[#421] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Drakon, post #420

Bo klient zagraniczny ma wiecej kasy wiec najwyzej straci godzine pracy a u nas trzeba na to robic caly dzien :)
Moze dlatego sie mniej denerwuja ?
[#422] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@druzil28, post #421

Nie, tu nie chodzi o pieniądze. Zapewne to wypadkowa wielu rzeczy.
2
[#423] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Drakon, post #418

Patrząc na komentarze ludzi z PL i na komentarze ludzi spoza PL pod newsem na kickstarterze, a także na komentarze tutaj, nie dziwię się, że głównym targetem jest/była "zagranica".

Polacy: "dej k**** dżoja albo oddawaj piniondze złodzieju"
Nie-Polacy: "ok, tylko wyjaśnijcie coś, przecież możemy zaczekać ile trzeba".

Taka drobna różnica, może co rozumniejsi załapią, o co chodzi...

PS Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nikt nie chce stracić swoich pieniędzy, ale poziom wypowiedzi co niektórych to jest po prostu jakaś patologia. Być może także umysłowa.


Myślę, że ta generalizacja jest nieco krzywdząca. Zarówno tutaj jak i w komentarzach pod postem na kickstarterze widzę jednak sporo kulturalnej dyskusji prowadzonej z dystansem. Post w stylu "oddawaj piniondze złodzieju" widzę na kickstarterze dosłownie jeden, a ofensywne posty w języku angielskim też są (oczywiście nie wiem, jakiej narodowości jest piszący ;)

A przy takim niszowym rynku wiadomo, że żeby mieć sukces trzeba się otworzyć poza Polskę (stanowiącą 0,5% światowej populacji i jednak wydaje mi się, że kupujących z naszego kraju proporcjonalnie było więcej biorąc pod uwagę, że cały projekt wsparło jakieś 700 osób).

Ludzie piszący głupoty pojawiają się w każdej społeczności, niezależnie od kraju czy narodowości, natomiast uogólnianie tych kilku przypadków na całość środowiska nie wydaje się trafne. Jednak całkiem sporo działalności biznesowych w retro świecie działa w Polsce całkiem prężnie i jednak mając Polaków jako główną grupę docelową.

A agresywne komentarze, doszukiwanie się spisków chyba po prostu trzeba ignorować i traktować jako folklor. Ale też pamiętać o tym, że to w jakim stanie jest teraz ten projekt nie jest winą komentujących ;)
6
[#424] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Splavinho, post #423

Zgadzam się w całości.

Natomiast obserwuję zachowanie "retro społeczności" w PL od dłuższego czasu i nie idzie to ku lepszemu.
Generalizując chciałem zwrócić uwagę na ogólny poziom dyskusji.

Post w stylu "oddawaj piniondze złodzieju" widzę na kickstarterze dosłownie jeden


...zakładam, że za tydzień będzie ich więcej.
1
[#425] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@druzil28, post #421

Dlaczego zakładasz ze straci? Przeciągające się terminy to jeszcze trochę za mało żeby wypisywać że od początku ktoś chciał cię oszukać.
1
[#426] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Drakon, post #420

Raczej inteligencji, a nie kultury.
1
[#427] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@druzil28, post #421

Nie wiem jaką pracę wykonujesz, oraz ile zarabiasz, ale czasy gdy w Pl zarabialiśmy 8x mniej niż na Zachodzie już dawno odeszły do przeszłości.
Druga sprawa, przekonanie że "na Zachodzie kupę kasy zarabiają, więc im nie szkoda stracić" to wierutna bzdura. Miałem okazję 20 lat temu być na stypendium w Kopenhadze (Dania - bogaty kraj, wysokie pensje, ale także wysokie koszty życia) i uderzyło mnie to, jak wszyscy oszczędzali, szanowali sprzęt ("uważaj, bo to bardzo drogie było"), a przecież zarabiali tam i wtedy rzeczywiście 10x tyle co ja. I też wcześniej myślałem, że tyle kasy mają, to nic takiego stracić trochę... właśnie wtedy przestałem tak myśleć.
6
[#428] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@jaster, post #426

Niekoniecznie, można być "chamem ze wsi", a jednocześnie dysponować sporą inteligencją. To kwestia wychowania i środowiska w którym się wyrosło.
5
[#429] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@wali7, post #427

Taki kompleks niższości to Polacy mieli dawno temu, teraz wielu a w szczególności młodych ludzi nie czuje się gorszymi od tych z zachodu. Czuje się równymi.
Żeby nie było wali7 że się z tobą nie zgadzam..zgadzam się w 100%

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 11:12:56 przez jaster
[#430] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@wali7, post #427

zarabialiśmy 8x mniej niż na Zachodzie już dawno odeszły do przeszłości

Nie wiem, skąd takie informacje.
Dla porównania obecnie przeciętne wynagrodzenie w Polsce stanowi tylko 27 proc. średniej pensji w Niemczech.

Niby nie jest tak źle, ale jest haczyk. Ponad 75% Polaków
zarabia poniżej średniej płacy podczas gdy w Niemczech
ponad 50% zatrudnionych średnią dostaje.

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 11:19:33 przez mmarcin2741
[#431] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Kefir_Union, post #425

O ile w przypadku klawiszy, jestem w stanie zrozumieć sytuacje - pojawiały się regularne akutalizacje, Tak tutaj z komunikacją jest słabo, komunikat przetłumaczony translatorem na angielski, nie wróży nic dobrego.
[#432] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@wali7, post #427

Nie no to moje takie gdybanie, pod tezę dlaczego ci z zachodu się mniej awanturują.
Moze wiecej zarabiaja, a moze sa bardziej naiwni a moze jest jeszcze milion innych powodów.
Ja jakos to przeboleje ale martwi mnie to ze nastepnym razem gdy ktos załozy zbiórke i bedzie lansował sie na kazdej imprezie to i tak nikt go nie wesprze. Oczywiście łatwo jest mi oceniać ale jak się już zaczyna coś robić i obiecywać bóg wie co to trzeba się wywiązywać. Panowie nie maja po 10 lat i chyba można było się zastanowić nad wszystkim zanim zaczęli, zwłaszcza ze rozmawiamy tu o zwykłym kawałku plastiku z kilkoma przyciskami a nie rakiecie kosmicznej.
[#433] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mmarcin2741, post #430

Nie wiem skąd te dane że w Niemczech ponad 50% zatrudnionych średnią dostaje, bo to raczej byłaby dosyć niespotykana sytuacja. Podaj linka do tych informacji.
Wg danych ONZ stosunek średnich zarobków 20% najlepiej zarabiających do średnich zarobków 20% najgorzej zarabiających wynosi 4,3, podczas gdy w Polsce 5,6 (czyli tyle co we Francji), więc nie jest jakoś znacząco większe rozwarstwienie.

Co do porównań między zarobkami w Polsce i na Zachodzie, to możesz porównać średnie płace, medianę zarobków, albo płace minimalne. Dobrą ideą jest uwzględnienie różnic w kosztach życia. Proste porównanie średniej płacy między Pl a De daje 2.5x. Do 8x sporo brakuje.
A różnice między zarobkami znam na własnej skórze, bo gdy pracowałem w USA to zarabiałem znacznie więcej niż w Pl (zajmowałem się tym samym)... ale w żadnym wypadku różnica nie wynosiła 8x. Dużo mniej :)

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 11:42:09 przez wali7
[#434] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@wali7, post #433

Imho 400 złotych dniówki do ręki w pln uchodzi za dobra pensję. Na pewno są ludzie którzy tyle nie zarabiają.
Przesadziłem z ta dysproporcja zarobków ale to nie zmienia faktu ze łatwiej się pogodzić z mniejsza strata niż większą.
[#435] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@druzil28, post #434

Kurcze, mam nadzieję, że jednak Unijoy się pojawi, zamówiłem dwie sztuki, ale tu bardziej chodzi, że jak się nie pojawi to ludzie będą mieli w tyłku jakiekolwiek polskie zrzutki na kickstarterze. Ja osobiście miałem szczęście do kickstartera ale wsparłem tylko Montezumę na NESa od Roba Jaegera i książkę Atari Visiual History i obydwie rzeczy już na półce. Co do Unijoyów to projekt był już bardzo daleko, na ostatnich Retrospekcjach znowu trzymałem je w łapskach i grałem. Nie będę wieszał na chłopakach psów, mam nadzieję, że dowiozą projekt, albo oddadzą pieniądze.

Co mi się nie podobało w projekcie za każdym razem gdy grałem na Unijoyu - delikatne obracanie się drążka wokół własnej osi, może nowy projektant dżoja to wyeliminuje? A może tyle ich widzieliśmy...

Dobrze, że mam Joycarta od Larka!
5
[#436] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@druzil28, post #434

400pln dniówki? Dobrze przeczytałem i to chciałeś napisać?
1
[#437] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Stoopi, post #436

Nie wiem jak wy ale chciałbym zarabiać 400pln dziennie.
3
[#438] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@zorkadar, post #437

Nie przejmuj się. "Na pewno są ludzie którzy tyle nie zarabiają".
1
[#439] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@RetroBorsuk, post #435

Dokładnie, też miałem okazję trzymać Unijoya w rękach. Nie sądzę aby panowie z premedytacją założyli lipną akcję na kickstarterze aby zrobić skok na nasze ciężko zarobione złotówki, czy euro. Niestety, bardzo często wspaniały inżynier/projektant jest fatalnym managerem projektu.
Mam nadzieję, że panowie w spokoju dokończą projekt. I bynajmniej nie dlatego, że drżę o moje kilka stówek, tylko dlatego, że dobrze życzę temu projektowi i jego twórcom.
2
[#440] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Stoopi, post #436

Nie rozumiem czego nie zrozumiałeś.
[#441] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@wali7, post #439

Tak ale jak się czegoś podejmuje a są opóźnienia, powinna być informacja .
Co i jak

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 12:58:03 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 12:58:36 przez Dorian3d
[#442] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Dorian3d, post #441

Pewnie tak. Ale jak napisałem, często dobry inżynier/projektant jest fatalnym managerem projektu.
Skoro dysponujesz wolnym czasem i wiesz jak to zrobić, to może zaproponuj panom współpracę w materii PR? Oczywiście nie za darmo pomysł
2
[#443] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@RetroBorsuk, post #435

Profesor larek to s-tier. Gdyby robił joye to pierwszy bym zamówił. To przykład że da się coś zrobić prima sort bez ks.
[#444] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Cedrat, post #409

Kapitał zakładowy 20 000,00 ZŁ
Do tej kwoty mogą odpowiadać
[#445] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@ch0mik, post #444

To zależy. W przypadku oszustwa zarząd odpowiada całym majątkiem.
[#446] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Drakon, post #418

Ty brałeś udział w tej akcji?
[#447] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Cedrat, post #445

Pozywa się członka zarządu a nie firmę. Wiem bo kiedyś zona pracowała w firmie krzak gdzie zapominali płacić pracownikom i dało się coś wywalczyć
1
[#448] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@druzil28, post #432

bóg wie co

o zwykłym kawałku plastiku z kilkoma przyciskami


Te dwa zdania jakoś ze sobą nie współgrają.
[#449] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Drakon, post #448

Może dlatego ze wyciągnąłeś pojedyncze słowa a nie całe zdania ?
Przekombinowali projekt maksymalnie go komplikując dodając dziesiątki wariacji i wyszła kupa. A wystarczyło zrobić najzwyklejszy model z nowoczesnymi trwałymi przełącznikami i też by się sprzedało.
1
[#450] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #446

Dokładnie, też miałem okazję trzymać Unijoya w rękach. Nie sądzę aby panowie z premedytacją założyli lipną akcję na kickstarterze aby zrobić skok na nasze ciężko zarobione złotówki, czy euro. Niestety, bardzo często wspaniały inżynier/projektant jest fatalnym managerem projektu.
Mam nadzieję, że panowie w spokoju dokończą projekt. I bynajmniej nie dlatego, że drżę o moje kilka stówek, tylko dlatego, że dobrze życzę temu projektowi i jego twórcom.


Tutaj wszystko przebiegało idealnie, żadnych problemów technicznych, logistycznych czy personalnych. Wszystko jest praktycznie gotowe, i zdawało się ze kickstarter tylko ma na celu przyspieszenie produkcji, która i tak by się odbyła. To samo z komunikacja. Tak, pracujemy, wszystko super, wpłać, zamawiaj, przyjeżdżali na parties, pisali na forum. Cezurą okazał się moment zakończenia zbiorki. Nagle zakończyła się komunikacja, włącznie z tym forum. Jeżeli po takiej akcji, komuś nie zaświeci się dioda, to chyba można wciskać mu garnki za 900 Euro.

Nie twierdze, że ten Jarek i Marcin nie są dobrymi inżynierami, ale wyłożenie się na "praktycznie ukończonym" projekcie, który jak się okazuje, wcale taki dokończony być nie mógł nie wygląda za dobrze. Przeczytaj jeszcze raz pierwsze strony tego wątku, jak aktywni byli do zbiorki. Myślisz że teraz nagle przestali zaglądać w internet i nie czytali nawet dyskusji tutaj?

Akcje wsparłem dlatego ze miałem wrażenie że jest to akcja jednego z naszych. Każdy na relacjach wspominał "Testy unijoya". No nareszcie cos naszego, a nie że jakiś znany w środowisku Szkot nie bedzie wysyłał Polakom, bo zawsze ktoś tam kradnie i on z nikim innym nie ma problemów. Jaki krzywdzący stereotyp? Jak tak można? Chłopaki robią akcje, widać ze się przykładają, maja wszystko zorganizowane, pokarzmy innym ze potrafimy!
No i pokazaliśmy. Dlatego boli mnie ta akcja, nie przez stratę pieniędzy, ale przez ich debilstwo, ten Szkot bedzie mógł nas na długo jeszcze wrzucać do wora ze złodziejami.
8
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem