Wątek zamknięty
[#61] Re: Nowa Amiga

@Lorak, post #60

Do wszystkich - ochłońcie, zanim napiszecie coś, na co będzie musiał mieć wpływ moderator. Dyskutujcie na poziomie.
[#62] Re: Nowa Amiga

@Lorak, post #60

Nie zapoczątkowałem używania wyrazu "makowość". Pierwszy raz pojawił się on w poście nr. 35. Więc proponuję zapytać autora tego postu. Po za tym to jest rozmowa na Hyde Park.



Ostatnia modyfikacja: 06.01.07 18:22
[#63] Re: Nowa Amiga

@NOX, post #62

Caly ten watek jest jak z "Hyde Parku", albo nawet "Pregierza". Nie wiem w ogole czemu umiesciles pierwszy post w dziale OS4.

Poza tym powtarzales te sformuowanie wiec mialem cicha nadzieje, ze wiesz o czym mowisz (gdyz tak krzyczales na innych zeby nauczyli sie czytac, rozumiec i pisac)

Dla mnie to EOT. Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 06.01.07 18:27
[#64] Re: Nowa Amiga

@Lorak, post #63

To jest jedyny powód, dla którego napisałeś tu posta? Żeby wygrażać się Miodkiem? Dyskusje mają dotyczyć Amigi, a nie języka polskiego.
[#65] Re: Nowa Amiga

@NOX, post #51

Człowieku odpowiadasz na pytania tak jak cichodajka kolesiowi ktoremu niechce dac.. du*y... Po pierwsze w dzisiejszych czasach emulacja softwerowa jest bardziej wydajna niz 10 lat temu i urzytkownik Pega czy A1 bez problemu odpala gierki z a500 czy a1200 na swoim kompie. Urzytkownik WinUae juz prawie wogule niema problemow jedynie brak emulacji PPC powoduje to ze ja sam z utesknieniem czekam tego dnia ze do mojego domku znowu trafi jakas amiga albo Pegasos.
Jezeli chodzi o pc i ich zgodnosc w wstecz to dam ci przyklad programu ktorego najbardziej nienawidze, Subiekt... to co ten soft wyczynial zeby mozna na nim pracowac na dzisiejszym sprzecie jest niesamowite i smierdzi partyzantka gorsza niz ta amigowa. Instalacja windowsow ponizej XP na wspolczesnym sprzecie jest koszmarem, a nawet jak to uruchomisz to taki system bedzie ultra nie stabilny... ale widze ze nigdy tego nie probowales wiec piszesz posty bez sensu.

Jeszcze jedno Amiga to my i w tym środowisku beda zawsze klotnie o swoja wizje tego komputera na tym polega amigowosc :). Polega tez na tym ze mimo swej przecietnosci i wrecz wsteczniactwa znajdzie sie rodzynek bijacy najnowsze technologie :P.

[#66] Re: Nowa Amiga

@jimiche, post #65

"Instalacja windowsow ponizej XP na wspolczesnym sprzecie jest koszmarem, a nawet jak to uruchomisz to taki system bedzie ultra nie stabilny... ale widze ze nigdy tego nie probowales wiec piszesz posty bez sensu."

A win 2k? ;p



Ostatnia modyfikacja: 06.01.07 18:52
[#67] Re: Nowa Amiga

@jimiche, post #65

jimiche napisał(a):

> Człowieku odpowiadasz na pytania tak jak cichodajka kolesiowi
> ktoremu niechce dac.. du*y...

Tak zaczyna posty użytkownik jimiche. Bez komentarza. Jeśli chodzi o systemy, to widać nie próbowałeś Win2k, który jest poniżej XP.



Ostatnia modyfikacja: 06.01.07 19:14
[#68] Re: Nowa Amiga

@Lorak, post #63

tu i profesor by sić nie połapał o co chodzi a ja dziadek Mam .Same głupoty wypisujecie . Co do procesorów i specyfikacji windy 32 bitowej zadanie 16 bitowe ""sa wykonywane w procesie 32 bitowym przez dopisanie do liczby 16 bitowej "wartości uzupełniającej" to okazało sić jedyna metodą utrzymania zgodności procesora PIII w dół jako że od tego procka jest on prockiem risc"" ale
z walizą dodatków .Jednak należy pamićtać ze rozwój procków Pentium stoi w miejscu jedyne co potrafią zrobić nowego to władować do jednej obudowy kilka sztuk i palić głupa że to coś nowego.Równie dobrze można kupić sobie płytć z kilkoma podstawkami (to nie takie proste wiem ale upraszczam).Nastćpna sprawa 3D teoretycznie jedną z wielu dróg jest metoda
użyta w pc- shadery i inne badziewie .Kto jednak mówi że to rozwiązanie jest najlepsze obecnie jest ono nie źle poznane od strony softu jaki sprzćtu.
I jak to zawsze w życiu bywa po najmniejszej linii oporu. Może metoda wektorów była by dużo wydajniejsza albo jeszcze inne cholerstwo(zresztą fizyka w kartach graficznych ma sporo wspólnego z wektorami) .Nowa Amiga powstaje z tego co jest bo tak naprawde nikt nie chce zaryzykować dorobku życia (o przepraszam był taki jeden w śród nas i jak sić to skończyło)żeby zbudować komputer na bazie Amigi .
[#69] Re: Nowa Amiga

@jimiche, post #65

Prosiłem o dyskusję na poziomie.
[#70] Re: Nowa Amiga

@mailman, post #69

tu chyba prosby nie pomoga. watek nadaje sie do zamkniecia jak dla mnie.
[#71] Re: Nowa Amiga

@quaint, post #70

Fakt. Dla niektórych poziom, czy pion to jedno i to samo. ;)

Dajmy jeszcze panu NOXowi szanse, niech powie o co mu chodzi, albo na drzewo! ;)

Choć na amiga.exe od razu daliby zbanowac... ;)


Cholender, głupawka mi sie włącza... stopa

--

A tak na poważnie, te emotki są rozbrajające!! :)



Ostatnia modyfikacja: 06.01.07 20:09
[#72] Re: Nowa Amiga

@NOX, post #47

>> To co w końcu decyduje o amigowości?

> To samo co decyduje o makowości Mac'a. I nie co
> decyduje, tylko co mogłoby decydować.

Czyli konkretnie co? Nie procesor, bo Maki zmieniały go już dwa razy. Nie chipset, bo ten w Makach nie ma żadnego znaczenia, korzystają z kart graficznych od lat. Nawet nie system operacyjny, bo MacOS X niewiele ma wspólnego z dziewiątką i wcześniejszymi. Zatem pozostaje co? Oprogramowanie, albo użytkownicy. Wracamy więc do Amigi - znaczną część oprogramowania Amigi można odpalić pod MOS-em lub AmigaOS 4. Znaczna część użytkowników klasycznej Amigi obecnie posiada Pegasosa (a wkrótce również Efikę), lub AmigaOne. Jak więc widzisz klasykowcy stają się powoli obrzeżem, a nie centrum amigowego życia. Oczywiście nikt im nie odmawia "amigowości", ale odmawianie jej tym, którym A1200 z AGA nie wystarczała, jest skazane na porażkę. To, że jeden z drugim ogłosi, że "Amiga umarła", nie zmienia faktu, że parę tysięcy ludzi wciąż czerpie z tej tradycji, tworząc nową jakość Amigi, choć nie zawsze mającą AGA na pokładzie i napis "Amiga" na obudowie.

[#73] Re: Nowa Amiga

@NOX, post #62

Człowieku od innych wymagasz czytania ze zrozumieniem,a sam nie potrafisz tego zrobić?Napisałem ma(r)kowości ;).Czaisz te er w nawiasach i oczko na końcu?

[#74] Re: Nowa Amiga

@NOX, post #67

> Jeśli chodzi o systemy, to widać nie próbowałeś Win2k, który jest poniżej XP.

A probowales na nim cos starego odpalic??? dla uzytkownika takego typowego roznica jest taka ze win2000 laduje sie dluzej i nie musisz na poczatku w ustawiac klasycznego pulpitu na tema wyzszosci swiat wielkiej nocy nad swietami bozego narodzenia (czyt. win2000 i xp) byla dyskusja na ppa. Tu chodzi o nowa linie windowsow... co do twojego poziomu napisz mi prosze jak znasz sie tak na amidze:i wymien przyklady dlaczego ludzie byli zmuszeni do uzywania kart graficznych co?
jakie sa systemy obslugi tych kart?.... bo ja widze ze ty sobie albo jaja z nas robisz albo naprawde tak niedoinformowany jestes.

O to tu chodzi czlowieku ze ty podales nam wytarty slogan. Nie boj sie my mamy PC i na nich pracujemy, a jezeli chodzi o amisie to jeden lubi grac w retro "szpile" inny programowac pod amiga/morphOS api, a jeszcze inny lubi demka ogladac.

ja dalej nie wiem co jest dla ciebie amigowoscia... bo tak samo moge ci napisac ze pcetowosc to dos i win95. Ale ani ja ani nikt na forum nie jest takim idiota zeby pisac bzdury na twoim poziomie. O to chodzi.

[#75] Re: Nowa Amiga

@jimiche, post #74

Kilka uwag w ostatnim poście odnośnie użytkowników piszących na tym forum.

użytkownik Hellena napisał(a):
> no to spiewamy -gul gul gul lubelski full

użytkownik piter144 napisał(a):
>Czaisz te er w nawiasach i oczko na końcu?

użytkownik jimiche napisał(a):
> Człowieku odpowiadasz na pytania tak jak cichodajka kolesiowi
> ktoremu niechce dac.. du*y...


użytkownik quantor napisał(a):
> Fakt. Dla niektórych poziom, czy pion to jedno i to samo. ;)
> Cholender, głupawka mi sie włącza...

Komentarz odnosi się do ww. oraz innych, którzy chcieli by się załapać na tę listę.

Przeczytaj chłopcze post nr. 72 i zrozum na czym polega dialog, a nie złośliwa wymiana uwag. Chcesz wiedzieć o co chodzi? Żebyś ruszył szare komórki i zaprzęgnął je do myślenia. Wyjdzie ci to na dobre. Choć jak wynika z twoich wypowiedzi nie przywykłeś do tego. Dlaczego piszesz złośliwe posty? Z dwóch możliwych powodów. Albo jesteś 15-sto letnim smarkaczem, albo jesteś na tyle zakompleksiony, że jedyne co potrafisz, to obrażać ludzi i pisać teksty na poziomie 5-cio latka, bo i tak wiesz, że nigdy wyżej dupy nie podskoczysz, i to cię boli.

Post był celowo postawiony, by sprawdzić asertywność internatów oraz możliwości zastosowania kodów ograniczonych języka przez przeciętnego internauty.
[#76] Re: Nowa Amiga

@NOX, post #75

a na jakim poziomie mozna prowadzic rozmowe z idiota?

[#77] Re: Nowa Amiga

@jimiche, post #76

Trochę pofolgowaliście sobie w tej "dyskusji". Wątek zostaje zamknięty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem