[#61] Re: A3000T uruchamianie po latach

@miau, post #60

Ta cena jest znacznie zawyżona, ale trzeba przyznać że jest to oryginalna i najlepsza wtedy pamięć jaka była dostępna, i ktoś kiedyś zapłacił za nią jeszcze więcej niż teraz op chce.
3000T nie były sprzedawane bez fastu, i musiało tam byc minimum 8 MB.
Mozesz zamówić tańszy zamiennik, ewentualnie poluj na dokładnie takie jak były instalowane przez C=
Tak, jeżeli masz CB MK2 to i tak wszystko leci najpierw przez pamięć na karcie CPU.
[#62] Re: A3000T uruchamianie po latach

@Ralpheeck, post #61

Kupię te zamienniki, widzę że wielkość się zgadza, nie wiem jaką szybkość dostępu miały te oryginalne, ale ma to chyba mniejsze znaczenie jeśli pamięć i tak będzie miała niższy priorytet od tej w MKIII. Dzięki!
[#63] Re: A3000T uruchamianie po latach

@miau, post #62

Wczoraj rozbierałem swój zasilacz. Przywróciłem właściwy kierunek powietrza na wywiew, bo długo miałem nawiew. Wymiana na Noctua się nie udała - ma jeden kabelek za dużo. Trzeba poszukać wersji na dwa kable...
[#64] Re: A3000T uruchamianie po latach

@Rafał A-3000, post #63

Jeden odcinasz i po temacie, zostawiasz 12v czerwony i gnd czarny
[#65] Re: A3000T uruchamianie po latach

@Bartek2075, post #64

Do czego więc jest przy normalnej pracy trzeci kabel? Tryb wolnych obrotów?
[#66] Re: A3000T uruchamianie po latach

@Rafał A-3000, post #65

Na 100% nwm ale wydaje mi się że odpowiada właśnie za regulacje obrotów
[#67] Re: A3000T uruchamianie po latach

@Bartek2075, post #66

Obroty regulujesz napięciem. Trzeci służy do czytania RPM(obroty na minutę).
1
[#68] Re: A3000T uruchamianie po latach

@miau, post #60

Nic pilnego w każdym razie, bardziej daje się tu we znaki nieuzasadnione pragnienie wyposażenia tej Amigi "na maksa" niż jakiekolwiek praktyczne uzasadnienie :P


Obsadź jej pełne 16 mb tymi chipami które zalinkowalem. Należy się 3000T jak psu micha :)
Obsadzasz najpierw jeden bank (8 zipow), i sprawdzasz czy nie wywala ci jakiegoś koloru. I wtedy następny 8 na bank etc.
Zamów sobie kilka chipow extra, w razie gdybyś cos źle wsadził lub któryś był wadliwy.
[#69] Re: A3000T uruchamianie po latach

@Ralpheeck, post #68

Okej, dzięki jak zwykle... Koszyk gotowy, ale zanim zamówię, zna ktoś europejskie źródło? Mouser tego nie ma (a przynajmniej nie znalazłem).
[#70] Re: A3000T uruchamianie po latach

@miau, post #69

Wątpię. Ja z tamtąd już kilka razy brałem, podobnie jak połowa ludzi na eab :)
Zapytaj tutaj, może ktoś chce dodać do swojej 3000d fastu, to byś więcej wziął.
[#71] Re: A3000T uruchamianie po latach

@Ralpheeck, post #70

Bardzo dobry pomysł. Założyłem listę tutaj, jeśli ktoś chce się dopisać.
[#72] Re: A3000T uruchamianie po latach

@miau, post #71

Filmik gotowy, zapraszam do oglądania. Jest w języku angielskim, a nad napisami polskim pracuję w tej chwili, powinny się pojawiać stopniowo.

Dziękuję XTD za świetny podkład muzyczny, szacunek dla Szymona Goska za pięknie wykonany bracket do napędów, no i dziękuję Wam wszystkim za inspirację, nieugięte napominanie "kiedy ten filmik?" :) oraz za cenne uwagi w tym wątku, w innych, i na priva.

7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem