[#361] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #360

"zwrot pozostałej części" - ROTFL. Czyli gdyby im została złotówka napisaliby że "sorry ale zwracamy tylko złotówkę z Waszych wpłat." Mam nadzieję że źle to rozumiem.
2
[#362] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Stoopi, post #361

Jak się to nie uda to imho zabije każda inicjatywę retro w pl. A tyle było p******etów, miliard wariacji cuda na kiju a skończy sie jak zwykle.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 13:35:28 przez druzil28
2
[#363] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@druzil28, post #362

zabije każda inicjatywę retro


Mówisz o np. parties?
[#364] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Drakon, post #363

Raczej chodzi o zbiórki.
1
[#365] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #360

Marcin's work and commitment, that according to his statement, unfortunately has not been fulfilled in relation to him.
- nie rozumiem tego zdania
[#366] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Mir3k, post #365

Ja to rozumiem tak ze panowie wolą udupic projekt niz sie razem dogadac.
[#367] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #360

we will seriously consider to disclose a statement of our expenses so far and refund you the remaining funds.


Crowdfunding jest wspaniały i generuje prawdziwych biznesmenów XXI wieku: "płacicie nam a całe ryzyko zostaje po waszej (nie naszej) stronie. Jak się nie uda nie oddamy nic, a w najlepszym wypadku potrącimy koszty za naszą (nie waszą!) fatygę"

Oby to jednak wyszło, choć okrągłe, niewiele mówiące zdania i asekurowanie się rozwiązaniem ostatecznym, dobrze nie wróży.
Ciężko zrozumieć czy projektant się zniechęcił czy nie dał rady.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 13:53:47 przez Jacques
4
[#368] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@druzil28, post #366

Dokładnie. Nie dogadali się, ktoś pier.....ł papierami i do widzenia. My za to zapłacimy. Ciekawe ile :)
2
[#369] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Stoopi, post #364

Raczej chodzi o zbiórki.


"KAŻDA inicjatywa retro" brzmi dość zrozumiale :D
1
[#370] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Drakon, post #369

No niezależnie jak to się skończy ja w żadne zrzutki się nie będę angażował. Chyba, że z kumplami na flaszkę.
6
[#371] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Drakon, post #369

Miałem na myśli zbiórki. Przecież wiadomo ze wałek na ks nie zmieni nic jeśli chodzi o organizacje imprez :)
[#372] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@druzil28, post #371

To też moja ostatnia zbiórka w jakiej brałem udział , na nexta też już czekam ponad dwa lata
2
[#373] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Mir3k, post #365

Marcin's work and commitment, that according to his statement, unfortunately has not been fulfilled in relation to him.

- nie rozumiem tego zdania

Bo nawet przetłumaczone zdanie jest trudne do zrozumienia. Ja to rozumiem (być może też błędnie) tak, że Marcin nie wywiązał się z tego za co miał być odpowiedzialny, co miał zrobić i co było z nim ustalone. No skoro odszedł to widocznie coś się nie mogli dogadać w kwestii jego oczekiwań, może poszło o kasę (najczęściej jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę) więc pożegnał panów i się rozstali. No cóż, to wszystko nie wyglądało tylko na piękne, to wyglądało na prawdziwe, tyle zapowiedzi, tyle testów, egzemplarzy testowych rozesłanych do różnych ludzi (czyt. streamerów, youtuberów) i nagle cały projekt miałby upaść? No nie spodziewałem się tego i choć ja swoją wpłatę wycofałem bo się rozmyśliłem po paru dniach od wpłaty to jednak kibicowałem i nadal kibicuję autorom bo nadal mam nadzieję, że im się uda i produkt wejdzie do sprzedaży w sklepach, wtedy kupiłbym takiego joy'a. Daleki jestem od osądzania kogoś bo nie znam sprawy od drugiej strony, tylko oni sami wiedzą o co chodzi. Ciekawi mnie tylko czy pojawią się jakieś oficjalne oświadczenia na forach a nie tylko na kickstarterze, po angielsku...?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 14:30:36 przez Madman
[#374] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #373

Marcin's work and commitment, that according to his statement, unfortunately has not been fulfilled in relation to him.

Znaczy się, że za mało zapłacili Marcinowi.
[#375] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #360

No. Czyli jeżeli jest cisza, to można się spodziewać ze wkrótce pojawi się takie oświadczenie.
- Mamy problem, niestety
- Nie doceniliśmy jak wielki to projekt
- W tej chwili nie wiemy jak bedzie
- Potrzebujemy więcej czasu, ale ukończymy!

Tutaj macie tłumaczenia innego przekreciarza ze zbiorki. Tylko pozmieniać i wstawić, frajerzy łykną.

Jestem, nie zniknąłem. Pieniądze są bezpieczne, ale nie na moim koncie, jak się niektórym wydaje. Ja tymi pieniędzmi nie dysponuję, jak to próbują wmówić ludziom różni prawicowcy. One są na subkoncie pomagam.pl. Rodzina Sebastiana jest ze mną w kontakcie, ma przesłać dane do przelewu, ale na subkonto, gdzie pieniądze będą zdeponowane aż do czasu zakończenia postępowania. I ten przelew pójdzie - cała suma, co do grosza. Kiedy? Jak powiem, że jest to kwestia godzin, to różni hejterzy staną z zegarkiem i będą odliczać godzina po godzinie. Wszelkie oszczerstwa na mój temat rodzą się jedynie w chorych mózgach, nie mają żadnego potwierdzenia. W rzeczywistości są zwykłym kłamstwem.
[#376] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mmarcin2741, post #374

Znaczy się, że za mało zapłacili Marcinowi.


Ale kto za mało zapłacił Marcinowi? Przecież unijoy to dwie osoby, w tym Marcin. Sam sobie za mało zapłacił?
[#377] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Splavinho, post #376

Ludzie. Zamiast 82 tys ojro, powinni wpłacić 182. Po prostu nie opłaca się siedzieć za takie male pieniądze.
2
[#378] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Splavinho, post #376

No nie wiem. Tak wynika z tego zdania. Oczekiwania Marcina za pracę i zaangażowanie,
które włożył w projekt, nie zostały zaspokojone.

Po prostu nie opłaca się siedzieć za takie male pieniądze.

No ale to sami autorzy projektu, nikt inny, określili,
jaką kwotę potrzebują.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 14:45:50 przez mmarcin2741
[#379] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)
[#380] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)
[#381] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)
[#382] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)
[#383] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Stoopi, post #361

"zwrot pozostałej części" - ROTFL. Czyli gdyby im została złotówka napisaliby że "sorry ale zwracamy tylko złotówkę z Waszych wpłat." Mam nadzieję że źle to rozumiem.


A to jest dozwolone?

Myślałem, że KS to jest po prostu cywilno prawnie pożyczka, na czas wydevelopowania produktu, która w momencie finalizacji, powoduje zwrot w naturze?

Stąd konstatuję że osoby nie w pełni zaspokojone (tzn. roszczenia), np. osoby co kupiły 5-pak a zwrot za 1-pak, mogą nadal dochodzić swoich praw.
[#384] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)
[#385] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #383

Myślałem, że KS to jest po prostu cywilno prawnie pożyczka
Jakie są podstawy takiego myślenia? Inaczej, czy w procesie startowania i wspierania projektu na Kickstarterze następuje gdzieś zdarzenie, które z prawnego punktu widzenia jest uważane za zawarcie cywilno-prawnej umowy pożyczki między autorem projektu, a wspierającym? W regulaminie Kickstartera nic takiego nie znalazłem.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 15:15:45 przez Krashan
1
[#386] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Ralpheeck, post #377

Ludzie. Zamiast 82 tys ojro, powinni wpłacić 182. Po prostu nie opłaca się siedzieć za takie male pieniądze.


To wiadomo. Generalnie bardziej opłaca się też siedzieć za 282 niż za 182. I za 382 niż za 282. Co nie zmienia faktu, że próg opłacalności siedzenia był współwyznaczony przez Marcina, który sam sobie teraz za mało zapłacił, ze nie opłaca mu się siedzieć ;)
3
[#387] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@juen, post #382

Serio jeszcze im wierzysz?
Bardzo aktywni tutaj na forum byli, do czasu zbiorki pieniędzy. Jedne z ostatnich ich wpisów, to ponaglanie o wpłacanie i instruowanie jak wpłacać. Od tamtej pory mak zasiany.
5
[#388] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Ralpheeck, post #387

To 2ga zbiórka (c64 na wspieram.to) co chyba umoczone jest.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 15:34:30 przez ch0mik
1
[#389] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@ch0mik, post #388

Zależy. U mnie wyświetla "zakończono sukcesem".
[#390] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Ralpheeck, post #389

Zbiórka zakończona sukcesem, w sensie zebrania kasy. Tylko nagrody nie dotarły (miały dotrzeć w czerwcu 2022 r.)
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem