[#31] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@DRACOX, post #30

Cytat "czerwony beton" ma tę zaletę, że jest autentyczny. Cytat "niebieski beton" jest zmyślony...

[#32] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@GumBoy, post #28

Ma. Ale sam rozumiesz, że nie do końca zwyczajna i na miejscu jest ta sytuacja. Zresztą pisałeś, że miałeś pewne obiekcje o czy wydawca informowałeś.

Po prostu powstanie inny artykuł. Nie będzie to "Próba obiektywnego porównania systemów" tylko "AmigaOS 4 okiem developera MorphOS-a". Tym bardziej będzie to ode mnie wymagało dbałości o wsparcie swoich tez niepodważalnymi faktami. Będę więc miał trudniej. Zresztą - każdy chyba, kto interesował się AmigaOS 4 czy MorphOS-em ma jakąś tam swoją sympatię po stronie jednego z tych systemów. Jeżeli więc w artykule pojawią się jakieś niewygodne opinie, zawsze można wyjechać z brakiem obiektywizmu. Trudniej nieco dyskutować z wynikami testów.

Ekhm. Dopóki ich nie zweryfikujesz, to nie będziesz wiedział, czy są nadmierne

Prawda. Powiedzmy, że na razie mam istotne poszlaki świadczące o tym, że tak jest. Teraz przyjdzie pora na dowody.

[#33] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@DRACOX, post #30

A gdzie "było miło...", bądź "za głupotę będą musieli zapłacić"? ;)

[#34] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Grzegorz Kraszewski, post #32

Grzegorz Kraszewski napisał(a):


> Ekhm. Dopóki ich nie zweryfikujesz, to nie będziesz
> wiedział, czy są nadmierne

>
> Prawda. Powiedzmy, że na razie mam istotne poszlaki świadczące
> o tym, że tak jest.

A z tym, to się akurat zgadzam. Zwłaszcza, że jeden z najgorętszych zwolenników AmigaOS4.x w Poslce napisał:

Nie zapominaj, ze jako fan zakochany w Amidze i AmigaOS mam prawo przesadzac i bede to robil, bo to poprostu lubie. Nawet bardzo lubie.

[#35] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@MinisterQ, post #26

To już zdaje się 3 post w którym marudzisz na AOne. Jest jedno forum drugie, dlaczego nie opiszesz tam swoich problemów? Jest pare osób które ten sprzęt mają może pomożemy Ci w rozwiązaniu Twoich problemów. Może to wcale nie są wielkie problemy?? Sądząc po ilości postów jakie dziennie piszesz masz czas na to. Musisz tylko CHCIEĆ je opisać a narazie to mam wrażenie że tylko po to wząłeś AOne żeby móc psy nan niej wieszać. No chyba że pozostały czas poświęcasz na to żeby sprawdzić czemu twój "sztandarowy" program tak często Grimuje na nowym OSie
[#36] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Grzegorz Kraszewski, post #21

Wiesz, wydaje mi się, że pisanie o AOS4.1 na Pegu przez developera MOSa, będzie mocno nieetyczne - akurat w tym stwierdzeniu jest i owszem prawda Ale w tamtym nie mogłem się doszukać potrzeby użycia jakiejkolwiek etyki. I wybacz ale z tego powodu, że emotikony portalu PPA Ci się nie podobają nie zamierzam kląć tylko sobie użyje kilku wymownie obrazujących pewne uczucia emotion (...engine )

[#37] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Chaos, post #36

Sorry, że nie zacytuję, ale wydaje mi się, że OWB standardowo dołączone do płyty instalacyjnej AmigaOS 4.1 nie ma obsługi schowka (przynajmniej 'amiga+c', 'amiga+v' mi nie zadziałało, pod MorphOS-em działa...). Tak, piszę tego posta spod AmigaOS 4.1 na Pegasosie w końcu. Było parę przygód, ale ostatecznie instalacja zakończyła się sukcesem. Natomiast co do tej nieetyczności, opiera się ona wyłącznie na jakichś Twoich przesądach. To nie jest żadne przewinienie, że jestem developerem MorphOS-a. Może więc wyjaśnisz bliżej co jest w tym takiego nieetycznego, że jako legalny użytkownik AmigaOS 4.1 oraz MorphOS-a 2.2 napiszę sobie ich porównanie. Zawsze przecież możesz napisać swoje, lepsze...

P.S., żeby nie było że suxxuję na OS 4 - skrolowanie strony w OWB pod AmigaOS 4 działa szybciej niż pod MorphOS-em



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2009 10:47:46
[#38] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Grzegorz Kraszewski, post #37

Oczywiście, każdy ma prawo. Nie chce, żeby to wyglądało, ze może jestem uprzedzony do kogokolwiek albo czegokolwiek - bynajmniej, ale tak jak zauważył DRACOX: twoich czasami wręcz niczemu niesłużących komentarzy pod adresem AOS4 nie da się nie zauważyć. W recenzji którą napiszesz można się tylko obawiać stronniczości co najmniej.

Tylko, proszę nie używać stwierdzeń, że obóz "AOS na Execu" robi jeszcze gorzej. Czy jeśli jeden człowiek zabija, to znaczy, że i drugi może tylko dlatego, że pierwszy to zrobił? Rzeczy złe, które są powtarzane a dodatkowo przybierają na eskalacji również są pewnym sensie patologią. Tu dodatkowo zachodzi jakaś reakcja typu: "robimy źle bo nam robiono przy czym u nas to się nie nazywa zło tylko dobro". :o
[#39] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Chaos, post #38

Nie chce, żeby to wyglądało, ze może jestem uprzedzony do kogokolwiek albo czegokolwiek

W recenzji którą napiszesz można się tylko obawiać stronniczości co najmniej.

Nie ma to jak zaprzeczyć samemu sobie w jednym krótkim akapicie...

[#40] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Grzegorz Kraszewski, post #39

To tylko realne spojrzenie na fakty, po za tym jedno nie wyklucza drugiego. To, że mogę lubić daną osobę nie oznacza, że nie mogę być świadom jej wad i tak samo mogę otwarcie o nich mówić. Nie widzę tu najmniejsze niezgodności.
[#41] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@TomK, post #35

Ależ, nie unoś się. Radzę sobie. To że sprzęt sprawia problemy to fakt, na który zwracał uwagę również jego właściciel, nie są to jedynie moje fanaberie.

[#42] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Kitech, post #1

A mógłbyś wysłać również z IBrowse'a?

[#43] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Kitech, post #1

AOS4 jest lepszy od MOSa poniewaz dziala na nim spaczowany ToolsDaemon z OS3.9. :P
[#44] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #43

Nie tylko to ale nie siejmy fermentu cichosza. :P

[#45] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Leon, post #44

jakiego fermentu. nie wiem jak inni, ale ja bardzo chetnie dowiem sie w czym os4 jest lepszy.

[#46] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #45

No przeciez juz napisalem, dziala ToolsDaemon. A tak powaznie oba systemy sa na tym samym poziomie i wlasciwie jesli chodzi o strone uzytkowa, to sprawa wyglada tak: Dla kogos kto sobie przez te pare lat niezle skonfigurowal MOSa pod siebie, to "goly" AOS4 bedzie juz na samym starcie gorszy. Podobnie jest w druga strone, jezeli prownamy niezle skonfigurowany AOS4 pod siebie, to goly MOS tuz po instalacji takze okaze sie gorszy. Po prostu, aby obiektywnie stwierdzic ktory system jest lepszy, nalezy przez dlugi czas uzywac tylko jednego systemu. Wiem, to wymaga czasu, pracy. Trzeba czasami uzyc innego softu, zamiennikow, itd.
[#47] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #46

nie pytalem ciebie. od lat wymieniasz tego nieszczesnego toolsdaemona. moze podalbys wiecej argumentow (autor posta na ktorego odpowiadalem takie posiada).

do tego dochodzi fakt, ze uzywasz obu systemow na biednej konfiguracji. nie masz dostepu do calosci funkcjonalnosci. twoja opinia moze nadawac sie dla kogos, kto planuje uzywanie jednego z systemow pod amiga klasyczna.

[#48] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #47

Aha, nie wiedzialem ze 3D jest czescia funkcjonalnosci systemu. No to przepraszam. Ja uzywam okien 2D ;)
Natomiast na obu systemach dzialaja takie podstawowe rzeczy jak AmiGG, Yam, podobne WWW itd., czyli to co normalnie uzywa sie na AOS3.
[#49] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #48

"Aha, nie wiedzialem ze 3D jest czescia funkcjonalnosci systemu"

i

"No to przepraszam. Ja uzywam okien 2D"

a co ma jedno do drugiego?

[#50] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #49

Wymien moze jakies szczegolne cechy MOSa ktorych nie ma AOS4 (mozesz tez w druga strone, chocby wiadomosci zaslyszane), cechy ktore istotne sa z punktu widzenia uzytkownika, nie tworcy. Zwykly uzytkownik identycznie odpala Yama na trzech podobnych systemach.
[#51] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #50

lepszy desktop, nowsze mui, lepsze 3d, lepsze ustawienia systemowe, lepsza konsola (w tym konsola ssh), archiwa plikow obslugiwane jak zwykle katalogi, narzedzia do automatycznego wyszukiwania i montowania partycji z obcymi systemami plikow, dzialanie opusa magellana, automatyczne rozpoznawanie monitora (nie trzeba tworzyc na starcie nowych trybow), osadzanie aplikacji na pasku ekranu (tu sie mozna klocic czy to z punktu widzenia tworcy czy uzytkownika). lepsze aplikacje. to na szybkiego.

usb do czasu wyeliminowania bledow nie wymieniam:)

w druga strone tylko zaslyszane: szybki reset, lepsze sdk. tyle.

[#52] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #51

lepszy desktop

To jest fakt, Ambient z dziwacznego potworka stal sie naprawde dobrym WB. Troche juz linuxowatym, ale to nie ma znaczenia. Pierwsze wersje i obsluga okien byla porazka. WB w AOS4 klasycznie nawiazuje do WB3.9. Mi akurat to nie przeszkadza.


nowsze mui

Nowsze czy nie nowsze. MUI to przyszlosc. Najbardziej amigowe GUI, "szkoda" ze tak drastycznie sie rozwija zapominajac o kompatybilnosci wstecz - problemy z przeportowaniem Sputnika dla AOS4.


archiwa plikow obslugiwane jak zwykle katalogi

Ja jestem DOpusowcem(4) i tego elementu jakos nie zauwazylem. Do spakowanych archiwow identycznie wchodze za pomoca DOpusa + XAD/XFD na trzech systemach. O ile wiem to XAD jest chyba najbardziej zaawansowany na AOS4. Co do konsoli to fakt. Magellana nie uzywam wiec nie wiem co trace. Jesli chodzi o tryby, to i tak tworzy sie je raz i pozniej zapomina o calej sprawie.


osadzanie aplikacji na pasku ekranu

Na AOS4 mozna uzywac ToolsDaemona. Dla mnie jest wygodniejszy. Tak czy inaczej fajnie ze Ambient to ma. Dodatkowo jest tez cos podobnego do TD. Tutaj raczej sprawa w obu przypadkach wyglada podobnie.


lepsze aplikacje

Ogolnie jest podobnie. Chyba Blender jest jedna z tych perelek. Tak czy inaczej sytuacja sie bedzie wyrownywac. Pierwszy "szok" jest juz w temacie OWB, ktory jednak aktualnie nieco odstaje od wersji AOS4. Chwilowo.


Tak czy inaczej moim zdaniem, oba systemy sa aktualnie podobnie funkcjonalne.
[#53] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #52

Andrzej powiedz mi co w Ambiencie jest linuksowate?

[#54] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #52

Andrzeju, oceniasz oba systemy przez pryzmat własnej osoby. "Ja" przewija się w co drugim zdaniu. Przyjmij do wiadomości, że są ludzie, którym nie wystarcza Directory Opus 4. Dla mnie to, że nie potrzebuję oddzielnego programu do zarządania plikami, bo wszystko jest w Ambiencie, to rzecz normalna.

Druga sprawa to to, że wciąż porównujesz klasykowy MorphOS 1.4.5 z klasykowym AmigaOS 4.0. To jest porównanie przestarzałe. To może porównamy sobie powiedzmy fiata i skodę modelami fiat 125p i skoda 105s... Równie na czasie.

Trzecia sprawa - wielu naprawdę dobrych aplikacji dla MorphOS-a nie da się normalnie używać na klasyku. Wymieniony chociażby przez Ciebie Blender. Poza tym to nie jedyna aplikacja, której nie ma w OS4, znajdź mi np. program klasy ShowGirls. A co do OWB, to liczę na wersję która aktualnie jest w betatestach. Jako jej użytkownik mogę powiedzieć, że posiada kilka bardzo przydatnych rzeczy, których w OWB 3.6 dla AmigaOS 4 nie ma.

[#55] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Grzegorz Kraszewski, post #54

Nowe OWB już obsługuje "nasze" kodowanie?

[#56] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Arbuz, post #55

Tak, obsługuje, zarówno przy wyświetlaniu stron jak i w formularzach. Właśnie za jego pomocą piszę tego posta.

ąćęłóńśżź ĄĆĘŁÓŃŚŻŹ

Fab był odpowiednio naciskany, między innymi przeze mnie .

[#57] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@MinisterQ, post #41

Ależ ja się nie unoszę twardo siedzę na stołku pisząc te słowa. Widzę z tego że trafiła Ci się jakaś uszkodzona AOne a szkoda. No nic dla równowagi mogę jedynie napisać że ja nie mam żadnych problemów z AOne.
Co do AmiGG czy wiesz że wyszło Nowe GaduGadu może paswałoby sprawdzić czy znowu czegoś nie zmienili w protokole?? A i kiedy będą rozmowy głosowe w AmiGG?
[#58] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #46

Andrzej Drozd napisał(a):

> A tak powaznie oba systemy sa na tym samym poziomie

A używałeś w ogóle Morphos 2.2, bądź AmigaOS4.1?

[#59] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #52

"Na AOS4 mozna uzywac ToolsDaemona. Dla mnie jest wygodniejszy. Tak czy inaczej fajnie ze Ambient to ma. Dodatkowo jest tez cos podobnego do TD. Tutaj raczej sprawa w obu przypadkach wyglada podobnie."

nie zrozumiales. pisze o funkcji ktora pozwala aplikacji dzialac w obszarze paska ekranu. np regulacja glosnosci, zegar, wyswietlanie aktualnie odtwarzanego kawalka itp. aplikacje moga tam dodawac swoje elementy.

"Ja jestem DOpusowcem(4) i tego elementu jakos nie zauwazylem. Do spakowanych archiwow identycznie wchodze za pomoca DOpusa + XAD/XFD na trzech systemach. O ile wiem to XAD jest chyba najbardziej zaawansowany na AOS4. Co do konsoli to fakt. Magellana nie uzywam wiec nie wiem co trace. Jesli chodzi o tryby, to i tak tworzy sie je raz i pozniej zapomina o calej sprawie."

skad wiesz, ze xad jest najbardziej zaawansowany w os4? to, ze ty uzywasz opusa nie znaczy, ze nie jest to zaleta MorphOS-a. jest to funkcjonalnosc udostepniana przez system. tak samo jak możliwość przeglądania obrazów ISO.

"Ogolnie jest podobnie. Chyba Blender jest jedna z tych perelek. Tak czy inaczej sytuacja sie bedzie wyrownywac. Pierwszy "szok" jest juz w temacie OWB, ktory jednak aktualnie nieco odstaje od wersji AOS4. Chwilowo."

w czym odstaje? w tym, że ma normalny download manager? że ma normalne bookmarki i hotlinki? zakladki (twoja wersja tego nie ma)? jedyne czego nie ma wersja publiczna to poprawna obsluga znakow narodowych. predkosci rozwoju obu wersji nawet nie ma co porownywac.

a perelek jest wiecej. za przyklad niech sluzy mplayer tego samego autora. nie ma tak dobrego odtwarzacza filmow dla os4. swojego programu nie bede reklamowal:) moim zdaniem nie ma tez tylu dobrych gier (nawet gry hyperionowe nie dzialaja). nie jestem w stanie wymienic jakiegokolwiek wybitnego programu wystepujacego tylko w wersji os4 (moje zdanie o programach pod x11 chyba jest znane).

[#60] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@TomK, post #57

Na adres z profilu z PPA wysłałem Ci coś w sprawie amiGG daj znać czy doszło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem