[#1] Kupię Amigę !
Witam :)
JEstem Miłosz, 20 latek, Opole.
Miałem kiedyś Amisię pińcet ... Ale (wtedy młody i głupi) oddałem kuzynce, która Bóg wie co zrobiła z moim sprzętem. I teraz chciałbym kupić AMigę właśnie. Moglibyście koledzy i koleżanki drodzy doradzić (korzystając np z Allegro, bądź z tego, że sami macie coś do sprzedania) co kupić ? Amigę 500 ? Czy może 1200 ?

Grałem sobie w giereczki na PC przez emulator ale to nie to samo ... Nie ma tego dźwięku, tych dżojstików ... Można gdzieś w okolicach opola kupić owy sprzęt ?
[#2] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #1

Napisz do czego tego klasyka potrzebujesz przede wszystkim.

[#3] Re: Kupię Amigę !

@GumBoy, post #2

Do gier :) Po prostu ... Lotus 3, Super Frog, Fire Force .... mmmm :)

np takie aukcje mi sie podobają:
http://allegro.pl/item560114798_amiga_500_plus_z_wyposazeniem.html#gallery

http://allegro.pl/item557255315_komputer_amiga_dyskietki_i_pamiec.html#gallery


Szukam pełnego zestawu najlepiej ...
Stacja, kable, monitor, gry :D


Da się łatwo adfki nagrać tak, żeby amiga je odtwarzała ?

Słucham chętnie waszych porad dot. kupna owego zestawu :)
[#4] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #3

bloodmanpl napisał(a):

> Do gier :) Po prostu ... Lotus 3, Super Frog, Fire Force ....
> mmmm :)

Dwie możliwości. A500 i zabawa z dyskietkami, bądź A1200, HDD i pakiet WHDLoad.

> Szukam pełnego zestawu najlepiej ...
> Stacja, kable, monitor, gry :D

Stacja jest wbudowana. Monitor to PAL zwykły. W ostateczności możesz do TV podłączyć.

> Da się łatwo adfki nagrać tak, żeby amiga je odtwarzała ?

Da się. Ale nie na PC.

[#5] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #3

Jak chcesz sie bawic ADF'ami to tylko amiga z PCMCIA i do tego czytnik kart CF . Amiga 1200 bedzie najlepszym rozwiazaniem . Jest jeszcze Amiga 600 po wlozeniu przelacznika kickstart masz Amige 500 i 600 w jednym :D

[#6] Re: Kupię Amigę !

@PrzemasIII, post #5

Tzn ja chętnie pobawię się z dyskietkami :)
A dałoby radę podłączyć do monitora CRT albo LCD ?

Hmm... Któraś z tych aukcji jest opłacalna ? Nie macie może kumpli którzy by opchnęli sprzęt ?
[#7] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #3

Gorąco polecam kupić Amigę 1200 w wieży z twardym dyskiem, CD-ROMem i Scandoublerem i ewentualnie kartą turbo. Twardy dysk znakomicie ułatwi Ci pracę z komputerem, CD-ROM umożliwi np. kopiowanie danych z PC i korzystanie z programów zapisanych na płytkach. Scandoubler jest konieczny byś mógł ten sprzęt podłączyć do monitora LCD (zamiast telewizora) i grać na nim w wymienione gry. Karta turbo da Ci dostęp do nowszych, bardziej wymagających gier.

[#8] Re: Kupię Amigę !

@Minniat, post #7

Ale to już będzie pewnie drogie :) JA bym chciał przeznaczyć tak do 200 zł myślę na całość. po prostu na zasadzie rodzynka pograć sobie czasem w coś na amidze ... Miałem 500tkę ale wtedy to nie wiedziałem, że są lepsze i gorsze amigi :) hehe
[#9] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #8

Amiga 1200 w wieży z wewnętrznym scandoublerem umożliwi Ci granie na monitorze CRT lub LCD. To jest bardzo ważne, chyba że użyjesz telewizora. Jest jeszcze zewnętrzny scandoubler ale go odradzam.

[#10] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #1

Mozesz tez kupic amige Cd32, zgrac iso 222, 444 i 888 skladanki gier, wypalic na plycie i ciurac do upadlego. Joye amigowe pasuja, klawierke tez mozna od czasu do czasu dostac, chyba ze przelotke zalapiesz to od pc pasuje, przelotka na myszke ps2 tez coraz czesciej jest.

[#11] Re: Kupię Amigę !

@Minniat, post #7

Minniat napisał(a):

> Gorąco polecam kupić Amigę 1200 w wieży z twardym dyskiem,
> CD-ROMem i Scandoublerem i ewentualnie kartą turbo.

Po co mu wieża i CD-ROM? To dodatkowe zbędne koszty. Karta turbo również. Bez tego zestaw kupi o połowę taniej (jak nie więcej), a dalej będzie bezproblemowo grał w gierki z A500.

> wymienione gry. Karta turbo da Ci dostęp do nowszych, bardziej
> wymagających gier.

Ale on chce zapewne grać w gry z A500. W zupełności jakieś rozszerzenie 8MB FAST mu wystarczy. Są za grosze dostępne, albo kupi w zestawie.

[#12] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #6

to bys musial miec specjalny monitor tez z pal i ntsc tu sa http://lcdtft.com/

[#13] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #1

a1200+4mb fast ram+whdload

[#14] Re: Kupię Amigę !

@Koyot1222, post #10

dokladnie jak do grania to CD32 jest miodzio
http://www.back2roots.org/CDs/Games//20/



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2009 20:30:27
[#15] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #8

Tu znalazłem tanią Amigę w wieży (wieża D-BOX, całkiem nowa):

http://www.allegro.pl/item559462201_amiga_1200_tower_tanio.html

Ten konwerter SVGA to chyba scandoubler, ale lepiej się upewnij.



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2009 20:35:54
[#16] Re: Kupię Amigę !

@Minniat, post #7

Jezu, jakim scandoublerem?! Ten gadżet kosztuje tyle samo, co cała Amiga w przyzwoitej konfiguracji i nie gwarantuje sukcesu (nie każdy monitor LCD dobrze pracuje przy odświeżaniu 50 Hz). Wyłącznie do gier najlepszy jest duuuży telewizor, podpięty przez kabel Amiga-->Euro, co zapewnia porządną jakość obrazu. Jeśli telewizor jest LCD, to nawet problem nadprogramowego zmęczenia oczu odpada.

A jeśli chodzi o konfig: A1200 z rozszerzeniem fast jest wystarczająca (do Dooma i Quake kolega i tak ma PC). Do tego dysk 4GB lub mniejszy i jakiś stary cedek, np. x4, żeby niepotrzebnie nie hałasował. Dwa ostatnie elementy są obecnie dostępne praktycznie za darmo. Tower ssie, zabija klimat i nadaje Amidze wygląd peceta sprzed dekady - osobiście polecam pozostać przy standardowej obudowie. Napędy na taśmie wyprowadzonej przez dziurę to przecież część folkloru. ;)
[#17] Re: Kupię Amigę !

@Minniat, post #15

Ja myślę, że zostanę przy 500 ... Coś za 150-200 zł z monitorem, okablowaniem ... Mile widziane gry :)
[#18] Re: Kupię Amigę !

@Minniat, post #15

Ten konwerter SVGA to chyba scandoubler, ale lepiej się upewnij.

Może to być również zwykła przejściówka Amiga-(S)VGA do monitora PC

[#19] Re: Kupię Amigę !

@Daclaw, post #16

Tanio można dostać lcdeka z s-video i vga który obsługuje tryby Amigi(ja swój kupiłem za 80 zl z przesyłką).

P.S. za 200 zl szałowego sprzętu nie kupisz, ale za 250-300 pewnie tak.
P.S.2 Mam na sprzedaż monitorek Philipsa, bialutki, z naklejkami z tyłu, cała klapka, ładnie świeci, 50zl.

[#20] Re: Kupię Amigę !

@arti4-92, post #19

Fei ma do oddania monitor, więc nie kupuj od Artiego :)

[#21] Re: Kupię Amigę !

@GumBoy, post #20

ciiii :P

[#22] Re: Kupię Amigę !

@arti4-92, post #19

LCD za 80zl? A mozesz zdradzic co to za cudo? I gdzie nabyles?

[#23] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #3

bloodmanpl napisał(a):

>
>
> Da się łatwo adfki nagrać tak, żeby amiga je odtwarzała ?
>

Bez problemu, wystarczy Catweasel, nagrywasz na PC-towej stacji, uruchamiasz na prawdziwej Amidze i voila :)
[#24] Re: Kupię Amigę !

@archie, post #23

archie napisał(a):

>Bez problemu, wystarczy Catweasel, nagrywasz na PC-towej
>stacji, uruchamiasz na prawdziwej Amidze i voila :)



tiaa, tylko że Catweasel to zdaje się trochę drożej wyjdzie niż te 200-250 zł ;)

[#25] Re: Kupię Amigę !

@archie, post #23

Można użyć płytki CD-RW lub podzielić plik ADF na części mieszczące się na 720 kilobajtowej dyskietce (pecetowej). Sam tak robiłem z powodzeniem. CF to też rozwiązanie.

[#26] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #17

Naprawdę bardziej warto kupić A1200 niż A500, mimo iż droższa. Masz znacznie lepszy sprzet, na dodatek zgodny w prawie 100% z A500. A1200 ma 4x więcej pamięci, lepsze układy graficzne (ECS z A500 ma do 16 kolorów, AGA do 256, pomijam tryby EHB i HAM), szybszy procesor. A jak poszukasz, to za 200zł będziesz miał lekko rozbudowaną (np 8MB fast) A1200.

[#27] Re: Kupię Amigę !

@wube, post #24

Obawiam się, że koledze chodzi o jak najmniejszy wydatek. A sam Catweasel kosztuje kilkaset zeta.

[#28] Re: Kupię Amigę !

@Solo Kazuki, post #26

A1200 jest droższa tylko w konfiguracji podstawowej. Próba jakiejkolwiek rozbudowy A500, choćby o twardy dysk, odwraca sytuację.
[#29] Re: Kupię Amigę !

@bloodmanpl, post #1

TO PROWOKACJA :) BLOODMAN :P



Ostatnia modyfikacja: 20.02.2009 11:35:41
[#30] Re: Kupię Amigę !

@Koyot1222, post #22

Nie mogę zdradzić i co to za monitor :P (taki ze manie kolega amigowiec :P ).

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem