[#61] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#62] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@WojtekX, post #60

Panowie, administracja portalu nie życzy sobie żadnej polityki w wątkach na forum. Za nieprzestrzeganie tej zasady jest ban.
[#63] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@recedent, post #62

Może by zamknąć ten wątek?
[#64] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@swinkamor12, post #63

Czemu? Może dezintegracja udziałowców Hyperionu będzie postępowała.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 16:21:56 przez michal_zukowski
[#65] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu
[#66] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@WojtekX, post #65

Portowanie na Arma i X64 przez Hyperion może być zablokowane postanowieniami licencji.
[#67] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@MaaG^dA, post #43

To w stosunku do 3.5/3.9 będzie to jakiś downgrade ?

Przespaleś jakieś dwa lata?szeroki uśmiech
Posiadacze 020 i wyższych muszą być chyba niespełna rozumu żeby korzystać z 3.1.4.

Nope, działa stabilniej niż 3.0/3.1 na 68020 więc sens jest. Z resztą 3.1.4 bliżej do 3.9 niż do 3.1.
Tutaj sie nie zgodze bo 3.9 na mojej a600 z ACA620

Dziwne, u mnie 3.9 śmiga na ACA620. Choć to 3.1.4 jest głównym systemem na mojej Amidze.
Podejrzewam, że większość nabywców 3.1.4

To nie lenistwo tylko normalna kolej rzeczy w świecie komputerów, po używaniu setek poprawek na starym systemie w końcu używasz nowej wersji, która ma to już wszystko.
Jak te wszystkie perypetie z udziałami wpłyną na wydanie 3.2?
[#68] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@QkiZ, post #67


Dziwne, u mnie 3.9 śmiga na ACA620. Choć to 3.1.4 jest głównym systemem na mojej Amidze.


No generalnie wszystkie aplicakcje systemowe w reaction działają zdecydowanie wolniej niż te gadtools. Używanie ich na ekranie 4 kolorowym w niskiej rozdzielczości troche mija się z celem. Dlatego uważam że lepszym wyborem na słabsze konfigi jest 3.1.4. Może troche przesadziłem z tą katorgą szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 09:13:07 przez jarokuczi
[#69] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@jarokuczi, post #68

A dodali już workbench.library do romu 3.1.4 czy nadal bieda i dyskietki z loadwb nie pokażą pulpitu?
[#70] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #69

Nie dodali ale dość łatwo można sobie zrobić ROM'a 1 MB i dodać we własnym zakresie. Patent z workbench.library był już w A4000T. W ROMach Cloanto mamy dokładnie to samo.
[#71] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@pong777, post #70

Wiem, że można, ale to żenada że nie dodają. A4000T to był inny przypadek bo ta Amiga docelowo zawsze miała mieć dysk, natomiast pakowanie 3.1.4 do A600/CDTV/A500/A2000 bez dysku twardego to poroniony pomysł.
[#72] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #71

A jak chcesz dodac workbench.library do nowego 0.5MB ROM-u skoro prawie wszystkie nowe moduly kickstartu sa wieksze lub duzo wieksze niz te z kick 3.1? ROM nie jest z gumy nie rozciagnie sie. Uzytkownicy chca fiksow i ulepszen (?), a to wszystko zajmuje coraz wiecej miejsca. Daloby sie jeszcze upchnac workbench library w ROM-ie, ale trzeba by wiekszosc duzych modulow ROM-u przerobic z wersji C na ASM. Thor nie lubi asemblera za bardzo, woli C, wiec w wersji 0.5MB workbench.library bedzie ladowana z dysku.
[#73] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@Don_Adan, post #72

To niech sprzedają 1MB ROM'y:). Proste.
[#74] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #71

Przeciez jak chcez uzywac amigi 600 tylko z dyskietki to w zupelnosci wystarczy kick 2.0. Upgrade do 3.0+ ma sens jak masz dysk w amidze.
[#75] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@Don_Adan, post #72

No wersja 1mb rom, to po pierwsze dla A600/A1200. Dla A500/A2000 wywalić cardresa, pewnie coś jeszcze też mozna by było wywalić. Biorą za coś pieniądze to może by poświęcili te pare dni, żeby przygotować coś co jest jak najmniej problematyczne.
[#76] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #75

Nie ma sensu.
Ludzie używający Amigi bez twardego dysku używają 1.3 i nie potrzebują 3.1.4.
[#77] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #75

Chyba jednak nie wiesz o jakie rzedy wielkosci tu chodzi. Workbench.library w wersji 3.1 mial w wersji binarnej okolo 70k o ile dobrze pamietam. W wersji 3.9 mial juz grubo ponad 100k. A w wersji 3.1.4 to nie wiem, ale podejrzewam ze 100k to bedzie minimum. Do tego nowy FFS, scsi.device, intuition.library ktore musza byc a sa wieksze. Kickstart 3.1 jest w zasadzie pelny, jedynie wersja do A4kT ma troche miejsca bo tam zamiast workbench.library jest drugi SCSI device, do bootowania urzadzen SCSI. Zakladajac, ze A4kT bylo ostatnia Amiga (albo przedostatnia, jesli liczyc CD32) od Commodore. To wywalenie workbench.library z ROM-u bylo droga wybrana przez Commodore dla nastepnych wersji kickstartu. Po prostu brak miejsca.
[#78] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@Don_Adan, post #77

Wiem, robiłem swoje romy Remusem. Dalej by sie to zmiescilo w 1mb rom, i jeszcze by dużo mogło być dodane.
[#79] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@Don_Adan, post #77

Workbench.library w wersji 3.1 mial w wersji binarnej okolo 70k o ile dobrze pamietam. W wersji 3.9 mial juz grubo ponad 100k.


Około 170KB, a ten z 3.2 zapewne będzie miał jeszcze więcej. Wszak dużo rzeczy jest brane z AOS 4.1, a tam Workbench.library ma ponad 500KB.
[#80] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@MUFA-amigaone-pl, post #79

Ok, czyli nadal wszystko się mieści w 1MB rom. Robienie trudności posiadaczom A600/A1200 jest lekko bez sensu. Poza tym mogli zawsze umieścic w romie prostą wersję dla kompatybilności i ładować z dysku jak jest większa (tu trzeba by było się zastanowic czy to sie da latwo zrobic bez resetu)
[#81] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@michal_zukowski, post #80

Nie ma sensu.
Lepiej zostawić w ROM tylko to niezbędne do startu, a całą resztę ładować z dysku.
Jeden ROM 0.5 MB do wszystkiego.
Po co se utrudniać życie.
[#82] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@swinkamor12, post #81

Tak, jedyny problem bedzie z grami odpalanymi z dyskietek, ktore laduja Workbencha na starcie. Trzeba je inaczej wczytywac/uruchamiac. No i duzo mniej pamieci bedzie, jak ktos ma np. tylko 1MB RAM. Ogolnie 3.1.4 jest tylko przydatny dla posiadaczy Amiga z HD i fastem. Dla zwyklej A500/A600/A1200 nie ma sensu go instalowac bo to tylko dodatkowe problemy.
[#83] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@jarokuczi, post #68

No generalnie wszystkie aplicakcje systemowe w reaction działają zdecydowanie wolniej niż te gadtools. Używanie ich na ekranie 4 kolorowym w niskiej rozdzielczości troche mija się z celem. Dlatego uważam że lepszym wyborem na słabsze konfigi jest 3.1.4. Może troche przesadziłem z tą katorgą

Czy ja wiem... Dużo tych programów nie ma z reaction, ale za to MUI bardziej muli
A dodali już workbench.library do romu 3.1.4 czy nadal bieda i dyskietki z loadwb nie pokażą pulpitu?

workbench.library zawsze można było doczytywać z dysku. Tak samo jak icon.library
A jak chcesz dodac workbench.library do nowego 0.5MB ROM-u skoro prawie wszystkie nowe moduly kickstartu sa wieksze lub duzo wieksze niz te z kick 3.1? ROM nie jest z gumy nie rozciagnie sie.

pacz pan, a mój się rozciągnął do 1MB. Remus takie tworzy. Z workbench.library w środku.
[#84] Re: Powolna dezintegracja udziałowców Hyperionu

@QkiZ, post #83

Patrze, i ROM 0.5MB to nie jest ROM 1 MB. 1MB ROMy zdaje sie ze nie dzialaja na wszystkich Amigach, do tego trzeba potrafic je zamontowac. Owszem Hyperion moglby takie 1 MB ROMy oferowac jako opcja przy zakupie kicka, ale widac uznali ze to sie z jakis powodow nie oplaca.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem