[#91] Re: Ojciec Lemmingów czyli PiStorm vs 68060

@ZbyniuR, post #89

Sa jeszcze inne programy testujace wydajnosc CPU i calego sprzetu. Jak program testujacy szybkosc kopiowania do chip ramu, wtedy od razu mozna sobie wyliczyc maksymalne FPS-y (gier i dem) dla danej konfiguracji. Program kopiujacy z fastu do fastu, gdzie od razu wiadomo jaka maksymalna wydajnosc ma dany procesor. No i Gunnar napisal jeszcze jeden program bodaj testujacy skoki i cache, powinien byc na Aminecie ze zrodlami, tak ze kazdy moze go dodatkowo skompilowac na swoj procesor.
[#92] Re: Ojciec Lemmingów czyli PiStorm vs 68060

@snifferman, post #83

Ja mam Blizzarda 1230/50/50 z 32mb i właśnie kupiłem PiStorma. Taki kaprys miałem i sam zobaczę czy będę z tego zakupu zadowolony. Nie ma jak to przekonać się o czymś na własnej skórze. Pozdrawiam.


Ostatnia aktualizacja: 21.12.2023 16:48:17 przez luzik
1
[#93] Re: Ojciec Lemmingów czyli PiStorm vs 68060

@luzik, post #92

Na początku potraktuj Pistorma z EMU68 tak samo jak Blizzarda.
Porównaj wydajność i kompatybilność.
Dopiero potem "dołącz" resztę co udostepnia. Czyli szybki dysk i karta graficzna.
1
[#94] Re: Ojciec Lemmingów czyli PiStorm vs 68060

@Norbert, post #93

Jestem bardzo ciekawy. Na razie czekam na przesyłkę, później posprawdzam, potestuję.
[#95] Re: Ojciec Lemmingów czyli PiStorm vs 68060

@Norbert, post #93

W sumie jak na tyle czasu co miałem to na razie wgrałem wg instrukcji na kartę którą dostałem z Pistormem to co pisze producent. mam 360mb pamięci RAM a gry 3D na pełnym ekranie na najwyższych detalach chodzą super. Co do kompatybilności na razie problemów nie zauważyłem. Jestem w stałym kontakcie z producentem, bardzo szybko i chętnie odpowiada. Zadałem też mu kilka pytań m.in. o podłączenie tv przez złącze HDMI gdzie ja korzystam z monitora PC i Indivision, więc HDMI nie jest mi potrzebne. Również pytałem o złącze USB. Mam nadzieję że komuś się to przyda.

> 1. Mam podłączoną Amigę do monitora PC poprzez Indivision MK2 i DVI. System 3.9 mam zainstalowany na karcie CF poprzez IDE. Nie potrzebuję zatem instalowania systemu. Czy w moim przypadku potrzebuję robić coś takiego jak jest tu opisane? - Setting up Picasso96 with Emu68.
Tylko w przypadku jeśli Pan chce korzystac z HDMI jako wysjscie wysokiej rozdzielczosci pod systemem (obecnie gry/dema i tak beda pracowały na złączu tylko i wyłącznie RGB Video) wkrótce bedzie mozliwosc przesyłać obraz z RGB Video na HDMI.

> 2. Czy złącze USB jest w moim Pistorm jest aktywne? Nie działa żadna myszka na usb ani nie jest widziany "paluch" usb. Nie wiem o co chodzi.
W żądnym Pisotrm USB nie jest jeszcze aktywne, teraz autor dodaje WiFi następnie LAN/USB i SSD na NvME

> Jakie dodatkowe możliwości daje mi adapter CM4 gdy go dokupię i ile będę musiał za niego zapłacić razem z aktywnym chłodzeniem?
Wyprowadzenie złącz w miejscu Expansion port, 1700MiPS wydjnosci 1/2 lub 8GB pamieci FAST, koszt zaleza od wersji CM4 w najtanszej wersji adapter CM4+ moduł CM4 około 520 zł, po weekndzie aktualizujemy ceny wiec sie zmieni na pewno i ciezko mi teraz okreslic jak to bedzie dziś wyglądąło.

A Miksol potestował to wystko : https://www.youtube.com/watch?v=6fPmaR5u1aY. Może się to komuś przyda.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2024 15:14:12 przez luzik
[#96] Re: Ojciec Lemmingów czyli PiStorm vs 68060

@luzik, post #95

> 1. Mam podłączoną Amigę do monitora PC poprzez Indivision MK2 i DVI. System 3.9 mam zainstalowany na karcie CF poprzez IDE. Nie potrzebuję zatem instalowania systemu. Czy w moim przypadku potrzebuję robić coś takiego jak jest tu opisane? - Setting up Picasso96 with Emu68.
Tylko w przypadku jeśli Pan chce korzystac z HDMI jako wysjscie wysokiej rozdzielczosci pod systemem (obecnie gry/dema i tak beda pracowały na złączu tylko i wyłącznie RGB Video) wkrótce bedzie mozliwosc przesyłać obraz z RGB Video na HDMI

Czyli co?
Masz możliwość używania szybkiego dysku (karta SD na RPi) i Ty mimo tego nadal używasz wolnego CF.
Masz możliwości używania Workbencha w wysokiej rozdzielczości i głębi kolorów, ale nadal używasz AGA.
Dziwne.
Nie musisz czekać na możliwość przepuszczenia RGB poprzez HDMI na RPi.
Masz AGA na DVI. Dzięki tego że P96 jest na HDMI przy pomocy przełącznika HDMI (zewnętrznego) możesz miec już teraz mieszanie dwóch sygnałów na jednym monitorze.

Gierki i dema, programy (emulatory) działające na karcie graficznej też dostaną przyspieszenie.

Pomysł nad tym

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2024 22:45:20 przez Norbert
1
[#97] Re: Ojciec Lemmingów czyli PiStorm vs 68060

@Norbert, post #96

No tak, Nadal nic nie zmieniłem jeśli chodzi o monitor PC ze współpracą z Indivision MK2. Czyli to do odstawki i tv ze złączem hdmi to będzie to? Na razie Amiga dostała kopa i tyle. Powinienem zrezygnować wg Ciebie z mojego dotychczasowego rozwiązania i dać sobie spokój z pecetowym monitorem i Indivision?
[#98] Re: Ojciec Lemmingów czyli PiStorm vs 68060

@luzik, post #97

No nie.
Masz wyjścia AGA poprzez Indivision MK2 (DVI), a kartę graficzną w EMU68 poprzez HDMI.
Masz dwa sygnału które możesz bez problemy wyświetlić na swoim monitorze pecetowym.
Workbencha i inne rzeczy systemowe możesz poprzez wyjście HDMI z RPi, a resztę poprzez MK2 i DVI.
Teraz tylko kwestia jak te sygnały podłączyć do jednego monitora.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem