[#31] Re: Sam460cr - warto?

@adam_mierzwa, post #30

Dzięx Adam,
Z zakupami to się na razie wstrzymam - będzie płyta od AKjubów to kupię dodatki...bo jak Kjuby oleją tą dodatkową produkcję to zostanę ze złomem jak Himilsbach z angieskim...
[#32] Re: Sam460cr - warto?

@twardy, post #29

Warto, bo możesz mieć ES 2.0. A to pozwala na kodowanie przez kartę graficzną filmów, przeglądania obrazków, pewnie niedługo przy przeglądaniu stron www i inne. Sam460 ma słaby procesor, a dzięki ES 2.0 można zrobić wiele, gdzie sam procesor nie dałby rady.
[#33] Re: Sam460cr - warto?

@twardy, post #29

Radeony z serii Polaris z ostatnim uaktualnieniem dostały możliwość akceleracji sprzętowej dekodowania filmów. A oprogramowania wykorzystującego Warp3D Nova będzie pewnie coraz więcej.
[#34] Re: Sam460cr - warto?

@adam_mierzwa, post #30

A jest cos na czym zadziała i nowe i stare ?
[#35] Re: Sam460cr - warto?

@twardy, post #34

Znaczy Warp 3D? Zawsze zadziała ci Wazp 3D, czyli emulacja, z tym że to do programów z racji powolności. W starej A1 XE na ATI 9000 po prostu miałem obsługiwany w systemie, w A1 500 (SAM460) miałem nowszą kartę i trzeba było dokupić bibliotekę Warp 3D_SI. Niestety sterowniki są rozwijane poza systemem (H. de Ruiter) i są płatne. Teraz to nawet chyba nie można ich kupić osobno, tylko są częścią Enhancer Software. Osobno można kupić tylko podstawowe sterowniki 2D. W sumie jest trochę mały bajzel ze sterownikami, na pewno opisywałem cały ten bajzel na blogu, ale tak na szybko to jak wyżej. Ogólnie - tak, z tym że te sterowniki są płatne.
[#36] Re: Sam460cr - warto?

@twardy, post #34

Zadziała i nowe i stare. Co prawda klasycznego Warp 3D nie ma dla Polarisów ale jest wsparcie dla Minigl, od czasów Heretica 2 niemal wszystko korzysta z tej biblioteki. Tak że de facto kompatybilność że starymi grami jest niemalże na tym samym poziomie co w Radeonach HD 7000, gdzie jest typowy stary Warp3D jak i Nova.
[#37] Re: Sam460cr - warto?

@adam_mierzwa, post #26

@Adam, karta Yeston RX550-4G D5 LP którą podlinkowałeś wcześniej jest sprawdzona w OS4?
Edit: Nie było pytania. Znalazłem. Sorry... szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 10:02:59 przez artrob
[#38] Re: Sam460cr - warto?

@adam_mierzwa, post #26

No i super, zakładając chęć użycia karty gr. Yeston RX550-4G D5 LP(jest do dostania), i dwuportowego kontrolera na Sil3512 (też jest do dostania), pozostaje karta dźwiękowa....i tu jest bryndza i rebus...gdzie znaleźć jakąś OS compat wymienioną przez Adama?
[#39] Re: Sam460cr - warto?

@artrob, post #38

Mnie we wczesniejszym grudniowym watku polecono taka karte muzyczna:

Chipset: CMI8738-6CH na PCI-e x1
link
[#40] Re: Sam460cr - warto?

@habib, post #39

Takiego cosia znalazłem:
https://forum.hyperion-entertainment.com/viewtopic.php?t=3528
[#41] Re: Sam460cr - warto?

@artrob, post #40

jest jeszcze cos nowego, Xonar DGX (PCI-e)

link
[#42] Re: Sam460cr - warto?

@habib, post #41

UUuu....dzięki habib...
i to nowość jest...
Sprawa zaczyna się mocno klarować.
[#43] Re: Sam460cr - warto?

@artrob, post #42

No a dzisiaj pojawił się kolejny sterownik, zapewniający dostęp do szerego kart na PCI-E, szczegóły szczegóły podałem tutaj.
[#44] Re: Sam460cr - warto?

@MUFA-amigaone-pl, post #43

Dzięki Mufa za info.
[#45] Re: Sam460cr - warto?

@artrob, post #42

Dostałem maila od Philippe Ferrucci (ACube) że bieżący bacz 460cr został wyprzedany na pniu a nowy będzie w ok 3 miesiące.
[#46] Re: Sam460cr - warto?

@artrob, post #45

A jakies warunki zakupu podał? Bo byla mowa ze jakąs przedplate beda chcieli?
[#47] Re: Sam460cr - warto?

@arturB, post #46

na razie było zero informacji ale wspominali o przedpłacie.
"We are planning a new, bigger, production run but we need your help now! Production will be available on pre-order, asking just a small fee that will be discounted from the final price, so if you are interested, please write us now at info@acube-systems.com to place your order or request additional information."
prawdopodobnie będzie w okolicach tych trzech miesięcy...

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 17:57:40 przez artrob
[#48] Re: Sam460cr - warto?

@recedent, post #33

„A oprogramowania wykorzystującego Warp3D Nova będzie pewnie coraz więcej” - pożyjemy, zobaczymy. Jak tam oprogramowanie wykorzystujące Xena/Xorro?
[#49] Re: Sam460cr - warto?

@Cedrat, post #48

Nijak. Jeśli ktoś się łudził, że to co innego niż PR-owska wydmuszka od samego początku to teraz pewnie może mieć pretensje do wszechświata. Wydaje mi się jednak, że sterowniki do kart graficznych to zupełnie coś innego. Ale pewnie, zawsze jest możliwość że np. obecny programista się zniechęci i nie będzie miał kto dalej tego ciągnąć.
[#50] Re: Sam460cr - warto?

@recedent, post #49

...preordery wznowiono:
https://shop.acube-systems.biz/sam-motherboards/123-sam460.html
[#51] Re: Sam460cr - warto?

@artrob, post #50

300 euro. Dobry kwit myślę sobie, ale zaraz zostałem sprowadzony na ziemię, bo wyczytałem że to tylko "zaliczka", finalna cena to 739 euro.
[#52] Re: Sam460cr - warto?

@waldiamiga, post #51

To samo dostrzegłem.
300 to biere, ale dalej już mnie wyleczyli z tego pomysłu.
[#53] Re: Sam460cr - warto?

@mwb113, post #52

>> 300 to biere, ale dalej już mnie wyleczyli z tego pomysłu.

tak,
909eu z vatem to jest zdecydowanie za dużo.
[#54] Re: Sam460cr - warto?

@Cezarykl, post #53

Jedym słowem nie warto.
Szkoda.
[#55] Re: Sam460cr - warto?

@KM_Ender, post #54

Zrobili by za 300 to ludzie by brali. Oni by sprzedawali my byśmy kupowali, by się kręciło.
[#56] Re: Sam460cr - warto?

@KM_Ender, post #54

Jakby sprzęty pod AmigaOS4.x były kiedykolwiek jakoś przesadnie tanie ...
[#57] Re: Sam460cr - warto?

@michal_zukowski, post #56

przesadnie tanie .
Szok
Przecież na tej płycie praktycznie nic nie ma !
Najdroższy jest ten SoC, procki tej rodziny pchane były do dość tanich RouterBOARD pod MikroTik-a, swego czasu przewaliłem kilka tysięcy sztuk tego sprzętu, akurat nie pamiętam czy były ponad 1GHz ( raczej niższe zegary żeby się nie przegrzewało w małych skrzynkach na poddaszu ), ale taki 800MHz był bardzo popularny i kosztował coś około 100 euro ?
Sama płyta też nie jest nowym projektem na wyłączność, to zaadaptowana ( ograbiona z czego się dało ) jakaś już istniejąca konstrukcja.
licencja na OS też nie kosztuje sporo.
to jak umotywowana jest tak wysoka cena ? marża 200% ? czy tak mała skala produkcji ? 100 sztuk ?
[#58] Re: Sam460cr - warto?

@UJP, post #57

tak mała skala produkcji ? 100 sztuk ?

Coś koło 100 sztuk, wieczorem było 102 na stanie, teraz 99.
[#59] Re: Sam460cr - warto?

@michal_zukowski, post #56

Zapowiedzi dawały jakąś nadzieje. To strach zapytać o mitycznego Tabora. Cena tej płyty to chyba dowód na to, że PPC dla "Kowalskich" umarł.
[#60] Re: Sam460cr - warto?

@UJP, post #57

Jest odpowiedni rynek, jest odpowiednia cena. Nie wiem czy nawet rynek się załamie jak cena peceta emulującego Sam460 będzie od niego niższa, a to może przecież nastąpić w ciągu 2, 3 lat.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem