[#1] Marzenie
co ja bym dal zeby firma amiga wypuscila na rynek jakas amige powiedzmy 1300 jakas ladna obudowa w starym stylu kilka prockow nazwanych zenskimi imionami jakis procek nie intelowski dysk twardy czy to naprawde w dzisiejszych czasach niemozliwe ?.
[#2] Re: Marzenie

@SzaryWilk, post #1

A1300 już była.

[#3] Re: Marzenie

@SzaryWilk, post #1

Bosh. Szary i Amiga 1300 odcinek trzeci (?)...
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=47740&t=47723#reply_47740
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&i=8284&t=8284#reply_8284
Może ktoś walnąć szarego lekko z tyłu, bo znowu się zaciął i znowu nawija o A1300...

[#4] Re: Marzenie

@SzaryWilk, post #1

Może zacząłbyś pisać po polsku, bo nie sposób czytać takiego bełkotu.
[#5] Re: Marzenie

@APC74, post #3

Zrobione.

48h



Benedykt Dziubałtowski

[#6] Re: Marzenie

@SzaryWilk, post #1

A co byś dał?

[#7] Re: Marzenie

@Benedykt Dziubałtowski, post #5


Prawie jak polowanie z nagonką.

[#8] Re: Marzenie

@SzaryWilk, post #1

Natami.
[#9] Re: Marzenie

@Andrzej Drozd, post #8

Niestety z Natami juz nie jest tak kolorowo... Bedzie w formie ATX (tak obudowa od zwyklego PC fu!). Nie bedzie slotu na rozbudowanie procesora i pamieci wiec maks OS to 3.9 :( ...

[#10] Re: Marzenie

@SzaryWilk, post #1

W dzisiejszych czasach wszystko jest kwestią ceny. Nawet wyprodukowanie nowego modelu Amigi w jednym egzemplarzu, specjalnie dla Ciebie.
[#11] Re: Marzenie

@PrzemasIII, post #9

o jak atx to mnie pasuje :P
[#12] Re: Marzenie

@PrzemasIII, post #9

Na poczatku modlmy sie aby sprzet w ogole zostal wyprodukowany i sprzedany. Pozniej chyba nie bedzie problemu zrobic Natami2 ze slotem, gdy bedzie takie zapotrzebowanie?
[#13] Re: Marzenie

@Andrzej Drozd, post #12

moim marzeniem jest wygrac w totka i zrobic konkurs na najlepsza gre na Amige ECS i AGA ;)) spora pola kasy na nagrode..

druga impreza to zrobic w polsce INTEL OUTSIDE V (ZGODNIE Z TYTULEM)
na najlepsze demo one milion $ :D

[#14] Re: Marzenie

@SzaryWilk, post #1

SzaroWilczy skowyt po forum się niesie,
po forum PPA, jak po gęstym lesie.

Dysputują o tym, wszystkie Zacne Pany,
a to jeno, Baran za Wilka przebrany.

[#15] Re: Marzenie

@plexa, post #14

Dobry rym

[#16] Re: Marzenie

@HOŁDYS, post #13

Eee chyba Intel Outside VI bo V było 1998 roku.

[#17] Re: Marzenie

@PrzemasIII, post #9

No i o to właśnie chodzi przecież. Dlatego Natami nazywa się Natami. Jak ktoś chce czegoś więcej, to kupuje pegaza, efikę i tak dalej. Natami jest projektem dla sentymentalnych wielbicieli klasyka.

Z szacunkiem
Des
Ps. najlepiej mieć i klasyczną, stareńką Amigę jakąś, i (potencjalnie) Natami, i pegaza czy efikę, czy inną samantę. Wtedy można czuć się w pelni usatysfakcjonowanym

[#18] Re: Marzenie

@SzaryWilk, post #1

Wilk chyba nie do końca zdaje sobie sprawę z otaczającej go rzeczywistości....

[#19] Re: Marzenie

@SzaryWilk, post #1

Nie lepiej zamiast projektowania specjalizowanych chipów aby zrobili AOS na x86. Wtedy wystarczyłoby zrobić sterownik do jakiejś nv i ati. Zamknięta architektura to same problemy i koszty. Taki linux zmienia peceta w inną maszynę, całkowicie inny klimat. Tak samo byłoby z AOS na pc.



Ostatnia modyfikacja: 08.04.2009 21:20:52
[#20] Re: Marzenie

@a5p, post #19

w sumie gdyby byl taki AOS to kupilbym lapka i bylbym w pelni zadowolony :P

[#21] Re: Marzenie

@a5p, post #19

Odpal AROSa i Twoje marzenie się spełni! A przy okazji, to zarówno Amiga OS 4.0 jak i MorphOS mają... tadaa! Sterowniki do ATI. No popatrz...

Kutwa, ale to frustrujące - średnio co dwa tygodnie wyskakuje jakiś koleś z gadką "niech przeportują AmigaOS/MorphOS na x86". A w odpowiedzi odzywa się chór popleczników (jak w chędożonej greckiej komedii).
[#22] Re: Marzenie

@PrzemasIII, post #20

Takie myślenie jest zabronione i powinno być karane Ty lapka za 1500zl byś kupił i rozkoszował się amigowaniem? A co z wydawaniem (sporych) pieniędzy na nietypowe/wycofane z rynku karty rozszerzeń. Żartuje bo podobnie myślę ale to marzenie jeszcze mniej realne niż pomysły Szarego...

@recedent no bo ludzie mają marzenia a w nich nie tylko "słuszne" rzeczy bywają. Z tym Arosem to pojechałeś, mówimy o NOWYM, NATYWNYM systemie.



Ostatnia modyfikacja: 08.04.2009 22:30:28
[#23] Re: Marzenie

@necavi, post #22

Ej, no sory, ale a5p pisze w poście do którego się odnoszę:

Nie lepiej zamiast projektowania specjalizowanych chipów aby zrobili AOS na x86

to ja myślę - AROS!

a potem jeszcze dodaje:

Zamknięta architektura to same problemy i koszty. Taki linux zmienia peceta w inną maszynę, całkowicie inny klimat. Tak samo byłoby z AOS na pc

a ja dalej myślę - AROS! To jest to, czego ten gość szuka! I dzięki mnie znalazł, radujmy się bracia!

Gdzie w poście 19 jest mowa o jakichś "NOWYCH, NATYWNYCH systemach"?
[#24] Re: Marzenie

@recedent, post #23

AROS powiadzasz ? Na razie poczekam az system bedzie w pelni sprawny tzn. dokonczony . Autorzy maja jeszcze ogrom do zrobienia zreszta mozna poczytac na stronie projektu ile jest jeszcze do zrobienia. No i to :

"Although AROS can be installed to a hard drive, please be aware that the installer is known to contain bugs. It should not remove or wipe any partitions if not asked to do so, but this cannot be guaranteed. So please note that generally you should not install AROS on a working machine whose HD contains valuable data, as there is a real possibility of data loss. We take no responsibility for any data loss that occurs. Any bug reports on the installation process will however be appreciated."

[#25] Re: Marzenie

@recedent, post #21

To ja może mniej frustrująco. Czekam sobie spokojnie na MOSA na powerbooki i wtedy wali mnie mój piecowy laptop którego się pozbędę :)

[#26] Re: Marzenie

@pampers, post #25

Ja tak samo planuję pozbyć się laptopa. Niechce mieć już w domu żadnego pieca do którego będę musiał dokładać kasę.
Wirusy mi tak zjadły dysk, że nadaje się tylko do wyrzucenia. Żaden program antywirusowy nie dawał rady.
Z miesiąca na miesiąc obserwowałem jak laptop umiera i nic nie mogłem zrobić. Teraz dysk ma pełno błędów.
Jak padł napęd DVD to chciałem zainstalować XP po USB, LANie nie dało rady bo serial nie pasuje ani nowy ani stary z zainstalowanego systemu. Nawet generowanie klucza za pomocą specjalnego programu nie pomogło.
Nie ma to jak mieć oryginał zainstalowany fabrycznie na laptopie. Wystartować z DVD podpiętego pod USB też nie dało rady bo niema takiej opcji w BIOSie. Upgradu BIOSu nie robiłem bo mogło by być jeszcze gorzej bo ludzie celowo zamieszczają skaszaniony BIOS na neta. Niechce już komputera na którym są wirusy i inne badziewia. Wystarczająco już straciłem przez to danych i sprzętu. Jak bym złapał kolesia co pisze wirusy to bym go zaj.....ł.
Dlatego nie chcę już kupić żadnego pieca ani nowego, ani używanego za grosze od kolegów z pracy.
To już jest zamknięty rozdział w historii.
Jeden laptop ledwo dycha na uszkodzonym dysku w innym mi padł wyświetlacz inny po roku zaczął dziwnie się zachowywać i czasem się załancza czasem nie i wyjarał mi nowy dysk z bardzo ważnymi danymi. Jednym słowem kicha.

Planuję za to kupić coś mocniejszego od efiki może Pega2 a może coś szybszego. Najlepiej sprzęt na którym też uruchomię AmigaOS4.x. Wrazie jakbym czegoś nie mógł zrobić na jednym systemie to drugi mi przyjdzie z pomocą.
Będę dwa sprzęty trzymał w oddzielnych pokojach, żeby się nie pogryzły :)
Dobrze, że przestałem ładować kasę w oprogramowanie dla pieca i tę kasę przeznaczam na soft dla Amigi sama satysfakcja.
Nie ma sensu już kupować oprogramowania na komputer, którego nie będę niebawem używał.
Dni ostatniego laptopa są policzone a nowa Amiga zbliża się wielkimi krokami. :)

[#27] Re: Marzenie

@Leon, post #26

Coś z tymi wirusami niszczącymi dysk, itp. wydaje się, że dał Ci się we znaki elementarny brak zabezpieczeń sieciowych i konserwacji systemu, podstawowego skanera antywirusowego, itp... PC można lubić lub nie, ale dobrze zabezpieczony i konserwowany XP może służ yć bez reinstalacji dobre parę lat. Także tu akurat wygląda to na winę usera a nie systemu czy sprzętu, bo dysk, czy matryca może paść w PC, Macu, itd. itp.



Ostatnia modyfikacja: 09.04.2009 08:42:35
[#28] Re: Marzenie

@Jacques, post #27

...z konserwacja czy bez, i tak jest ryzyko utraty waznych danych gdy przyklei sie cos nowego ...

kto ma czas na zabawe z antywirami ... ok, racja



Ostatnia modyfikacja: 09.04.2009 09:19:51
[#29] Re: Marzenie

@Leon, post #26

Normalnie tragedia. To jaki z ciebie użytkownik komputerów, że tak ci padają pecety. Aż strach co wyrabiasz z Amigą.
Osobiście mam w domu laptopa (już ponad trzy lata), służy za kartę WiFi dla Amigi, a wcześniej jako "modem" iplusa dla Amigi. Instalowałem na nim różne rzeczy, a mój synek gry. Jakoś nigdy nie przepuścił jakiegoś wirusa, albo mi się ktoś włamał. Może dlatego, że jak go kupiłem do od razu zainstalował mi się na nim Norton Internet Secutity 2006. Obecnie od roku mam na nim Norton 360. Zero problemów. Ani razu przez te lata nie przeinstalowywałem XPka. Tak jak AmigaOS3.9 :)

Może jakby Amiga te trzy lata temu obsługiwała WiFi, FireWire, Bluetooth, lub choćby program MapSource, to nie kupiłbym tego laptopka. A jako przenośne komputer do internetu zakupiłem sobie ostatnio msi Wind.
[#30] Re: Marzenie

@ede, post #28

ede napisał(a):

> kto ma czas na zabawe z antywirami ... ok, racja

No to kupujesz i instalujesz np. Norton 360 i możesz o nim zapomnieć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem