[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#32] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #1

Poczytajcie tu:
https://amiga-news.de/en/news/AN-2020-07-00031-EN.html?fbclid=IwAR36erHXDvAnnSXwL8Dinz0Mh4-9zldZ3wrXaNgza70HfjKmuvbkoZZNWB0

Hermans, za długi Hyperionu wobec siebie, zwiększył stan posiadania aktywów Hyperionu tak że reszta (Friedenowie + Trevor i inni) mają mniej niż 3%.


Spojrzałem na to i stany posiadania akcji czy kto jest a kto nie jest dyrektorem to nie jest główny news. Główny news jest taki, że udziałowcy Hyperionu zaczęli się pomiędzy sobą pozywać do sądu. Widocznie inne sposoby dogadania się zostały już wyczerpane.



amiga-news.de:
Now the author of the Amiga documents report claims on Twitter that Ben Hermans sued de Groote last November, a claim that is confirmed to amiga-news.de by a second source.


Jak podaje amiga-news.de, jest to informacja potwierdzona przez niezależne od Amiga Documents źródło, zatem najprawdopodobniej takie są fakty.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 14:16:21 przez jubi
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#39] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #5

Stracił na pewno czas, który mógłby przeznaczyć na zarabianie pieniędzy. Nie wiem czemu wnosisz ze stracił jakiekolwiek pieniądze (tzn. zainwestował żywą gotówkę i się ulotniła). Można też powiedzieć, że stracili Friedenowi i inni programiści.


Tak czy siak pamiętam jak trzy lata temu na róznych forach i podcastach mówiono że Hyperion ma 600 000 euro długu i z tego dołka finansowego już się nie da wyjść. Tymczasem pomimo obciążającej budżet batalii sądowej, według raportów finansowych już w ubiegłym roku udało się wyjść ze stanem kasy na mały plus.
[#40] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@MUFA-amigaone-pl, post #39

Wspaniała wiadomość. To kiedy update systemu i nowe inwestycje?
[#41] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@MUFA-amigaone-pl, post #39

Myślę, że rynek jest już nasycony AmigaOS4.1FE więc tylko sprzedaż OS3.1.4 odbija się pozytywnie na finansach Hyperionu (chyba, że o czymś nie wiemy). Rynek klasyków też się tym 3.1.4 nasyci i za rok Hyperion albo wypuści jakieś nowe rozwiązanie, które powiedzmy będzie miało sprzedaż +/- 1000 sztuk, albo skończy mu się dopływ pieniędzy.
[#42] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #41

OS 3.2 będzie najprawdopodobniej w tym roku.
[#43] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@tom256, post #42

To w stosunku do 3.5/3.9 będzie to jakiś downgrade ?
[#44] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@MaaG^dA, post #43

W stosunku do 3.5/3.9 OS3.1.4 i 3.2 ma jeden plus - działa na 68000. Posiadacze 020 i wyższych muszą być chyba niespełna rozumu żeby korzystać z 3.1.4.
[#45] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #44

Tutaj sie nie zgodze bo 3.9 na mojej a600 z ACA620 to katorga, czego nie mogę powiedzieć o 3.1.4.
[#46] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@jarokuczi, post #45

OS3.5/3.9 pracował u mnie na 040+PPC/200 i na mediatorze - więc było szybko - odniesienia do gołego sprzętu mi brak.. (a tym bardziej do 000)
[#47] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #44

A ja tylko WB 3.1 używam i to na 030/50.
OS-y 3.5 i 3.9 jakieś takie dziwne są.
[#48] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@RokiS, post #47

Też używam WB3.1 na A500 030/50mhz. Na A1200 mam WB3.9, bo instalowałem go dawno temu, jak nie mogłem sobie poradzić z obsługą dużych dysków pod WB3.1 i nie chciało mi się przy tym grzebać.

Podejrzewam, że większość nabywców 3.1.4 to tacy leniwi albo ciekawscy.

Jest jeszcze kwestia piracenia. WB3.1.4 ma do kompletu rom 3.1.4. Ci co nie mają możliwości mapowania kicka, albo nie mają gdzie wypalić kupią oryginalny system. Większe szanse na zysk niż z WB3.9

WB3.9 jest w oficjalnej sprzedaży jeszcze?
[#49] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@MUFA-amigaone-pl, post #39

Polecam sprawdzić za jaką przyczyną tak się stało.
Podpowiem - ma to więcej wspólnego z kreatywną księgowością, nic z przychodami.
[#50] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@snifferman, post #48

Czy ja wiem, obsługuje też prawidłowo duże dyski. Tak - opcja dla leniwych - ale oryginalna i przystępna. Raczej użytkownicy A1200 niewiele tam mają do szukania, ale właściciele 500 z np. ide+fast powinni być zadowoleni
[#51] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michalmarek77, post #49

Możesz podać jakieś źródło do tego czy to takie niczym niepoparte spekulacje?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 20:16:53 przez RadziN
[#52] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@RadziN, post #51

Chyba jedyne pewne źródło które mamy na temat finansów Hyperionu jest tutaj.
[#53] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@recedent, post #52

Tak ale ono nie zdradza szczegółów zamiany długu, jaki Hyperion "miał" wobec właściciela, na aktywa firmy, które zrobiły taki skok w przychodach ;)
[#54] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@recedent, post #52

No dobra, a gdzie tu jest napisane w tym dziwnym języku czy wzrost kapitału był przez dokapitalizowanie czy przez sprzedaż?
[#55] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #54

Łap

zwiększenie aktywów Hyperion

Bo jeszcze jakiś nawiedzony pomyśli, że te cyferki Hyperion ugrał na sprzedaży czegokolwiek aka " pomyśli, że Hyperion zarobił kasę, tak jak odebrał to Mufa" ;)

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 20:44:03 przez michalmarek77
[#56] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michalmarek77, post #55

Ja wiem, że Hermans dokapitalizowal Hyperion dlugiem wobec siebie. Pytanie czy te cyferki na obu dokumentach się jakoś łączą. Niestety uczyli mnie tylko łaciny i angielskiego więc dla mnie te PDFy to jakaś sieczka.
[#57] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michalmarek77, post #55


zwiększenie aktywów Hyperion

Bo jeszcze jakiś nawiedzony pomyśli, że te cyferki Hyperion ugrał na sprzedaży czegokolwiek aka " pomyśli, że Hyperion zarobił kasę, tak jak odebrał to Mufa" ;)


Gratulacje dobrej szklanej kuli, która powiedziała Ci co jak odbieram, to raz no i gratulacje z powodu łączenia faktów i dat to dwa.

Tak więc aby nie było wątpliwości, co jak odbieram. No więc tak Hyperion coś zarobił, wskazuje na to zysk 150 000 euro z roku 2018, przypominam roku premiery AmigaOS 3.1.4 i tak część długu została zniwelowana przez zwiększenie aktywów, co miało miejsce jak sam wskazujesz w czerwcu 2019 roku, na spotkaniu udziałowców
[#58] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@MUFA-amigaone-pl, post #57

btw. Według tego co napisal kas1e na Amigans to macie dekodowanie video kartami od roku, ale nikt nie jest skory, żeby to wypuścić?
[#59] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@jubi, post #32

[Amiga Documents wrzuciło post o sympatiach politycznych udziałowców Hyperionu, ale w sumie uznałem, że kogo to obchodzi, kasuję. Bardziej ciekawi mnie co tam słychać w sprawie pozwów które wytoczyli sobie nawzajem.]


Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 14:16:33 przez jubi
[#60] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem