać do pliku WAVE. Wygenerowane pliki pakuję kompresorem LAME do MP3.

[#8] Re: Konwersja mod na mp3

@AlaN, post #3

Czy mogę prosić o napisanie jak konwertować mod do MP3 - step by step for begginer pc user (okoliczności spowodowały, że nim zostałem).

Edit: Czyli jak zrobić to na pc z xp.



Ostatnia modyfikacja: 03.05.2011 23:32:38
[#9] Re: Konwersja mod na mp3

@advantage, post #8

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=4&t=15750

[#10] Re: Konwersja mod na mp3

@AlaN, post #3

Szybciej skonwertujesz je pod "Windą" (WinAmp, MOD4WIN itp.)


Nie polecam tego robić po systemem M$. Szkoda czasu, a efekt i tak mija się z celem.

1. Jakość pliku dźwiękowego spada, trzeba go potem obrabiać.
2. Programy pod windą mieszają z kanałami. Ja lubię jak mi każdy kanał dźwiękowy gra osobno, bez miksowania.

Jeśli jednak ktoś "musi" używać winzgrozy to najlepiej robić to pod UAE opcją zrzucania ekranu do pliku wideo, a następnie wyciągnięcie ścieżki dźwiękowej i przerobienie jej na format mp3.

[#11] Re: Konwersja mod na mp3

@lucky770, post #1

http://aminet.net/mus/misc/ps3mrec.lha - program zmiksuje moda do wav w sposob "amigowy" - bez aliasingu i innych bzdetow ;)

temat juz byl: http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=4&t=15750#reply_15750



Ostatnia modyfikacja: 04.05.2011 09:44:58
[#12] Re: Konwersja mod na mp3

@altcomputing, post #11

swietnie mozna sobie modulki sluchac w samochodzie :)))

[#13] Re: Konwersja mod na mp3

@advantage, post #8

1. Ściągasz np. OpenMPT (odgrywa mody w hardpanningu)
2. Zgrywasz nim moda do WAV (nagrywa w hardpanningu)
3. Z wava robisz MP3 jakimkolwiek przeznaczonym do tego softem

Wbrew temu co napisał LeszczAmiga jakość dźwięku nie spada (chyba, że chodziło mu o sam format MP3, ale co ma do tego M$, to nie wiem). Nic nie trzeba obrabiać.



Ostatnia modyfikacja: 04.05.2011 10:27:24
[#14] Re: Konwersja mod na mp3

@AmiClassic, post #13

Dzięki wszystkim. W następny weekend, a to już za trzy dni, skonwertuję coś do MP3.

[#15] Re: Konwersja mod na mp3

@advantage, post #14

Ja, żeby zachować oryginalne amigowe brzmienie i mieć pewność, że wszystko zostanie odtworzone prawidłowo, robię tak:

1. podpinam wyjście audio Amigi do Line-In w PC
2. włączam moduł w HippoPlayerze
3. rejestruję sygnał dowolnym programem, np. GoldWave
4. jeśli trzeba, konwertuję sygnał do mono
5. zapisuję jako .wav
6. konwertuję BeLight'em do mp3 z VBR bitrate

Voila :)



Ostatnia modyfikacja: 04.05.2011 11:28:55
[#16] Re: Konwersja mod na mp3

@lucky770, post #1

Jeśli masz z Amigi dostęp do netu to najprostszym sposobem jest spróbować poszukać gotowca: SOAMC :)



Ostatnia modyfikacja: 04.05.2011 11:58:01
[#17] Re: Konwersja mod na mp3

@AmiClassic, post #13

Słucham właśnie utworów amigowych na MP3. Konwertowałem zalecaną przez Ciebie metodą. Chodzi całkiem przyzwoicie, przynajmniej wystarczająco, jak na moje skromne potrzeby. Dzięki. :)

[#18] Re: Konwersja mod na mp3

@HOŁDYS, post #12

Czy Ty wiesz, jak fajnie słucha się cyberotiki jadąc rano samochodem do pracy...

[#19] Re: Konwersja mod na mp3

@AceMan, post #15

Tą metodą otrzymujesz jakość 8 lub 14 bit, czyli zostaną wyłapane wszystkie chropowatości i szumy z Pauli. Nawet w 14 bitach przy cichych kawałkach, można usłyszeć charakterystyczne skwierczenie. Nie przeszkadza to w słuchaniu MP3, ponieważ sam słucham mp3 na Ami i jakościowo dźwięk nie wiele odbiega od 16 bit, ale tworząc moduł w mp3 lepiej zapisać je od razu w filesave na HiP.
Dodatkowo oprócz chropowatości Pauli, uzyskujesz szumy, jak przy każdym nagrywaniu analogowego sygnału.
To nie jest dobra metoda dla modułów amigowych, ale na pewno sprawdzi się w SIDach z C64. :)
[#20] Re: Konwersja mod na mp3

@Andrzej Drozd, post #19

>> Tą metodą otrzymujesz jakość 8 lub 14 bit, czyli zostaną wyłapane wszystkie chropowatości i szumy z Pauli.


Dokładnie o to mi chodzi, co zresztą napisałem w pierwszym zdaniu.

[#21] Re: Konwersja mod na mp3

@AceMan, post #20

Szkoda tylko, że tą metodą wyłapujesz jeszcze wszystkie chropowatości wynikające z konwersji cyfrowo-analogowej, przesłania kablem analogowym, oraz ponownej konwersji analogowo-cyfrowej... Czyli dodajesz sztuczne szumy.

UADE wydaje się mięc większy sens do konwersji starych modułów na mp3, z zachowaniem klimatu. Robiłeś jakieś porównanie Twojej metody z UADE?

[#22] Re: Konwersja mod na mp3

@strim, post #21

przesłania kablem analogowym,



normalnie koszmar... cyklopcyklopcyklop
[#23] Re: Konwersja mod na mp3

@advantage, post #18

Hmmmm, ja odpalam soundtrack z Lotusa 3 i po chwili mimowolnie zaczynam cisnąć gaz... zawsze jestem w pracy przed czasem. :D

[#24] Re: Konwersja mod na mp3

@AmiClassic, post #23

Co by było, gdyby słuchać w pracy muzyki z Cannon fodder ?

[#25] Re: Konwersja mod na mp3

@advantage, post #24

Wtedy mój kierownik i jeszcze kilka osób mieliby mały problem hie hie hie :D

[#26] Re: Konwersja mod na mp3

@AmiClassic, post #23

Ja dokonuję konwersji poprzez UAE.
Wykorzystując opcję przechwytywania można ustawiać sobie jakość i format pliku.
Potem do dzieła zabiera się Audiacity.

Poniżej efekt końcowy na przykładzie Lotus 3:

Lotus 3 wersja MP3 320 kbps 44,kHz



Ostatnia modyfikacja: 05.05.2011 12:51:30
[#27] Re: Konwersja mod na mp3

@LeszczAmiga, post #26

Ja tam wolę to robić: 44100Hz, stereo, 8-bit. Jak dla mnie brzmi naturalniej.
Niemniej każdy robi jak lubi.

[#28] Re: Konwersja mod na mp3

@strim, post #21

No to ma bardzo duże znaczenie przy słuchaniu tego w samochodzie, gdzie akustyka nie jest zbyt piękna...rozkminiacie tutaj jak jacyś pseudoaudiofile, a pewnie mało kto z Was usłyszałby różnice między odsłuchem poprawnie przekonwertowanego pliku a takiego nagranego z amigi na kasetę audio...a już na pewno słuchając tego w samochodzie...
[#29] Re: Konwersja mod na mp3

@Maniu, post #28

...rozkminiacie tutaj jak jacyś pseudoaudiofile, a pewnie mało kto z Was usłyszałby różnice między odsłuchem poprawnie przekonwertowanego pliku a takiego nagranego z amigi na kasetę audio...


Nie wszyscy tu mają I-szy stopień umuzykalnienia.
Utwory amigowe, szczególnie na rozdzielnych kanałach, w dobrej jakości potrafią naprawdę wciągnąć.
Swego czasu był w świecie Amigi "bum" na robienie różnego rodzaju filtrów do przesłuchu międzykanałowego. Dla mnie to jednak jest nie potrzebne.
Wolę jak kanały pracują oddzielnie.

[#30] Re: Konwersja mod na mp3

@Maniu, post #28

Kaseta audio ma to do siebie, że szumi sama z siebie, czasami wciągnie się taśma w głowicę, czasami troche przemagnesuje. Nieszkodzi. :)

Ale robiąc plik cyfrowy, lepiej wykonać dobrą robotę, a nie dziadowskie rzemiosło. Bo później wala się pełno takiego chamstwa na Wrzucie o jakości telefonicznej z efektem bulgotania. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem