[#31] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #1

Wygląda super - miejmy nadzieje że żywotność będzie taka jak quickshot 2 czyli z 30 lat :)
[#32] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@patapik, post #31

To może być największa wada konstrukcyjna tych joysticków, projektowaliśmy je dla siebie i nie zaimplementowaliśmy "najnowszych technologii" planowania żywotności, może się okazać że przeżyją nawet dłużej niż te 30 lat, zamiast paść w kilka dni po gwarancji jak porządny produkt z 21 wieku i zrobić miejsce dla następnej generacji
2
[#33] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@patapik, post #31

Miałem z komodorkiem 64 dwa quickshot II turbo, oba wytrzy-
maly półtora roku a nawet w decalthony graliśmy.

Quickshot II Turbo na mikroprzełącznikach oraz
Quickjoy MegaStar Junior to dwa najlepsze
joye, jakie miałem do Amigi.
Precyzja działania nie odbiegała
od padów i żaden się nie zepsuł.

Moim zdaniem najważeniejsze w joysticku
jest, żeby odchyły nie były zbyt duże.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 19:50:33 przez mmarcin2741
[#34] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #32

Zawsze możecie stworzyć nową generację :)

Przy okazji - jak wygląda kwestia form wtryskowych? Już je macie, czy dotychczas używaliście jakiegoś druku 3D, i potrzebujecie funduszy z Kickstartera do ich stworzenia?
[#35] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #24

Super, dzięki.
PS wysłałem Wam mejla przez stronę.
[#36] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@_arti, post #35

Niestety nic nie dotarło. Wygląda na to że jest jakiś problem z formularzem na stronie Piszcie bezpośrednio na info@uni-joy.com Dzięki
[#37] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cedrat, post #34

Obecnie drukujemy na drukarkach o dość wysokiej dokładności ( 0,05mm) z materiału który symuluje zachowanie ABSu. Tak, za pomocą Kickstartera chcemy wspomóc uruchomienie produkcji i jednym z elementów są właśnie formy które chcemy wykonać w Polsce.
7
[#38] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #37

Oby się udało…
[#39] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #36

Poszło bezpośrednio OK
[#40] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #37

ile trzeba zebrać jaki koszt form $$$$$$$ i kiedy mniej wiecej ruszacie z akcja
[#41] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #24

Grając w Turricana II po tylu latach ma się wrażenie że gra się w zupełnie nową grę ;)


Wygląda pięknie biorę jedną sztukę nawet bez autof. można się już zapisać szeroki uśmiech jaka jest szacunkowa cena ? interesuje mnie wersja DB9 bez światełek
[#42] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #37

jednym z elementów są właśnie formy które chcemy wykonać w Polsce.

OK Pięknie to brzmi.
Czekam na info o rozpoczęciu zbiórki na Kickstarterze.
[#43] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mike100, post #41

interesuje mnie wersja DB9 bez światełek

Chyba wersja gamingowa ma światełka a normalna
nie ma.
[#44] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@francdt, post #40

ile trzeba zebrać jaki koszt form $$$$$$$ i kiedy mniej wiecej ruszacie z akcja

trudne pytania
wszystko w swoim czasie podamy, jeszcze nie ruszyliśmy z oficjalnymi newsami

interesuje mnie wersja DB9 bez światełek


LED-y RGB będą dostępne jako opcja w wersji customowej ( dla nowych kompów na USB, ale też i dla klasycznych na DB9), w wersji podstawowej "basic" na pewno nie będzie ich.
[#45] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mike100, post #41

Zostaw proszę maila u nas na stonie. Wszystkich zapisanych będziemy informować o kluczowych postępach prac oraz przypomniemy o samej kampanii. Odnośnie ceny - na razie nie mogę za wiele ujawnić, jednak dążymy do tego, aby joy w wersji Basic był przystępny dla typowego retro-pasjonata. Przy okazji zapraszamy wszystkich mających chęć i możliwość przybycia na nadchodzące Krakowskie Retrospekcje, gdzie będzie można własnoręcznie UNITHORa ograć.
[#46] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #45

Czy coś się dzieje w temacie? Minął miesiąc, i cisza…
[#47] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cedrat, post #46

Cześć! Obecnie przerzuciliśmy siły na przygotowanie kampanii (gdzie dopiero zdobywamy doświadczenie). Generalnie wersję Basic w wersji przedprodukcyjnej mamy już ogarniętą. W międzyczasie odkryliśmy BARDZO ciekawe rzeczy związane z hardwarem Amigi i nie zawahamy się ich użyć, więc traktujcie to jako ciszę przed burzą :)
2
[#48] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #47

Ok, ale z rozsądkiem, błagam. Ja chcę tego joysticka używać także z Ultimate64, MiSTerem, a w przyszłości to diabli wiedzą, z czym jeszcze :)
[#49] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cedrat, post #46

Kiedy ruszacie z kikstartem
[#50] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@francdt, post #49

KS chcemy odpalić w okolicach lutego. Wcześniej musimy dopiąć kampanię
marketingową, a Q4 to zły czas na taką zabawę; w grudniu jest najciężej się przebić z reklamą.
1
[#51] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #50

Q4 to zły czas na taką zabawę; w grudniu jest najciężej się przebić z reklamą.


ale w grudniu można sobie zrobić prezent pod choinkę , może wypuście limitowaną przed_serię na święta w ramach beta_testów - marudzę bo mam sobie zrobić prezent na święta
[#52] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mike100, post #51

Na bank biorę dwa, mam nadzieję że projekt wypali bo za cholerne nie mogę się przyzwyczaić do tych arkadowych gniotów. Mam monstera i arcade r - żaden mi się pasi zawsze uzywalem tych "normalnych" typu wolant.. ;)
[#53] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cedrat, post #46

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie, postanowiliśmy (po dogłębnym zbadaniu rynku) wprowadzić szereg zmian konstrukcyjnych w naszym joysticku oraz zoptymalizować produkcję, wykorzystując dostępne podzespoły, aby uczynić ten produkt dostępnym już w te święta! Mikołaj Poniżej link do unboxingu

Wesołych Świąt!

Smiech
4
[#54] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #53

Gdzie wersja PL!
[#55] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Dorian3d, post #54

Oczywiście jest do wyboru w subtitlach. U mnie się odpala defaultowo
[#56] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mike100, post #51

ale w grudniu można sobie zrobić prezent pod choinkę , może wypuście limitowaną przed_serię na święta

Zgodnie z Twoją sugestią wypuściliśmy przed świętami bardzo limitowaną serię, już się nawet pojawiły na znanym portalu aukcyjnym
3
[#57] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cedrat, post #46

Czy coś się dzieje w temacie? Minął miesiąc, i cisza…


Coś się dzieje, jutro o 20:00 będziemy mieli spotkanie na AtariOnline, więc będzie okazja porozmawiać "na żywo"
Mimo że to teren wroga serdecznie zapraszam do udziału
[#58] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #56

Pająk na zdjęciu nie jest przedmiotem aukcji.

OK

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 13:30:28 przez BULI
[#59] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #1

Ładnie wyglądają, ale przydała by się jakaś przejściówka aby można było grać tym samym joyem na Amidze i pc.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 17:48:25 przez QkiZ
[#60] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #56


Zgodnie z Twoją sugestią wypuściliśmy przed świętami bardzo limitowaną serię


Hmm bardzo ekstrawagancki ze tak powiem i w finalnej wersji przydało by się nad jakością pomysleć 😉
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem