[#61] Re: AckOne High-End

@DRACOX, post #59

No bez przesady... Trochę od siebie dodali... niech no pomyślę... Splash screen WinNT i... erm... No jakoś nic innego nie przychodzi mi akurat do głowy...



Ostatnia modyfikacja: 06.05.07 22:06
[#62] Re: AckOne High-End

@APC74, post #57

Spieranie sie z mschulzem na takie tematy może być ogólnie śliską imprezą...

[#63] Re: AckOne High-End

@MinisterQ, post #62

Wiem :D
Specjalnie go drażnię :D



Ostatnia modyfikacja: 06.05.07 22:09
[#64] Re: AckOne High-End

@szuler, post #52

Hm.. Nie działa? To może inaczej, przecież nie pozwolę, żeby taki piękny "flejmowy" wątek się zmarnował - publisia byłaby rozczarowana. :D

Padło pytanie o to jak zachowuje się 32 bitowe oprogramowanie na 64 bitowych prockach. Pozwoliłem sobie na nie odpowiedzieć używając analogi ("trudne słowo" - sorki, nie mogłem się powstrzymać ;) ) do najpopularniejszej na rynku platformy, a to dlatego, że nie znamy w tym momencie oficjalnej specyfikacji nowej Amigi, więc wolałem nie gdybać na ten temat. Wychodząc z założenia, że temat 64-ro bitowych procesorów jest powszechnie znany od lat i ostatecznie każdy, kogo to zainteresuje, za pomocą Google może znaleźć miliony artykułów opisujących bardziej szczegółowo wymienione przeze mnie procesory, użyłem skrótów i uproszczeń.
Opisałem 2 sytuacje - w pierwszej, gdzie procesor 64 bitowy jest rozwinięciem procesora 32 bitowego i może przestawić się w 32 bitowy tryb pracy i drugą sytuację, gdzie mamy do czynienia z architekturą, która od początku była 64 bitowa i w trakcie jej projektowania nie oglądano się wstecz.

A Ty mi tu bez żadnego pardonu wyrywasz fragmenty z kontekstu i się czepiasz, w dodatku na końcu postanowiłeś błysnąć wnioskiem, który każda osoba, która nie ma problemów ze zrozumieniem togo co czyta wyciągnęła z mojego postu.

64-bitowe PowerPC potrafia pracowac w trybie 32-bitowym. Tak samo zreszta jak 64-bitowy AMD moze pracowac w trybie 32-bitowym. - z mojego postu wynika dla Ciebie coś innego?

Na koniec 2 zadania praktyczne:

1. Zainstalować 32-u bitową wersję WindowsaXP na 64 bitowym procesorze AMD. Opisać wykorzystanie przez system operacyjny rozkazów i rejestrów 64 bitowych. :D

2. Zainstalować na procesorze Itanium 32 bitowego WindowsaXP. Opisać komunikaty instalatora. :D
[#65] Re: AckOne High-End

@APC74, post #64

to, ze na amdekach i core2duo 32 bit appsy dzialaja to wiem ..ale jak sie ma sprawa z prockami ppc? a dokladniej tym cudem od PAsemi?
[#66] Re: AckOne High-End

@DRACOX, post #65

A CPU od PASemi istnieje? Gdzies przewinela mi sie inforamcja, ze dopiero beda tj. czwarty kwartal tego roku... ?

[#67] Re: AckOne High-End

@moderator, post #51



:D

[#68] Re: AckOne High-End

@MinisterQ, post #67

Ludzie ja wam sie dziwie że sić wam chce takie głupoty gadac żadnego nowego sprzćtu nie bćdzie Amiga INC potrafi tylko gadac a wy sić dajecie wpćdzic w jakieś głupie dyskusje ACK ostatnio przebiło wszystkie firmy amigowe w opowiadaniu bajek. Prawda jest taka albo społecznosc zrobi sobie sama jakas płyte i bedziemy sie bawic albo... Sprawa sądowa jest ostatnim gwoździem wbitym do trumnć naszej Amigi.

Proponuje namowic społecznosc amigową do wysyłania maili do Amiga inc aby im zablokowacv skrzynkie co by głupot nie opowiadałi bo i tak nic dla Amigi nie robią



Ostatnia modyfikacja: 07.05.07 11:01
[#69] Re: AckOne High-End

@Lokaty, post #66

Gdzies przewinela mi sie inforamcja, ze dopiero beda

Mnie też się to żuciło w oczy - chyba na stronie P. A. Semi http://www.pasemi.com/ ale nie chce mi się poszukiwać znowu...

BTW "Papierowy" procesor do "papierowego" komputera pasuje jak ulał ;)
[#70] Re: AckOne High-End

@Leon, post #1

za stary już jestem, żeby wierzyć w takie bajeczki

[#71] Re: AckOne High-End

@Leon, post #1

ACK znów dochodzi do głosu. Proponuję posty numer 145, 157 i dalsze. I'm finalizing an m68k emulator for use with the PV LT to run OS 3.x.

[#72] Re: AckOne High-End

@mailman, post #71

Co to za tajemnicze skroty "PV LT"

[#73] Re: AckOne High-End

@mailman, post #71

Dobre :)

[#74] Re: AckOne High-End

@MinisterQ, post #21

Miniq to raczej zależy od wymawiania wyrazów z "om" i "ą" i jak ktoś pisze tak jak słyszy to może walnąć byka. Ja mam osobiście taki problem mimo tego że czytam trochę i staram się już uważać jak piszę (no i ten boski słownik w firefox'ie).

[#75] Re: AckOne High-End

@Lorak, post #72

http://safir.amigaos.se/article_ack_eng.html

[#76] Re: AckOne High-End

@Lorak, post #72

PowerVixxen LT czyli wersja dopalki do A1200

Wg. tego co tam jest napisane to ACK już kończy emulator m68k...

[#77] Re: AckOne High-End

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #75

To by było zbyt piękne...

I to do tego działa w standardowej obudowie A1200.

[#78] Re: AckOne High-End

@Sir_Lucas, post #77

To jest wywiad z 2005 roku. Od tamtego czasu temat umarł jakby.
W specyfikacji jest m.in. Graphics Mini PCI-slot - to złacze wykorzystywane w laptopach? Jeżeli tak, to skąd wziąć kartę graficzną, którą obsłużyłby OS4 (bo raczej starych Radków ze slotem Mini PCI to się nie dostanie)?
[#79] Re: AckOne High-End

@APC74, post #78

Zdaje sobie sprawę z tego że ten wywiad jest z 2005 ;) od tamtej pory sprzęt (jeśli w ogóle istnieje) wydaje się być w stagnacji, a pan ACK przeskakuje między różnymi dziwnymi projektami, niestety tylko na papierze i w pustych słowach :(

[#80] Re: AckOne High-End

@APC74, post #78

glupota chca odpalac OS3 jakby MOS nie bylo, a w ogole to ACK nie istnieje ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem