[#61] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@TomK, post #57

Ta AmigaOne nie jest uszkodzona. Ona działa. Z nią po prostu były problemy, typowe z tego co się zdążyłem zorientować na sieci.
W AmiGG nie będzie rozmów głosowych.
Logi doszły, dziękuję.

[#62] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@MinisterQ, post #61

Ale za to w BW będzie full wypas :D

[#63] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@GumBoy, post #58

A używałeś w ogóle Morphos 2.2, bądź AmigaOS4.1?

A ty myslisz ze w ciagu 1-2 lat zachodza jakies kolosalne zmiany w systemie, na korzysc jedengo z tych systemow? Tak jakbys nie wiedzial ze systemy te powstaja (nie kazdy z nich) juz okolo 10 lat.
[#64] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #63

Mogę Cię Andrzeju zapewnić, że między MorphOS-em 1.4.5 a 2.2 są duże różnice. Wypowiadanie się o tym ostatnim na bazie tego pierwszego jest niepoważne.

[#65] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #59

w czym odstaje?

OWB na MOSie PUP piekielnie pozera pamiec i po wylaczeniu go (OWB), pamiec nie jest zwracana. Zreszta w starszych wersjach problem tez dotyczyl takze wersji dla AOS4.
Na Efikach ze 128 MB ramu, ciezko widze aktualnie uzywanie OWB w tej postaci.


(moje zdanie o programach pod x11 chyba jest znane)

Tez mam mieszane mysli. Pobawilem sie troche AmiCygnixem, ale 128 ramu w Amidze to za malo aby odpalic bardziej wymagajace programy.
Ogolnie nie jest tak zle, AmiCygnix mozna traktowac jak "emulator",odpalac go na wlasnym ekranie i nie "brudzic" nim WB. A patrzac w przyszlosc przez np. FireFoxa, to wcale to nie jest taka glupia sprawa.
[#66] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #65

OWB zjada pamięć tylko na starcie (około 35 MB). Potem zużycie pamięci jest bardzo umiarkowane (oczywiście pomijam przypadek stron z tonami zdjęć, one muszą zajmować...). Na Efice bez problemu używam OWB, po starcie systemu mam niecałe 80 MB do dyspozycji po odpaleniu OWB pozostaje 50 MB na strony co jest całkowicie wystarczające. Po wyjściu z programu pamięć jest zwracana w całości. Śmiało mogę powiedzieć, że na Efice OWB używa się lepiej niż Sputnika, który zjada pamięć w miarę przechodzenia od strony do strony i kończy się ona po odwiedzeniu dwóch czy trzech portali...

[#67] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Grzegorz Kraszewski, post #64

W sumie racja. Za duzo tych numerkow i lat pomiedzy.
To od AOS4 (w pelnej wersji, nie beta) do AOS4.1 minal niecaly rok/dwa.
[#68] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #65

"OWB na MOSie PUP piekielnie pozera pamiec i po wylaczeniu go (OWB), pamiec nie jest zwracana"

no zobacz, u mnie pamiec jest normalnie zwracana (nie wnikam jak to wyglada na 1.4.x) i jakos nie zauwazylem tez piekielnego pozerania pamieci. w tej drugiej kwestii duzo zalezy jak autorzy skonfigurowali wewnetrzne cache. nie da sie porownac nie wiedzac tego.

"Na Efikach ze 128 MB ramu, ciezko widze aktualnie uzywanie OWB w tej postaci."

niech sie wypowie ktos kto uzywa na efice.

"A patrzac w przyszlosc przez np. FireFoxa, to wcale to nie jest taka glupia sprawa."

uruchamianie aplikacji w obcym srodowisku to zawsze bedzie glupia sprawa.

[#69] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Grzegorz Kraszewski, post #66

Czyli problem nie zwracania pamieci lezy po stronie MOS1.4.
[#70] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #68

uruchamianie aplikacji w obcym srodowisku to zawsze bedzie glupia sprawa.

Wygodniejsza niz na tym samym komputerze marnowanie czasu na odpalenie Linuxa.
[#71] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #70

nie przemawia do mnie taki argument. trzeba tworzyc aplikacje w natywnym srodowisku (lub je do niego dostosowywac). tworzenie zaslepek nie motywuje nikogo do stworzenia normalnych aplikacji (a x11 w wypowiadziach wielu osob byl wymieniany wlasnie jako tymczasowa zaslepka) i to widac.

[#72] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #71

Tak. AOS4 jest teraz dostepny dla wszystkich. Czekamy teraz na dobry MOSowy soft na AOS4.
Pierwszy krok w druga strone zrobil tworca OWB. :)
Wtedy ta "zaslepka", pozostanie jedynie zaslepka, chociaz pewnie i tak sie kiedys przyda. Kolejne otwarte okno, daje jednak wiecej mozliwosci niz okno zamurowane :)
[#73] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #72

"Tak. AOS4 jest teraz dostepny dla wszystkich. Czekamy teraz na dobry MOSowy soft na AOS4."

coz, z mojej strony sie nie doczekasz.

"Pierwszy krok w druga strone zrobil tworca OWB."

mozesz wyjasnic? owb po stronie os4 i mosa jest rozwijany przez zupelnie rozne osoby. nie uzywaja one wspolnych zrodel poza samym owb (silnikiem)

"Wtedy ta "zaslepka", pozostanie jedynie zaslepka, chociaz pewnie i tak sie kiedys przyda.Kolejne otwarte okno, daje jednak wiecej mozliwosci niz okno zamurowane "

do kitu okno przez ktore wdziera sie chlam.

[#74] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #63

Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie. Odpowiedz na pytanie, które zadałem.

[#75] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #68

>> "Na Efikach ze 128 MB ramu, ciezko widze aktualnie uzywanie OWB w tej postaci."

> niech sie wypowie ktos kto uzywa na efice.

juz sie wypowiedzial dwa posty wczesniej.

[#76] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #73

"Tak. AOS4 jest teraz dostepny dla wszystkich. Czekamy teraz na dobry MOSowy soft na AOS4."

coz, z mojej strony sie nie doczekasz."


Kiero, mogę zapytać dlaczego? W czym problem? Przecież to chyba lepiej dla programisty aby jego soft był dostępny dla większej liczby systemów. Rozumiem, że wspierasz MOSa, ale chyba przekompilowanie (dostosowanie) programu tak aby działał pod OS4 nie zajełoby zbyt dużo czasu? Rozumiem, że zwyczajnie Ci na tym nie zależy?



Ostatnia modyfikacja: 20.02.2009 19:24:18
[#77] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Deftronic/..., post #76

"W czym problem?"

w tym, ze nie interesuje mnie wspieranie tego systemu. jak juz zauwazyles wybralem MorphOSa i swoj cza poswiecam temu systemowi. wszystkie inne to strata czasu.

"Rozumiem, ze wspierasz MOSa, ale chyba przekompilowanie (dostosowanie) programu tak aby dzialal pod OS4 nie zajeloby zbyt duzo czasu?"

zajeloby. os4 jest zacofany jezeli chodzi o mui (do dla programow) i opengl (to jezeli chodzi o gry)

"Rozumiem, ze zwyczajnie Ci na tym nie zalezy"

dokladnie

[#78] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #77

Dzięki za odpowiedź. Szkoda... :(

[#79] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #50

Wiesz... ja nie jestem programistą, a 3D w systemie mnie też pasuje? Dlaczego?

1. mając dobrą kartę (ja mam R9100 128/128) system w 3D jest szybszy.

2. i zżera odrobinę mniej pamięci (dla użytkowników Efiki).

3. A pozatym nie wyobrażam już sobie Ambienta bez Lucy. ;)

[#80] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #73

coz, z mojej strony sie nie doczekasz.

Swietnie, fantastycznie, kierowniku :P


mozesz wyjasnic?

Raczej nie.


do kitu okno przez ktore wdziera sie chlam.

I popatrz jak to wszystko odbieraja Amigowcy. Z jednej i drugiej strony sa "niedociaglosci". Ostatnio ktos pisal o betonie. Przykra systuacja. Strasznie Wojenna. :(

[#81] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #80

"I popatrz jak to wszystko odbieraja Amigowcy. Z jednej i drugiej strony sa "niedociaglosci". Ostatnio ktos pisal o betonie. Przykra systuacja. Strasznie Wojenna."

wiem, ze nie potrafisz czasami wyjasnic tego o czym piszesz, ale moze tutaj sprobujesz. co do mojej opinii o sofcie uzywajacym x11 maja amigowcy? co do tego ma jakas wojna? nie wiem tez co tu ma do rzeczy 'beton'? to, ze mam takie a takie zdanie, nie zgadzajace sie z twoim?

[#82] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@GumBoy, post #74

Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie. Odpowiedz na pytanie, które zadałem.

Ale po co? :P
No dobra, chyba kazdy wie ze jestem uzytkownikiem dwoch Amig 1200 (z PPC i Apollo040) oraz niewypasionego peceta. Przeciez sprawa jest oczywista. ;)
[#83] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #81

X11 jest ekstrmalnym ciagnikiem braku softu. Nikt tego nie chce, ale czy jest inny zammienik? Nie ma? Ale moze byc. Szkoda ze nie ma wsparcia z Twojej strony. Ja wiem, zangazowanie sie w projekt. Dobry i sluszny. Alternatywnie jednak potoczylo sie inaczej. Amigowcu.
Wystarczy wspolpraca. W koncu piszemy na forum Amigowym. Nie pecetowym, linuxowym czy PS2. ;)
[#84] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #83

Rzeczywiście na X11 pod AmigaOS 4 masz tony znakomitego softu... Aż się chce odpalać.

[#85] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Grzegorz Kraszewski, post #84

Aż się chce odpalać.

Fajnie ze uzywasz AOS4. Sam zauwazyles ze narazie nie bardzo jest co odpalac na X11. Moze nie bedzie trzeba. Dzieki ludzia ktorzy staraja sie myslec poza systemami. Szacunek. :)
[#86] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #83

"X11 jest ekstrmalnym ciagnikiem braku softu"

no i? napisalem gdzies inaczej?

"Nikt tego nie chce, ale czy jest inny zammienik"

jezeli to ma byc wyjscie z sytuacji braku oprogramowania to moze czas rzucic to w cholere. zamienniki trzeba tworzyc. no ale o tym juz napisalem. przeczytaj jeszcze raz.

"Ale moze byc. Szkoda ze nie ma wsparcia z Twojej strony"

jak to nie ma? wspieram moja platforme.

"Alternatywnie jednak potoczylo sie inaczej"

a to juz musisz mi wyjasnic bo nie rozumiem o co chodzi. co alternatywnie potoczylo sie inaczej? i moze jakis przyklad zwiazku z reszta wypowiedzi.

"Amigowcu".

...

"Wystarczy wspolpraca"

to znaczy, ze mam marnowac czas na udostepnianie swojego oprogramowania osobom uzywajacym platformy ktora mnie kompletnie nie interesuje? czy to znaczy, ze tocze z kims wojne? zastanow sie. wspolpracuje z autorami oprogramowania na moja platforme. wspieram tez innych programistow (nie tylko na moja platforme) swoja wiedza. wystarczy.

"W koncu piszemy na forum Amigowym. Nie pecetowym, linuxowym czy PS2."

no i?

[#87] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #86

to moze czas rzucic to w cholere.

Pewnie tak bedzie najlatwiej. Nawet nie trzeba isc skladac holdu pomnikowi Bila. Jest przeciez Linux.
Nowa platforma? Świetnie. Wyrzuc cala amigowa koncepcje. Nie da sie? "Coż za pechozol".

co alternatywnie potoczylo sie inaczej?

AOS4 => nawet ku niezadowoleniu pewnych ludzi, ukazal sie na Pegaza. Przeciez praca wlozona w MOS nie poszla i nie idzie na marne. Napewno sa jakies rozwiazania wymagajace dluzszej przyszlosci. Surowosc AOS4 z MOSem? Przeciez to ten sam system. ;)

"Amigowcu". Czy to jest portal Amigowy? Za chwile sprawdze. ;)
[#88] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #87

oj, dalej nie czytasz tego co pisze. albo czytasz i nie rozumiesz. zobaczmy jeszcze raz.

"Pewnie tak bedzie najlatwiej."

jezeli mialbym uruchamias caly soft uzywajac linuksowego srodowiska to nie widze sensu zostawania przy tej platformie. teraz przeczytaj moje odpowiedzi i postaraj sie wyciagnac wnioski jeszcze raz. napisalem, ze trzeba tworzyc natywny soft i tak robie. jest to dalekie od pojscia na latwizne.

"Nawet nie trzeba isc skladac holdu pomnikowi Bila. Jest przeciez Linux.
Nowa platforma? Świetnie. Wyrzuc cala amigowa koncepcje. Nie da sie? "Coż za pechozol"."

a tego to juz nie rozumiem. moze wytrzezwiej i napisz to tak zeby mialo jakis sens a nie bylo tylko zlepkiem slow.

"AOS4 => nawet ku niezadowoleniu pewnych ludzi, ukazal sie na Pegaza. Przeciez praca wlozona w MOS nie poszla i nie idzie na marne"

podobnie tutaj. o co chodzi z praca na marne i jaki ma to zwiazek z pojawieniem sie os4 na pegasosa? ze niby mamy rzucic mosa w cholere, przeniesc swoje oprogramowanie na os4 i zyc dlugo i szczesliwie?

"Napewno sa jakies rozwiazania wymagajace dluzszej przyszlosci. Surowosc AOS4 z MOSem? Przeciez to ten sam system."

no i znowu belkot... jakie rozwiazania? i co znaczy, ze wymagaja dluzszej przyszlosci. surowosc? miszczu, troche wiecej sensu. rozwin zdania. nie jestem medium, nie umiem czytac w twoich myslach. i nie, MorphOS nie jest tym samym systemem co AmigaOS.


""Amigowcu". Czy to jest portal Amigowy? Za chwile sprawdze."

nie kazdy udzielajacy sie na portalu amigowym musi byc amigowcem.

[#89] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@kiero, post #88

trzeba

Czyli musisz? Brak obiektywizmu. Chciec, a musiec, to zupelnie inne punkty widzenia


a tego to juz nie rozumiem.

Nie kazdy rozumie przenosnie. Trudno. Ale czasami nie wypada pisac czegos wprost (?). ;)


ze niby mamy rzucic mosa w cholere, przeniesc swoje oprogramowanie na os4 i zyc dlugo i szczesliwie?

W zadnym wypadku. Chodzi o wspolprace.


no i znowu belkot...

Ehhh, ta przenosnia.


miszczu

Wracamy do klimatow ACP? No dobra.

ORT!
[#90] Re: Post z OWB pod AOS4.1 na Pegu 2

@Andrzej Drozd, post #89

"Czyli musisz? Brak obiektywizmu. Chciec, a musiec, to zupelnie inne punkty widzenia"

nie, nie musze. chce. no i o jaki obiektywizm ci chodzi? moja opinia z definicji jest subiektywna.

"Nie kazdy rozumie przenosnie. Trudno. Ale czasami nie wypada pisac czegos wprost (?)."

jezeli chcesz dyskutowac na forum to wypadaloby przekazywac swoje mysli w sposob zrozumialy dla innych. jak juz napisalem, nie kazdy jest medium i przenosnie ktorych uzyles nie musza byc oczywiste.

"W zadnym wypadku. Chodzi o wspolprace."

przeczytaj pozostale fragmenty mojej wypowiedzi.

"Ehhh, ta przenosnia."

nie, ten belkot.



Ostatnia modyfikacja: 23.02.2009 00:43:43
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem