[#61] Re: Dlaczego AMIGA????

@eksert, post #60

Jeśli na Amigę będzie pełna obsługa Java z możliwością obsługi apletów w przeglądarkach www, jeśli będzie obsługa obecnych standardów w3c, jeśli będzie dostosowany do aktualnej wersji plugin Flash i pare innych "szczegółów" to może. Aktualnie lepszym rozwiązaniem dla człowieka, który nie ma przyzwyczajeń, sentymentu czy uczucia do platformy Amiga lub jakiegoś jej klona to można zapomnieć o takich teoriach, niestety. Dlatego "powinna być" może jeszcze długo być życzeniem. Na razie racjonalnym rozwiązaniem dla ludzi bez sentymentów może być jakiś pecet lub np. MacMini.

[#62] Re: Dlaczego AMIGA????

@eksert, post #60

Pamiętaj tylko że on na tym PC może rzeczywiście korzystać ze stron WWW co z Amigowymi browserami jest conajmniej utrudnione :) Cała nadzieja w KHTML :D

[#63] Re: Dlaczego AMIGA????

@Malin, post #62

KHTML nie oznacza obslugi Javy (to jest akurat mniej wazne) czy Flasha (a to jest bardzo wazne).
[#64] Re: Dlaczego AMIGA????

@eksert, post #60

Muszę przyznać, że mam bardzo podobne poglądy do Twoich "Nowa Amiga powinna być przystosowana do Internetu - mała, zwarta i ładna." i nie musi mieć setki sterowników do kart graficznych.

Na mojej Amidze robie wszystko co mi trzeba (edycja i skład tekstów, arkusz kalkulacyjny, internet z obsluga kont bankowych) łącznie z księgowaniem.

Trzeba po prostu pod AmigaOS rozwiązywać.
[#65] Re: Dlaczego AMIGA????

@grxmrx, post #61

"(...). Aktualnie lepszym rozwiązaniem dla człowieka, który nie ma przyzwyczajeń, sentymentu czy uczucia do platformy Amiga lub jakiegoś jej klona to można zapomnieć o takich teoriach, niestety.(...)"

Tutaj zastosowano tzw. "skrót myślowy" :) Ja sie zgadzam z autorem postu #60! Amiga powinna mieć obsługę www itd. do internetu, i wtedy... "PISS OFF pC!" :D :D :D (ewentualnie dla "klikaczy" obsługę formatu ".pps", wykorzystywanego w większości przez nich, do rozsyłania łańcuszków typu: "kocham cie", "ktos cie lubi" itd...)

:)

[#66] Re: Dlaczego AMIGA????

@Malin, post #62

i nadzieja w nadchodzącej Mozilli ;)

[#67] Re: Dlaczego AMIGA????

@eksert, post #60

Zapłacił ponad siedem tysięcy.

Tacy sa ludzie ;)
Za ponad 7 tyś, to mozna byc na czasie przez 14 lat (!), a nie przez 2 lata. Jak to zrobic? Co dwa lata nalezy dokupic wazne (choc uzywane) elementy za 1000 zl. Tyle. :)



Ostatnia modyfikacja: 22.11.05 10:08
[#68] Re: Dlaczego AMIGA????

@Andrzej Drozd, post #67

[#69] Re: Dlaczego AMIGA????

@rjack, post #68

Bomba ! VIA idzie do przodu . Marzy mi się cichy komputer . Bo jak odpalam mój złom , w środku nocy , te wszystkie wentylatorki to ... :) Więc może dlatego Amiga ?
[#70] Re: Dlaczego AMIGA????

@Skit, post #1

Podobne pytanie jest na forum c64power, dlaczego c64? Opiszę to więc nawet nie co do Amigi
a c64 właśnie. Dlaczego c64? Przecież to już w ogóle inna bajka! Każdy używa komputera w zależności
od swoich własnych potrzeb. Ja wolę np. pograć w stare gry z klimatem niż płytkie świecidełka z 3d,
wyjątki są, ale to mi nie przeszkadza. Na Amidze mogę robić praktycznie wszystko, co jest mi potrzebne.
Obok stoi sobie pc, które kupiłem nie dawno i wykonuje brudną robotę czyli pracę z formatami,
których obsługa na Amidze działa słabo lub w ogóle. Nie wyobrażam sobie przesiadki na pc, gdyż
właśnie na Amidze czuję, że jestem w domu. Mam classica 030/50 więc nawet niektórzy amigowcy mogą
uśmiechać się do mnie z przymrużeniem oka, ale co mnie to obchodzi, satysfakcjonuje mnie to jakie
możliwości daje mi ten sprzęt. To raczej nie kwestia jaki sprzęt posiadasz, ale co na nim robisz :).

Pozdrawiam!!!

[#71] Re: Dlaczego AMIGA????

@Skit, post #1

Amiga...
Wiele lat temu kiedy mialem 8 lat(mniej więcej) pojechalem z rodzicami do kuzyna który jak na tamte czasy był baaaaardzo skoputeryzowany (miał ZX spektrum,pc 286/40 i c64) więc jechałem tam uradowany i szczęśliwy że pogram sobie w Montezumę na c64.Kiedy przyjechałem na miejsce starszy odemie kuzyn powiedział choć coś ci pokażę.
I zobaczyłem!!! Była piękna choć szara,miała kolorowy monitor i stację dysków to była Amiga.
Od tamtego pamiętnego dnia płynie w mojej krwi choć codziennie zasiadam przy pc (moja amiga niestety umarła)to pierwszą żeczą jaką robię to odpalam firefoxa i wchodzę na PPA bu sprawdzic czy niema nowych informacji o AmigaOS4.
Bo jak wyjdzie OS4 to sprzedam pieca i kupię Amigę.
System który służył mi wiele lat i który niejednokrotnie składałem plik po pliku(jak padły mi dyski z workbenchem) który puźniej kopiowałem z dysku na dysk bo technika szła do przodu i dyski były coraz większe i większe a ja miałem cały czas ten sam system.Z tym systemem spędziłem najlepsze chwile mojego życia grając,tworząc muzyke,rysując ikonki...
i z tym systemem chcę zyc dalej ;)
Dlaczego????
Bo go kocham za jego prostotę i funkcjonalnośc.
Za jego szybkośc i multitasking
bo poco robic jedną, skoro można robić wiele żeczy naraz.
Dzisiaj siedze przy pcecie i się wkurzam że sie wiesza że wyskakują niebieskie ekrany,że programy zamulają system,że muszę raz w tygodniu skanować winde w poszukiwaniu adaware i spyware,że musze kombinować co jest przyczyną awari...Wiem co piszę bo serwisuję pcety.
I kiedy to wszystko robie to myślę sobie Boże za jakie grzechy.
Czemu ludzie z mozliwych opcji zawsze wybiora tę najgorszą z możliwych.
Tak było jest i chyba bedzie że to co najlepsze zawsze źle kończy i tak AmigaOS choć dużo lepszy od windy i Macosa oraz linuxa został zepchnięty na dno.
Ale mam nadzieje ze powstanie jak fenix z popiołów i zmiażdży inne systemy swoją prostotą ,funkcjonalnością i małymi wymaganiami sprzętowymi i choc na chwile zatrzyma to błędne koło w które zostaliśmy wpędzeni.
Pozdrawiam :)
[#72] Re: Dlaczego AMIGA????

@ma3x, post #71

Temat żyje jak widzę ponad 2 lata... Dlaczego Amiga ? Przyczyn jest wiele. Ja sam jestem z Amigą od ok. 15 lat i już się nie odzwyczaję, pieca używam, owszem, ale z Amigą wiąże się wiele wspomnień... A dziś nawet w firmie z niej korzystam, codziennie.

A poza tym, dlaczego nie słuchamy tylko nowej muzyki, ale wracamy do przeszłości ??



Ostatnia modyfikacja: 30.08.06 22:20
[#73] Re: Dlaczego AMIGA????

@ma3x, post #71

Bo jak wyjdzie OS4 to sprzedam pieca i kupię Amigę.


Widze ze sa jeszcze prawdziwi romantycy...
Ja juz przestalem czekac na AOS4, a wiara w to, tez juz przestala czekac. Trwam przy dwoch klasycznych Amigach uzywajac WB i MOSa.



Ale mam nadzieje ze powstanie jak fenix z popiołów i zmiażdży inne systemy swoją prostotą ,funkcjonalnością


Ehhh, ta nadzieja...
[#74] Re: Dlaczego AMIGA????

@elt, post #72

A poza tym, dlaczego nie słuchamy tylko nowej muzyki, ale wracamy do przeszłości ??


Nowa muzyka jest coraz tandetniejsza, plastikowa i plaska (choc coraz lepiej brzmi) ;)
[#75] Re: Dlaczego AMIGA????

@Skit, post #1

1) Komputery nie umierają. Śmierć dotyczy tylko istot żywych. Komputery mogą się nawyżej psuć.

2) Kwestie gustu nie podlegają racjonalnym argumentom. Albo się coś podoba, albo nie - zwykle nie ma tu miejsca na rozum.

3) Każdy ma niezbywalne prawo postępować nieracjonalnie.

4) Każdy ma niezbywalne prawo być głupim.

5) Zdarza się, że ludzie mają dużo wolnego czasu.

6) Zdarza się, że ludzie mają tzw. fantazję.

7) Nie każdy miesza beton w Polsce za 700 PLN, albo w Irlandii za 700 euro; zdarza się, że ludzie mają fantazję i pieniądze.

8) Dlaczego nie można kochać przedmiotów?

9) Amigowcy od dawna mogą oglądać divx-y pod AmigaOS.

10) Aby móc zrobić "wszystko" nie wystarczy x86 czy mac; do tego trzeba być bogiem.
[#76] Re: Dlaczego AMIGA????

@Daclaw, post #75

wiesz dlaczego amiga bo amiga jest i będzie mało ważne po jakiej cenie ale jest I TO SIĘ LICZY OK

[#77] Re: Dlaczego AMIGA????

@pwe, post #76

Ja to wim przecież. :)

Słowa te skierować powinieneś do autora wątku.
[#78] Re: Dlaczego AMIGA????

@Daclaw, post #77

to bylo do autora
czas na 10 przykazań amigowca

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem