[#211] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #203

dobry joy musi kosztować

Kontroler do PS5 kosztuje w granicach 330zł. Dobry pad.
Cena unithor'a też mi się nie podoba, bo jeszcze z cza-
sów quickshotów mam wbite do głowy, że joye padają
jak muchy i że trzeba co kilka miesięcy kupować nowy.

W praktyce, nawet tandetne dosyć quick joy'e
wytrzymały ze mną 2 lata z c64, miałem dwa.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 09:52:17 przez mmarcin2741
[#212] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #210

Jak mogę dodać jeszcze do tego co już wczoraj zamówiłem, przyssawki? W manage your pledge jest change your pledge ale tam nie ma opcji manage addons tylko mam do wyboru inne progi cenowe (czyt. drugi i kolejne).


Wczoraj kombinowałem podobnie bo wcześniej zakładałem, że przyssawki są w standardzie a nie jako jedna z opcji. To co mogłem zrobić to zmienić próg i dopiero wtedy dołożyć addons z przyssawką. Więc na razie przerzuciłem się z double bundle'a na pojedynczy i się zastanawiam czy nie domówić jeszcze jednego już z elektroniką ;)
[#213] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Cezarykl, post #202

Od momentu startu projektu mieliśmy pandemię, przerwane łańcuchy dostaw, wojnę a teraz inflację. Taniej się nie da nie zjeżdzając z jakością :(
[#214] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@aristo6, post #213

No dobra, ale co z moim pytaniem? Teraz chciałbym dodać przyssawki a później, jeśli się okaże, że projekt uzyska 150%, pojawi się (czyt. ma się pojawić) opcja dodatkowych przycisków fire w podstawie i co wtedy, też trzeba będzie wybrać wyższy próg cenowy (czyt. zamówić na nowo całego joya)? Swoją drogą to powinna być opcja wyboru wszystkich dodatków, nawet tych obecnie niedostępnych, aby nam nie ściągnęło wcześniej kasy niż pojawią się wszystkie opcje które wybraliśmy, mi np. zależy na tych dodatkowych przyciskach fire w podstawie.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 14:45:41 przez Madman
[#215] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@aristo6, post #213

Dokładnie. Ludzie dzisiaj kupują za podobne pieniądze 20-letnie joysticki i nie narzekają. Cena według mnie adekwatna jeżeli wliczyć w to wysoką jakość.
[#216] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Solo Kazuki, post #215

do puki nie przetestuje tego cuda to nie mogę się wypowiadać,

a co do starych modeli to też nie mam zamiaru płacić za nie np 150zł
[#217] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Solo Kazuki, post #215

No właśnie, testowałem te dżoje na Amiparty i zrobiły na mnie dobre wrażenie, ale finalnie wersja podstawowa jaki będzie miała kolor?
Jaki rodzaj materiału (gumowana rączka? bo takie też były), jaka twardość (reakcja na nacisk), jaki skok/ wychylenie? Do gry w SWOSa bardzo ważne!
Tego nie wiem.
[#218] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Cezarykl, post #216

Kupujesz taki funkiel nówke "Competition PRO" za 95cebulionów , dorabiasz kabelek za 15cebulionów do tego drugi fire i autofire na scalaku 555 za 10cebulionów i masz to wszystko TANIEJ. Tylko że nie każdy lubi "gałe".
[#219] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Stoopi, post #218

może TY byś przerabiał, ale ja nie. po kiego?
kto co lubi, czyż nie?
[#220] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Cezarykl, post #219

Ja lubie Competion PRO po przeróbce. Ty nie. Co kto lubi.
[#221] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #214

Wejdź proszę do [manage your pledge] a potem [change your pledge] i możesz dodać, odjąć ADD-ony. Kasa zostaje ściągnięta dopiero na koniec udanej akcji i tylko za to co się wybrało. Niestety Kickstarter ma dość słabą mechanikę - np nie pozwala na łatwe zamówienie np. 3 joysticków czy np ustawinie logiki w tym warunków. Customizacja joya ADD-onami to najlepsze co mogliśmy zrobić aby nie wygenorować conajmniej kilkudziesięciu pledgy w których pogubiliby się wszyscy. Joy nie może podrożeć w trakcie kampanii.
[#222] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #214

Jak uzyskamy próg przy którym wejdą te duże przyciski to będzie można je dorzucić, ale jeszcze dokładnie podamy instrukcję jak to najlepiej zrobić, ale to jak już będą dostępne nowe opcje.
Ci co zamówili te małe "pchełki" automatycznie dostaną duże  ( no chyba że bardzo ktoś się uprze to mu zrobimy te maleństwa )  
Jeśli chodzi o możliwość wyboru już teraz opcji które będą dostępne w przyszłości, to co jak mimo zakończenia z sukcesem kampanii opcje te nie wejdą  ? bo tylko nieznacznie przekroczymy 100% ?  zamiast oddawać ludziom różnicę, wolimy zaproponować dopłatę do nowych opcji w chwili gdy będziemy wiedzieli że je realizujemy, Kickstarter nie obciąży karty do chwili zakończenia sukcesem kampanii, więc zmiana w zamówieniu nie jest problemem, a już zupełnie jeśli wiązałoby się to z dopłatą :)

w międzyczasie Marcin już wyjaśnił jak zmoienić ADD-ony

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 15:52:46 przez UJP
[#223] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@UJP, post #222

O, to żeśmy odpowiedzieli :)
[#224] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@aristo6, post #223

A coś na moje rozterki z tego postu możecie powiedzieć towarzyszu miły?
https://www.ppa.pl/forum/amiga/43502/nowy-joystick-do-amigi-na-db9-i-usb/8#m756398
[#225] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@BULI, post #224

na początek będzie dostępny "dowolny kolor, byle to był czarny" musi być odpowiednia ilość chętnych na dany kolor żeby opłacało się wprowadzić go do oferty, przy uzyskaniu progu dojdzie do wyboru czerwony ( bo za takim najwięcej ludzi optowało w ankietach i będziemy już mieli materiał w takim kolorze na zamówienie do fajerów ),  jak dobrze pójdzie i przekroczymy następne progi to nie widzę problemu żeby zrobić ankietę jaki następny kolor byłby mile widziany ?

Wtrysk na wtryskarce to nie druk 3D gdzie zmienię rolkę lub żywicę i jedziemy, zmiana materiału o innym kolorze to przerwa w pracy wtryskarki ( za która i tak płacimy )  i powstanie odpadów ( przez pewien czas wypraski wychodzą zabrudzone poprzednim materiałem ), poza tym ABS czarny można kupić na worki po 25kg od ręki, a kolor pod zamówienie ( według na podstawie podanego RAL-a ) mogą nam przygotować, ale kilkaset kg minimum :(

Co do gumowanej powłoki to testowaliśmy kilka, ale żadna nas nie była na tyle trwałe żeby zaryzykować wdrożenie jej, pewnie w warunkach fabrycznych są do nałożenia jakieś trwalsze, ale powłoki na akcesoriach nawet dużych znanych producentów jak Logitech czy A4-Tech też z czasem się ścierają lub pod wpływem kontaktu z potem robią się nieprzyjemne :(Jest możliwość obtrysku elastomerem rączki ( jak to ma miejsce przy rączkach narzędzi, czy roweru ), ale sprawdza się to przy pełnych elementach, ponieważ warstwa elstomeru musi być dość gruba, a nie daje sztywności, więc nie pod nią nadal musi być sztywny szkielet.
Rączki nie chcemy niczym pokrywać, sprawdzony przez lata ABS ( uszlachetniona/modyfikowana wersja ) i delikatna antypoślizgowa faktura powinna najlepiej się sprawdzić.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 17:30:53 przez UJP
[#226] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@BULI, post #217

Wesja podstawowa będzie wykończona w czarnym macie z czerwonymi przyciskami. Od gumy na razie odeszliśmy bo nie wytrzymała rocznej próby czasu - fakt że była eksploatowana mocno i wszędzie ale nie chcielibyśmy, żeby się komuś zmechaciła i była nieprzyjemna w dotyku - rozważymy jako opcję. Rączka została obniżona tak bardzo jak tylko było to możliwe aby joy miał najkrótszą możliwą dźwignię - w więc szybkość ale nadal mieściła się tam ręka 40latka ;) Ograniczyliśmy też luz osiowy na który zwracano nam uwagę. Co do samych mikrostyków to temat jest ciężki do zorganizowania na samym Kickstarterze ponieważ już teraz ludzie się gubią w tym co oferujemy. Prawdopodobnie będziemy głębiej customizować już po nim. Zdalnie ciężko jest też przekazać odczucia odnośnie twardości. Możemy podać wartoś w Nm, gramach lub... Borgach ale wiadomo, że jest to co,ś czego wypadałoby doświadczyć aby podjąć decyzję - jak z mechanicznymi klawiarurami i microswitchami do nich. BTW mikrostyki np Cherry też będziemy mieli w ofercie. Tutaj Borg próbował jakoś to usystematyzować w odniesieniu do innych joysticków:
[#227] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@UJP, post #225

zmiana materiału o innym kolorze to przerwa w pracy wtryskarki ( za która i tak płacimy ) i powstanie odpadów ( przez pewien czas wypraski wychodzą zabrudzone poprzednim materiałem ), poza tym ABS czarny można kupić na worki po 25kg od ręki, a kolor pod zamówienie :(

a można by taki zrobiony, "pobrudzony" joy,
sprzedawać jako wada fabryczna za powiedzmy, strzelam, 40% taniej

i ograniczyć w ten sposób odpady, czyż nie ?
[#228] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Cezarykl, post #227

Albo i 40% drożej jako "Limited Series Modern Art Edition"
4
[#229] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@recedent, post #228

no to wszystko zależy od wzornictwa
:)
pomysł
[#230] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Cezarykl, post #227

a można by taki zrobiony, "pobrudzony" joy,sprzedawać jako wada fabryczna za powiedzmy, strzelam, 40% taniej


 Kosz wypraski nie stanowi 40% joya :)
A odpadów też nie będzie, przynajmniej dla środowiska, ponieważ ABS  bez innych zanieczyszczeń ( poza innym barwnikiem ) bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym idzie do młynka, a potem jako dodatek ( powiedzmy 10% ) do nowego granulatu o mocniejszym kolorze ( najlepiej czarnym ), ABS bez większej szkody na właściwościach można ponownie wykorzystać, szczególnie jak tego powtórnie użytego będzie mniej niż 20% w składzie masy.
to samo się dzieje z nadlewkami z kanałów, ABS przez rok podrożał coś koło 200% co bardzo wpłynęło na szacunek do odpadów produkcyjnych, raczej nikt nie będzie tego wyrzucał, problem to jest z tworzywem które opuści fabrykę, jest zanieczyszczone i zamieszane różne tworzywa ( ABS, PET, PP, PV ), tego się już za bardzo nie da wykorzystać do precyzyjnego wtrysku, chociaż w Chinach nie takie cuda robią ?
"wtryskarnia"  nam tego nie da, zagospodaruje sama, ale będzie to wliczone w ryczałcie lub jako pozycja "zmiana materiału" i wpłynie na ogólny koszt pojedynczej wypraski.

Albo i 40% drożej jako "Limited Series Modern Art Edition"

jak wyjdzie jakiś ładny wzorek ?


Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 20:25:58 przez UJP
[#231] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@aristo6, post #221



Gdzie, w którym miejscu niby mam teraz kliknąć? Klikanie na zielony przycisk add-ons w okienku Your selection nic nie daje, jedyne co się zmienia to kursor ze strzałki na łapkę po najechaniu.
[#232] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #231

Zmień przeglądarkę. Tez miałem jaja z działaniem strony na chromie. Nie mogłem przejść do dodatków. Temat ogarnąłem na ms edge.
[#233] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@aristo6, post #221

Chcę się tylko upewnić: jak wybrałem nagrodę 2 joysticków, i chcę addona do obydwu, to muszę go dodać 2 razy (2 sztuki addona) - zgadza się?
[#234] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #231

Kliknij ten duży zielony PLEDGE E54 i pojawią się ADD-onsy. Wiem, bezsensownie to zrobili :/
[#235] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Cedrat, post #233

Dokładnie tak.
[#236] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@misiek2, post #232

Zmień przeglądarkę. Tez miałem jaja z działaniem strony na chromie. Nie mogłem przejść do dodatków. Temat ogarnąłem na ms edge.

Używam FF.

Aristo6, dzięki, zadziałało ;)

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2022 10:55:24 przez Madman
[#237] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #236

Ogólnie to Kickstarter średnio chodzi na Chrome
np. jak się włączy tłumaczenie na polski to znika część treści :(
tłumaczenie dobrze chodzi na Edge od Microsoft
[#238] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@UJP, post #237

Mnie tłumaczenie stron nie jest potrzebne, angielski znam na tyle, że nie mam z nim problemu, po prostu widać tu niedopracowanie strony kickstarter, powinno być tak, że jak klikasz manage your pledge to od razu przechodzi do opcji a tu, nie wiedzieć czemu, nagle pokazuje inne progi cenowe i następuje konsternacja, w co kliknąć dalej ;)
[#239] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@jhusak, post #154

Mamy to !!!
100% celu na Kickstarterze yippee

Serdecznie dziękujemy za wsparcie, wśród backers-ów jest godna reprezentacja z PPA Thanks
Wstrzymujących się z kliknięciem zapraszamy do udziału, już jest pewne że UniThor wejdzie do produkcji, został jeszcze tydzień do końca kampanii ok, racja


Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 23:30:30 przez UJP
4
[#240] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@UJP, post #239

brawo!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem