[#31] Re: AckOne High-End

@DRACOX, post #18

Tylko do tego przejscia użyto baaardzo duzych pieniedzy - jak na
warunki amigowe abstrakcyjnych i trwalo to pare lat tak czy inaczej,
by uniezaleznic od sprzetu baze programową...

[#32] Re: AckOne High-End

@MinisterQ, post #2

piękna zapowiedź. Niezła specyfikacja. Całkiem nieźle się prezentuje na forum.

A jeszcze chcialbym dodac, ze pozdrawiam Wszystkich trolli z archiwum X. Hooolajta :P
[#33] Re: AckOne High-End

@norbert741, post #16

W sumie czas najwyższy na zmianę jądra Amiga Os.
Z ręcznej dłubaniny na jakiegoś unixa.


A ty myslisz ze robia cos niemadrego? X-y juz sa.
Ale ja wole pouzywac Linuxa, na pececie za niecale 100zl. Patrz, i nawet flash na WWW mi tam dziala :P



Ostatnia modyfikacja: 06.05.07 18:23
[#34] Re: AckOne High-End

@DRACOX, post #18

makówkom przejscie na darwina wyszlo na dobre

Pecetowce jedne! Z pesudo-winda i na linuxie na kiju! Fe! Gdziez te barykady?! Hę? :P



Ostatnia modyfikacja: 06.05.07 18:31
[#35] Re: AckOne High-End

@Andrzej Drozd, post #33

Ja mam PC za więcej niż 100zł, www nie działa na Linuksie :)

[#36] Re: AckOne High-End

@MinisterQ, post #19

Jakieś to dziwne dla mnie...

Dlaczego? Moze to "fanatyk" X-ow. Ze Ślaska ;)
W sumie tez mieszkamy blisko Gliwic :P
[#37] Re: AckOne High-End

@AmiChris, post #28

bedac polakiem

Ja tam wole byc Polakiem, chyba ze jestesmy przymiotnikami lub przyslowkami :P
Ale chyba nie? :P
[#38] Re: AckOne High-End

@Korni, post #35

www nie działa na Linuksie

tak, ale WWW, oczywiscie :P
[#39] Re: AckOne High-End

@Korni, post #35

A mówiłem - zainstaluj 7.04 a nie pchasz się w jakieś archaiki. :P
[#40] Re: AckOne High-End

@APC74, post #39

Hmmm, a to w ogole sa jakies problemy z Flashem? Wiem ze na PPC nie ma tego, ale na x86, FF, po prostu zaciagnal plugin z netu i wszystko jest ok (pod openSUSE).
[#41] Re: AckOne High-End

@Andrzej Drozd, post #40

sa problemy z flashem ..na linuxach x86_64 .trzeba sie nakombinowac bo jest tylko wersja dla 32 bit . ..no i mimo to dziala poprawnie na wszystkim, poza opera.

a z drugiej strony natywny soft pod os4/mos jest wmiare swiezy ..wiec raczej nie bylo by problemu z przygotowaniem nowych wersji
[#42] Re: AckOne High-End

@APC74, post #39

akysz, akys,z kolejny co namawia na dziadowskie buntu ;) .ani to szybkie, ani stabilne, a przymitywne . polecam Mdv 2k7.1 Spring . szybkie stabilne i mile dla uzytkownika



Ostatnia modyfikacja: 06.05.07 18:52
[#43] Re: AckOne High-End

@DRACOX, post #42

szybkie stabilne i mile dla uzytkownika

O, poki co, nie udalo mi sie na openSUSE udostepnic neta Amidze. Niby robie dokladnie to co na WinXP, ale, cos, gdzies, jest nie tak. Teraz przelaczam kalbelki z Ami do pc i na odwrot (sa zarejestrowane dwie sieciowki). A jak to wygladan na Mandrake?
[#44] Re: AckOne High-End

@Andrzej Drozd, post #43

na amige netu nie udostepnialem ..ale na konsole xbox tak .. 3 klikniecia w kreatorze(mandrake juz niema od kilku lat jest to mandriva)



Ostatnia modyfikacja: 06.05.07 19:05
[#45] Re: AckOne High-End

@Andrzej Drozd, post #40

Kolejny argument za tym, że amiga (a raczej to co po niej zostało) powinna migrować w kierunku x86 - nieważnie czy to intel czy amd. Apple dał dobry przykład ;)

[#46] Re: AckOne High-End

@koodlaty, post #45

apple dal przyklad tylko dlatego ze ibm olal sprawe prockow mobilnych..a te byly dla appla wazne wszak latopy to byla spora czesc zyskow firmy. za to wszystcy w okolo czyt sony (z wlasnej kostrukcji) MS(z inteli) Nintendo jakos sie na PPC rzucili ;)
[#47] Re: AckOne High-End

@DRACOX, post #44

Aha, no tak, pare osob wciaz powtarza "mandrake", w sumie mam zaciagniete iso DVD w najnowszej wersji, ale podobno lepiej na starym P3 500 MHz odpalic wersje 10.0. Tak czy inaczej mam tylko 128 MB i po "zaczytaniu" systemu, openSUSE, ma tylko okolo 1.5 MB ramu i niezle maltretuje SWAP, ale to jest niebo, w porownaniu z WinXP. Ktorego w zasadzie uzywalem tylko do DC, niektorych WWW i muzyki (na tyle, na ile da sie cos wyciagnac z tak slabego peceta ;).
[#48] Re: AckOne High-End

@Andrzej Drozd, post #47

moze pora przejsc sie na szrot i dokupic troche pamiatek?btw mdv2k7.1 z kde 3.5 dziala mi szybciej niz stare 10.0
[#49] Re: AckOne High-End

@Andrzej Drozd, post #47

Proponuję, aby Andrzej Drozd przeniósł wątek związany z dystrybucjami Linuksa do odpowiedniego działu na forum. Dyskusja odbiegła nieco od tematu wątku.
[#50] Re: AckOne High-End

@moderator, post #49

Wiem. Z tym ze wciaz chodzi o Linuxa na peceta. Zostalem juz puczony, kiedys, gdy zalozylem pewien watek. Na szczescie moglo to byc kotynuowane. Gdy sobie nie poradze, to wznowie pytania w tamtym watku. Tak czy inaczej, naprawde wole zapytac tutaj, niz gdzies, na jakims portalu (na zadnym nie jestem zapisany). Tak sie sklada, ze ludzie zwiazani z PPA, to specjalisci, takze ze sprawami zwiazanymi z Linuxem x86. Nie mam sily przedzierac sie przez zle skonstruowane fora na innych portalach. ;)
[#51] Re: AckOne High-End

@Andrzej Drozd, post #50

Popatrz co zostało napisane:

do odpowiedniego działu na forum.

Przecież jest taki i dodatkowo jest tam jeszcze wątek, o którym sam piszesz i wiesz, że istnieje. Po co więc ta cała dyskusja?
[#52] Re: AckOne High-End

@APC74, post #27

APC74 napisał(a):

> To zależy jak bardzo 64-ro bitowy będzie ten procesor. Jeżeli
> będzie to "64" w stylu biurkowych procesorów AMD czy Intel -

Kolega jak zwykle "wie" co mowi.

> czyli w rzeczywistości są to procesory 32 bitowe z
> rozszerzeniem kilkunastu rejestrów o kolejne 32 bity

Tak nie jest.

> najmniejszych problemów. Po prostu dodatkowe 32 bity byłyby
> ignorowane przez system.

64-bitowe PowerPC potrafia pracowac w trybie 32-bitowym. Tak samo zreszta jak 64-bitowy AMD moze pracowac w trybie 32-bitowym.

[#53] Re: AckOne High-End

@moderator, post #51

Zamiast odpisywac na kolejny post, chyba jednak zaczne grac w odpowiednie gry.

Jestem trollem.
Portalowym Trolem PPA.


Prosilbym nie prowokowac mnie, a inne watki postaram sie przeczytac bardziej obiektywnie.


Grunt To Pozytywny Bunt
[#54] Re: AckOne High-End

@APC74, post #29

na PowerPC tez dziala - http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT

[#55] Re: AckOne High-End

@szuler, post #52

wiec co to za wrzawa ze nie dzialalby obecny soft na tych kosmicznych maszynkach?
[#56] Re: AckOne High-End

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #54

dawno temu i juz nieprawda ,bo co z tego zebyl winNT pod ppc jak reszta softu juz nie?...z drugiej strony X0 ktory ma procka ppc pracuje pod kontrola najnowszego NT (a na nim znow bazuje ten uzyty w Wiśta Vio)
[#57] Re: AckOne High-End

@szuler, post #52

Ech.. Doucz się "dziecko"

http://pl.wikipedia.org/wiki/X86

Polecam zwrócić uwagę np. na opis"

"Trzecim stadium rozwoju procesorów wywodzących się z architektury x86 są procesory 64-bitowe. Architekturę (model programowy) takich procesorów, ze względu na wciąż zachowywaną wsteczną kompatybilność z pierwowzorami o architekturze x86, oznacza się symbolem x86-64.

Zaznaczyć należy, że procesory o architekturze IA-64 nie należą do rodziny x86."


Potrafisz to rozróżnić? I jeszcze na tej samej stronie opis AMD64


"zmiana architektury x86 o znaczeniu prawie tak wielkim jak pojawienie się 80386; poszerzenie rejestrów do 64 bitów..." itd.

Na tej stronie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/EM64T

czytamy: "Extended Memory 64-bit Technology to nazwa implementacji technologii firmy AMD x86-64 zrealizowana przez firmę Intel. Są to nałożone na architekturę x86 dodatkowe instrukcje umożliwiające obsługę 32- i 64-bitowych aplikacji.

EM64T pojawiła się na początku w procesorach kodowo nazywanych Nocona, a sprzedawanych jako przeznaczone dla serwerów procesory Xeon. Ofensywa AMD zmusiła Intela do przyspieszenia prac nad EM64T i wprowadzeniem jej na rynek komputerów osobistych."


http://pl.wikipedia.org/wiki/Itanium_2

http://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura_64-bitowa

W podanych artykułach znajdziesz odnośniki do bardziej szczegółowych opisów.


Tak pojechałem "po łebkach", nie wspominając o "nowych rozkazach" i trybach pracy (przecież to oczywiste - nowa architektura = nowe bajery), ale uważasz, że było to konieczne w tym wątku, na tym forum?
[#58] Re: AckOne High-End

@DRACOX, post #56

> dawno temu i juz nieprawda

co nieprawda na Efice dziala. NT to "przyszlosc" ;)

[#59] Re: AckOne High-End

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #58

jedna z nielicznych "dobrych" rzeczy od MS ..prawdopodobnie dlatego ze to nie oni to zrobili ;)
[#60] Re: AckOne High-End

@APC74, post #57

normalnie ide popkorna se zrobic - może być ciekawie :P

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem