[#61] Re: Sam460cr - warto?

@michal_zukowski, post #60

A ja zapytam przekornie - po co? OS4, to jeszcze w ogóle żyje? Przeglądam sobie czasami zachodnie fora i strony z newsami i wiadomości na temat jakiegoś nowego softu na ten system widziałem może ze dwie - w tamtym roku...

Z MOSem jest, niestety, podobnie. Ostatnio wydaje mi się, że taki 3.x czy nawet AROS/ApolloOS bije w rozwoju oba systemy na głowę.
[#62] Re: Sam460cr - warto?

@_arti, post #61

taki 3.x czy nawet AROS/ApolloOS bije w rozwoju oba systemy na głowę.


Ma co nadrabiać...
Pokaż mi przykład programu na OS 3.x czy nawet AROS/ApolloOS, którego brakuje dla NG.
Bo ja ze swojej strony mogę wymienić kilka z MorphOSa, których OS 3.x czy nawet AROS/ApolloOS się jeszcze nie doczekały.
[#63] Re: Sam460cr - warto?

@recedent, post #62

Nie chodzi mi o to. Po prostu rozwój systemów NG strasznie zwolnił.
[#64] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Sam460cr - warto?
[#65] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Sam460cr - warto?
[#66] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Sam460cr - warto?
[#67] Re: Sam460cr - warto?

@recedent, post #62

Ma co nadrabiać...
Pokaż mi przykład programu na OS 3.x czy nawet AROS/ApolloOS, którego brakuje dla NG.


To jest prawda. Przykładowo program AmiTube mimo iż jest to aplikacja o ograniczonych możliwościach, w świecie 68k urósł do rangi wielkiego wydarzenia, o którego kolejnych odsłonach solidarnie informują wszystkie amigowe platformy newsowe.

Tymczasem na NG dużo lepsze programy istnieją od blisko 20 lat. Nie dalej niż 2 dni temu na Depocie wylądowała nowa wersja AIOStreams, gdzie obok YT, masz też obsługę Tvitch.tv, Vimeo, DailyMotion i kilka innych podobnych serwisów. Wszystko to oczywiście bez ograniczeń dotyczących długości odtwarzanego materiału, wszystko to oczywiście współgra np. z odtwarzaczem Emotion zapewniającym sprzętowe dekodowanie wideo, lecz pies z kulawą nogą nie zechce o tym napisać newsa. Po prostu w świecie AmigaOS 4 to normalka, którą nikt już się nie ekscytuje.
[#68] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Sam460cr - warto?
[#69] Re: Sam460cr - warto?

@MUFA-amigaone-pl, post #66

Fajnie, że prowadzisz tę stronę, często zaglądam i czytam w miarę na bieżąco. Był czas kiedy chciałem nabyć coś koniecznie pod os4 to wyczytałem wszystkie materiały na ten temat, ale odpuściłem. Nabycie sprzętu w jakichś zdroworozsądkowych pieniądzach jest niemożliwe. Co prawda na Acube jest jakaś przedsprzedaż na Sam460 za 740 euro netto co daje kwotę 3330 PLN + VAT, czyli 4095,90PLN brutto + wysyłka. Dla mnie to zdecydowanie za wysoko, ale szanuję tych którzy chcą produkować takie rzeczy i tych którzy kupują i używają. Na dzień dzisiejszy myślę, że dorobek i potencjał os4 jest spory, szkoda żeby się zmarnował tylko dlatego, że ktoś ma klapki na oczach i nie widzi innych sensownych rozwiązań sprzętowych.
5
[#70] Re: Sam460cr - warto?

@thomek, post #69

Byłoby wręcz kozacko gdyby pokazało się coś w rodzaju RPi 4 tylko pod PPC i w takiej cenie.
[#71] Re: Sam460cr - warto?

@WojtekX, post #70

Przecież nie ma procków PPC o takiej mocy, żeby zrobić z nich taką małą płytkę. Ostatnia mała płytka to efika, wcześniej mac mini i koniec.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 17:56:51 przez michal_zukowski
[#72] Re: Sam460cr - warto?

@michal_zukowski, post #71

Libre Soc to jest potencjalny kandydat na coś o gabarytach Maliny. Inna sprawa czy kiedykolwiek stanie się bazą dla jakiejś Amigi.
[#73] Re: Sam460cr - warto?

@michal_zukowski, post #71

Napisałem: "gdyby pokazało się coś".....
Nie pisałem o tym czy są czy nie ma CPU PPC.
Marzyć każdy może, może rzeczywistość się zmieni, myślmy pozytywnie.
[#74] Re: Sam460cr - warto?

@MUFA-amigaone-pl, post #72

Różnorakiego sprzętu jest dzisiaj sporo. Wiadomo, że my jesteśmy zapatrzeni od wielu lat (dosłownie) w technologię ppc, a w tym temacie chyba nie jest "różowo", przynajmniej ja tak to widzę. A Ty, może jesteś bliżej tematu i może coś gdzieś w kuluarach mówią na temat jakiejś przesiadki na coś sensownego?
[#75] Re: Sam460cr - warto?

@WojtekX, post #70

Ma być PowerPi, jednak będzie nieco większe od rPi, i ma kosztować max 150$.
Od 5:59 do 6:43



Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 20:16:57 przez waldiamiga
3
[#76] Re: Sam460cr - warto?

@waldiamiga, post #75

O i porciki amisystemów na to poproszę.
1
[#77] Re: Sam460cr - warto?

@waldiamiga, post #75

Trochę informacji na temat idei projektu na odpowiedniej podstronie Libre Soc.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem