[#31] Re: AOS 4? NA MINI

@TCD, post #29

chyba zartujesz? raz, nie wspieram os4, dwa, nie napisalem nigdy sterownika (a chyba nie sugerujesz, ze po prostu udostepnie zrodlo tych z morphosa). moje 'powodzenia' mialo wielki, niewidoczny, ironiczny usmieszek na koncu.

[#32] Re: AOS 4? NA MINI

@kiero, post #31



[#33] Re: AOS 4? NA MINI

@TCD, post #30

witam ponownie mam juz dzwiek ale jakis nie czysty (przerobilem go z mosa) moze ktos mi pomoc bo niewiem co jest nie tak . idzie mi jak krew z nosa
ponad 10 lat nie pracowalem na amidze.ale jestem o krok dalej pomysł

[#34] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #33

Przerobiles sterownik z MOSa ? Normalnie czary :)
Jakiej pomocy oczekujesz ?



Ostatnia modyfikacja: 31.10.2009 18:58:11
[#35] Re: AOS 4? NA MINI

@Norbert, post #34

nie czary tylko klamstwa:)

[#36] Re: AOS 4? NA MINI

@Norbert, post #34

Kto wie czy nie prawnej, jak go ludzie od MOSa pogonią za naruszenie prawa poprzez grzebanie i przeróbki w ich strowniku (nie daj się, istnieje jeszcze prawdziwa scena, ta crackerska :) ).

[#37] Re: AOS 4? NA MINI

@Deftronic/..., post #36

bardzo (przez bardzo duze B) watpie zeby ten pan mial wiedze na poziomie pozwalajacym dobrac sie do kodu sterownika, nie mowiac o jego przerabianiu pod katem uruchomienia na innym systemie.

[#38] Re: AOS 4? NA MINI

@kiero, post #37

Pewnie tak, ale ten pan wspominał o znajomych programistach, którzy mu pomagają w tym projekcie, a to już zmienia postać rzeczy. Ciekawe co z tego wszystkiego wyniknie...

[#39] Re: AOS 4? NA MINI

@Deftronic/..., post #38

nie, to niczego nie zmienia.

[#40] Re: AOS 4? NA MINI

@kiero, post #39

Jesteś programistą, więc wiesz, że zmienia. Nigdy nieczego nie crackowałeś? Nie przerabiałeś kodu, nie dostosowywałeś, nie rozwalałeś na czynniki pierwsze?

A może facet nie kłamie...

[#41] Re: AOS 4? NA MINI

@Deftronic/..., post #40

kod zakodowany drmem ?

[#42] Re: AOS 4? NA MINI

@Deftronic/..., post #40

napisalem, ze bardzo watpie zeby on byl w stanie dobrac sie do kodu sterownika a co dopiero w nim cos zmieniac. to samo dotyczy programistow ktorych moze znac. przyczyn jest kilka. zlamanie kodu (usuniecie zabezpieczenia) to nie to samo co dostosowanie go do pracy pod innym systemem. do tego dochodzi sama natura sterownikow (i innych plikow systemowych) w morphosie. sa one zabezpieczone i nie sa zwyklymi plikami wykonywalnymi (nie mozesz po prostu zdekompilowac sobie kodu). pomijam juz fakt ilosci wystarczajaco doswiadczonych programistow znajacych amigaos i kod maszynowy procesorow powerpc.

tak wiec mozesz sobie gdybac i powolywac sie na stara scene crackerska ktora albo zalozyla rodziny i uprawia ogrodek albo zajmuje sie oprogramowaniem na popularne systemy. niczego to nie zmienia. amizen po prostu wprowadza ludzi blad (klamie).

[#43] Re: AOS 4? NA MINI

@Deftronic/..., post #40

Wpisz w google DRM i poczytaj trochę zanim zaczniesz wierzyć w wypociny handlarza szukającego łatwego zysku...

[#44] Re: AOS 4? NA MINI

@Deftronic/..., post #38

Deftronic/... napisał(a):

> Pewnie tak, ale ten pan wspominał o znajomych programistach,

Masz na myśli syna po ebiznesie?

[#45] Re: AOS 4? NA MINI

@Marek Szyprowski, post #43

Przecież to zwykły pirat jest. W dodatku publicznie się chwali swoimi dokonaniami. Cała dyskusja powinna sie zakończyć już po pierwszym komentarzu.
[#46] Re: AOS 4? NA MINI

@kiero, post #42

To jest agent Tomek i CBA na tym łapę trzyma :)

[#47] Re: AOS 4? NA MINI

@Arbuz, post #46

Oh please... Miałem nie dodawać cegiełek do tego wątku, ale już nie mogę wytrzymać. Przestańmy ciągnąć te brednie. Następny post proszę albo jak m1ster hack0r zdoła nakręcić film demonstrujący jego bajeczki na żywo, albo jak moderator zdecyduje zamknąć wątek. Z góry dziękuję.

[#48] Re: AOS 4? NA MINI

@kiero, post #42

OK, dzięki za przekonujące info. Tak sobie gdybałem,że skoro np. MPG4 zostało złamane i ludzie później zmodyfikowali to na DiVX3, potem z tego źródło i Xvid, DiVX4, 5 i 6 to wystarczy "trochę" samozaparcia i wiedzy, aby poradzić sobie z kwestią sterownika.

btw: grzebiąc w sterownikach łamie się prawo, to już nie jest tylko flashowanie MACa.



Ostatnia modyfikacja: 01.11.2009 18:58:55
[#49] Re: AOS 4? NA MINI

@am2411, post #45

Pirat to taki osobnik który sprzedaje kopie czegoś do czego nie posiada praw autorskich.

Czyli z Twojego postu wynika że już coś sprzedał, ciekawe co? Loader o którym pisze? Hmmm drogo poszedł?

Ciekawy temat, dlaczego by go zamykać?

[#50] Re: AOS 4? NA MINI

@Deftronic/..., post #48

btw: grzebiąc w sterownikach łamie się prawo

Nieprawda.

[#51] Re: AOS 4? NA MINI

@Grzegorz Kraszewski, post #50

to akurat zalezy od kraju. w europie reverse engineering jest legalny. w stanach chyba nie.

[#52] Re: AOS 4? NA MINI

@Grzegorz Kraszewski, post #50

Sorry, to był skrót myślowy w sensie - przerabiając sterownik na inny łąmie się prawo.

Temat jest ciekawy, mógłby zostać.

[#53] Re: AOS 4? NA MINI

@kjb, post #49

W przenośni termin "pirat" stosowany jest również wobec szeregu innych osób, np. kopiujących i sprzedających nielegalnie nośniki z utworami artystycznymi, szczególnie z muzyką, w podobny sposób wzbogacających się na handlu nielegalnym oprogramowaniem komputerowym lub korzystających z takiego oprogramowania...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pirat

Pliki potrzebne loaderowi nie są dostepne legalnie, jeżeli masz jakieś wątpliwości możesz zapytac autora. W dalszą bezcelową dyskusje wciagnąć się nie dam.
[#54] Re: AOS 4? NA MINI

@am2411, post #53

> "Pliki potrzebne loaderowi nie są dostepne legalnie"
MOS i AOS4 to systemy dostępne LEGALNIE, bo można je LEGALNIE kupić. Jeśli pliki potrzebne loaderowi nie są dostępne legalnie, to niby skąd je wziął? Wykradł komuś z twardego dysku?
Przepraszam, ale piszesz niejasno. Skąd wiesz że korzysta z nielegalnego oprogramowania ? (tak wnioskuję z twojego cytatu, kto to jest pirat)

> "W dalszą bezcelową dyskusje wciagnąć się nie dam."
Bezcelowe jest wyzywanie od piratów :)
Pozdrawiam.

[#55] Re: AOS 4? NA MINI

@kjb, post #54

witam
z waszych postow wynika ze amige macie gdzies (w glebokim powazaniu)przynajmniej niektozy
nie da sie was czytac ,wedle mnie mozecie sie nadal uzalac ale nad soba .
po pierwsze oba systemy mam kupione legalnie po drugie moge sobie grzebac ile bede chcial zaplacilem za nie .a po trzecie chodzi o udowodnienie ze system bedzie wspieral mini a to ze sprzedaza niema nic wspolnego .predzej czy pozniej "HYPERION " bedzie mosial wyposcic system szezej anizeli na gowniane i drogie 440 a spolecznosc amigowa sie na wszystko zgadza ,przeciez oni to robia dla was a nie dla kosmitow .zrozumialo to APPLE 5 lat temu i powinien to HYPERION jezeli chce dobra dla tego spoleczenstwa ktore jest tak dlugo cierpliwe
przepraszam za bledy ;)

[#56] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #55

My nie użalamy się nad sobą, tylko staramy się dyskutować czy mówisz prawdę oraz o paru innych jeszcze kwestiach. Teoretycznie to jest możliwe, ale wymaga to jednak sporej wiedzy i czasu. Np. Kiero sądzi, że ściemniasz. Dasz radę, to działąj i udowodnij, że racja jest po Twojej stronie. Ja zwyczajnie jestem ciekaw co z tego wyniknie...

[#57] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #55

Wszyscy specjaliści od piratów i zabronionego grzebania w sterownikach trochę nie wiedzą o czym piszą. Natomiast nie wierzę, że zadziałał Ci w AmigaOS 4 sterownik z MorphOS-a... Sugerowałoby to, że złamałeś system zabezpieczania MorphOS-owych binarek.

[#58] Re: AOS 4? NA MINI

@Grzegorz Kraszewski, post #57

tak o binarkach mowie. to ne ja jestem az taki genialny pomaga mi wiele osob z kraju i zagranicy ,czysta pasja udowodnienia sobie i innym swojego zalozenia

[#59] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #58



[#60] Re: AOS 4? NA MINI

@amizen, post #58

Widzę, że wymijające odpowiedzi na pytania i ściemnianie to Twoja technika. No nic, poczekam sobie na relacje zadowolonych użytkowników Twojej wersji AmigaOS 4 na Macu mini...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem