[#121] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@nostrum666, post #120

Kiedyś chciałem kupić Boomeranga, ale był dosyć drogi pamiętam,
potem naczytałem się wiele niepochlebnych opinii o nim. Ale
były też sądy bardziej pozytywne. W każdym razie, nie kupiłem
i chyba nie straciłem.
[#122] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mmarcin2741, post #121

. W każdym razie, nie kupiłem i chyba nie straciłem.


No niewiele 😉 jak do joyow matt (tych zwyklych) mam sentyment, i często używam, tak bumerang to mega kupa, przy której chińskie pady do segi MD za 14zł to fantastyczny sprzęt 😞
[#123] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mmarcin2741, post #113

Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym i zarejestrować test wytrzymałościowy, przeprowadzony przez wygłodzonego gracza w jakże typowych dla UNITHORa warunkach:



Smacznego!
[#124] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #123

Hej, czy są jakieś nowe info w sprawie joy ów?
Zapisałem się na newsletter ale cisza. A sprzedałem już swoje ArcadeR ;p
[#125] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mateusz_s, post #124

Cześć. Joye w wersji Basic są praktycznie gotowe. Dostały autofajer i opcję przyssawek o którą wiele osób prosiło: https://uni-joy.com/pl/unithor-teraz-takze-z-przyssawkami/. Musieliśmy troszkę popracować nad naszym "enginem marketingowym" i jesteśmy w trakcie przebudowy strony. Niebawem będziemy mogli dzielić się postępami prac bardziej na bieżąco. W międzyczasie pracujemy nad elektroniką dla zaawansowanych modeli i kręcimy następne gameplaye prezentujące kolejne funkcje. Obiecaliśmy nie nadużywać newslettera, aby nie spamować skrzynek. Już naprawdę niedługo... powiedzmy że mam na myśli dwucyfrową liczbę :)
2
[#126] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #125

Czy macie może jakąkolwiek wiedzę czy wersja na USB działa na nowych Amigach pod AmigaOS 4?
[#127] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #125

Pokładam ogromne nadzieje w tym joysticku. Niby mam pada,
niby dobry, ale jednak granie na padzie obciąża rękę, tzn.
kciuk boli szeroki uśmiech
Nie ma to jak joy.
[#128] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@MUFA-amigaone-pl, post #126

Powinny chodzić praktycznie z każdym systemem obsługujący USB, nie chcemy kombinować z własnymi sterownikami, nasz joystick wykorzystuje podstawową klasę HID.
[#129] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #128

Powinny chodzić praktycznie z każdym systemem obsługujący USB, nie chcemy kombinować z własnymi sterownikami, nasz joystick wykorzystuje podstawową klasę HID.


No tak, niestety to do końca nie rozwiązuje moich wątpliwości. Sytuacja wygląda tak że AmigaInput, czyli rzecz odpowiedzialna w AmigaOS 4 za obsługę joyów, raczej powinna go obsłużyć. No ale fakty są takie że choć większość padów na rynku, typu urządzenia Logitecha i paru innych firm są obsługiwane, to jednak są i takie pady które obsługiwane nie są. Jedyny klasyczny joy na rynku, czyli Competition Pro obsługiwany jest, ale już np. najpopularniejszy na polskim rynku interfejs do obsługi klasycznych joysticków RetroFun, który też reklamowany jest że to standardowa klasa HID, że działa na wszystkim bez specjalnych sterowników, niestety przez AmigaOS 4 obsługiwany nie jest. Znaczy interfejs jest wykrywany, lecz Amiga Input się wiesza. Mam więc pewne obawy, czy skoro jak rozumiem Waszym priorytetem jest wersja dla klasycznej Amigi, Atari itp. to czy ten joy w wersji USB technicznie nie będzie czymś podobnym do np. klasycznego QuickShoota z wbudowanym interfejsem typu RertoFun.

No a resztę napiszę już na priv.
[#130] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@MUFA-amigaone-pl, post #129

ale już np. najpopularniejszy na polskim rynku interfejs do obsługi klasycznych joysticków RetroFun, który też reklamowany jest że to standardowa klasa HID, że działa na wszystkim bez specjalnych sterowników, niestety przez AmigaOS 4 obsługiwany nie jest. Znaczy interfejs jest wykrywany, lecz Amiga Input się wiesza

To w czym problem?
Wystarczy zgłosić błąd (a z nim logi), aby w najbliższej aktualizacji OS4 zostało to poprawione.
[#131] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@MUFA-amigaone-pl, post #129

RetroFun, który też reklamowany jest że to standardowa klasa HID, że działa na wszystkim bez specjalnych sterowników, niestety przez AmigaOS 4 obsługiwany nie jest. Znaczy interfejs jest wykrywany, lecz Amiga Input się wiesza.

Hej, a skąd jesteś? Programuję firmware do Unithora Uni-joya i chętnie bym go przetestował, czy działa.
Podobnie USBJoy, przejściówka z DB9 na USB.
[#132] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mateusz_s, post #124

Ruszamy na dniach Tańczący banan
Odpaliliśmy już stronę na Kickstarterze, zapraszamy do zapisywania się, po uzyskaniu 1000 followers-ów podamy dokładną datę startu kampanii, a warto jest nie przeoczyć pierwszego dnia, bo będą świetne oferty ograniczone czasowo, ale też i ilościowo OK
na YT można obejrzeć filmik jak będzie wyglądała ostateczna wersja
4
[#133] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #132

Oby jak najszybciej Tańczący banan Tańczący banan
[#134] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #132

Nie zamierzam się nigdzie zapisywać, po prostu sprawdzam stronę na Kickstarterze raz na kilka godzin.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 12:58:32 przez Cedrat
[#135] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@szczupi26, post #133

Ciekawe, czy będzie wersja z przezroczystym plastkiem. Ten joy
może sie okazać lepszy od quick joya juniora, zobaczymy.
Beer belly grip to mój faworyt, w takim przypadku joy będzie
wygodniejszy od pada.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 20:33:10 przez mmarcin2741
[#136] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mmarcin2741, post #135

Nie ukrywam że jedyna opcja ktora mnie osobiscie interesuje to wspolpraca z A1200 z dwoma lub nawet trzema dzialajacymi niezaleznymi przyciskami + autofire. Golas nie wchodzi w rachube wiec wiazaca jest roznica w cenie miedzy wersja podstawowa a skladakiem z w/w opcjami.

Dodatkowo pytanie, czy wariant z obsluga CPC/ZX bedzie opcjonalny i mozliwy do przelaczenia w locie. Pytam pod katem MSXa gdzie moj stary quickshot z przelacznikiem ustawionym na CPC smiga pod MSX z dwoma niezaleznymi fire (gdzie pod ami oba fire to fire 1).
[#137] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@kempy, post #136

Amiga natywnie wspiera dwa przyciski, nie trzeba montować dodatkowego układu.
Także autofire to nie jest chyba wygórowane wymaganie. Joy z 1 fire i bez
autofire nie miałby szerokiego zastosowania.
Co do 3 przycisków to, z tego, co wiem, jedna gra wspiera 3 przyciski,
Apano Sin bodajże tytuł, także 3 przyciski byłyby mało opłacalne.
[#138] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@kempy, post #136

​Dwa niezależne fajery można mieć już w basicu ( wersji czysto mechanicznej, bez elektroniki ), to dopłata 2e za drugą wiązkę kabli w rączce
Autofire ogarnia dopiero wersja z elektroniką (+12e), wtedy obsługiwany jest też trzeci fajer w dolnej obudowie joysticka, a sam autofire jest w pełni konfigurowalny ( szybkość, rodzaj wyzwalania standard/rapid i pod którym przyciskiem ma być )
obsługa CPC wyklucza obsługę elektroniki ( CPC nie ma zasilania 5v w porcie joysticka ) wiec odpada autofire, taka wersja będzie przeznaczona tylko dla CPC i MSX.
z MSX jest nieco inaczej, ten komputer ma zasilanie na porcie joysticka, ale tam gdzie Amiga ma sygnały fire 2 i 3, bezpośrednie połączenie joysticka z elektroniką może uszkodzić joystick lub komputer, natomiast wersja ze zmodyfikowanym pinout dla CPC będzie działała z MSX ( będzie miała dwa niezależne fajery, ale nie będzie autofire ) ponieważ kierunki, dwa fajery i masę mają podpięte pod te same piny.
najbardziej uniwersalnie byłoby kupić podstawowy joystick ( ewentualnie z elektroniką ) i podpinać do CPC/ZX za pomocą odpowiednich przelotek



Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 11:20:56 przez UJP
1
[#139] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mmarcin2741, post #137

Niektóre porty FPS wspierają, ogólnie w systemie jest 3 fire obsługiwany* oraz pod WHDLoad już jest kilka pozycji obsługujących 3 fire. Dodam że powstają nowe i staram się to śledzić na bieżąco i planowane jest więcej gier obsługujących 3 przyciski.
*Jest sporo gier które wspiera 3 przyciski, zazwyczaj jest tam pauza w tych grach.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 13:12:31 przez Solo Kazuki
[#140] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Solo Kazuki, post #139

W Desert Strike by się przydała obsługa 3 fire joya. Obecnie
fire 1 to strzelanie, fire 2 zmiana uzbrojenia a mapa F1 z
klawiatury.
W dokumentacji jest wspomniany pad od cd32, który mapę
jak najbardziej obsługuje przyciskiem.

Jeżeli coraz więcej gier będzie obsługiwać 3 przyciski, to
joystick uni-thor będzie default i must have dla każdego
Amigowca.
[#141] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #138

Dwa niezależne fajery można mieć już w basicu ( wersji czysto mechanicznej, bez elektroniki ), to dopłata 2e za drugą wiązkę kabli w rączce


I to jest bardzo dobra wiadomość.
[#142] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@kempy, post #141

Yyyy... a gdzie miałby być ten trzeci fire w rączce skoro tam tylko dwa są...?
[#143] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #142

Tu sobie poradzili nawet z 4 fire. Chociaż ja bym wolał, żeby fire były w podstawie joysticka.





Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 17:07:10 przez mmarcin2741
[#144] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mmarcin2741, post #140

Jeżeli coraz więcej gier będzie obsługiwać 3 przyciski, to
joystick uni-thor będzie default i must have dla każdego
Amigowca.

Bez przesady.
Przewód z wtyczką 9-o pinowym na aliexpres są po ok 10 zł. Wystarczy joya bez autofire rozbebeszyc stary przewód zastąpić nowym i mamy dodatkowe fire. Co do trzeciego fire przycisk można zamontować gdzie się komu podoba.
1
[#145] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #142

elektronika ma jednego switch-a, który na zewnątrz obudowy będzie dostępny pod kapturkiem.

ten przycisk domyślnie jest do aktywacji autofire, ale można go skonfigurować jako 3 fajer, nie jest to pełnowartościowy/roboczy fajer, ale do rzadziej używanych rzeczy jak pauza czy podgląd mapy może się sprawdzić ?

będzie też opcja z pełnowymiarowymi fajerami w obudowie

i problem z głowy :)
[#146] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mmarcin2741, post #140

Jeżeli coraz więcej gier będzie obsługiwać 3 przyciski

A będzie, dużo starych też może dostać, a przypominam o tym za każdym razem, że coś w tym jest że niektóre gry mają na trzecim przycisku przynajmniej pauzę i to bez WHDLoad.

Edycja: Z tego co mi wiadomo to z WHDLoad rozpracowane są niektóre problemy z 2 i 3 przyciskiem i są tego dostępne źródła. Teraz każdy może z tego skorzystać i dodać obsługę.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 19:54:32 przez Solo Kazuki
[#147] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Solo Kazuki, post #146

Zapisałem się na kickstarterze z tydzień temu, patrzę dzisiaj 741/1000 followersów; wydawało mi się, że takim dżojem to więcej osób będzie zainteresowanych ... mam kilka quickjoyów/quickshotów ale to są sprzęty sprzed naszej ery i miło by było je zastąpić czymś dzisiejszym...





No nic, niecierpliwie czekam na start kampanii na KS OK

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 20:09:30 przez mccnex
1
[#148] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@kempy, post #141

Dwa niezależne fajery można mieć już w basicu ( wersji czysto mechanicznej, bez elektroniki ), to dopłata 2e za drugą wiązkę kabli w rączce

I to jest bardzo dobra wiadomość.


Miałem kiedyś takiego joya:






Od spodu był przełącznik Sega Master System, Amstrad, Atari/Commodore, MSX.

Kiedyś przełączyłem na Sege i drugi przycisk w Turricanie 2 zadziałał.
Tak chyba dowiedziałem się o 2 przyciskach w Amidze.

Wskazówka jest taka, że jeżeli ktoś napotka kłopot z działaniem
w swojej Amidze drugiego guzika w padzie od Sega MegaDrive,
to drugi guzik w padzie od Master System powinien działać
w Amidze.
Nowego pada od Master System chyba nikt nie produkuje
niestety a używane zapewne nie tak dostępne jak od MD.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 20:24:21 przez mmarcin2741
[#149] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mmarcin2741, post #148

mam do chwili obecnej
szeroki uśmiech
1
[#150] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@jhusak, post #131

Hej, a skąd jesteś? Programuję firmware do Unithora Uni-joya i chętnie bym go przetestował, czy działa.
Podobnie USBJoy, przejściówka z DB9 na USB.


No ja też bym potestował, zresztą dyskutuję na ten temat już od dłuższego czasu z UJP... Tak wiem że nie za dużo macie protoypów w wersji USB i może być z tym ciężko. Jestem z północnej Polski z okolic Bydgoszczy, nie wiem skąd Ty jesteś, ale jeśli masz blisko, to mógłbym Cię zaprosić na jakąś kawę czy piwko, a przy okazji potestowalibyśmy na szybko joya. To też by było jakieś wyjście wobec deficytu urządzeń gotowych do wysłania na testy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem