[#1] AOS 4? NA MINI
witam
grzecho kraszewski mial racje ze dyskusja byla nie na temat (tam byl MOS).
czyli witam z powrotem ;)
teraz juz na temat odpowiedniego systemu AOS.
zeby bylo jasne odbity obraz jest dlatego ze IMAC tak robi w orginale mozna odwrocic programowo ale ja w tej chwili nie mam czasu po 2-3 godziny dziennie
(wlascieie noc) a chce to skonczyc pozadnie tak ze na prezentacje brak czasu ,
ciagniecie mnie bezprzerwy za jezyk to daje co mam.obiecuje jak skoncze to dam na youtuba calosc i nieodwrucone w dobrej jakosci .
tak samo bzdura jest to ze chodzi tylko na jednym modelu 1.5ghz. chodzi na wszystkich modelach boot room niema tu nic wspolnego wazna jest tylko revizja
romu karty graficznej ktora mozna zflaszowac,to na tyle ze sprzetem .zeby bylo jasne nie handluje pirackim systemem AOS ,tylko prowadze prace nad dopasowaniem sprzetu PPC do tego systemu (przez flaszowanie).jestem od 30 lat sprzetowcem .przez 15 lat bylem amigowcem a od 15 lat pracuje na macach
z wyksztalcenia jestem elektronikiem od 20 lat hobbystycznie (nadal mysle ze ten system ma szanse .tylko HYPERION powinien wydac system na duzo wiecej platform ,w koncu amiga to system (srodowisko )przepraszam za bazgroly ale wole hardwer niz pisanie lece instalowac programy POZDRO

OK

[#2] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #1

Jak Ci się uda, czy udostępnisz tutorial jak to zrobić czy skończy się na oglądaniu na jutubie?

[#3] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #1

Niezłe... Tylko, czy to jest legalne? Pytam z ciekawości... Chyba nikt nie może zakazać mi używać oryginalnego AOS w wersji dla - dajmy na to - A1, na poprawionym MiniMacu? Skoro instaluje się, uruchamia i działa...

btw: to może byś pomyślał jak uruchomić go na G5? Wiem, że to fantazja, ale fajnie by było...



Ostatnia modyfikacja: 26.10.2009 19:21:12
[#4] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #1

Tak na mój rozum, jakiekolwiek grzebanie w systemie bez zgody właścicieli i udostępnianie efektów swojej pracy jest bezprawne. Dziwi mnie troszkę, że skoro port na MM był prawie kompletny, to Hyperion nie zdecydował się na wypuszczenie wersji finalnej na sprzęt, który jest relatywnie tani w porównaniu do SAM440. Szczerze, to nie wierzę, w to co piszesz. Nie masz dostępu do dokumentacji i od tak sobie siadłeś i dokończyłeś port?

[#5] Re: AOS 4? NA MINI

@ender, post #4

ender napisał(a):

> Tak na mój rozum, jakiekolwiek grzebanie w systemie bez zgody
> właścicieli i udostępnianie efektów swojej pracy jest
> bezprawne.

A kto grzebie w systemie? On twierdzi, że flashuje Maca.

[#6] Re: AOS 4? NA MINI

@ender, post #4

Hyperion nie zdecydował się na wypuszczenie wersji finalnej na sprzęt, który jest relatywnie tani w porównaniu do SAM440

Kto wie,może Hyperion dostaje "działkę" od każdej sprzedanej Samanthy.

[#7] Re: AOS 4? NA MINI

@GumBoy, post #5

I dzięki temu uruchomi AOS na MM? Pytam, bo się nie znam. (MM po tym flashowaniu będzie udawał inny sprzęt na którym działa AOS?)

[#8] Re: AOS 4? NA MINI

@ender, post #4

Tak jak pisze GumBoy - system jest nie ruszany...

[#9] Re: AOS 4? NA MINI

@pampers, post #2

obawiam sie ze bedzie potrzebne dostarczenie dysku 2.5 cala do mnie ze wzgledu na skaplikowany system botowania z dysku (ja w tej chwili zakladam pod maciem mala 10mb partycje linux z loaderem nieusuwalna partycja ,po zbotowaniu z tego dysku na ekranie mamy znany obraz dyskietki ,po tej operacji kupujemy system od HYPERIONU wkladamy plytke i instalujemy jak na amidze
dodatkowa zecza w preferencjach systemu jest zakladka zazadzajaca sprzetem czyli mini maciem wszystko po polsku , chyba ze uda sie zrobic na plytce skrypt
ale to musze poprosic kolege ktory moze napisze cos takiego ja nie jestem programista ,wiem jak sprzet dziala jaka jest kolejnosc ladowania programow
zmam obydwa sprzety przez to sobie poradzilem zeniac 3 systemy ( robie to pod maciem na linuxie troche to trwalo .ci co pokazuja system AOS na mini w youtubie botuja z plyty i wystukuja skrypty z klawiatury. ja botuje z dysku twardego tylko jeszcze musze zamiast bialego ekranu ze skryptem wzucis jakies logo przy starcie .czeka mnie jeszcze mnustwo pracy pozdrawiam wszystkich
zyczliwych ok, racja

[#10] Re: AOS 4? NA MINI

@ender, post #7

ender napisał(a):

> I dzięki temu uruchomi AOS na MM?

Nie wiem. Ja tylko piszę co jest modyfikowane a co nie (rzekomo).

[#11] Re: AOS 4? NA MINI

@ender, post #4

Robili jakieś próby np. tutaj zostały jakieś wpisy:

http://macminios4.blogspot.com/

[#12] Re: AOS 4? NA MINI

@ender, post #4

po pierwsze nie grzebie w systemie system trzeba sobie kupic legalny od hyperionu cala sprawa jest dobrze zrobiony loader pod linuksem ktorego widzi mac przy botowaniu reszta to orginalny system + dwa sterowniki odemnie
a ostatnia linijka na dole twojego posta odpowie ci na twoje pytanie ;)

[#13] Re: AOS 4? NA MINI

@Deftronic/..., post #3

jest to mozliwe tylko musi byc dobry programista cala zecz w loaderze

[#14] Re: AOS 4? NA MINI

@waldiamiga, post #6

zapewne tak?

[#15] Re: AOS 4? NA MINI

@ender, post #7

flaszowaniu jest poddawany room karty graficznej tylko i wylacznie ze wzgledu ze obslugiwane sa rewizje z koncowka 120 ,nie obsluguje 116 i 136 i te dwie sie flaszuje i to tez jest legalne flaszery sa na stronie apple robilo sie to normalnie jak update systemu paczka instalacyjna pod jakim systemem niepowiem
reszta zostaje po staremu robi to loader ;)

[#16] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #12

O jakiej porze można Cię zastać w domu?
Jaką pojemność powinien mieć ten dysk twardy?

Przejeżdżam codziennie przez Twoje miasteczko, a około 3 lat temu kupiłem od Ciebie i odbierałem osobiście Pegasosa I.

[#17] Re: AOS 4? NA MINI

@waldiamiga, post #6

waldiamiga napisał(a):

> Kto wie,może Hyperion dostaje "działkę" od każdej sprzedanej
> Samanthy.

Niewykluczone. Może dlatego kłamali w sprawie OS4 na inne płyty PPC niż SAM.

[#18] Re: AOS 4? NA MINI

@lord_spider, post #16

przyzwoita wartosc to 40gb 2.5 " trzeba pamietac ze przyzwoicie ubrany system to ok. 200mb + partycja linuxowa 10mb no i wiadomo ze na oprogramowanie musi byc dla komfortu przeciez nie bedziemy przesuwac ikonek jak ja na moim filmie

[#19] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #18

Czy działa już Tobie dźwięk i net pod AmigaOS4.1?

[#20] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #1

amizen napisał(a):

> zeby bylo jasne nie handluje pirackim systemem AOS
> ,tylko prowadze prace nad dopasowaniem sprzetu PPC do tego
> systemu (przez flaszowanie).

Here is the solution. First copy the directories Devs, Kickstart, L and Libs from the Moana CD to the root of your MacOS hard disk, ignore the other files in the root of the CD.

Przednie! Z torenta se dopasował "przez flaszowanie".
[#21] Re: AOS 4? NA MINI

@Leon, post #19

net chodzi trzeba bylo wszystko recznie wklepywac syn mi pomagal (pisze programy,student ebiznesu)dzwiek kolega mowi mi ze skozystamy z orginalnego sterownika z MOSA po przerobce. zobaczymy moze bedzie dzialal ma go przeslac w sobote poczekam bo ja nie dam rady nieznam sie az na tyle

[#22] Re: AOS 4? NA MINI

@lord_spider, post #16

ale dowaliles "MIASTECZKO" tylko gmina z budow wracam roznie po19-20
trudno mnie zastac ale w niedziele moze bede caly dzien wczesniej trzeba sie umowic ;)

[#23] Re: AOS 4? NA MINI

@am2411, post #20

a co myslales ze sam to wymyslilem? trzeba szukac, kojazyc fakty i troche sie znac jak to dziala . METODA prob i bledow ,pomoc z netu i kolegi :)

[#24] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #21

oo jasne, sterownik mosowy kodowany drmem, trzeba by bylo go z pamieci jakos lapac

[#25] Re: AOS 4? NA MINI

@am2411, post #20

jeszcze raz ja wedle tej ironi z flaszowaniem jak bys mial ok. 50 szt mini macow
roznej konfiguracji i testowalbys ten system wiedzialbys ze na koncowce room 116 i 136 brak jest synchronizacji obrazu i o tym mowie a ze loader jest z netu to kazdy wie ale nikt (bynajmniej tego nie widzialem) ne botuje bezposrednio z dysku ja tak. chyba ze gdzies przeoczylem z checia bym porownal inny sposob OK

[#26] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #15

Dzięki za wytłumaczenie. Przyznaję myślałem, że ściemniasz i to co piszesz to akcja w stylu szarego wilka, ale teraz zwracam honor. Może faktycznie będzie chleb z tej mąki. Tak czy inaczej powodzenia, inaczej nie potrafię Cie wesprzeć. ;)

[#27] Re: AOS 4? NA MINI

@ender, post #26

dziekuje za duchowe wsparcie mysle ze dzieki pomocy kolegow i gmerania w necie bedzie ok. ok, racja

[#28] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #21

powodzenia;)

[#29] Re: AOS 4? NA MINI

@kiero, post #28

Może ty byś użyczył swojego fachowego wsparcia kiero? Chodzi o sterowniki. Tak tylko nieśmiało sugeruję, nie żebym jakoś namawiał czy coś...

[#30] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #27

Tak trzymaj, będziesz miał swoje miejsce w historii. O jak fajnie, że mój mini w drodze do mnie, oj zapowiada się ekstra zabawa:)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem