Wątek zamknięty
[#61] Re: Sam440 vs Pegasos II

@qwerty4000, post #57

Moim zdaniem dla Ciebie najlepszy będzie Mac Mini z niezarejstrowanym Morphosem.

Sorry, ale jakoś do maka nie chcę się przekonać. Co prawda ma on swoje zalety (jak i wady), jednak nie mam ciągutek do tej platformy. Za mało spopularyzowana została w latach poprzednich i teraz mnie do niej nie ciągnie.

[#62] Re: Sam440 vs Pegasos II

@Atreus TedBeer, post #61

Za mało spopularyzowana została w latach poprzednich i teraz mnie do niej nie ciągnie.

Jeżeli mówimy o popularności w świecie amigowym to w latach poprzednich nie działał na Macach żaden amigowy system, więc nie było co popularyzować. Jeżeli natomiast mowa o popularności w ogóle, to Mac mini był znacznie bardziej popularny niż wszystkie sprzęty po Amidze klasycznej razem wzięte...

[#63] Re: Sam440 vs Pegasos II

@adam_mierzwa, post #60

W każdym razie - na twoim miejscu wziąłbym Pegasos 2.

Też się skłaniam ku tej platformie. Planowałem jej zakup kilka latek temu, jednak nie doszło do realizacji do dnia dzisiejszego. Samantha mnie zainteresowała ze względu na nowsze wykonanie niż Pegasos (głównie SATA i USB 2.0). Jednak Pegasos ma gniazda "w standardzie" na których mi zależy i które mogę wykorzystać. A już wiem, że USB2.0 mogę wykorzystać poprzez kontroler, tak jak to miałem w Athlonie 650MHz...

[#64] Re: Sam440 vs Pegasos II

@G. Kraszewski, post #62

Jeżeli natomiast mowa o popularności w ogóle

Nie chodzi o popularność w ogóle, tylko na naszym rynku. Jakoś w polsce Mac nie był zbytnio popularny z różnych powodów.
Ja się wychowałem na podwórku C64, Amiga, PC. Dodatkowo odwiedzałem podwórko atarowskie u kolegi. Teraz chcę komputer z systemem opartym na AOS, a czy to będzie MorphOS czy OS4.1, to się okaże.

[#65] Re: Sam440 vs Pegasos II

@Radov, post #40

Jejku jej Radov mi chodzi caly czas /gwoli wyjasnienia/ o stosunek cena/moc - jakosc - fun- uzytecznosc. Sam w porownaniu z pegiem 2 g4 w mojej opinii to dno i sto kilo mulu. Jakkolwiek bys nie zaklinal rzeczywistosci pisaniem o dsp itd itp to i tak peg bedzie od tego czegos bardziej wydajny tanszy i uzyteczniejszy /wiecej systemowna(nas interesujacych) nim pelza. Pozatym Kraszan heh, lel wywod Kraszana rulez

[#66] Re: Sam440 vs Pegasos II

@G. Kraszewski, post #53

Właśnie wszystkim.
Do tego stopnia że jak sam potrzebowałeś porad na temat OS4 to dobrze wiedziałeś, że nawet nie ma co pytać na PPA tylko szybciutko po prośbie poszedłeś do tych złych ekstremistów z eXeca aby uzyskać informacje.
Jak to mówią "przyszła koza do woza"

To świadczy tylko o tobie, bo nie przypominam sobie, aby z eXeca ktokolwiek cię wyrzucał.
Tak samo ja jako współorganizator nie zamknąłem przed tobą drzwi na ostatnim AmiWawa.



Ostatnia modyfikacja: 04.06.2010 00:13:57
[#67] Re: Sam440 vs Pegasos II

@lekarz_med, post #66

Tak samo ja jako współorganizator

A to jest dla mnie pewna nowość. Uważałem i nadal uważam, że AmiWaWę organizowali AS i Radov.

[#68] Re: Sam440 vs Pegasos II

@lekarz_med, post #66

Panie lekarzu_med, nie zaśmiecaj pan wątku wycieczkami osobistymi. Z tego co widzę, że jeśli nie masz o czym pisać to piszesz nie na temat. Proponuję byś nie ośmieszał się dalej publicznie i przeszedł z rozmową z G.Kraszewski na priv. Ewentualnie dział Rzeźnia czeka...

[#69] Re: Sam440 vs Pegasos II

@G. Kraszewski, post #67

Na twoje niedoinformowanie nic nie poradzę.
Dla twojej wiadomości byłem współorganizatorem zarówno zeszłorocznej jak i tegorocznej AmiWawa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem