kategoria: A1200
[#31] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@snifferman, post #28

Nie pokazuje się wcale pod Win10 ta karta CF 8GB Kingstona. Nie sprawdzałem jeszcze czy jest widoczna w zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami. Także nie sprawdzałem czy da się ją wybrać w WinUAE w zakładce CD & HDD/Add Hard Drive.
Gdyby karta CF 8GB Kingstona/SanDiska byłaby widoczna przez ten czytnik pod Win10 (możliwość sformatowania na FAT32) i następnie A1200 wykryłaby jedną z tych kart z adaptera PCMCIA, to byłoby idealnie.
Wtedy na stałe miałbym podpiętą jedną kartę CF do adaptera V.H2 (jako Master), a przy Slave nie byłoby drugiej karty.
Kopia zapasowa byłaby tylko odczytywana z karty CF 8GB z adaptera PCMCIA - nie musiałbym wtedy rozkręcać A1200. Być może są jakieś limity pojemnościowe kart CF dla adapterów PCMCIA, skoro kartę 1GB wykrywa, a 8GB już nie wykrywa. Jeżeli A1200 jest w stanie wykryć kartę CF 8GB z adaptera PCMCIA, to super. Albo są jakieś limity pojemnościowe dla kart CF (z adaptera PCMCIA) albo niektóre karty CF nie są kompatybilne (z adaptera PCMCIA). Sami dobrze wiecie jak wygląda to w praktyce.
W wolnym czasie sprawdzę jeszcze kartę CF 8GB SanDiska czy jest widoczna pod Win10.
[#32] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #31

Czy ten Kingston na pewno jest sprawny?

Jeśli został sformatowany pod Amigą to normalne, że Windows'y go nie zobaczą jako takiego, ale...
Nie sprawdzałem jeszcze czy jest widoczna w zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami. Także nie sprawdzałem czy da się ją wybrać w WinUAE w zakładce CD & HDD/Add Hard Drive.
Jak Ci radzono, to powinieneś sprawdzić jako pierwsze. Tylko tam można zobaczyć czy karta jest 'widoczna'.

Być może są jakieś limity pojemnościowe kart CF dla adapterów PCMCIA, skoro kartę 1GB wykrywa, a 8GB już nie wykrywa.
To nie jest kwestia ograniczenia pojemności (u mnie działa karta 4GB) tylko kompatybilności kart, a tych do używania w PCMCIA jest bardzo mało. Przykłady: link
[#33] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@AmiClassic, post #32

Ten Kingston teoretycznie jest sprawny, bo na A1200 po uruchomieniu HDToolBox314 wykrywa jego parametry (całkowita pojemność 7624 MB) pokazana w 'Partition Drive'.
Do kopii zapasowej bardziej przydatna będzie dla mnie karta CF 8GB SanDisk.
Wizualnie tak wygląda ta moja karta CF SanDiska:


Zauważ, że na tym powyższym drugim zdjęciu widnieje karta CF 4GB SanDisk, a ja posiadam dokładnie taką samą wizualnie, ale 8GB. Na tym powyższym zdjęciu jest pokazane, że ta 4GB działa na A1200 w adapterze PCMCIA.
Ciekawe czy ta moja 8GB (wizualnie taka sama) - będzie widoczna na tej mojej A1200 z adaptera PCMCIA... W wolnym czasie będę testował tego swojego SanDiska 8GB.

Jak myślisz, czy ta moja karta CF 8GB SanDiska będzie widoczna na A1200 z adaptera PCMCIA ?
[#34] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #33

Jak myślisz, czy ta moja karta CF 8GB SanDiska będzie widoczna na A1200 z adaptera PCMCIA ?

A dlaczego po prostu nie sprawdzisz? Tak czytam ten wątek jak i poprzedni i faktycznie widzę że kręcisz się w kółko zamiast posłuchać i spróbować zrobić to co Ci już wiele osób radziło...
[#35] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #33

Jak myślisz, czy ta moja karta CF 8GB SanDiska będzie widoczna na A1200 z adaptera PCMCIA ?
Nie będzie widoczna bo miałem taką i u mnie działała tylko na IDE. Ja do PCMCIA mam właśnie tego 4GB Sandiska ze zdjęcia. Z kilkunastu kart które sprawdziłem (różnych firm, o różnych pojemnościach) w PCMCIA widoczny u mnie jest tylko ten Sandisk 4GB i Kingstony tej serii:
[#36] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@nostrum666, post #34

Dzisiaj wieczorem miałbym czas sprawdzić tą 8GB i przekonałbym się czy będzie widoczna w PCMCIA. Forumowicz 'AmiClassic' podpowiedział mi, że ta 8GB działa tylko na IDE (u mnie też działa na IDE w adapterze V.H2). Niestety nie będzie widoczna w PCMCIA - wg. tego forumowicza. Sam widzisz, że niewiele kart CF jest widocznych w PCMCIA (w tej kwestii nie jest idealnie).
[#37] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@AmiClassic, post #32

Dzięki za podanie linka odnośnie kompatybilności poszczególnych kart CF na Amidze.
Szkoda, że prawie te wszystkie podane karty CF w PCMCIA są kompatybilne do 4GB.
[#38] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #36

Sam widzisz, że niewiele kart CF jest widocznych w PCMCIA (w tej kwestii nie jest idealnie).

Ty chyba naprawdę nie umiesz albo nie chcesz czytać, tego co ci wszyscy tutaj napisali. Poproś kogoś o przeczytanie tego Tobie na głos, albo wklej sobie do google i naciśnij głośniczek.

tutaj masz linki do opcji SD na PCMCIA. U mnie takie rozwiązanie działa... po co ja to piszę kolejny raz?
Szkoda mojego czasu....
Popracuj nad komunikacją. Może jakieś leki, albo schorzenie zaburza Twoją koncentrację? Może poproś kogoś z otoczenia o pomoc?


Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 14:40:18 przez snifferman
[#39] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #36

A ja nadal widzę dużo słów a mało czynów. Co z tego że ktoś mówi że coś nie działa. A może u Ciebie będzie działało? Amigi bywają kapryśne. Najprościej jest wziąć i sprawdzić samemu rozwiewajac w ten sposób wszelkie wątpliwości.
[#40] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #37

Ta lista kompatybilności to tylko naście kart, więc jest to średnio miarodajne, bo trzeba byłoby każdą sprawdzać w różnych konfiguracjach i warunkach. Odnośnie PCMCIA to nie tylko karty mogą być niekompatybilne ale i adaptery. Miałem jeden który nie działał z Amigą.
[#41] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@snifferman, post #38

Dokładnie tak jak piszesz, praktycznie każda karta SD działa w takim adapterze SD-FC na PCMCIA, testowałem różne 8 i 16GB i nie spotkałem jeszcze takiej, która nie działała... Większych nie testowałem bo pod PCMCiA nie widziałem takiej potrzeby.

Myślę, że autor dostał już rozwiązanie (gotowe i proste) w każdym aspekcie, którego potrzebował, a dalej brnie w siódmą rundę rozważań...

krzysiekp41 - zrób tak jak Ci radzimy i wszystko będzie działać:)
[#42] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #37

No tak. Niewiele modeli kart cf działa w złączu pcmcia, trzeba o tym pamiętać.

Tu jest lista kompatybilności:
ide/pcmcia karty cf co działa
[#43] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@nostrum666, post #39

Dokładnie.
Kolejny watek z cyklu chciałabym, a boje się.
Weź te karty i stawiaj ten system, bo uśniemy. Kolejna brazylijska telenowela na 200 postów.
Nic tylko ten napisał to, a ten tamto, a szwagier jeszcze co innego.

PSF3
1
[#44] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@Splavinho, post #41

W PCMCIA testowałem kartę SD 128GB i działa. Podobno są adaptery CF-SD które nie działają z Amigą. U mnie działa.

Dodatkowo w SD-IDE nie miałem problemów z kartami 64GB. 128GB nie widziało mi w IDE, ale jak można wyczytać w tym wątku, komuś działa. Będę miał inne karty, to sprawdzę.

Pisałem o tym wcześniej Krzyśkowi, ale on woli ciągnąć dyskusję i "iść swoją drogą"
[#45] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@snifferman, post #44

Też zakładałem, że większe powinny działać, ale sam nie miałem potrzeby korzystania z większych pojemności poprzez PCMCIA.

Też słyszałem, że są takie adaptery CF-SD, które nie działają - ja mam dwa takie czarne jak na zdjęciu w tym wątku. Działają bezbłędnie i poprzez PCMCIA i w adapterze IDE-CF. Kupiłem też przed chwilą ten czerwony z Twojego linku, zobaczę jak on będzie działał u mnie, zawsze jakiś rezerwowy pod ręką się przyda.

No dokładnie, wszystkie odpowiedź Krzysiek dostał na tacy, wystarczy zastosować w praktyce :)
[#46] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@snifferman, post #38

Po pierwsze:
Nie wpieprzaj się między wódkę a zakąskę, bo nie prosiłem ciebie tutaj o porady! Gdybyś był kulturalniejszy i inteligentniejszy, to nie musiałbyś się na tym forum wywyższać. Przecież ja się jasno wyraziłem, że z dysku HDD 3,5" przeszedłem na karty CF. Gdy A1200 wyciągnąłem z piwnicy po 15 latach, to wcześniej nie miałem do czynienia z kartami CF, tylko z dyskami HDD 3,5". W tej sytuacji nie musiałem znać się na filesystemach takich jak: PFS albo SFS. Skoro nabyłem tylko karty CF + adapter PCMCIA do nich, to już nie interesują mnie karty SD. Gdyby karty CF były kiepskimi nośnikami pamięci dla Amig, to ponad 90% tutejszych forumowiczów (amigowców) polecałoby mi tylko karty SD. Ogólnie jestem zadowolony z tych kart CF i wystarczą mi takie nośniki pamięci.
Moja niezawodna intuicja podpowiada mi, że jesteś zarozumiały, małostkowy i masz bardzo wysokie mniemanie o sobie.

Po drugie:
Nie biorę żadnych leków, bo jestem zdrowy na umyśle. Nie mam żadnych schorzeń. Moja niezawodna intuicja podpowiada mi, że to bardziej z tobą jest problem. Znam się dobrze na ludziach, bo nie z jednego pieca chleb jadłem. Należysz do tych polaczków z kompleksami, którzy swoje wady przerzucają na innych, aby lepiej się poczuć. Być może tak postępują psychopaci albo socjopaci - psychiatra powinien to ocenić. Wcale bym się nie zdziwił, jeżeli masz rentę na głowę albo dysponujesz żółtymi papierami - na jedno wychodzi. Ja NIGDY nikogo nie obrażam w internecie z błahych powodów, bo mam w sobie chociaż trochę empatii.

Po trzecie:
Skoro jesteś taki inteligentny amigowiec, to doprowadź do porządku grę "Testament" typu FPS. Na procku 68040 nie słychać dźwięku podczas grania. Na wolniejszych prockach (68020/68030) - słychać dźwięk podczas grania. Prośba - nie posługuj się pomocą kumatych amigowców na tym forum, tylko sam to ogarnij. Skoro jesteś zarozumiały, to powinieneś być wszystko wiedzący. Gdy to ogarniesz, zapewniam cię, że pochwalę ciebie.

Po czwarte:
Na ten moment - wypi*rdalaj z moich postów!
[#47] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #46

Uważam że tym postem pokazałeś że szkoda czasu na jakieś porady czy wsparcie. Już nie pierwszy raz masz podane wszystko na tacy a nadal nie wyciągasz wniosków. Prosiłeś o pomoc ale nie zastrzegałeś że ktoś ma się nie udzielać więc zaleciało trochę ignorancją i hipokryzją z Twojej strony. Określenie "polaczek" jest według mnie poniżej krytyki tak więc jeżeli sam wiesz lepiej to po co pytasz? Ja już dość poczytałem. Szkoda mojego czasu. Życzę powodzenia.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 00:08:27 przez nostrum666
5
[#48] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@nostrum666, post #47

Nie proszę się nikogo o porady. Odpiszą - dobrze, nie odpiszą - to trudno. W dzisiejszych czasach inni chwalą tylko chamstwo, arogancję i obłudę. Ja nie jestem hipokrytą, ja jestem szczery (tego nie docenia zepsute społeczeństwo). Jeżeli jesteś kumaty, to wyłapiesz między wierszami o co mi chodzi. Ja nie po to założyłem konto na tym forum, aby wchodzić z kimkolwiek w konflikty. Forum powinno służyć do tego, aby pomagać innym. Jeżeli ktoś ma być bezczelny, to niech się nie udziela i tyle. Przepraszam Was wszystkich, że udzieliłem zbyt dużo swoich postów w pierwszym temacie - dotyczącym wykrycia dysku HDD 8GB 3,5" + karty CF 8GB przez A1200. Jeden z wielu problemów w PL polega na tym, że dużo osób robi sobie dziary (tatuaże) - bo takie są nowoczesne trendy i trzeba wyrazić swoją "osobowość" - TFU. Dużo naszych rodaków zapomniało o tym, że ukraińcy gardzą Polakami, ale im pomagają. W czasie II wojny światowej ukraińcy jako banderowcy współpracowali z hitlerem i bestialsko mordowali Polaków. Niestety wielu naszych rodaków nie bierze historii pod uwagę. Ja świata nie zmienię i mam wyj*bane na głupich ludzi!
[#49] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #48

Czy moderator mógłby się zająć wspaniałymi i kulturalnymi postami #46 i #48?
3
[#50] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@Jacques, post #49

A nie lepiej się wyluzować i skoro jesteśmy w klimacie retro zapuścić
retro muzę, np. płyta Porucznik Borewicz na Dancingu? szeroki uśmiech

[#51] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@nostrum666, post #47

Uważam że tym postem pokazałeś że szkoda czasu na jakieś porady czy wsparcie. Już nie pierwszy raz masz podane wszystko na tacy a nadal nie wyciągasz wniosków. Prosiłeś o pomoc ale nie zastrzegałeś że ktoś ma się nie udzielać więc zaleciało trochę ignorancją i hipokryzją z Twojej strony. Określenie "polaczek" jest według mnie poniżej krytyki tak więc jeżeli sam wiesz lepiej to po co pytasz? Ja już dość poczytałem. Szkoda mojego czasu. Życzę powodzenia.


Dokładnie, myślę tak samo. Przy takiej pogardzie autora tych wypocin do ludzi, którzy mu pomagają, też podziękuję za udział w tym wątku. Tekstów o "polaczkach" i "banderowcach" też nie życzę sobie czytać, zapraszam autora na forum Russia Today, tam będzie bardziej odpowiednie miejsce na te rozważania. Tyle ode mnie, żegnam autora.
2
[#52] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@Jacques, post #49

Nie wiem czy zauważyłeś, ale obrażano mnie w poście #38. Szkoda, że o tym nie wspomniałeś.
[#53] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@Splavinho, post #51

Ja ogólnie nie gardzę ludźmi, tylko nie przepadam tutaj za jednym forumowiczem (jest arogancki), więc nie generalizuj. Z upływem czasu dochodzę do wniosku, że tu na forum jest jedna klika - towarzystwo wzajemnej adoracji. Obym się mylił.
[#54] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #48

Gdybyś poprzestał na obiecanych 5 postach...
Niestety te dwa posty eliminują Cię z poważnej dyskusji.
Dużo naszych rodaków zapomniało o tym, że ukraińcy gardzą Polakami, ale im pomagają. W czasie II wojny światowej ukraińcy jako banderowcy współpracowali z hitlerem i bestialsko mordowali Polaków. Niestety wielu naszych rodaków nie bierze historii pod uwagę.
Historia ma to do siebie, że nie stoi w miejscu. Minęło pokolenie, a Ty nie zauważyłeś, że świat się zmienił. Myślisz, że Putler mści się za nas?
Wyszedłeś na ignoranta i ruskiego trola.
3
[#55] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #53

Ten użytkownik się prawdopodobnie w końcu zdenerwował, bo temat wałkowania tego samego jest ostatnimi czasy wszechobecne. Przeczytałem Twoje posty w tym wątku specjalnie i widzę tylko ruch, ale nie widzę działania. Sprawdź to co masz i dopiero pytaj się dalej, żeby było z czym pracować, bo czytając w kółko "ten powiedział, że działa, tamten powiedział, że nie zadziała, a jak wy myślicie, czy zadziała" można odnieść wrażenie, że nie bierzesz pod uwagę tego co jest napisane.

"W czasie II wojny światowej ukraińcy jako banderowcy współpracowali z hitlerem i bestialsko mordowali Polaków. Niestety wielu naszych rodaków nie bierze historii pod uwagę."


Bo nie mają klapek na oczach i myślą trzeźwo, przez taką krótkowzroczność były m.in. polowania na czarownice, ale jeśli sam nie miałbyś przeciwko, by cała twoja rodzina była gnębiona przez generacje za grzechy przodków albo samego państwa, to ok (w przeciwnym razie byłbyś hipokrytą, a zakładam, że nim nie jesteś).


A w kwestii tematu, filesystem nie ma na to wpływu, czy karta zostanie wykryta, bo on jest odczytywany z dysku, a żeby coś odczytać z dysku, to dysk musi być wykryty.

PFS3AIO jest obecnie najpopularniejszym filesystemem, ale trzeba mieć przynajmniej 2MB pamięci, bo używa więcej pamięci niż reszta w zamian za całkiem sprawne działanie. Nie sprawia problemów, a jeśli sprawia, to raczej z powodów sprzętowych (pechowa konfiguracja sprzętu).

W kwestii wykrywania kart, jak nie sprawdzisz, nie będziesz wiedział, na przestrzeni lat widziałem posty dotyczące różnych kart i te same kart u jednych działały w PCMCIA, u innych nie działały, jednemu karta CF nie działała w PCMCIA w A600, a w A1200 na odwrót, nie działała na IDE. Jeśli HDTOOLBOX ją wykrył, to Amiga ją wykrywa, a na PC jak nie będzie na niej PCtowej partycji, to jej nie wykryje, choć powinien pojawić się komunikat z zapytaniem o formatowanie tej karty (tandetne czytniki też się zdarzają).

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 11:17:49 przez san_u
[#56] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@tukinem, post #30

Dzięki.
[#57] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@nostrum666, post #39

Mimo to, w wolnym czasie sprawdzę na A1200 czy ta karta CF 8GB SanDiska będzie w efekcie widoczna w adapterze PCMCIA. Czasami cuda się zdarzają.
[#58] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@Splavinho, post #41

Dzięki za cenne wskazówki.
W wolnym czasie będę z tym działał, bo mam też wiele innych spraw na głowie. Na forum spędzam tu może 5-10% wolnego czasu, reszta to siedzenie przy A1200 i dużo innych spraw (praca).
Gdy to wszystko przetestuję, dam tutaj znać.
W takim razie ten temat dotyczący filesystemów na Amigę - uważam za zamknięty.
[#59] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #58

Jak zaczynałem formatować dyski do Amigi, to nie wiedziałem
nic o amigowych systemach plików, więc zostawiłem
default, chyba ffs - fast file system? działa ok, nic nie ruszam.

Najstarszy system plików to bodajże ofs - original file system.
Ten znowu trzeba ustawić, żeby działał wb1.3 z hdd.
Kurczę, trzeba się doszkolić w tym.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 13:39:32 przez mmarcin2741
[#60] Re: Jaki jest najbardziej odpowiedni filesystem do obsługi kart CF ?

@krzysiekp41, post #48

Nie proszę się nikogo o porady. Odpiszą - dobrze, nie odpiszą - to trudno. W dzisiejszych czasach inni chwalą tylko chamstwo, arogancję i obłudę.

Nie czytałem całego wątku choć po kilku postach można się zorientować o co chodzi natomiast to co napisałeś.. czy raczej to co wyszło z Twoich ostatnich postów daje obraz Twojej osoby. Ja powiem tak... jak mawiał Anioł w Alternatywach 4... "mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało" i nie piszę tego uważając, że jesteś głupi, bynajmniej, natomiast radziłbym abyś nie szedł tą drogą bo momentalnie popalisz wszystkie mosty i nikt Ci nie będzie chciał pomagać i przy Twoim nicku będzie widnieć niesławne "ignorowany przez xx osób". Piszesz o tym, że forum jest od pomagania innym... założyłeś wątek, ludzie się rzucili aby Ci pomóc, napisali mnóstwo postów, Ty jeszcze więcej ale ostatnimi postami, zraziłeś ich do siebie. To tak nie działa. Chcesz pomocy to pozwól sobie pomóc i wykaż odrobinę dobrej woli, opisz problem, napisz co robiłeś i jaki to przynosiło skutek a jeśli ktoś Ci podsunie jakiś pomysł, sugestię, postaraj się to zrobić i napisać jaki to dało efekt, wtedy okażesz szacunek tym którzy próbują Ci pomóc i docenisz (mam nadzieję) ich chęci. Ja dalej czytać tego wątku nie zamierzam bo wg mnie nie warto ale mam nadzieję, że wyciągniesz wnioski z tego co Ci ludzie napisali...

A co do opisywanego problemu to nie jest to nic nowego, że jakaś karta pamięci nie jest wykrywana w Amidze albo zakładasz partycje ale po zapisaniu nie są one widoczne, itd. Ja musiałem instalować system pod winuae na pececie a potem obraz tego dysku odtworzyć na karcie CF i dopiero przełożyć do Amigi, inaczej nie dało rady a przeczytałem z pięć różnych poradników i wiele postów na forach.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 14:01:17 przez Madman
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem