[#1] Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
Poczytajcie tu:
https://amiga-news.de/en/news/AN-2020-07-00031-EN.html?fbclid=IwAR36erHXDvAnnSXwL8Dinz0Mh4-9zldZ3wrXaNgza70HfjKmuvbkoZZNWB0

Hermans, za długi Hyperionu wobec siebie, zwiększył stan posiadania aktywów Hyperionu tak że reszta (Friedenowie + Trevor i inni) mają mniej niż 3%.
[#2] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #1

Monopoly ;)
[#3] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #1

Mnie tego typu teksty śmieszą.
Nie ma na co zmienić Amigi NG.
Nie ma na x86 czegoś co byłoby na tyle dobre, żeby tego Windowsa,
włączać nie częściej niż raz na tydzień.
aros na x86 to straszne dziadostwo gorsze od uae, a MOS wygląda na to że nie będzie lepiej.
Będziemy używać Amiga Os 4 do końca.
W moim przypadku razem z MOSem na ppc oczywiście.
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#5] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@flops, post #4

Stracił na pewno czas, który mógłby przeznaczyć na zarabianie pieniędzy. Nie wiem czemu wnosisz ze stracił jakiekolwiek pieniądze (tzn. zainwestował żywą gotówkę i się ulotniła). Można też powiedzieć, że stracili Friedenowi i inni programiści.
[#6] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #5

Praw za darmo nie dostał, wypłaty programistów za granicą też nie były niskie. Bo przynajmniej na początku płacił normalne stawki.
Tak programiści też stracili, Trevor pewnie też niezły worek pieniędzy dorzucił.
[#7] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@flops, post #6

E tam stracili, przyjdzie Mufa i wam wyjaśni, że plotki głosicie. 4.3 już wkrótce tylko NDA. Hmm a może Ben jak już 100% będzie miał to wyda AmigaOS 4.x na x86, odzyska część kasy, to by były jaja.
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#13] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@JIL, post #8

Za wrzutki polityczne tradycyjnie dajemy bany. Myślę, że po tygodniu dla kolegów flops i JIL wystarczy.
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#19] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@MUFA-amigaone-pl, post #17

Miażdzy konkurencje..., tak, szczególnie supportem dao jakiegokolwiek laptopa. Ale wracając do tematu, jakie masz zdanie co do posuniec prawnych Hyperionu. Wynika z niego, że Hermans kontroluje cały Hyperion, a Trevor czy Friedenowie nie mają nic do gadania. Czy użytkownicy OS4 odbierają to pozytywnie czy negatywnie.
[#20] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #19

To jest stary temat. Spotkanie udziałowców Hyperionu odbyło się w czerwcu 2019 roku. Trevor opisywał to na swoim blogu, sądząc po zdięciach odbyło się w dobrej atmosferze. O ile wiem nawet przed tym spotkaniem Ben i tak był większościowym udziałowcem. To czy Costel jest dyrektorem czy nie, nie ma dla mnie żadnego znaczenia, ważne by kodował rzeczy wchodzące w skład AmigaOS 4 a to dalej robi.

Co do Bena to przed rokiem na jednym z zagranicznych portali wyciekł jego mail z betalisty. Co prawda nie było to na portalu anglojęzycznym, a sam news w skutek interwencji jednego z francuskich betatesterow został usunięty po kilku godzinach, jednak dziwi mnie mocno że w dobie szukania spisków, tajemnic z Amiga Documensts itp. ten news przeszedł całkowicie niezauważony. Tam były plany Bena na temat dalszego rozwoju systemu AOS 4, jego finansowania oraz przefstawione konkretne, bardzo duże sumy jakie Hyperion zainwestował dotychczas w rozwój tego systemu. Być może trolle uznali to za fake, gdyż burzyłoby to ich koncepcję w której Hyperion jest firmą której jedyną formą działalności jest wszczynanie procesów sądowych. Cóż jeśli to czytałeś to wiedz że to nie był fake. Jeśli nie czytałeś, trudno ja czytałem i wiem co planuje Ben.
[#21] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #19

Tego typu teksty są odbierane jako szukanie na siłę problemów tam gdzie problemów nie ma.
Powód jest oczywiście prosty - nie ma na co zmienić NG.
Po ćwierć wieku albo więcej to ciężko wrócić do klasyka i bitplanów.
x86 wiadomo aros jest w głębokiej czarnej d... ze wszystkim.
Poza tym że to psuje atmosferę to niczego nie zmienia.
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#24] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@XoR, post #23

Żenua i poziom nie powiem jakiej grupy społecznej bo dostanę tygodniowego bana


Ale tu nie dają bana za porównania do grupy społecznej dzieci w piaskownicy,
śmiało, dawaj. szeroki uśmiech

Co do tematu Hyperionu (i piaskownicy), jeśli tak to wygląda, tylko czekać aż programiści pozbierają swoje zabawki i pozostanie panu prawnikowi poznać kilka wzorców programowania
.
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#26] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@rePeter, post #24

Pan prawnik znajdzie nowych.
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem